Tuning Renesis Mazda RX-8

Postprzez Marco7 » 1 cze 2007, 14:38

Oooo Borla, skad ja to znam <diabełek>

SERGIEJ: pytalem sie na forum RX8 UK, oni sa w trakcie zbierania grupowego zamowienia na wydech, jest to BORLA. Ale poki co zauwazylem, sa lekko ograniczeni :| , chyba musialbys byc czlonkiem klubu UK (niewielka oplata). Ja za moj, z dostawa do domu (w UK) przez DHL, zaplacilem 479&pound; :D:D:D, podejzewam ze bys zaplacil nie wiele wiecej jesli mialoby to przyjechac do PL. Napewno O WIELE MNIEJ niz zamawiajac bezposrednio z usa, np przez UPS (wydech ok 700$+ wsteppnie przesylka ok 800$ + nie wiadomo jak z clem), o dhl mozna zapomniec – cena kosmos. Napisz jak jestes zainteresowany do mnie, albo zarejestruj sie na www.rx8ownersclub.co.uk .
RX-8 SP Titanium Grey Aero Kit :: Borla :: Greddy Air Diversion Panel :: Agency Power Pulley :: Tokico D-Spec Shocks + Tanabe GF Springs :: Racing Beat Endlinks ::
"A car can be a tool but it can also be so much more. It can be a heart-starter, it can be a drug, it can be a piece of art and it can stir your soul..." J. Clarkson
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 paź 2006, 00:08
Posty: 707 (0/1)
Skąd: Gdynia
Auto: RX-8

Postprzez Aniołek » 1 cze 2007, 19:29

R-iksik8 napisał(a):Sorry za zejście z tematu...kurde ale się robi w Poznaniu tych RXów <jupi> zaczyna się robić ciekawie :]
Jeśli chodzi o dostrojenie to z tego co wiem to AGT się chyba raz bawiło z RX-8

http://www.borla.com/applications/looku ... em/140078/

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/Agency-P ... enameZWDVW

Nawet na forum jest dużo linków tylko musisz trochę poszperać


Możesz sie dowiedzieć co i jak w AGT?
Początkujący
 
Od: 9 maja 2007, 09:41
Posty: 16
Skąd: Inowroclaw
Auto: Mazda RX-8

Postprzez R-iksik8 » 2 cze 2007, 23:02

Aniołek napisał(a):Możesz sie dowiedzieć co i jak w AGT?


A co byś chciał dokładnie wiedzieć ?
...::: R X 8 :::...
ЬФЯВФ ЗЩЦУК
http://forum.mazdaspeed.pl/viewtopic.php?t=25727
Obrazek
JA NIE JEŻDŻĘ ZA SZYBKO...JA LATAM ZA NISKO :d
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 lip 2006, 20:16
Posty: 125
Skąd: Poznań
Auto: MAZDA RX-8 HIGH-POWER

Postprzez Aniołek » 3 cze 2007, 00:31

Czy AGT znane dotychczas z tuningu wizualnego zrobiło coś w kierunku zwiększania mocy w RX-8.
Początkujący
 
Od: 9 maja 2007, 09:41
Posty: 16
Skąd: Inowroclaw
Auto: Mazda RX-8

Postprzez MegaLoL » 10 cze 2007, 22:57

sergiej napisał(a):mam pytanie gdzie mogę zamówic(kupić) wydech kompletny , kompletny dolot i kto mi ustawi sterownik kompa dopiero nabyłem takie auto i nie mam wiedzy na temat przróbek, kata tez chce wywalic
z góry dziękuję

Wszystko z USA albo innych kontynentow ( wydech mam np z australi )... Troche to kosztuje, wiec zastanow sie dobrze czy chcesz wywalic kupe kasy na nic. Bo w codziennej jezdzie nie odczujesz zadnej roznicy. Jedynie roznice widac na "kresce". Wydech moga Ci zrobic profesjonalne firmy tuningowe. Dolot pewnie tez. Generalnie wszystko jest do zrobienia w kraju, ale nikt jeszcze nic nie robil, wiec trudno powiedziec, czy wyjda z tego korzysci. Jak zamowisz gotowe, to masz pewnosc ze cos uzyskasz. A dokladniejsze info, polecam Aniołka. Co do ECU, to jest przejebany. Pare osobom udalo sie rozpracowac seryjne ECU, ale nie jest to tanie... Kolo np w we wloszech sobie wola za takie cos 2 kolasie ojro :] Jest opcja piggy backa, ale tez pewnosci nie ma, czy uzyskasz cos na dluzsza mete, bo seryjny ECU jest bardzo cwany i szybko moze Ci odebrac, to co uzyskales tuningiem ;) Porozmawiaj z Aniołkiem
Ostatnio edytowano 10 cze 2007, 22:59 przez MegaLoL, łącznie edytowano 1 raz
Sie gra, to sie Mazde RX-8 ma...:P
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 22 gru 2005, 16:12
Posty: 203
Skąd: Kraków
Auto: Mazda RX-8

Postprzez MegaLoL » 10 cze 2007, 22:58

Aniołek napisał(a):Czy AGT znane dotychczas z tuningu wizualnego zrobiło coś w kierunku zwiększania mocy w RX-8.

Mysle ze te pytanie nie potrzebuje odpowiedzi ... :D
Sie gra, to sie Mazde RX-8 ma...:P
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 22 gru 2005, 16:12
Posty: 203
Skąd: Kraków
Auto: Mazda RX-8

Postprzez Aniołek » 11 cze 2007, 11:29

Faktycznie ECU w RX-8 to mega wypasiony "przeszkadzacz" w poprawianiu osiagów, ma niezwykle mały margines adaptacji na + w stosunku dodania mocy, " domowymi sosobami" zszedłem do 5,9s do 96km/h i 14,52 na ćwiartke po czym ECU obcina znowu te wzrosty by znowu było 6,2 do 96km/h, i tak jest to dobry wynik bo wiem że wiekszość RX-8 robi ok 6,7 – 6,8 do 96km/h, da sie zejść do stałych 6,2 do 96km/h ale juz nic po za tym nie zrobimy przy silniku dopuki nie zainwestuje sie w dobrą elektronike, dlatego to co pisze MegaLol jest prawdą, nic mi nie da że kupie wydech bo ECU i tak nie pozwoli na wzrost, no chyba że bedzie to pierwsza modyfikacja w aucie to coś tam napewno pomoże.

Generalnie nie ma co sie łamać bo osiągniecie 270KM jest dość łatwe ale wtedy gdy bedzie juz elektronika- do tego jest potrzebny kompletny wydech , dolot , nowe świece, i chyba choć pewności nie mam lżejsze koło zamachowe.

Moje tłuste 6,2 do 96km/h oraz 14,7 na 1,4mili już długo sie nie uchowa , bo znowu "domowym sposobem" bedzie szybciej i tym razem ECU nie ma tutaj nic do gadania :D
Początkujący
 
Od: 9 maja 2007, 09:41
Posty: 16
Skąd: Inowroclaw
Auto: Mazda RX-8

Postprzez Boris86 » 11 cze 2007, 15:02

Nie mam jakotakiego doświadczenia w zabawach z RX-8 ... ale czy nie lepiej było by zamiast inwestowac w "egzotyczne tuningowe gadzety ze znanymi nazwami na metce", włożyć pieniądze w jakiś Stand-Alone i wysłać całkowicie seryjny komp na emeryture??
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 gru 2004, 00:03
Posty: 1154 (0/5)
Skąd: Łódź
Auto: 323 BG KL V6
RX-8 Pandem v12
RX-8 RB25DET Neo
RX-8 R3
300ZX Strosek
Viper GTS
Cuda TT
Crossfire SRT6
Corvette C5
E30 325cabrio, E39 523

Postprzez Aniołek » 11 cze 2007, 21:07

Puki co to jest chyba tylko to : http://www.mohdparts.com/emanage/#E-man ... mate:,wiec wyboru to zabardzo nie ma.
Początkujący
 
Od: 9 maja 2007, 09:41
Posty: 16
Skąd: Inowroclaw
Auto: Mazda RX-8

Postprzez Boris86 » 11 cze 2007, 23:36

Myślałem raczej np. o jakimś AEM'em
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 gru 2004, 00:03
Posty: 1154 (0/5)
Skąd: Łódź
Auto: 323 BG KL V6
RX-8 Pandem v12
RX-8 RB25DET Neo
RX-8 R3
300ZX Strosek
Viper GTS
Cuda TT
Crossfire SRT6
Corvette C5
E30 325cabrio, E39 523

Postprzez MegaLoL » 15 cze 2007, 21:11

Aniołek napisał(a):Moje tłuste 6,2 do 96km/h oraz 14,7 na 1,4mili już długo sie nie uchowa , bo znowu "domowym sposobem" bedzie szybciej i tym razem ECU nie ma tutaj nic do gadania

Cos Ty tam znowu narobil bandyto ??!! :D

Boris86 napisał(a): czy nie lepiej było by zamiast inwestowac w "egzotyczne tuningowe gadzety ze znanymi nazwami na metce", włożyć pieniądze w jakiś Stand-Alone

Ciezka sprawa Boris. Nie widzialem zeby ktos jeszcze sie bawil do rx-8 w stand alone. Jest na rynku urzadzenie co dziala jak stand alone do 8, ale de facto to nie jest stand alone. Na stand alone wszystko trzeba programowac od nowa. Mysle jak by to bylo latwe, to by duzo tunerow sie w to bawilo, ale ja o takich jeszcze nie slyszalem...


To piggy back. Lepsze to niz e-manage.. podobno.
Sie gra, to sie Mazde RX-8 ma...:P
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 22 gru 2005, 16:12
Posty: 203
Skąd: Kraków
Auto: Mazda RX-8

Postprzez MegaLoL » 15 cze 2007, 21:13

BTW zderzak, sprezyny juz zalozone. Jak bede mial troche czasu i ochoty to popstrykam zdjecia i powrzucam :)
Sie gra, to sie Mazde RX-8 ma...:P
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 22 gru 2005, 16:12
Posty: 203
Skąd: Kraków
Auto: Mazda RX-8

Postprzez MegaLoL » 19 cze 2007, 16:24

Zderzak. Zdjecia tak na szybko.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Sie gra, to sie Mazde RX-8 ma...:P
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 22 gru 2005, 16:12
Posty: 203
Skąd: Kraków
Auto: Mazda RX-8

Postprzez Adaś » 19 cze 2007, 16:50

siatex na czarno ;)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 paź 2004, 16:11
Posty: 5866 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: 323F BA Japan Muscle V6

Postprzez Aniołek » 19 cze 2007, 20:09

Fajny kurcze fajny :D
Początkujący
 
Od: 9 maja 2007, 09:41
Posty: 16
Skąd: Inowroclaw
Auto: Mazda RX-8

Postprzez Bender » 19 cze 2007, 20:16

no ja tu widze piekne miejsce na IC :]
B.E.N.D.E.R.:
Biomechanical Electronic Neohuman Designed for Exploration and Repair
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 mar 2004, 16:53
Posty: 217
Skąd: Piaseczno
Auto: EC K8 '93 (czarna strzala :)

Postprzez Gość » 25 cze 2007, 17:21

ma ktos do sprzedania dysze spryskiwaczy do ksenonow?
i zaslepke w tylny zderzak
i jaki olej lac ten z serwisu czy mozna inny?
Gość
 

Postprzez Gość » 25 cze 2007, 17:22

Aniołek
a co myslisz o dolocie powietrza i filtrze jaki zastosowac i co zrobic z moca nieduzym pseudo kosztem?
Gość
 

Postprzez Aniołek » 25 cze 2007, 18:48

Ja leje TEXACO 5W30 spełnia wszystkie normy Mazdy iwec jest ok.

Z tą moca to nie szalej bo na zdrowie twojemy silnikowi nie wyjdzie.
Początkujący
 
Od: 9 maja 2007, 09:41
Posty: 16
Skąd: Inowroclaw
Auto: Mazda RX-8

Postprzez MegaLoL » 24 wrz 2007, 00:47

Witam. Dawno tutaj nie zagladalem, ale jest nowy news ;) Jak kiedys pisalem byl problem z moca. Jak sie okazalo, komputerek wymagal duuuuzo czasu, zeby sie przystosowac 3 cus w tym stylu no i autko zaczelo jezdzic tak jak wczesniej jezdzilo. Ale teraz bomba.. :] Panowie z USA wzieli sobie do serca ze sknocili sprawe. Zamiast mi przeprogramowac moja europejska wersje, to wgrali softa made in USA. No ale widocznie znalezli czas i przerobili moja wersje softa ECU ktora sobie zapisali, tak jak nalezy. Malo tego, dostalem od nich mini bonus w postaci jeszcze lepszego softa niz wypuszczaja na rynek ;) Wyslali mi meilem cale oprogramowanie plus opisik jak to wgrac z zastrzezeniem ze dla my eyes only ;) Oczywiscie podszedlem sceptycznie nauczony juz doswiadczeniem :P No ale chyba faktycznie autko teraz chodzi duzo lepiej. Nagralem takie mini filmiki telefonem. Maks filmu 6s niestety, ale na moje oko autko przyspiesza w 5s do 100 :D Co prawda paliwa jest malo, jak nagrywalem filmiki no ale to sa jakis mini milionowe tysieczne setne sekundy :P Takze w najgorszym wypadku jest kolo 5.5s do 100 :] Mam problem bo mi komp nie widzi kabla usb z telefonu. Jak ogarne sie z tym, to wrzuce te filmiki.
Sie gra, to sie Mazde RX-8 ma...:P
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 22 gru 2005, 16:12
Posty: 203
Skąd: Kraków
Auto: Mazda RX-8

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy Tuning i modyfikacje