Mazda6 (GH) – Wrażenia i opinie

Mazda6 2007–2012

Postprzez robi007 » 2 lis 2008, 15:59

chmooreck napisał(a):
robi007 napisał(a):Chyba jedyny minus benzyny 2.0 to fakt, że nie ma jej w wersji Exclusiv Plus (TOP).

W moim przypadku decydujący.

Ja też na początku byłem przekonany, że wezmę diesla, bo tylko on ma wersję Exclusiv Plus (TOP), a chciałem mieć skórę, bixenony itd. Denerwowało mnie jedynie to, że diesel ma tylko jedną rurę wydechową, bo z dwoma rurami jak w benzynie, autko wygląda o wiele poważniej. Pierwszą jazdę testową wykonałem właśnie dieslem i w zasadzie już go miałem brać właśnie ze względu na wersję TOP, ale postanowiłem, że zobaczę jak jeździ benzyna. Mówię ci dla mnie to jest przepaść między tymi dwoma silnikami. W salonie powiedzieli mi, że dopiero w nowym roku będą Mazdy6 2.0i MZR, w wersji Exclusiv Plus (TOP) i jak złożę zamówienie w styczniu to w marcu powinienem mieć auto. Ponieważ nie chcę tyle czekać, to kupuję teraz, oczywiście benzynę, nawet kosztem gorszego wyposażenia. Zresztą znalazłem za 88500zł model benzynowy 2.0, kolor ciemna oliwka (28W) w wersji Exclusive oraz w gratisie dodatkowo dołożone audio BOSE, pakiet touring, lakier metalizowany i autoalarm. Tak więc cena b.dobra i brakuje tylko skóry i bixenonów. Ciekawe tylko jak to będzie ze spalaniem, bo jeżeli będzie pił tyle co podają w danych technicznych, to naprawdę byłoby super.
Forumowicz
 
Od: 31 paź 2008, 21:40
Posty: 39
Auto: M6, '08, 2.0MZR, Exclusiv Plus
M6 '12, 2.0GJ 165KM, Skypassion, red soul, white skin, navi

Postprzez domin1979 » 2 lis 2008, 16:50

chmooreck napisał(a):
robi007 napisał(a):Chyba jedyny minus benzyny 2.0 to fakt, że nie ma jej w wersji Exclusiv Plus (TOP).

W moim przypadku decydujący.
Dlatego ja kupię 2.5 MZR i problem rozwiązany ;)
Co do preferencji diesel/benzyna to weź pod uwagę, że jak ktoś robi 40 tys. rocznie to się nie zastanawia nad dynamiką tylko nad dystrybutorem. Często są to auta brane na firmę. Ja robię ok. 15 tys. rocznie więc benzyna mi nie przeszkadza. Co prawda 2.2 diesel też fajny ale:
1. Jeszcze trzeba czekać
2. Droższy
3. Nowa konstrukcja więc nigdy nic nie wiadomo.
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 wrz 2007, 11:04
Posty: 1331 (0/1)
Skąd: Kielce
Auto: S-Max 2.0T '12
było :( CX-7 Expression '08 2.3 DISI

Postprzez tarkan » 20 lis 2008, 00:23

Od 2 dni zauważyłem, że wskaźnik liczbowy temperatury na cyfrowym wyświetlaczu przy zegarach (temp. była poniżej 5 st.), bezpośrednio po uruchomieniu silnika, mruga kilkakrotnie. Dodatkowo 1 raz słychać miły dla ucha dźwięk. Czyżby nowa mazda 6 ostrzegała nas o możliwie niekorzystnych warunkach jazdy?
Moja nowa Mazda 6 "wyjechała z tłumu"... http://forum.mazdaspeed.pl/viewtopic.php?t=59909&start=0
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 lut 2006, 00:00
Posty: 426
Skąd: Warszawa / Sokółka
Auto: M6 '08 GH 2.5 MZR TOP

Postprzez Globy » 20 lis 2008, 00:59

Być może, w modelach Mazdy z 2. połowy lat 90. umieszczano kontrolkę z płatkiem śniegu informującą o niskiej temperaturze.
Klubowicz
 
Od: 24 paź 2003, 22:02
Posty: 9888 (0/3)
Skąd: Warszawa
Auto: C140 M120

Postprzez Goostaff » 20 lis 2008, 02:42

Globy napisał(a):Być może, w modelach Mazdy z 2. połowy lat 90. umieszczano kontrolkę z płatkiem śniegu informującą o niskiej temperaturze.


Instrukcyjnie i realnie (sprawdzone wlasnie na dniach) kontrolka informuje o spadku temeratury pozizej 5 oC. Miga i ryczy raz :) Dotyczy gh.

Musi sie przyzwczaic do temperatury zewnetrznej jakas chwile .. czyli jesli garazujesz auto to po ok 5 min zlapie realna temperature zewnetrzna.

P.S.

Dla jasnosci :) miga wiecej razy i ryczy raz

P.S.2
Dzwiek bynajmniej nie jest mily ;) ad tarkan
Goostaff
 

Postprzez tarkan » 20 lis 2008, 08:16

Goostaff napisał(a):P.S.2
Dzwiek bynajmniej nie jest mily ad tarkan
Dla mnie jest :P
Moja nowa Mazda 6 "wyjechała z tłumu"... http://forum.mazdaspeed.pl/viewtopic.php?t=59909&start=0
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 lut 2006, 00:00
Posty: 426
Skąd: Warszawa / Sokółka
Auto: M6 '08 GH 2.5 MZR TOP

Postprzez tomok » 20 lis 2008, 09:29

tarkan napisał(a):Od 2 dni zauważyłem, że wskaźnik liczbowy temperatury na cyfrowym wyświetlaczu przy zegarach (temp. była poniżej 5 st.), bezpośrednio po uruchomieniu silnika, mruga kilkakrotnie. Dodatkowo 1 raz słychać miły dla ucha dźwięk. Czyżby nowa mazda 6 ostrzegała nas o możliwie niekorzystnych warunkach jazdy?


tarkan ja mam identycznie, wskaźnik temperatury mruga dwa razy i słychać dzwięk, bardzo miły dla ucha :) dowiadoywałem się o co chodzi w instrukcji i jest napisane, że komputer pokładowy informuje nas o pogorszeniu warunków na drodze (poniżej 4 st.C)

Pozdrawiam
Pozdrawiam, Tomasz

MAZDA 6 Hatchback 2008r., TOP, kolor Aurora Blue)
Link do mojej nowej szósteczki:
http://forum.mazdaspeed.pl/viewtopic.ph ... t=#1131658
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 paź 2008, 10:47
Posty: 62
Skąd: Kraków
Auto: Mazda 6 08 2.0 MZR-CD TOP

Postprzez domin1979 » 25 lis 2008, 21:30

A to mnie zaskoczyli, wraz z nowym dieslem wprowadzili system RVM czyli czujniki martwej strefy.
Więcej tutaj:
http://www.mazda6.org.pl/content/view/67/1/
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 wrz 2007, 11:04
Posty: 1331 (0/1)
Skąd: Kielce
Auto: S-Max 2.0T '12
było :( CX-7 Expression '08 2.3 DISI

PostTen post został usunięty przez Danmazda 8 kwi 2015, 19:30.
Powód: OT

Postprzez tarkan » 26 lis 2008, 12:34

Ciekaw jestem, czy będzie dostępny i jeśli tak ile będzie kosztował taki KIT do zamontowania... Pewnie dużo, bo lusterka do wymiany, jeszcze jakieś czujniki w zderzakach dodatkowo... szkoda, że od razu nie wprowadzili tego w Europie... a mam już na to chrapkę...
Moja nowa Mazda 6 "wyjechała z tłumu"... http://forum.mazdaspeed.pl/viewtopic.php?t=59909&start=0
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 lut 2006, 00:00
Posty: 426
Skąd: Warszawa / Sokółka
Auto: M6 '08 GH 2.5 MZR TOP

Postprzez domin1979 » 26 lis 2008, 13:21

tarkan napisał(a):Ciekaw jestem, czy będzie dostępny i jeśli tak ile będzie kosztował taki KIT do zamontowania... Pewnie dużo, bo lusterka do wymiany, jeszcze jakieś czujniki w zderzakach dodatkowo... szkoda, że od razu nie wprowadzili tego w Europie... a mam już na to chrapkę...
Z tego co czytałem to chyba czujniki są w tylnym zderzaku no i lusterka do wymiany. Jedynie na stronach USA czytałem, że trochę zbyt zachowawczo są ustawione ale to już pewnie kwestia gustu. Lepiej za wcześnie reagować niż za późno. Zobaczymy czy będzie można to zamówić i za ile przede wszystkim.
Tu więcej o RVM. http://www.carpress.co.uk/motoring-news ... end-range/
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 wrz 2007, 11:04
Posty: 1331 (0/1)
Skąd: Kielce
Auto: S-Max 2.0T '12
było :( CX-7 Expression '08 2.3 DISI

Postprzez Myjk » 26 lis 2008, 13:28

tarkan napisał(a):szkoda, że od razu nie wprowadzili tego w Europie... a mam już na to chrapkę...

Dajcie spokój chłopaki, przecież to bajer dla sierot co lusterek, oczu i mózgu używać nie potrafią... :P
Czyli dla rasowych amerykanów właśnie. :] Bez nadmiernej perwersji, ludzie... :D
Lepiej by te nawiewy powietrza na tył w końcu zrobili. :P
Pozdor Myjk
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 paź 2007, 08:01
Posty: 5843 (2/8)
Skąd: Warszawa
Auto: Mitsubishi Outlander
PHEV '20

PostTen post został usunięty przez Danmazda 8 kwi 2015, 19:31.
Powód: OT

Postprzez tarkan » 26 lis 2008, 13:36

Myjk napisał(a):Dajcie spokój chłopaki, przecież to bajer dla sierot co lusterek, oczu i mózgu używać nie potrafią... :P
Czyli dla rasowych amerykanów właśnie. :] Bez nadmiernej perwersji, ludzie... :D
Lepiej by te nawiewy powietrza na tył w końcu zrobili. :P

Myjk, jedno pytanie... Czy ty kiedykolwiek powiedziałeś choćby jedno pozytywne zdanie o nowej Mazdzie 6????
Moja nowa Mazda 6 "wyjechała z tłumu"... http://forum.mazdaspeed.pl/viewtopic.php?t=59909&start=0
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 lut 2006, 00:00
Posty: 426
Skąd: Warszawa / Sokółka
Auto: M6 '08 GH 2.5 MZR TOP

Postprzez Lorento » 26 lis 2008, 13:53

tarkan napisał(a):
Myjk napisał(a):Dajcie spokój chłopaki, przecież to bajer dla sierot co lusterek, oczu i mózgu używać nie potrafią... :P
Czyli dla rasowych amerykanów właśnie. :] Bez nadmiernej perwersji, ludzie... :D
Lepiej by te nawiewy powietrza na tył w końcu zrobili. :P

Myjk, jedno pytanie... Czy ty kiedykolwiek powiedziałeś choćby jedno pozytywne zdanie o nowej Mazdzie 6????

Brak jest nawiewów na tył w samochodzie segmentu "D" w konstrukcji zapodanej na rynek w 2008 r. ? Nie wierzę....
POGROMCA ZENONÓW!
Nie przeginajcie! Gdzie? ....... W Aucie!!!
Forumowicz
 
Od: 2 lip 2008, 21:21
Posty: 512 (0/1)
Auto: mazda 6 MZR 2,3

PostTen post został usunięty przez Danmazda 8 kwi 2015, 19:31.
Powód: OT

Postprzez Myjk » 26 lis 2008, 14:05

tarkan napisał(a):Myjk, jedno pytanie... Czy ty kiedykolwiek powiedziałeś choćby jedno pozytywne zdanie o nowej Mazdzie 6

Zazwyczaj krytycznie wypowiadam się tam, gdzie widzę wady. Nie mam w zwyczaju
chwalić czegoś co się samo obronić nie potrafi. Wady widzę także w starej szóstce
i pisałem o nich już dawno – zaraz po zakupie.

Wracając do kwestii nawiewów i lusterek. Przepraszam, ale wg mnie istotniejszym
"bajerem" są jednak wyprowadzenia nawiewów na tylne kanapy – tam gdzie wożę
dziecko i chcę żeby miało jak najszybciej optymalną temperaturę (ciepło w zimie
i chłodno w lecie). To na prawdę żenujące, po pierwsze że nie ma tego w M6 GG,
a jeszcze bardziej żenujące, że nie zrobili tego w nowym modelu GH.

magicadm napisał(a):Może dywanikami zakrył

Wiesz dokładnie, że nie chodzi mi o te pipki pod siedzeniami
zabierające syf z podłogi i wdmuchujące je w powietrze,
tylko nawiewy umieszczone w tunelu środkowym.
Pozdor Myjk
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 paź 2007, 08:01
Posty: 5843 (2/8)
Skąd: Warszawa
Auto: Mitsubishi Outlander
PHEV '20

Postprzez domin1979 » 26 lis 2008, 14:15

tarkan napisał(a):Myjk, jedno pytanie... Czy ty kiedykolwiek powiedziałeś choćby jedno pozytywne zdanie o nowej Mazdzie 6pytajnikpytajnik
Zauważyłem pewną "krytykancką" prawidłowość o chłopaków co zakupili M6 w 2007r. W sumie trudno się dziwić, też pewnie starałbym się jakoś pocieszyć :P A najlepszym pocieszeniem jest krytyka :)
Pojeżdżę to porównam i zapewne nieobiektywnie napiszę, że nowa M6 zdecydowanie lepsza! ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 wrz 2007, 11:04
Posty: 1331 (0/1)
Skąd: Kielce
Auto: S-Max 2.0T '12
było :( CX-7 Expression '08 2.3 DISI

Postprzez Myjk » 26 lis 2008, 14:23

domin1979 napisał(a):Zauważyłem pewną "krytykancką" prawidłowość o chłopaków co zakupili M6 w 2007r. W sumie trudno się dziwić, też pewnie starałbym się jakoś pocieszyć

Proszę Cię ;) Tak się składa, że miałem możliwość zamówienia 6 GH i odebrania jej
w tym samym terminie co swojej "starej". Ale ten samochód zwyczajnie mi się nie podoba,
począwszy od wyglądu zewnętrznego (zwłaszcza reflektory i "napakowane" nadkola),
po środek, a dokładnie zegary. Ja lubię klasyczne rozwiązania – a w GH wpakowali tam
tyle plastiku a'la Alfa Romeiro, że aż trzeszczy. Przy odbiorze swojej M6 siedziałem
w nowej M6 gdy moja stała zabarykadowana żeby jej inni nie macali :P
i bardzo się cieszyłem z wyboru i nadal cieszę. ;)

Jeśli Mazda za parę lat nic nie poprawi, to zapewne przesiądę się do Audi.
Choć przyznam, że mam chętkę na CX-7/9 – ale ten środek... :|
Pozdor Myjk
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 paź 2007, 08:01
Posty: 5843 (2/8)
Skąd: Warszawa
Auto: Mitsubishi Outlander
PHEV '20

Postprzez tarkan » 26 lis 2008, 14:36

Myjk napisał(a):Wracając do kwestii nawiewów i lusterek. Przepraszam, ale wg mnie istotniejszym
"bajerem" są jednak wyprowadzenia nawiewów na tylne kanapy – tam gdzie wożę
dziecko i chcę żeby miało jak najszybciej optymalną temperaturę
Zależy komu do czego potrzebne auto... Ja dzieci nie wożę... więc nie zwróciłem na to uwagi, a nawiew środkowy z przedniej konsoli odpowiednio ukierunkowany bardzo szybko rozprowadza powietrze po całej kabinie samochodu.
Równie dobrze moglibyśmy sobie zadać pytanie – po co system nawiewów dualny – podział kierowca / pasażer. Przecież ostatecznie i tak powietrze wymiesza się w kabinie samochodu... taki bajer.

Z drugiej strony patrząc na bajery, kupując nową szóstkę, oglądałem również stronę japońską Mazdy Atenzy i w Japonii system RVM był montowany od początku. Jako gadżeciarz zwróciłem na to uwagę przy zakupie, niestety, w Europie nie było to oferowane... na stronie filipińskiej Mazdy znalazłem również model z automatyczną skrzynią biegów i silnikiem 2,5 l – również niedostępny na rynek europejski, a nawet bym się nie zawahał z kupieniem takiej konfiguracji.

Podsumowując... Po to mamy kilka wersji wyposażenia, żeby każdy mógł wybrać i dopasować konfigurację, która spełni jego wymagania. Myślę że pełen wygodę i luksus dla klienta korporacja osiągnęłaby wprowadzając Mazdę 9, która byłaby większa, ze wszystkimi udogodnieniami pod względem wyposażenia i bajerów... pomarzyć...

A napakowane nadkola nowej szóstki, agresywny japoński przód i piękne liniowe wykończenie tyłu jest dużo ładniejsze od poprzedniczki...
I jeszcze jedna uwaga – nadmiaru plastiku nie zauważyłem... i nic mi nie trzeszczy... :P
Moja nowa Mazda 6 "wyjechała z tłumu"... http://forum.mazdaspeed.pl/viewtopic.php?t=59909&start=0
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 lut 2006, 00:00
Posty: 426
Skąd: Warszawa / Sokółka
Auto: M6 '08 GH 2.5 MZR TOP

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6