Polecane warsztaty LPG

Dział poświęcony użytkowaniu aut z instalacjami gazowymi przeznaczonymi do zasilania silników z wtryskiem pośrednim paliwa.

Postprzez jdoe » 18 lip 2009, 18:12

Osobom z Krakowa i okolic polecam następujący zakład montażu instalacji gazowych:

Gaz-Hurt Patoła Jan
ul. Warszawska 221
32-087 Bibice
tel. (012) 413-88-21
tel. kom. 605 46 39 65


Dawniej mieli warsztat na ul. Cystersów w Krakowie.

Fachowy montaż, założą każdą instalację (ja akurat do mojej 323F BA zażyczyłem sobie ówczesną nowość – lipiec 2008 r. – a mianowicie KME Diego G3)

Od tamtego czasu mam ponad 16 tys. przejechane i żadnych problemów, tylko wymiana filtrów.

Dużym plusem dla warsztatu jest to że po całodziennych montażach, zabierają na koniec dnia samochód w trasę i ustawiają mapy podczas jazdy.
Niby oczywista rzecz przy sekwencji (wynikająca z instrukcji montażu), ale z tego co się orientuję, to nie wszystkie zakłady tak robią (zazwyczaj kończą na włączeniu przycisku "autokalbibracja" i każą przyjechać po 1000 km).
Mapy mam ustawione tak, że nie czuję różnicy pomiędzy jazdą na gazie i na benzynie.

Szczerze polecam montaż wlewu gazu obok wlewu paliwa (wygoda, czystość, przychylność obsługi stacji;) )

Jeszcze raz gorąco polecam w/wym. Zakład

Pozdrawiam,
jdoe
jdoe
 

Postprzez ukash18 » 27 lip 2009, 11:48

A wiesz moze jak kształtują się u nich ceny?
Początkujący
 
Od: 22 cze 2009, 20:42
Posty: 4
Skąd: Kraków
Auto: 323F BA 1.8

Postprzez andree » 7 sie 2009, 17:55

Szyna napisał(a):Witam, wie ktoś coś na temat zakładu w Poczesnej k Częstochowy


gdzieś w dziale LPG czytałem długi post.. miał kolega problemy.., rezultatem było to że mu, sie auto zapaliło.., pisał żeby sie wystrzegac tego zakładu !!!!
Moja (była) Obrazek >>> K l i c k
Pozdrawiam. Obrazekndrzej.
Czasem trzeba długo iść, aby dojść do siebie...Obrazek

Kupię stary motocykl; JAWA, CZ, SHL, WSK 175 !!
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 mar 2008, 16:09
Posty: 1609 (0/1)
Skąd: Łódź
Auto: Suzuki Ignis 4x4 ;)
CZ 350, CZ 175 Sport

Postprzez zahariash » 8 sie 2009, 10:33

Wprawdzie nie chodzi o montaż, ale może ktoś mi polecić firmę w Lublinie, która porządnie wyreguluje instalację tomasetto z komputerem sec? Zwykła wymiana filtrów, regulacja i ewentualne sprawdzenie zapłonu (mniejsza kultura pracy silnika na gazie).
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 sty 2009, 14:18
Posty: 210
Skąd: Lubelskie
Auto: MX-6 2.5 V6 '92

Postprzez kachel1 » 10 sie 2009, 16:17

nie poleca PHU Monika w Wyszogrodzie omijac z daleka partaczy w mojej Madzi zakładali prinasa zle załozona listwa wtryskiwaczy odwrotnie rgulacja tez koszmar auto sie dusiło gasło omijajcie z daleka ten zakład partacze wole zapłacic gdzies indziej niz jechac do nich na serwis porazka
Forumowicz
 
Od: 1 lip 2009, 19:02
Posty: 67 (0/2)
Skąd: kolno
Auto: mazda 6 gj 2012 przed liftem wersja skayenergy

Postprzez kachel1 » 11 sie 2009, 14:43

moze znacie jakis dobry warsztat w wawie z przystepnymi cenami od instalacji holenderskich co by mi poprawił prinsa po montazu
Forumowicz
 
Od: 1 lip 2009, 19:02
Posty: 67 (0/2)
Skąd: kolno
Auto: mazda 6 gj 2012 przed liftem wersja skayenergy

Postprzez lukanio9999 » 20 sie 2009, 14:41

PRMIA GAZ Z LUBLINA. Było pięknie, aż nie wyjechałem na próbę po montażu: zero przyspieszenia na gazie, przy 4000obr/min przerzuca samoczynnie na benzyne (bardzo kłopotliwe przy wyprzedzaniu – jeżeli już uda sie cokolwiek wyprzedzać jadąc na gazie). U mechanika podczas wymiany wachacza okazało się, że przewód gazowy przeciera się o element ruchomy zawieszenia!!! Obsługa miła do czasu wyjazdu za bramę – potem biorą tylko sare wymyślają usterki (oczywiście benzyny) a na koniec pocałuj mnie w pupę. NIE POLECAM!!! <killer> PARTACZE BEZ WIEDZY I TYLE <killer>
lukanio9999
 

Postprzez dgolf » 4 wrz 2009, 20:51

Mazda 626 GE 2.0 115KM 95 170 000km założyłem z miesiąc temu sekwencję, tzn. sterownik DIEGO, wtryski Magic Jet, reduktor jeszcze nie wiem bo nie mam wszystkich papierków. Nie słyszę cykania wtryskiwaczy (to dobrze). Auto równiótko pracuje na wolnych obrotach, jednak jest kilka ale: muszę jechać na dostrojenie, bo przy przyspieszaniu w okolicach 2700RPM czuć spadek mocy (najprawdopodobniej za bogato na górze) no i na wolnych obrotach słychać buczenie spod maski – co to może być? – . Na dzień dobry muszę zjechać tego kto montował trójniki, bo spadł mi przewód, na szczęście na parkingu. Ze spalania jestem zadowolony no i żadnych innych problemów. Ogólnie polecam DIEGO i wtryski magic jeta, spisuje się to dobrze nawet a aucie z turbo. Cena 2300.
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 cze 2009, 20:25
Posty: 221
Skąd: Łodzkie
Auto: 626 GE 2.0 FS 116KM 1995r. + LPG KME Diego

Postprzez lantis » 11 wrz 2009, 14:57

I coś w woj.opolskim :

POLECAM :

AUTO GAZ S.Piekarz – kilkunastoletnie doświadczenie, przeróbki wlewu itp – pytać o Irka
ul. Oleska 117
OPOLE
(077) 458-04-74
www.auto-gaz.opole.pl

BROWKO S.C. – czynne tylko wtorki i czwartki
ul. Opolska 63
ŻĘDOWICE /k.Zawadzkie
(077) 461-68-00 :

NIEPOLECAM :

AVANTI – przez telefon wszystko ładnie i cacy i tanio, a na miejscu kicha i ściema ... (straciłem tylko czas i $ na dojazd)
Kędzierzyn Koźle
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 mar 2008, 23:51
Posty: 543
Skąd: OST
Auto: 323 F BA

Postprzez LeoComp » 20 wrz 2009, 11:40

NIE POLECAM

AUTO-GAZ Sławomir Piekarz
ul. Czerwonego Krzyża 14
Bydgoszcz
tel. (52)376 32 15
kom. 695 965 370
LeoComp
 

Postprzez paweł_328 » 23 wrz 2009, 12:10

Kraków :
"BG-GAS"
ul. Żaglowa 25A
tel : 608-616-169 ; 694-887-167

Niedaleko Klasztornej.
Chłopaki znają się na rzeczy i maja przystępne ceny oczywiscie pamiętajcie żeby się polecić na nasze Forum
Ostatnio zmieniony przez skorpek dnia 18 Paź 2008 | 14:23, w całości zmieniany 1 raz

CO Ty mówisz- jeszcze miesiac temu wysadzili silnik kumplowi w Oplu Vectrze ! kazdemu mówią ze jak dla pana 2.400 promocyjnie ! h... prawda kazdemu tak dają. Cwaniaki.
NIE POLECAM. Kłamią co do okresu serwisu, z łaska daja szybkie terminy a tak naprawde nie mają poprostu roboty.
paweł_328
 

Postprzez a.gadula » 23 wrz 2009, 22:31

w Łodzi polecam TERAZ AUTO GAZ ul. Pomorska 250 zakład przeniesiony z Al. Piłsudskiego przy Sądzie Rejonowym dla Łodzi Widzewa. Właściciel Pan Witold Szymaniak, fan mazdy, miał już pięć, syn też pomyka madzią. Zakładałem u nich w swojej626 2.5 V6 sekwencję. Instalacja na elektronice KME DIEGO (chyba), wtryski MAGIC, butla w kole, reduktor Tomasetti. Zapłaciłem 2700 razem z wymianą uszczelek pod klawiaturą i uszczelek kolektora ssącego.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 15 sty 2009, 01:08
Posty: 118
Skąd: Łódź
Auto: Vectra C GTS fiatowski diesel

Postprzez Niedzwiedz_ » 24 wrz 2009, 00:18

sorry ale nie wierzę w dobrą instalację do V6 za 2700 zł i jeszcze z wymianą uszczelek. Jak byś mógł to napisz ile km zrobiłeś na tej instalacji.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 cze 2009, 20:27
Posty: 53
Skąd: Myszków
Auto: MX-3 V6 92r.

Postprzez a.gadula » 24 wrz 2009, 21:20

na instalacji zrobiłem dopiero 3 tys km, wiem, że to mało jeśli chodzi o stuprocentową ocenę układu zasilania gazem ale jestem zadowolony. Nadmieniam, że uszczelki nie były wliczone w koszt (2700) a jedynie ich wymiana. W Łodzi jest facet co na identycznej instalacji zrobionej w tej samej stacji przejechał 60tys km i nie narzeka. Też ma 626 2.5 V6. Zanim rozważyłem motaż, byłem u kilku gazowników w Łodzi wielu mi proponowało BRC za 4000 złotych..... i co z tego Według mnie nie jest warto wkładac instalacji za 4000 złotych do auta za które sie dało 9tys zł. KL ma jedna sondę lambda i nie jest jakimś kosmosem w kwesti montażu układu wstrysku gazu. Jeśli chodzi gazowanie aut w Łodzi facet jest dla mnie autorytetem. Zakładał LPG do wielu aut kolegów i każdy był zadowolony. Jest elastyczny jeśli chodzi o ceny instalacji, wiadomo inaczej raty inaczej całośc w gotówce inaczej ile wyjdzie na fakturze ;) W łodzi jest np STEFANOWSKI, który ma kosmiczne ceny i zakłada BRC albo landi.... mi zawołał 4500zł <glupek2> a za auto zapłaciłem 9koła. Chore. Nie chodzi mi o to, że żałuje na samochód, wręcz przeciwnie, zawsze wkładam w auta markowe zamienniki, nie oszczędzam na wymianach oleju ( co 8 – 10 tys km ) dwa razy w roku jeżdżę sprawdzac stan zwieszenia i inne takie.... jednak wkładanie połowy wartości auta w instalacje jest przesadą. Moja mazda, to nie jest szóstka z 2004 roku ze zmiennymi fazami rozrządu... Uważam, że najważniejsze jest serwisowanie instalacji na bieząco, nie przeciąganie z przeglądami i w przypadku ew. problemów nie podchodzenie do tematu "może samo przejdzie". Ceny instalacji gazu w Polsce są bardzo zróżnicowane. Taka sama instalacja może kosztowac w jednym miejscu 3000 zł w drugim nawet 3500. U Stefanowskiego ( wyszukaj NAGAZ ) płaci sie za dużą liczbe personelu, ładne kafelki, kalendarzyki, kawke z ekspresu, kilka numerów telefonów na, które dzwonisz, reklame w gazetach i budynkach itd. Owszem prestiz jest, fachowośc tez duża ale to wszystko kosztuje i to sporo. W zakładzie na Pomorskiej szefem jest jedna osoba, pracownikiem syn plus jeszcze dwóch panów. Budynek nie jest otynkowany a ludzie nie maja przyklejonych uśmiechów w godzinach pracy orza naszywek na uniformach z logo firmy... Dla porównania u Jaksy za robociznę rozrządu w KL-u zapłaciłem 250złotych, w serwisie Mazdy w Łodzi zapłaciłbym 450zł, czy to znaczy, że miałbym lepiej zrobiony? W silniku V6 za samą wymianę ( robocizna ) uszczelek pod kolektorem ssącym i klawiaturą zapłaciłbym około 200 – 250 złotych. W moim przypadku i tak przy zakładaniu instalacji konieczne było zdjęcie kolektora a w tym wypadku zdjęcie jego uszczelek oraz wymiana tych pod pokrywami zaworów to już małe piwo...policzyli mi za to 80 złotych.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 15 sty 2009, 01:08
Posty: 118
Skąd: Łódź
Auto: Vectra C GTS fiatowski diesel

Postprzez Niedzwiedz_ » 25 wrz 2009, 17:38

To bardzo dobra cena, jeszcze ze zdjęciem kolektora co się nie chce niektórym gazownikom robić, u mnie ciężko było by założyć za takie pieniądze. Ja mam Zenita (kupiłem juz z gazem auto), a z tego co wiem to ten sam poziom co Diego i na razie nie narzekam, zobaczymy jak przyjdzie zima :)
Życzę bezproblemowej eksploatacji.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 cze 2009, 20:27
Posty: 53
Skąd: Myszków
Auto: MX-3 V6 92r.

Postprzez a.gadula » 25 wrz 2009, 20:10

Podejrzewam, że w Łodzi (około 750 tys mieszkańców), dużą rolę odgrywa konkurencja... tych zakładów trochę się u nas otworzyło. Mnie przekonała ta firma do siebie min. tym, że opisani panowie są miłośnikami mazdy. Pan Witold miał kazdy model 626, choć ostatnio myślał Hondzie :( , zawsze jak podjeżdżałem do nich, w zakładzie stała jedna lub dwie Madzie. U jednego gościa jak byłem, to chciał mi wcisnąć system lubryfikacji za 250 zł. Powiedziałem o tym Panu Witkowi a on przetłumaczył mi, że nie ma potrzeby w KLu i tyle a jak sie uprę to włoży. Inna "fachowiec" by wciskał wszystko widząc osobę, która chce dbać o auto i przejmuje sie każdym detalem , tutaj tego nie było. Zapytałem tez o te słynne japońskie wtryskiwacze na K ? powiedział, że bajka sprawa ale jak usłyszałem cene to padłem. Mam nadzieję, że auto będzie się spisywać przez cztery latka. Później najchętniej kupiłbym mazdę 6 też Vkę 3.0 jednak nie wiem czy będzie mnie stać, ale jest wyjście awaryjne Mitsu Galant 2.5 V6 tak z 2001 lub 2002 :D mordkę ma piękną i dobrze się nim jeździ ( napisz na PW co myślisz o Galu )
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 15 sty 2009, 01:08
Posty: 118
Skąd: Łódź
Auto: Vectra C GTS fiatowski diesel

Postprzez jazda:) » 11 paź 2009, 23:35

Witam. Założyłem instalkę w firmie MOTOBAJCZYK w sosnowcu. Zrobiłem dopiero tysiąc km ale jak na razie jest ok. Mam nadzieję że zawsze tak będzie :D
Początkujący
 
Od: 11 paź 2009, 23:16
Posty: 16
Skąd: Trzebinia
Auto: mazda 626 GF+LPG

Postprzez Lukano » 12 paź 2009, 09:18

Niedzwiedz_ napisał(a):sorry ale nie wierzę w dobrą instalację do V6 za 2700 zł i jeszcze z wymianą uszczelek. Jak byś mógł to napisz ile km zrobiłeś na tej instalacji.

W Lublinie jest podobna cena do KF-a. Na dobrych komponentach, ze zdjęciem kolektorów. Ceny mocno spadły ostatnio.
R4 można założyć za 1800 zeta.
Obrazek
Audi A8 4.2
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 lut 2006, 19:10
Posty: 4137 (0/1)
Skąd: Lublin/Radom
Auto: Hania civic X, A8 D3 a na lato Hania CRX del soll

Postprzez zahariash » 12 paź 2009, 22:29

Polecam:

AUTO-GAZ Sławomir Piekarz
ul. Łęczyńska 56b
Lublin, 20-303
kom. 601 36 33 00

Choć nie robią sec'a...
Ostatnio edytowano 21 cze 2011, 01:05 przez zahariash, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 sty 2009, 14:18
Posty: 210
Skąd: Lubelskie
Auto: MX-6 2.5 V6 '92

Postprzez suchymks » 16 paź 2009, 13:16

Legnica, Chojnów, Złotoryja, Lubin, Bolesławiec.

Może ktoś może polecić/odradzić gdzie najlepiej/najgorzej w tym regionie oddać mazdę 323f 1.5 16V do zagazowania. Chodzi o sekwencję, ewentualnie jakie są ceny. Mile widziana porada co do podzespołów, z jakich powinna się składać instalacja.
Początkujący
 
Od: 15 paź 2009, 13:07
Posty: 4
Skąd: Chojnów
Auto: 323f BA 1.5 '98r

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Moderator

Moderatorzy LPG