Mazda3 (BL) – Wrażenia i opinie

Mazda3 2008–2013

Postprzez mirfex69 » 26 cze 2013, 19:16

Ścibi85 napisał(a):
mirfex69 napisał(a):to nie bede krotkiego czasu na wypoczynek w kraju spedzal w serwisach,ktore w dodatku nadal gdzies maja zeby mi odpisac..


I słusznie :) Ja tam nie mam takich znajomości w serwisach jak :) Ale w serwisie często im się przypominałem jako forumowicz i pytałem o rabaty :) Powodzenia :)

Aaaale ladna cyferka napisanych postow Ci wyskoczyla :) mi jeszce daaleko do takiego stanu ale staram sie <ok>
Co do serwisow-do PL mam troszke za daleko ,zeby ich nawiedzac i zachecac czestymi wizytami do rabacikow jak TY i majacy widze w tych sprawach..szerokie plecy ZOOMik <oczko> <faja> Tutaj mam nawet niedaleko aale nie wiem czy respektuja klubowicza MazdaSpeed made in Poland :)
Tak czy owak do magicznych 60tys troszke ponad stowka wiec nie liczac na wielkie znizki czas bedzie sie powoli brac za umawianie terminu z luksemburakami :|
Rowniez powodzenia :)Pozdrowki i szeeerokosci <diabełek>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 sie 2012, 22:41
Posty: 552 (85/16)
Skąd: Luxembourg
Auto: Jest:
M3 BP Sky Cruise ,19'
Byla:
M3 BM Sky Passion 14'
M3 BL Navigator 12'
M3 BL Active 09'

Postprzez Ścibi85 » 26 cze 2013, 21:03

Oj tam :) ja też częstym bywalcem serwisu to nie jestem :) Powodzenia! :) Daj znać jak poszło :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 lut 2012, 22:53
Posty: 1288 (14/10)
Skąd: Piaski
Auto: 1. Mazda 3 BP HB SkyActivX AT Hikari + Luxury Black
2. Mazda3 2.0 MZR DISI i-stop 2o1o

Postprzez mirfex69 » 1 lip 2013, 21:28

Jednak odwiedze ASO w kraju chyba.Rozpisalem sie o tym w odpowiednim watku czyli "Koszty przeglądów i serwisu M3 BL" :)
Tak czy owak jak sprawa sie zakonczy poinformuje :)
Pozdrowki dla wszystkich mazdomaniacow <faja>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 sie 2012, 22:41
Posty: 552 (85/16)
Skąd: Luxembourg
Auto: Jest:
M3 BP Sky Cruise ,19'
Byla:
M3 BM Sky Passion 14'
M3 BL Navigator 12'
M3 BL Active 09'

Postprzez Ścibi85 » 1 lip 2013, 21:46

mirfex69 czekamy :) powodzenia! :) Zwróć uwagę czy nie przelali oleju, bo nie jest to odosobniony przypadek.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 lut 2012, 22:53
Posty: 1288 (14/10)
Skąd: Piaski
Auto: 1. Mazda 3 BP HB SkyActivX AT Hikari + Luxury Black
2. Mazda3 2.0 MZR DISI i-stop 2o1o

Postprzez mirfex69 » 2 lip 2013, 21:07

Ścibi85 napisał(a):Zwróć uwagę czy nie przelali oleju, bo nie jest to odosobniony przypadek.

Dziekowac za podpowiedz,choc jak znam zycie..wyleci mi z glowy,pamiec juz nie ta <glupek2>
A co oni tacy szczodrzy ze przelewaja <co?> Aaaaa,ze niby jak sie tyle placi to wypada zalac do pelna :>
Jeszcze mysle Poznan czy Wroclaw bo po srodku jestem,to moge wybrzydzac :)
Tradycyjnie pozdrawiam speedmazdomaniacow.. <diabełek>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 sie 2012, 22:41
Posty: 552 (85/16)
Skąd: Luxembourg
Auto: Jest:
M3 BP Sky Cruise ,19'
Byla:
M3 BM Sky Passion 14'
M3 BL Navigator 12'
M3 BL Active 09'

Postprzez Ścibi85 » 3 lip 2013, 01:02

mirfex69 napisał(a):A co oni tacy szczodrzy ze przelewaja <co?> Aaaaa,ze niby jak sie tyle placi to wypada zalac do pelna :>


I tak chyba Ty płacisz za olej nie ? :) To Ci wleją :) Konrad z tego co pamietam to chyba jeździł nawet do ASO, aby mu odessali nadmiar. U mnie np ustawiali światła na drzwiach serwisu z metrówką :) Ale jak napisał ZOOMik :) Nie ma serwisów idealnych :) Powodzonka :) Powybrzydzaj i aby było git :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 lut 2012, 22:53
Posty: 1288 (14/10)
Skąd: Piaski
Auto: 1. Mazda 3 BP HB SkyActivX AT Hikari + Luxury Black
2. Mazda3 2.0 MZR DISI i-stop 2o1o

Postprzez mirfex69 » 3 lip 2013, 21:03

Ścibi85 napisał(a): Konrad z tego co pamietam to chyba jeździł nawet do ASO, aby mu odessali nadmiar. U mnie np ustawiali światła na drzwiach serwisu z metrówką :) Powodzonka :) Powybrzydzaj i aby było git :)

To dobrze,ze z nadmiarem oleju nie odessali mu komprechy-znaczy konikow :D
Zarty zartami ale srednio to swiadczy o jakosci uslug serwisantow..i to ustawianie swiatel..z metrowka <glupek2> Zeby to jeszcze za darmo bylo a wiadomo,ze sporo kosztuje wiec z naszej strony to nie wydziwianie tylko prosta chec osiagniecia efektow za wylozona kase :|
Ale jak napisał ZOOMik :)" Nie ma serwisów idealnych" :) I z ta piekna mysla juz za miesiac z haczykiem bede osobiscie to sprawdzal.. <oczy>
Tak czy owak dzis w drodze z pracy na wyswietlaczu wyskoczylo rowniusieniuchne 60tys,oczywiscie ten fakt natychmiast uwiecznilem :) Do tego ponad tysiac do PL plus morze i spowrotem i zaserwisuje sie z pokaznym przeciagnieciem km. aale co zrobic -skoro nie ma serwisow idealnych-to i przebiegi nie musza byc ;P
Pozdrowki i bezawaryjnosci papa
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 sie 2012, 22:41
Posty: 552 (85/16)
Skąd: Luxembourg
Auto: Jest:
M3 BP Sky Cruise ,19'
Byla:
M3 BM Sky Passion 14'
M3 BL Navigator 12'
M3 BL Active 09'

Postprzez ZOOMik » 3 lip 2013, 22:41

Gdyby tak zacząć "wybrzydzać" to okazałoby się, że nie ma gdzie pojechać ;)

mirfex69 napisał(a):
Ścibi85 napisał(a):Zwróć uwagę czy nie przelali oleju, bo nie jest to odosobniony przypadek.

Dziekowac za podpowiedz,choc jak znam zycie..wyleci mi z glowy,pamiec juz nie ta <glupek2>

To zanotuj…tylko nie zapomnij, że to zrobiłeś :P

P.S.
Panowie, raz jeszcze pozwolę sobie przypomnieć...
ZOOMik napisał(a):piszesz nie w tym temacie, bo ten jest z opiniami o aucie :P
...zatem może kończmy ten OT <cisza> a pogawędki o kosztach i sprawach związanych z serwisowaniem w innym, bardziej stosownym wątku proszę kontynuować <nauka>
Dziękuję :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 mar 2010, 10:22
Posty: 1997 (7/47)
Skąd: lubelskie
Auto: Mazda 3BL SPORT '09

Postprzez mirfex69 » 4 lip 2013, 21:35

Tytan napisał(a):Trochę przesadzona ta kalkulacja spalania i opłacalności.
W zimie jeżdżąc tylko po mieście jest ok 6,8 l a w lecie z włączoną klimatyzacją 6,4l. We wszystkich pozostałych konfiguracjach tj. cykl mieszany i trasa jest tylko lepiej. Odpowiednio 5.5 i 4.7 litra. Zaznaczam przy tym, że bynajmniej nie mam lekkiej nogi. Myślę więc, że kalkulacja spalania nawet dla Wrocławia i korków jest zawyżona o 2 litry w mieście, a co do trasy też bym się kłócił z tymi 6 litrami zwłaszcza jeśli mówimy o średnim wyniku jazdy w trasie na 10 tys. km. Myślę, że realnie będzie to 5-5.5 litra..
Ja w każdym razie z czystym sumieniem polecam BL z tym silnikiem, nawet do miasta :)

Naczytalem sie tych cyferek wiec na drugi dzien zaraz zajrzalem do moich wynikow.Ostatnio malo autostrad,w wiekszosci miasto i kawalek miedzy miastami do pracy- a cyferki wygladaja tak ,ze przy sredniej predkosci 48 km-srednie spalanie wychodzi 5.3 litra.Czyli dokladnie tak jak kolega mowi bo motorki mamy takie same chyba :)Tak czy owak moje zadowolenie z oszczednego spalania jest rowne frajdzie w wciskania glebiej padalu gazu na autostradzie <diabełek> Ten motorek moze i nie rakieta aaaale swietnie daje sobie rade i jak dla mnie jest wystarczajacy <ok>
Pozdrawiam i bezawaryjnosci papa

Dopisano 4 lip 2013, 21:47:

ZOOMik napisał(a):
P.S.
Panowie, raz jeszcze pozwolę sobie przypomnieć...
ZOOMik napisał(a):piszesz nie w tym temacie, bo ten jest z opiniami o aucie :P

Zgadzam sie-porzadek musi byc <ok> Zeby nie bylo,ze bardzo bladze to strone wczesniej wyrazilem swoja opinie,i dzisiaj teez :)
Co do wybrzydzania-tez zgoda,jak masz trafic na gamonia to trafisz ,czy w Gdyni czy w Zakopanem <oczy>
Co tam jeszcze?Aaa,tak-juz sobie zanotowalem i jak tylko nie zapomne zabrac karteczki to napewno sprawdze jak mowicie <glupek2> A poki co,zeby juz nikogo nie denerwowac uciekam do wlasciwego watku"Koszty przeglądów i serwisu M3 BL"
Dziekuje za cierpliwosc i pozdrawiam papa
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 sie 2012, 22:41
Posty: 552 (85/16)
Skąd: Luxembourg
Auto: Jest:
M3 BP Sky Cruise ,19'
Byla:
M3 BM Sky Passion 14'
M3 BL Navigator 12'
M3 BL Active 09'

Postprzez ZOOMik » 16 sie 2013, 16:49

Tytan napisał(a):To prawda, że o mankamentach należy mówic i pisać zwłaszcza na forum pełnym użytkowników i osób które być może zastanawiają się nad zakupem. Pamiętajmy jednak, że to co dla jednego jest mankamentem pewnego rozwiązania czy elementu dla innego wcale takie nie musi być więc poniekąd opisywanie mankamentów również jest subiektywne. Przykładem są tutaj choćby wspomniane fotele – dla jednych są one wygodne a dla innych nie i sprawiają że są postrzegane przez nich jako wada tego modelu. Zupełnie inną sprawą są opisywane awarie różnych elementów. W tych kwestiach są to konkretne fakty ale dalej jest pole do rozmowy na temat ewentualnych przyczyn, które nie zawsze muszą leżeć po stronie producenta a często leżą niestety po stronie niewłaściwej eksploatacji.
Najważniejsze jest to aby osoby odwiedzające forum miały pełny przegląd tego co jest słabszą a co mocniejszą stroną w danym modelu. Jednym słowem chwalmy więcej te dobre cechy naszych BLek bo naprawde jest ich w moim przekonaniu dużo więcej niż tych złych.

To może byś Tytan pokusił się, jeśli oczywiście czujesz się na siłach, wymienić te wszystkie zalety, no bo wiesz, jak przystało na "lożę szyderców" ja skupiłem się na tych słabszych stronach BL-ki, więc póki co obraz jest jednostronny a nie chcielibyśmy chyba, żeby wyglądało to tak, że ta "trójka" ma same wady? <diabełek>
Jakby co to wiesz, gdzie uderzać z "propozycjami" do FAQ.
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 mar 2010, 10:22
Posty: 1997 (7/47)
Skąd: lubelskie
Auto: Mazda 3BL SPORT '09

Postprzez KMBak » 16 sie 2013, 16:54

To dobry pomysł – skoro wymieniamy słabe strony – wymieńmy i mocne...

Ja zacznę:
– jaka ona łaaaaadna... <serduszka>

A poważnie – proszę o propozycje w FAQ. <czytaj>
>> Facebook: Konrad >> Forum: Moja obecna Mazda 6 >> Forum: Moja była Mazda 3 Obrazek
Blue inside & red outside!
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 12 lis 2011, 14:36
Posty: 3819 (129/80)
Skąd: Wrocław
Auto: Jest: Mazda 6 2.5 Sky-G SkyPassion 2016
Była: Mazda 3 1.6 MZR Kirei 2011

Postprzez ZOOMik » 16 sie 2013, 23:24

Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 mar 2010, 10:22
Posty: 1997 (7/47)
Skąd: lubelskie
Auto: Mazda 3BL SPORT '09

Postprzez Tomek79 » 19 sie 2013, 08:32

Qrde :|
ZOOMik to ty jesteś zadowolony z tego auta czy nie ?? Bo się pogubiłem :(
Ja wybieram sprzęty, a Żona kolorki :D
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 lis 2010, 19:45
Posty: 185 (0/3)
Skąd: Oleśnica/Thurgau
Auto: Mazda 3 2.0 DISI i-stop excl+ HTB – 2010r.
Lada Niva 21214 1.7i – 2012r.

Postprzez Tytan » 19 sie 2013, 12:27

Widzę, że Kolega ZOOMik odgrzebał moją starą wypowiedz i wywołuje mnie do odpowiedzi :)
Nie ma sprawy proszę :)

Myślę, że są 3 głowne zalety 3 BL na tle konkurencji bo chyba do niej mamy sie odnosić
Pierwsza to oczywiście wygląd zarówno zewnętrzny jak i wewnętrzny.
Druga to miejsce jej produkcji i wszystko co się z tym wiąże. A wiąże się z tym ogólnie rozumiana niezawodność (oczywiście są wyjątki ale one jak zawsze tylko potwierdzają regułę) oraz jakość wykonania (tutaj też są drobne mankamenty ale zejdzmy już z tematu tych nieszczęsnych foteli :))
Trzecią zaletą jest wyposażenie – tutaj mazda bardzo często zostawia konkurencje daleko za sobą zwłaszcza w porównaniach typu pakiet satandard do pakietu standard itd.

To są takie trzy ogólne plusy według mnie, ale tak naprawdę, to co sprawia największą frajdę to różne smaczki i drobiazgi które wychodzą w czasie eksploatacji.
Dla przykładu niech mi ktoś pokaże jeszcze jakieś auto, które miałoby wyłącznik oświetlenia bagażnika kiedy klapa jest otwarta (mała banalna rzecz, a jak nieraz cieszy) Albo chociażby taki sprytny sposób na składanie lusterek realizowany pojedyńczym osobnym przyciskiem, a nie jak to jest w wiekszości tego typu rozwiązań poprzez przekręcanie gałki służącej do regulacji lusterek co może spowodować niepotrzebne ich przestawienie podczas składania. Wiem, zaraz Ktoś powie, że u Nas nie jest automatyczne a w innych autach nieraz tak ale dla mnie to również plus bo składać lusterka chcę wtedy kiedy mi to pasuję a nie zawsze co jest nieraz bardzo istotne szczególnie w zimie. Kolejnym plusem jest według mnie ergonomia i estetyka wnętrza z dużą ilością fajnych rozwiązań i schowków no może z wyjątkiem tego, że głowny schowek otwiera się na nogi pasażera i cały czas się świeci :) – ale i tutaj jest jego zaleta bo jest podwójny i spory. Bardzo miło odbieram również fabryczne nagłośnienie myśle, że na tle konkurencji z podstawowymi rozwiązaniami jest naprawde nieźle a nie mówie jeszcze o wersji z nagłośnieniem BOSE. Notabene nie wiem czy wszyscy wiedzą ale podobno BOSE jest również producentem głośników podstawowych mimo, że nie ma na nich żadnych opisów dotyczących producenta. Jestem gotów w to uwierzyć, bo kiedyś sprawdzałem numery części i okazało się, że głośniki wysokotonowe w drzwiach są takie same w wersji BOSE i zwykłej. Oznacza to ni mniej ni więcej tylko tyle, że każdy kto ma tweetery ma również conajmniej część nagłośnienia BOSE :)
Można byłoby wymieniać jeszcze wiele takich drobnostek, które składają się na obraz całego auta i powodują, że jego eksploatacja cieszy każdego dnia. Ja zacząłem może ktoś podchwyci temat zachęcam!
Ja w każdym razie musiałem coś napisać, żeby nie było że na forum siedzą tylko przedstawiciele loży szyderców :)
Japan – the best producer in the world !
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 cze 2011, 13:59
Posty: 200 (1/3)
Skąd: Bielsko-Biała
Auto: Mazda 3 BL HB 1,6 MZ-CD Sand Speed

Postprzez ZOOMik » 19 sie 2013, 13:39

Dzięki Tytan za chęci, ale może edytuj to i wypunktuj jakoś, bo do FAQ w takiej formie to moim zdaniem nie bardzo.

Tomek79 napisał(a):Qrde :|
ZOOMik to ty jesteś zadowolony z tego auta czy nie ?? Bo się pogubiłem :(

Z pewnych rzeczy tak a z innych nie ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 mar 2010, 10:22
Posty: 1997 (7/47)
Skąd: lubelskie
Auto: Mazda 3BL SPORT '09

PostTen post został usunięty przez KMBak 19 sie 2013, 23:33.
Powód: FAQ zaktualizowane, dyskusja na jego temat w odpowiednim wątku. :–)

PostTen post został usunięty przez KMBak 19 sie 2013, 23:33.
Powód: FAQ zaktualizowane, dyskusja na jego temat w odpowiednim wątku. :–)

PostTen post został usunięty przez KMBak 19 sie 2013, 23:33.
Powód: FAQ zaktualizowane, dyskusja na jego temat w odpowiednim wątku. :–)

Postprzez ZOOMik » 19 sie 2013, 19:51

Tytan napisał(a):Wogóle zastanawiam się nad sensem pytania o wady i zalety modelu w FAQ czy to nie za bardzo subiektywne sprawy aby sformułować z nich ogólne, uniwersalne informacje jakie powinny być w takim dziale ?

Jasne, po części masz rację, ale tak jak już Konrad wspomniał, zauważ, że wymienione wady/minusy nie są jednostkowe, lecz wymieniane były przez wiele osób. Poza tym, jeśli ktoś ma jakieś zastrzeżenia do odpowiedzi, to niech napisze konkretnie "co" a rozważymy czy tego nie usunąć lub zmodyfikować. Jeśli chodzi zaś w ogóle o sens umieszczania zalet/wad/usterek w FAQ, to tak się składa, że dla potencjalnych, przyszłych nabywców BL, te właśnie informacje, podane "na tacy" są bardzo cenne, nawet, jeśli odrobinę "wypaczone". No bo komu się chce i ma na to czas, aby wyłuszczyć te interesujące dane z dziesiątek czy nawet setek stron wątku z opiniami.

Tytan napisał(a):Ja osobiście jakoś tego nie czuję ale może nasz Moderator spróbuje to ubrać w jakąś formę i wtedy coś napewno od siebie dorzucę.

No dobra, widzę, że jednak beze mnie sobie nie poradzicie, więc proszę <czarodziej>

Najistotniejsze zalety/mocne strony:

>> wrzucone do FAQ >> viewtopic.php?f=113&t=159602


Tytan napisał(a):ale już napisanie, że fotele są niewygodne bo tak uważa kilka osób to byłoby nadużycie bo inne kilka osób uważa zupełnie inaczej i jest to w 100% subiektywne odczucie.

Przy tym "minusie" znalazł się dopisek – "dla niektórych użytkowników" :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 mar 2010, 10:22
Posty: 1997 (7/47)
Skąd: lubelskie
Auto: Mazda 3BL SPORT '09

Postprzez Tytan » 20 sie 2013, 08:37

Prawdę prawicie !
W takiej formie ma to sens i może być pomocne dla nowych forumowiczów :)
Japan – the best producer in the world !
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 cze 2011, 13:59
Posty: 200 (1/3)
Skąd: Bielsko-Biała
Auto: Mazda 3 BL HB 1,6 MZ-CD Sand Speed

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323