Przyciemnianie szyb

Postprzez farciarz » 1 mar 2006, 23:46

sanders napisał(a):chciałbym miec 5 szybek tak jak on ma przednie boczne,czyli delikatnie caly samochod


Dokładnie :) Gdybym teraz przyciemniał to zrobiłbym to jednolicie na całości z folią taką jak na przednich szybkach...czyli delikatnie i subtelnie. Ale wykonanie uważam że jest naprawdę dobre :D
Naczelna Maruda Forum aka Kaszpirowski
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 kwi 2005, 21:35
Posty: 1854
Skąd: Bydgoszcz-Fordon City, Leicester UK
Auto: Ford Mondeo 1.6 TI 2008

Postprzez Udesky » 1 mar 2006, 23:59

A jak by przydymic (metoda katodowa, piecowa) przednie szyby to co Smerfy na to? Tak na marginesie to czytalem ze ta firma z Zielonej Gory zdobyla juz Atest i Certyfikat takze na przednia!!
164KM@343NM by Mirass (Dynosoft)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 lis 2005, 23:30
Posty: 1150
Skąd: SCI w ZGY
Auto: Z5FBA->O1TDI

Postprzez sanders » 2 mar 2006, 07:47

Udesky
Mysle ze to dobre rozwiazanie--ale koszty......dojazd+robota
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 sty 2005, 23:02
Posty: 630
Skąd: Bydgoszcz
Auto: BMW M3 Audi A6 Mazda6

Postprzez misiek06 » 2 mar 2006, 10:02

Kiedyś pytałem w tej firmie z Zielonej Góry i za wszystkie szyby oprócz przedniej chcieli 1000zł
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 21 lut 2005, 15:39
Posty: 295
Skąd: Głogów
Auto: była 626GE 323BG Eclipse 323F BA a teraz Scion Tc

Postprzez ADi » 2 mar 2006, 10:17

Udesky napisał(a):A jak by przydymic (metoda katodowa, piecowa) przednie szyby to co Smerfy na to? Tak na marginesie to czytalem ze ta firma z Zielonej Gory zdobyla juz Atest i Certyfikat takze na przednia!!



jeżeli nie przekroczysz dopuszczalnych wartości to nie będą się czepiać...bo nie będzie czego... efekt takiego przyciemnienia jest praktycznie niewidoczny...osobiście mi się nie podoba piecówka.
Rules Are Made To Be Broken...
"...You Can Win If You Want...If You Want It You Will Win..."
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 paź 2003, 09:37
Posty: 270
Skąd: HollyŁódź
Auto: 626 GE FS

Postprzez Udesky » 2 mar 2006, 16:45

Z czego co sie takze dowiedzialem to jesli jest atest i certyfikat to Niebiescy niepowinni nic ci zrobic, pyt. tylko czy ta firma daje taki certyfikat. Ogulnie wszystko kreci sie wokul tego zeby wszystko bylo w dowodzie i dopuszczone przez Instytut Szkla i Ceramiki z Krakowa wiec jesli nawet szyba przyciemniona wiecej niz 30%, a majaca takie zezwolenie ( a z tego co wiem to taki podobno ma ta firma z zielonej gory) bedzie wszystko zgodne z prawem. Wiec gdyby to miec raczej sie niebeda czepiac, a i z tym ze niema wyjscia bezpieczenstwa sie niebeda rzucac bo przeciez niema folii :D.

ADi napisał(a):jeżeli nie przekroczysz dopuszczalnych wartości to nie będą się czepiać...bo nie będzie czego... efekt takiego przyciemnienia jest praktycznie niewidoczny...osobiście mi się nie podoba piecówka.


A ja widzialem takze przydymione i calkiem niezle to wygladalo takie delikatne by mi w zupelnosci wystarczylo. Bo przeciez najwazniejsze jest to zeby wnetrza niebylo widac, slonce za natto niewpadalo, ale i przy tym widocznosc powinna byc wystarczajaca.

sanders napisał(a):Mysle ze to dobre rozwiazanie--ale koszty......dojazd+robota


Moze i koszty, ale poniesione raz i zglowy masz nerwy przy kontroli, tlumacznia, zrywanie folii, odbieranie dowodu, mandaty itd.


misiek06 napisał(a):Kiedyś pytałem w tej firmie z Zielonej Góry i za wszystkie szyby oprócz przedniej chcieli 1000zł


Moim zdaniem niewygurowana cena jak na profesjonalna firme ze wszystkimi zezwoleniami. Ale mozna przeciez zrobic tazke 3 szyby folia i 2 przednie przydymic, w tedy taniej.
Ogulnie czas trawa przydymienia to chyba 8h i samochod gotowy. Ja tyle siedzialem nad 3 szybami zeby folia obkleic (pierwszy raz to robilem) :D
164KM@343NM by Mirass (Dynosoft)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 lis 2005, 23:30
Posty: 1150
Skąd: SCI w ZGY
Auto: Z5FBA->O1TDI

Postprzez sanders » 2 mar 2006, 16:55

ADi napisał(a):efekt takiego przyciemnienia jest praktycznie niewidoczny...osobiście mi się nie podoba piecówka.


uwazam tak samo
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 sty 2005, 23:02
Posty: 630
Skąd: Bydgoszcz
Auto: BMW M3 Audi A6 Mazda6

Postprzez Cukierek » 2 mar 2006, 17:43

Sanders koszt przyciemnienia 5 szybek w Twojej Madzi to zaleznie od folii:
-folia czarna czyli np.charcoal -320zł
-folia srebrna czyli tzw.chrom-360zł
Jeśli chcesz folie czarną to są różne odcienie bo są folie których kolor z zewnatrz jest:
-granatowy
-czarny
-zielony
są to folie czarne ale ich odcien wpada w te kolory,wiec to zalezy od klienta("klient nasz pan")
Chce zaznaczyc ze jest to folia termokurczliwa wiec szybki tylne ktore sa giete sa oklejane w jednym kawalku a nie jak niektorzy fachowcy oklejaja w kilku kawalkach.:–)
Folia ta nawet po wielu latach niewyblaknie9niebedzie fioletowa) i niebedzie na niej rys jak w foliach za 20 zeta ze sklepu motoryzacyjnych.
Jesli chcesz to za dodatkowa oplata ok.30zł na przednia szybe moze byc naklejony pasek przyciemniajacy(czarny,srebrny lub inny)
Twoja Madzia jest srebrna wiec ja osobiscie bym wybral chrom,tyle ze na tylne szyby bym dal najmocniejszy,a na przednie szyby jasny.Kolega w lanosie zrobil jeszcze cos lepszego,nakleil na wszystkie szybki jasny chrom,a nastepnie nakleil na ten chrom najjasniejsza czarna folie.Efekt jest [tiiit] ,niepowtarzalny,ale badan (szkoda) by nieprzeszedl:–(
Jesli bedziesz zdecydowany to daj znac,jestem czesto w Toruniu wiec moge wziasc od kolegi katalog z probkami folii i podrzucic go do Bydgoszczy abys sobie zobaczyl i wybral jaka tobie sie podoba,a pozniej wystarczy przyjechac do Brodnicy na oklejenie!
Bede dopiero w niedziele wieczorem w Brodnicy bo jutro smigam popoludniu do Olsztyna na zjazd,wiec w niedziele odpowiem na pytanka.W poniedzialek bede chyba jechal do Torunia,wiec jak cos to w niedziele mozemy sie zgadac.
Pozdrawiam
www.gtrproject.pl
powrót do korzeni motoryzacji... BG-Best Generation :–) odbudowa 323 BG GT Turbo FWD 1.3 16v->1.6 B6T->1.8 BPT
Forumowicz
 
Od: 24 kwi 2005, 21:35
Posty: 1822 (0/2)
Skąd: Brodnica
Auto: 323 BG GT Turbo BPT FWD, Toyota Yaris Hybrid '17,FSR Tarpan

Postprzez sanders » 2 mar 2006, 19:11

Cukierek
wilekie dzieki za info- jakbys mogl to przeslij mi fotki jak wyglada samochod przyciemniony chromem bo niewiem za bardzo jak to wyglada sanders25@o2.pl
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 sty 2005, 23:02
Posty: 630
Skąd: Bydgoszcz
Auto: BMW M3 Audi A6 Mazda6

Postprzez Cukierek » 3 mar 2006, 16:12

Sanders postaram sie zrobic jakies zdjecia jakiegos autka z Brodnicy z szybami oklejonymi chromem,ale niedam rady zrobic tego w ten weekend bo dzis wyjezdzam.Wiec w tygodniu zrobie i Ci przesle!Ale żebys wiedzial chociaz w przyblizeniu jak to wyglada to chrom wyglada jak szyby wypalane piecowo,jest to lustrzanka ale matowa.Wiekszosc ludzi mysli ze to piecowka i nawet policjanci niepowinni sie skapnac ze to folia.W lato beda 2 lata jak moja ciocia z krakowa oklejala nowiotka srebrna Carisme wlasnie na chrom i sama byla zdziwona ze tak [tiiit] wyszlo tyle ze ona miala wszystkie szyby tym najciemniejszym chromem i jak narazie po takim dlugim czasie jezdzi po polsce i europie bez jakichkolwiek problemow.Kiedys jak ja zatrzymali policjanci to ogladali szyby i powiedzieli ze ladnie jej przyciemnili szyby piecowo i bardzo to pasuje do auta i niemiala problemow! :–)
Ostatnio kolega oklejal nowe Punto II ktore mialo ok.3000km wiec szyby niebyly porysowane to efekt wyszedl [tiiit] no i oklejalo sie [tiiit] bo szyby gladziutkie!Jak masz jakies inne pytanka to jestem dostepny na gg:6708332,albo email mario-dob@wp.pl(po weekendzie)albo komorka(moze byc sms):698628456
www.gtrproject.pl
powrót do korzeni motoryzacji... BG-Best Generation :–) odbudowa 323 BG GT Turbo FWD 1.3 16v->1.6 B6T->1.8 BPT
Forumowicz
 
Od: 24 kwi 2005, 21:35
Posty: 1822 (0/2)
Skąd: Brodnica
Auto: 323 BG GT Turbo BPT FWD, Toyota Yaris Hybrid '17,FSR Tarpan

Postprzez sanders » 3 mar 2006, 19:25

ale czy to nie wyglada jak lustro?? i wtedy moze byc problem latem ze bedzie sie odbijalo i oslepialo innych
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 sty 2005, 23:02
Posty: 630
Skąd: Bydgoszcz
Auto: BMW M3 Audi A6 Mazda6

Postprzez Pyton162 » 3 mar 2006, 20:59

pod zielona gora a dokladnie w kielpinie jest firma co piecowo przyciemnia szybki, droga inwestycja ale efekty bardzo fajne, nei wiem jak do tego odnosza sie policjanci bo prawda jest taka ze jak trafisz na upartego gliniarza to i do piecowki sie doczepi i dowod saksuje , a jak trafisz na spoko to i z folia duzo tansza bedziesz smigal , pozdro
Pyton162
 

Postprzez Cukierek » 5 mar 2006, 20:12

Chrom nie wyglada jak lustro , bardziej jak typowa "piecówka". Paru kolegów ma oklejone samochody tą folią i jezdza bez problemu od bardzo dlugiego czasu po Polsce.Postaram sie skombinowac jakies zdjecia samochodów oklejonych tą folią. Moze bedzie to Audi 80 2,6 czarne,Opel Vectra A czerwona, Fiat Punto czerwone 2005 r. oraz 2003 zielony i Seat Ibiza czarna.
www.gtrproject.pl
powrót do korzeni motoryzacji... BG-Best Generation :–) odbudowa 323 BG GT Turbo FWD 1.3 16v->1.6 B6T->1.8 BPT
Forumowicz
 
Od: 24 kwi 2005, 21:35
Posty: 1822 (0/2)
Skąd: Brodnica
Auto: 323 BG GT Turbo BPT FWD, Toyota Yaris Hybrid '17,FSR Tarpan

Postprzez sanders » 5 mar 2006, 23:04

ok czekam na foto--teraz bee mial maly przyplyw gotowki wiec moze sobie bym przyciemnil
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 sty 2005, 23:02
Posty: 630
Skąd: Bydgoszcz
Auto: BMW M3 Audi A6 Mazda6

Postprzez misiek06 » 5 mar 2006, 23:14

Ja miałbym pytanie do osób z Poznania czy ktoś zna tą firmę? http://www.autofolie.livenet.pl/index.html wydaje mi się że mają całkiem niezłe ceny ale nie wiem czy dobrze robią ;)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 21 lut 2005, 15:39
Posty: 295
Skąd: Głogów
Auto: była 626GE 323BG Eclipse 323F BA a teraz Scion Tc

Postprzez Gość » 13 mar 2006, 20:45

misiek06 napisał(a):Ja miałbym pytanie do osób z Poznania czy ktoś zna tą firmę? http://www.autofolie.livenet.pl/index.html wydaje mi się że mają całkiem niezłe ceny ale nie wiem czy dobrze robią ;)


Przypuszczam iż wolałbyś taką odpowiedź dostać od kogoś z forum a nie ode mnie....
ale skoro tak długo nikt nie chce Ci odpowiedzieć to może przyznam się, że znam tę firmę od podszewki :) i myślę, że możesz śmiało do nas zadzwonić i umówić się na przyciemnianie szyb (jeśli nadal są białe) !

Niżej zamieszczam kilka słów które mają rozwiać Twoje wątpliwości co do rzetelności naszej firmy :

Jeśli spojrzysz na Toyoty Land Cruiser w galeriach 1 , 5 i 6 to są to auta klientów serwisu Toyota Fietz.Wydaje mi się, iż właściciele tych pojazdów (jak równiez pozostali klienci tegoż serwisu) są jak najbardziej zadowoleni z usługi przyciemniania szyb jaką im wykonaliśmy.Szyb w autach przez czternaście lat przyciemniliśmy już baaaarrrdzo wiele i jak możesz zorientować się po zawartości galerii – przyciemniamy nie tylko Toyoty :) więc zapraszam serdecznie !!

Pozdrawiam

Magda
www.autofolie.prv.pl[/b][/url]
Gość
 

Postprzez sanders » 13 mar 2006, 20:55

slyszalem ze u nas gdzies od nakielskiej przyciemniaja ladnie, bo do brodnicy troszke daleko :(
moze ktos jeszcze zna w bydgoszczy jakas firme co robi tanio a dobrze
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 sty 2005, 23:02
Posty: 630
Skąd: Bydgoszcz
Auto: BMW M3 Audi A6 Mazda6

Postprzez Malico » 13 mar 2006, 23:11

chyba tanio (300zl) i chyba dobrze (my jestesmy zadowoleni, szwagier, ktory nam polecila zaklad tez):

ulica Jaskolcza, szef nazywa sie Wojtek, mam do niego telefon: 601959687

Edytka dodaje, ze to moze byc tez ulica Golebia lub inna PTASIA ;)
Forumowicz
 
Od: 8 lip 2004, 01:08
Posty: 291 (0/9)
Skąd: Bydgoszcz
Auto: Mazda 323 1.8 GT '91

Postprzez sanders » 19 mar 2006, 09:54

Na jaskoleczej wycenil mnie na 490zl......................za duzo
macie cos tanszego??
Moze w brodnicy da rade za 300zl??
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 sty 2005, 23:02
Posty: 630
Skąd: Bydgoszcz
Auto: BMW M3 Audi A6 Mazda6

Postprzez Cukierek » 19 mar 2006, 19:06

Sanders dlugo mnie niebylo.Chyba za 300zl nieda rady bo ta cena ktora Ci wczesniej podalem i tak jest juz po znajomosci,ale sie spytam.Przepraszam Cie ze nieprzeslalem Ci zdjec,ale niemam chwiowo aparatu a telefon mi sie rozwalil.Jak cos sie dowiem to napisze.
www.gtrproject.pl
powrót do korzeni motoryzacji... BG-Best Generation :–) odbudowa 323 BG GT Turbo FWD 1.3 16v->1.6 B6T->1.8 BPT
Forumowicz
 
Od: 24 kwi 2005, 21:35
Posty: 1822 (0/2)
Skąd: Brodnica
Auto: 323 BG GT Turbo BPT FWD, Toyota Yaris Hybrid '17,FSR Tarpan

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

Moderator

Moderatorzy Tuning i modyfikacje