Mazda 2, 2003, 1,4 DY gubi prądy – cuda na kiju

Mazda2 2002–2007

Postprzez scorpo32 » 6 lis 2015, 18:09

Witam.
Może ktoś spotkał się z takim problemem w swojej maździe. Opisze kilka sytuacji które mnie spotkały.
1. Któregoś dnia odpaliłem mazdę chcę włączyć światła a tu nic. Przekręciłem jeszcze raz włącznik i zaskoczyło przy okazji wskazówki zegarów zakręciły się i wróciło wszystko do normy.
2. Nic się nie działo ponad tydzień aż któregoś ranka otworzyłem samochód, przekręcam kluczyk a tu cisza.. Zupełnie zabrakło prądu. Nie świeciła żadna kontrolka, radio, po prostu ciemność. Otwieram drzwi aby wysiąść i nagle zaświeciło się wszystko i działa tylko zresetowało mi zupełnie radio i licznik kilometrów.
3. Kolejny tydzień jazdy nic aż tu nagle wsiadam do samochodu odpaliłem i powtarza się sytuacja z punktu pierwszego ale tym razem już nie pomaga przekręcenie włącznika. Chce wyłączyć samochód przekręcam kluczyk a silnik dalej śmiga, musiałem go zadusić na biegu. Po zaduszeniu autka zegar obrotomierza zatrzymał się na 1000 obrotów a wskazówka temp silnika cały czas drgała poza tym nic więcej nie dało się zrobić. Odłączyłem klemy, sholowano mnie do domu jakieś 5km, podłączam klemy auto odpala. Heh
4. Pojechałem do mechanika który zajmuje się elektryką przeszukał wszystko i.... nie znalazł usterki.:/ Jakieś pomysły? Bo ja kompletnie nie mam pomysłu co tam się może dziać.
Dzięki
Początkujący
 
Od: 6 lis 2015, 17:42
Posty: 6 (0/1)
Auto: Mazda 2, 2003 1,4 Diesel

Postprzez kacpi » 7 lis 2015, 01:26

Może akumulator umarł?
Forumowicz
 
Od: 12 sie 2015, 01:22
Posty: 60 (0/1)
Auto: Mazda 2 DY '03 1.25

Postprzez lantan » 7 lis 2015, 06:19

Wg. mnie problem przy stacyjce.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 maja 2014, 14:39
Posty: 161 (0/1)
Skąd: Rzeszów
Auto: Mazda 2 DY, 2003r., 1.4 80KM, Pb+LPG

Postprzez scorpo32 » 7 lis 2015, 14:57

Akumulator niemal nowy. Elektromechanik odrzucił problem stacyjki :/ zrobiłem kolejne 150 km póki co nic się nie dzieje. Heh
Początkujący
 
Od: 6 lis 2015, 17:42
Posty: 6 (0/1)
Auto: Mazda 2, 2003 1,4 Diesel

Postprzez skocio » 18 lis 2015, 10:33

Możliwe, że gdzieś gubi masę. Akumulator może być nowy, ale uszkodzony (np. zwarcie wewnątrz aku) – wtedy gwarancja. Najlepiej po wystąpieniu objawów od razu przerzuć inny akumulator i sprawdź.

Ja w sumie identyczne objawy miałem... w motocyklu (też japoński <nie powiem> ) Okazało się, że główna wiązka idąca ze stacyjki do komputera była uszkodzona. Mianowicie stopiła/przetarła się izolacja na kablach (temperatura silnika i drgania) – i w zależności od najechania na dziurę bądź kręcenie kierownicą (poruszanie wiązką) dochodziło albo do zwarcia na kabelkach (i wtedy brak zapłonu, zerowanie radia) albo do gubienia masy (świrowały kontrolki, światła i wskazówki zegarów). Suma summarum przez 2 tygodnie motocykl odpalał, potem najechałem na dziurę w jezdni i po zgaszeniu silnika odpalać nie chciał.
Forumowicz
 
Od: 5 lip 2013, 19:19
Posty: 54 (0/3)
Auto: Mazda 121 DB
1.3 KAT 1994
Mazda 2 DY 1.4 2004

Postprzez scorpo32 » 5 gru 2015, 14:22

Witam
Zawiozłem do innego elektromechanika i po przeglądnięciu stwierdził, że główna wtyczka była lekko zaśniedziała i być może wilgotna. Ręki nie dał uciąć, że to ten problem dlatego nie wziął kasy tylko mam miesiąc jeździć dla sprawdzenia. Osuszył, oczyścił i mija niemal miesiąc wszystko gra.
Dzięki za podpowiedzi :)
Początkujący
 
Od: 6 lis 2015, 17:42
Posty: 6 (0/1)
Auto: Mazda 2, 2003 1,4 Diesel

Postprzez makog » 27 maja 2016, 20:20

Witam, mam podbny objaw co kolega, co jakis czas wystepuja chwilowe zaniki napiecia, zapalaja sie wszystkie kontrolki, zegary leca na maxa w prawo, czasami auto zgasnie, kasyje sie licznik dzienny oraz radio. Zadarzylo sie tez 2 razy ze przy probie odpalenia, tzn po przekreceniu kluczyka zegaray polecialy na maxa w prawo i rozrusznik nawet nie drganl. Po sugestiach elektryka wymienilem akumulator na nowy, niestety objaw wystepuje nadal. :(
makog
 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Moderator

Moderatorzy 2 / 121