Strumienica – za i przeciw

Postprzez asyriusz » 15 wrz 2009, 23:13

Panowie to ja z takim pytankiem.
Czy jak wywalę katalizator i wstawię zwykłą rurę to czy dzwięk się bardzo zmieni? i jak się zmieni? będzie maił tylko inny dzwięk czy będzie jednocześnie głośniejszy??? Dodam że mam już przerabiany wydech przez jakiegoś niemca na tłumnik przelotowy i od katalizatora idzie rura o średnicy około 8 – 10 cm ( nie mieżyłem suwmiarką )
orginalny jest tylko kolektor wydechowy i katalizator który nie wygląda jeszcze tak tragicznie. W tym momęcie mam przyjemne brzmienie wydechu pod postacią buczenia a jeśli silnik wejdzie na obroty większe niż 3000 obr/min. no to zaczyna się troszkę większy ryk i w sumie to chyba nie chciał bym już głośniej. Co radzicie???
Pozdrawiam
Zapraszam na moją stronkę z rękodziełami www.asyriusz.pl
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 kwi 2007, 17:01
Posty: 85
Skąd: Łódź, Belchatów
Auto: Mazda 323S BA 1994r

Postprzez Gonta19 » 15 lip 2013, 13:32

Ja u siebie wyciąłem kata i wspawałem rurę i w mocy żadnej poprawy nie zauważyłem a jeśli chodzi o dźwięk to też lipa nie podoba mi się w środku jest głośniej . Ogólnie myślałem że kat mi zamula autko i teraz myślę czy nie kupić strumienicy . Macie jakieś sprawdzone strumienice które się dobrze sprawdza ?
Forumowicz
 
Od: 20 lut 2008, 19:25
Posty: 67 (1/0)
Skąd: Budzisław Kościelny/Konin
Auto: Mazda 323f BA 1.5 16V 97r. , Mazda Rx-8 1.3B 2006r.

Postprzez przemo2000 » 7 wrz 2013, 20:20

Strumienica wydechu ci nie wyciszy, ewentualnie zamontuj w miejsce kata jakis tłumik środkowy
Forumowicz
 
Od: 30 sty 2012, 19:14
Posty: 95
Skąd: Kętrzyn
Auto: M6 GY FL 2.0 benzyna

Postprzez ewemarkam » 11 wrz 2013, 18:28

Wywalenie kata pomoże CI tylko jak był zapchany. Przyglądałeś się mu jak go wyciąłeś? Jak chcesz wyciszyć wstaw sobie jakiś przelotowy tłumik pod srednicę wydechu. One zazwyczaj, wyglądają podobnie do kata. Budowa to rurka dziurkowana owinięta watą tłumiącą i teraz nie wiem czy wysokie częstotliwości czy niskie, ale raczej to pierwsze. No obudowane jest wszystko puszką metalową. Ja u Siebie w klekocie też wywaliłem kata. Czuć że trochę lepszy ma dół ale jak przygazowałem po pierwszym odpaleniu to niezła chmura nagaru wyleciała. Jak się przyglądnąłem mu wyglądał ok, był drożny nie popękany czyli w zasadzie w pełni ok. Wstawioną mam rurę zamiast niego.
Pogotowie Komputerowe
Alarmy samochodowe, centralne zamki, blokady zapłonu, czujniki cofania, światla dzienne itp.
Forumowicz
 
Od: 7 sie 2011, 09:19
Posty: 615 (2/4)
Skąd: Bielsko-Biała
Auto: 323F BJ DiTD '99

Postprzez wilusjdm » 11 wrz 2013, 21:47

Strumienica zamiast kata hmm... Kiedyś o tym myślałem (w sumie ostatnio też), rozchodzi mi tylko o poprawieniu seryjnego dzwięku pierdzika, plus końcowy wydech sportowy wgl. jest sens w to się ładować ?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 mar 2011, 13:51
Posty: 1932 (0/10)
Skąd: Olsztynek
Auto: Była:
Mazda 323F Z5
Alfa Romeo 156 SW
Jest:
Mazda 323F Sportive

Postprzez MARSELUSS82 » 23 paź 2013, 13:54

wilusjdm napisał(a):Strumienica zamiast kata hmm... Kiedyś o tym myślałem (w sumie ostatnio też), rozchodzi mi tylko o poprawieniu seryjnego dzwięku pierdzika, plus końcowy wydech sportowy wgl. jest sens w to się ładować ?



Ja tak mam ale poprzedni właściciel to zmotał, dzieciom się podoba więc nie zmieniam, powiem tak ryczy jak jeb......
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 21 gru 2011, 22:50
Posty: 110
Skąd: DOLNOŚLĄSKIE
Auto: MX-6 FS+LPG
Lancer CS0 sportwagon

Postprzez Bounty » 24 paź 2013, 18:48

ja tam mam rurę i jest dobrze nie ma na co narzekać
Kiedy ostatni raz po prostu wstałeś i poszedłeś na przejażdżkę ? Bez celu, bez przyczyny, po prostu pojeździć ? To jest genialne. Żadnych telefonów, żadnych dzieci, żadnych przerw. Tylko ja w mojej metalowej puszce. To czas na przemyślenia. To czas aby odstawić pracę na bok – Jeremy Clarkson
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 maja 2013, 12:36
Posty: 1903 (1/0)
Skąd: Lublin
Auto: Toyota Celica 1,8 '00
Było:Mazda MX-6 2.5 V6 96

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

Moderator

Moderatorzy Tuning i modyfikacje