Reflektory ksenonowe, xenon – montaż i eksploatacja

Postprzez Blastar » 2 lis 2006, 21:09

co znaczy "zwykłych świateł"?? bo nie bardzo to rozumiem (i jakie są te niezwykłe swiatła, które są dozwolone do przeróbki?), może chciałeś napisać że przeróbka na xenony jest nielegalna?? bo to by wiecej wyjaśniało
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 mar 2005, 21:30
Posty: 81
Skąd: Opole
Auto: 323F BA 1,5i '94 16V 4/DOHC

Postprzez tomekrvf » 2 lis 2006, 22:18

Chodzi o to że auto z ksenonami musi miec automatyczna poziomowanie reflektorów i spryskiwacze.
Full Time 4WD
VTR 1000F
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 gru 2003, 19:51
Posty: 1965 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: Galant 2.5V6
VTR1000F
Alfa 147

Postprzez Pit » 3 lis 2006, 00:03

...wygląda to w ten sposób: klosze dajmy na to od GE czy BA są homologowane na żarówki H1 :) Wobec prawa używanie w nich w jakikolwiek sposób palników D2S czy D2R jest niedozwolone :) (zresztą tak samo, jak używanie tylnych lamp Altezza Lexus Style, kierownicy "sportowej" z Allegro i tysiąca innych rzeczy, które większość z nas posiada w swoich autach) :)

...niemniej jednak – jazda w nocy na Xenonach jest warta grzechu :D hehe
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 lut 2005, 06:56
Posty: 6414 (0/3)
Skąd: Suburbia
Auto: FD3S

Postprzez Fiveopac » 3 lis 2006, 01:04

Blastar napisał(a):co znaczy "zwykłych świateł" bo nie bardzo to rozumiem (i jakie są te niezwykłe swiatła, które są dozwolone do przeróbki?), może chciałeś napisać że przeróbka na xenony jest nielegalna?? bo to by wiecej wyjaśniało

Kazde ktore nie jest ksenonem. Obojetnie jakie bys tam systemy poziomujace zalozyl i wycieraczki.
Less roof, more fun
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
CUP 2017 miejsce 3
CUP 2018 miejsce 3
 
Od: 25 kwi 2005, 20:07
Posty: 4296 (8/31)
Skąd: Bydgoszcz
Auto: MX5 NC 2.5T
RX8 R3

Postprzez Blastar » 3 lis 2006, 21:37

a czy te D2S i D2R nie mają innych mocowań niz żarówki h1? bo może się myle ale tak mi sie coś wydaje że są rózne podziały tych żarówek np h1, h3, h4, h7,..., D2S,D2R te dwa ostatnie są stosowany chyba w nowszysch samochodach które mają inne mocowania przystosowane pod D2S lub D2R.
Czy może ktoś to wyjasnić? (bo to że D2S jest do soczewkowych a D2R do refleksyjnych to wiem) ale co z tą resztą? czy są jakieś inne mocowania?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 mar 2005, 21:30
Posty: 81
Skąd: Opole
Auto: 323F BA 1,5i '94 16V 4/DOHC

Postprzez Pit » 3 lis 2006, 22:42

Blastar napisał(a):a czy te D2S i D2R nie mają innych mocowań niz żarówki h1? bo może się myle ale tak mi sie coś wydaje że są rózne podziały tych żarówek np h1, h3, h4, h7,..., D2S,D2R te dwa ostatnie są stosowany chyba w nowszysch samochodach które mają inne mocowania przystosowane pod D2S lub D2R.
Czy może ktoś to wyjasnić? (bo to że D2S jest do soczewkowych a D2R do refleksyjnych to wiem) ale co z tą resztą? czy są jakieś inne mocowania?

Wszystkie H to zarówki tradycyjne a D2 to palniki xenonowe. Każda z nich ma inne mocowanie. Ja u siebie przerobiłem standardowe soczewki pod H1 na D2S.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 lut 2005, 06:56
Posty: 6414 (0/3)
Skąd: Suburbia
Auto: FD3S

Postprzez Blastar » 4 lis 2006, 09:23

czyli wynika z tego, że D2S nie da sie założyć do kloszy gdzie jest np "h"? i co z takimi zestawami, które są np na necie lub Allegro? tam zawsze piszą, że pasują do "wszystkich" aut i z tego co wiem, to np xXx ma taki zestaw, założył go w miejsce h1 i bardzo sobie go zachwala, bo nie było żadnego problemu z montażem .

Piotruś napisał(a):Ja u siebie przerobiłem standardowe soczewki pod H1 na D2S

możesz wyjaśnić na czym u Ciebie ta przeróbka polegała?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 mar 2005, 21:30
Posty: 81
Skąd: Opole
Auto: 323F BA 1,5i '94 16V 4/DOHC

Postprzez Xionc » 4 lis 2006, 10:59

Na allegro są specjalne żarniki (zarowki xenonowe) ktore są przystosowane do gniazd H
Pozdrawiam,
Xionc Krzysztof :)

Moje byłe: 2 x 323BG | 2 x 323BA | 1 x Xedos6 CA | 1 x Mazda6 GG | 1 x Mazda6 GH
statusTest
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 2 cze 2004, 23:25
Posty: 2479 (5/23)
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda CX-7 2.3T AT AWD '08

Postprzez Pit » 4 lis 2006, 14:27

Xionc napisał(a):Na allegro są specjalne żarniki (zarowki xenonowe) ktore są przystosowane do gniazd H

...dokładnie tak, jak Xionc pisze :) są to palniki przystosowane do montażu w gniazdach po zwykłych żarówkach :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 lut 2005, 06:56
Posty: 6414 (0/3)
Skąd: Suburbia
Auto: FD3S

Postprzez Winetou » 16 lis 2006, 16:23

a jak to się ma do h4 ? Czy ktoś widział jak to działa ? W tej chwili zestawy bixenonowe na allegro do h4 kosztują około 1000 zł – no ale np. czy polerowanie szkła jest w tej sytuacji niezbędne ? Jak to będzie świecić na oryginalnym kloszu mx-3 ?

Edit:
Przykładowy zestaw:
http://www.allegro.pl/item140566092_h4_bi_xenon_4500k_promocja_cenowa_xenony_ksenony.html
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 wrz 2005, 18:06
Posty: 1741
Skąd: raz tu raz tam...
Auto: MX-3 KF, Honda CBR600F4i

Postprzez dziubek » 14 lut 2007, 00:32

Witam

I ja wtrace do tego swoje trzy grosze ;) bo klotni na temat ksenonu jest tyle ile uzytkownikow i przeciwnikow ostatnio nawet na forum policja pl by ten temat i ostre rozmowy w ktorym zacytowanano jakis dziwnie brzmiacy przepis iz w nowych tzn nowo wyprodukowanych pojazdach caly zestaw musi przejsc homologowanie i musi zawierac system oczyszczajacy i poziomujacy. A o wymianie lub zmianie ani slowa Tak jak zwyklej zarowki np h1 na jakas magiczna h1 co dla mnie troche dziwne( nie mowie tu o markowych produkatach ale raczej chinszczyznie z marketu lub alegro) bo sa ludzie co maja wsadzony ksenon i dobrze ustawiony nie slepia – czesto mija stra bmke serii 3 chyba e30 to jest ma wsadzony ksenonon i nigdy mnie nie oslepila a droga wyboista ( a slepienie zdarza sie nawet auta z fabrycznym xenonem pewnie niejden raz ktos sie z tym spotkal) a sa ludzie co wsadzaj 100w zarowe h4 lub jakis inny wynalazek o mega mocy i oslepiaja co sie tylko do i oni robia to w pelni legalnie. Co ciekawe z moich spostrzezen wynika ze najbardziej slepiaj nowe konstrukcje koncernu VAG mowie tu o zwyklych zarowkach i glownie fabi po minieciu sie z ktora czesto jestem naprawde slepy.
A wracajac do xenonow i ich poziomowania to system ten jest dosyc powolny na polskich drogach i nie wyrabia – poziomowanie odbywa sie za pomoca silnika krokowego , jedynie w jakis high end autkach podobno tylko nowa s klasa ma to na elektromagnesie i jest raczej sprawne i szybkie. Wiec w pozostalych dziala raczej z opuznieniem i bardziej to pic na wode – mowie tu podkraslajac polskie drogi ( a raczej dziury) a nie autobahne ;) bo montaz ukladu spryskiwania jest w miare prosty nie kosztowny wiec byloby to do wykonania a do poziomowania moznaby wykorzystac jak juz wczesniej bylo wspomniane poziomowanie z kabiny tylko trzeba pamietac o przestawieniu gdy wieziemy tesciowa lub gdy jedziemy sami.
A na koniec dodam dzis bylem na przegladzie moja madzia przeszla oki , a pod koniec zaczolem rozmowe z diagnosta ktory przyznal ze swiatla madzi do najmocniejszych nie naleza i spytalem o to gdybym zabudowal instalacje kseononowa i spryskiwacze a do regulacji wykorzystywal obecne poziomowanie czy by to wystarczylo czy raczej przegladu nie przejdzie – uslyszalem ze jesli wszytsko jest prawidlowo moge wykorzystywac reczna korekcje poziomu swiatel i z ksenonami przejde przeglad.

Pozdrowka

dziubek
Mazda + saperka – prawie jak Jeep ;)
+
była BeAtka i GabrYsia jest Renifer ;)
Moje ostanie mazdowe maleństwo- http://tnij.org/mazda6gy
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 sty 2006, 02:48
Posty: 631 (0/1)
Skąd: Rybnik
Auto: Sandero Stepway MY'19
Mazda 6 GL Kombi

Postprzez slav » 14 lut 2007, 09:33

dziubek napisał(a): uslyszalem ze jesli wszytsko jest prawidlowo moge wykorzystywac reczna korekcje poziomu swiatel i z ksenonami przejde przeglad.



i to mnie cieszy :D
ja w tym tygodniu tez bede mial zalozone :)


dziubek napisał(a):A wracajac do xenonow i ich poziomowania to system ten jest dosyc powolny na polskich drogach i nie wyrabi


swieta racja , z moich obserwacji na drodze, wynika ze najwiecej oslepiaja nowe laguny
Forumowicz
 
Od: 29 maja 2005, 23:38
Posty: 1137
Skąd: WLKP
Auto: rozne

Postprzez Thoorg » 18 lut 2007, 13:08

Też mam Xenony, dokładnie te co xXx. Od momentu pierwszego ich załączenia ciagle jestem pod wrażeniem. Dają piękną przejrzystość drogi, doskonale radzą sobie z: mgłą, opadami śniegu, a deszcz i mokry asfalt to teraz przyjemność jazdy :) .
Co do rażenie innych daje na sam dół w regulacji i tak jeżdże po mieście.
Kiedy jeździłem (na wyższym ustawieniu) to jedna znajoma pożaliła sie, że za mocne mam światła.
Da się jakoś zmniejszyć rozproszenie boczne oświetlenia? dokłądnie chodzi o przestawienie światła w kierunku osi jezdni, za duże mam oświetlenie rowu i stąd mogłem razić kobiete na skrzyżowaniu... jak i na zakrętach kiedy światło wychodzi poza obrys pasa na którym się poruszam...
Po regulacji i opuszczeniu brak skarg. Policja też nic nie mówi. Na drodze nikt się nie burzy, że coś nie tak. Przegląd auto przeszło bez problemów.
Bardzo polecam zestaw xenonów na żarniki H1 do naszych magdalen ;) . Na allegro nie kupowałem.... Polecam uderzyć do Smirnoff'a ma zestawy z pełnymi homologacjami, reszte musimy już sami zrobić ;). Przymierzam się teraz do spryskiwaczy :) . Przed każdym wyjazdem szmatka płyn i przemywam klosze :P
Na xenonach jest mniejszy pobór prądu :P
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 sty 2006, 14:22
Posty: 46
Skąd: Częstochowa (okolice)
Auto: Mazda323F 1.5 16V 88PS 95r+SGI

Postprzez Banior » 21 lut 2007, 02:35

Witam Thoorg a mam pytanko co to jest za zestaw xenonów ten co masz jakaś nazwa albo kontakt i jaki jest koszt bo się przymierzam a nie chce lipy was dwoch juz ma ten zestaw i jestescie obaj zadowoleni wiec warto pozdrawiam
Edit by mod: Proszę o stosowanie się do zaleceń FAQ (przyklejonego w każdym z działów) dotyczących rozmiaru podpisu/grafiki w podpisie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 sty 2007, 03:49
Posty: 132
Skąd: Dęblin
Auto: Madzi nie ma....:(

Postprzez Thoorg » 22 lut 2007, 14:18

Banior napisał(a):Witam Thoorg a mam pytanko co to jest za zestaw xenonów ten co masz jakaś nazwa albo kontakt i jaki jest koszt bo się przymierzam a nie chce lipy was dwoch juz ma ten zestaw i jestescie obaj zadowoleni wiec warto pozdrawiam

Szczegóły na PW <diabełek>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 sty 2006, 14:22
Posty: 46
Skąd: Częstochowa (okolice)
Auto: Mazda323F 1.5 16V 88PS 95r+SGI

Postprzez Adaś » 22 lut 2007, 15:56

Banior napisał(a):Witam Thoorg a mam pytanko co to jest za zestaw xenonów ten co masz jakaś nazwa albo kontakt i jaki jest koszt bo się przymierzam a nie chce lipy was dwoch juz ma ten zestaw i jestescie obaj zadowoleni wiec warto pozdrawiam


http://www.carspeed.pl[/url]
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 paź 2004, 16:11
Posty: 5866 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: 323F BA Japan Muscle V6

Postprzez michi » 3 mar 2007, 00:09

A ja mam dość dzwine pytanko, bo zastanawia mnie od jakiegoś czasu dlaczego nie mam w mojej Madzi regulacji świateł góra/dół?? W miejscu gdzie powinna być jest zaślepka ;/
A jest to tymbardziej dziwne, ponieważ mam jedną z wyższych wersji wyposażenia (brakuje tylko skóry i klimy), czy to możliwe żeby była regulacja automatyczna??

Pozdrawiam
Poznasz głupiego po postach jego
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 sie 2006, 20:59
Posty: 836
Skąd: Mysłowice
Auto: Prelude BB9

Postprzez Adaś » 3 mar 2007, 00:40

ja tez nie mam a mam wersje GT:)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 paź 2004, 16:11
Posty: 5866 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: 323F BA Japan Muscle V6

Postprzez Xionc » 3 mar 2007, 21:26

Ja dzisiaj zamontowalem zestaw z allegro za 499PLN – troche było zachodu, ale 3 godziny w garażu u Raadka i daliśmy rade, nareszcze Xedos ma światła :–)
Pozdrawiam,
Xionc Krzysztof :)

Moje byłe: 2 x 323BG | 2 x 323BA | 1 x Xedos6 CA | 1 x Mazda6 GG | 1 x Mazda6 GH
statusTest
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 2 cze 2004, 23:25
Posty: 2479 (5/23)
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda CX-7 2.3T AT AWD '08

Postprzez Adaś » 3 mar 2007, 21:27

Xionc fotki fotki <czytaj> :D
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 paź 2004, 16:11
Posty: 5866 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: 323F BA Japan Muscle V6

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy Tuning i modyfikacje