Mazda6 (GH) – Wrażenia i opinie

Mazda6 2007–2012

Postprzez figo-fago » 27 wrz 2009, 18:55

Witam wszystkich . Temat pierwszy odpryskiwania lakieru , niestety u mnie jest to samo na masce i dachu . Cholernie to widać bo auto mam czarne. Co do porównania Mondeo z Mazdą hmmmm....... . Mój dobry kolega ma mondeo 2.2 tdci . Autko bardzo fajne , przyznaje bez bicia . Jakość porównywalna z mazdą auta te nie odbiegają od siebie. Kolega ze wzrostem 193 trochę przesadza , jak w mazdzie jest tobie za ciasno zapraszam do stara 28 :] (taki żarcik) . Kumpel o którym wspominałem z mondeo ma 198 cm i nawet przejechał moją mazdą odcinek 200 kilometrowy i , nie był to cud , dojechał i nie był połamany :P . Samochody kupiliśmy niemalże w tym samym czasie i mamy prawie identyczne przebiegi , jezdzimy samochodem jego raz moim więc mogę kolego Tobie dużo poopowiadać . Jak przejezdzisz jednym autem i drugim kilkadziesiąt tysięcy to napisz coś logicznego , bo oceniać samochody na postoju to bzdura. :D
MAZDA 6 MZR-CD EXCLUSIVE PLUS i parę innych gratów...:)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 paź 2008, 17:13
Posty: 223
Skąd: warszawa
Auto: MAZDA 6 165 KM 402Nm diesel

Postprzez Tomek6 » 27 wrz 2009, 21:25

Na mazdaparts.org znalazłem coś takiego, ale jakoś mi nie leży... :D

Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 lip 2009, 23:42
Posty: 1297

Postprzez krzysg » 28 wrz 2009, 21:02

Tomek6 z tego co wiem taki "face lifting" ;) jest bardzo popularny w Kanadzie, gdzie mają bardzo duży problem z odpryskami. Podobno się sprawdza, ale coś, kosztem czegoś...
Forumowicz
 
Od: 5 maja 2009, 21:12
Posty: 30
Skąd: Warszawa
Auto: M6 Grand Tour 2.5l

Postprzez gumi 545 » 29 wrz 2009, 01:03

" Kolega ze wzrostem 193 trochę przesadza , jak w mazdzie jest tobie za ciasno zapraszam do stara 28 :] (taki żarcik) . Kumpel o którym wspominałem z mondeo ma 198 cm i nawet przejechał moją mazdą odcinek 200 kilometrowy i , nie był to cud , dojechał i nie był połamany :P . Samochody kupiliśmy niemalże w tym samym czasie i mamy prawie identyczne przebiegi , jezdzimy samochodem jego raz moim więc mogę kolego Tobie dużo poopowiadać . Jak przejezdzisz jednym autem i drugim kilkadziesiąt tysięcy to napisz coś logicznego , bo oceniać samochody na postoju to bzdura. :D"

-Czy po przejechaniu kilkudziesięciu tysięcy kilometrów głowa przestanie mi walić z tyłu w sufit w heczbeku szóstki? Ot. logika.
Czy sadzałeś swojego kolegę z tyłu?
Czy rzeczywiście stwierdził, że mu się siedzi identycznie ( i z przodu i z tyłu), a być może nawet wygodniej w Maździe?
Raz, że kiedyś ludzie jeździli Fiatem 126p i też byli zadowoleni, a dwa, Kolega jest taktowny zapewne. Nie chciał Cię urazić.

Globy, co masz na myśli powołując się kolejny raz na jakąś mityczną "jakość montażu"? Co dokładnie masz na myśli? Chętnie bym podyskutował, bo zaglądałem troszkę pod deskę,fotele i uszczelki Mazdy, ale się wstrzymuję – nie wiem czy masz na myśli jakieś szczeliny, że coś odpada? Nie wiem.

Komu podobają się boczki drzw-szczególnie z tyłu- w Maździe 6 i CX-7? Ciekawostka- Mondeo ma kratki nawiewów dla pasażerów z tyłu w słupkach B ( poza najtańszymi wersjami Trend i Ambient). Oczywiście oprócz standardowych pod fotelami. Czy samochód klasy średniej nie powinien oferować takiej p.dołki?

Nie wiem też jak może zostać roztrwoniona bodajże15- centymetrowa przepaść w rozstawie osi, że Mondeo tylko udaje przestronniejsze bo mu się fotel o parę centymetrów dalej suwa. Panowie, nie róbcie kpin. Mazda 6 fajne auto, ale ma sporo ułomności. Jak każde. Mondeo też ma, pewnie większe, Passat też ma. I A4 ma, a nawet Maybach :)
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Konkluzja: To nie jest więc tak, że Mazda 6 jest najpiękniejsza z zewnątrz, najbardziej niezawodna, a w przestronności i walorach jezdnych nie ustępuje Mondeo czy innym reprezentantom klasy średniej :)
Jest troszkę inaczej. Jest piękna, jest niezawodna, ale jest ciasna dla średniowyrośniętego Europejczyka, czyli mnie i nieprzyjemnie twarda, a przy tym potrafi zaskoczyć kierowcę, więc w tych dwóch dziedzinach bierze ostro od Mondeo w d.pę.
I proszę nie ściemniać mi tu, że jest super na felgach 18 cali. Mondeo też takie ma, też jest sztywniejsze i też dużo lepiej się prowadzi kosztem komfortu. Zresztą jak każde auto, któremu założyć niskoprofilówki. Prawda?
Początkujący
 
Od: 26 wrz 2009, 11:43
Posty: 5

Postprzez Tomek6 » 29 wrz 2009, 15:29

Każdy ma odmienne upodobania i gusta. Wybór samochodu jest kwestią dowolną każdej osoby. Mnie np. nie interesuje czy wygodnie będzie się się prowadziło moje auto osobie powyżej 190cm, bo prowadzę je tylko ja i to mnie ma być wygodnie.
Kupujący ma własne wymagania i własny rozum, jest w stanie samodzielnie określić, gdzie jest mu wygodnie.

gumi 545 napisał(a):Mazda 6 fajne auto, ale ma sporo ułomności. Jak każde. Mondeo też ma, pewnie większe, Passat też ma. I A4 ma, a nawet Maybach usmiech


Jeśli już naszedł Cię taki mądry wniosek to przestań wojować każdym postem. Cieszymy się, że kupiłeś Mondeo, jeździj nim i chwal sobie jego zalety jeśli takie widzisz, ale nie przekonuj nas fordowską wycieraczką niczym szabelką na wojnie do swoich racji.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 lip 2009, 23:42
Posty: 1297

Postprzez chmooreck » 29 wrz 2009, 16:30

gumi 545 pytam z czystej ciekawości: ile razy jechałeś swoim samochodem z tyłu ?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 17 maja 2008, 18:37
Posty: 1116 (0/3)
Skąd: Jaworzno
Auto: M3 BP '19 2.0 180KM
M3 BM '14 2.0 120KM

Postprzez marzyciel » 29 wrz 2009, 17:28

i ta słynna fordowska niezawodność...
Wiadomo, z każdym modelem lepiej. tak czytałem w oficjalnych materiałach.
Ale jeszcze nie w rankingach niezawodności...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 mar 2008, 19:19
Posty: 91
Auto: 6 Sport 2.0 MZR-CD 140 KM 2008

Postprzez mcbeth » 30 wrz 2009, 08:30

marzyciel napisał(a):i ta słynna fordowska niezawodność...

Jak mawiają Amierykanie
Fix Or Repair Daily <lol>
2B || !(2B) ? by mcbeth
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 lut 2007, 14:29
Posty: 817
Skąd: 3miasto
Auto: M6 GG1 MZR-CD 143KM '07 Active+ / Legacy 2.0R 165KM AT S-AWD '07

Postprzez gumi 545 » 30 wrz 2009, 17:46

chmooreck-mam taki zwyczaj podróżowania po Europie z parą przyjaciół. Na dwie pary.
Jedna para jedzie z przodu, druga z tyłu odpoczywa :)
Inna sprawa, że mam wyrośniętą rodzinę i ją czasem wożę, oraz jeżdżę na treningi koszykówki z kolegami he he.

marzyciel, ale rdzewieć rdzewieją podobnie, prawda?
:)
Początkujący
 
Od: 26 wrz 2009, 11:43
Posty: 5

Postprzez marzyciel » 1 paź 2009, 13:31

gumi 545 napisał(a):chmooreck-mam taki zwyczaj podróżowania po Europie z parą przyjaciół. Na dwie pary.
Jedna para jedzie z przodu, druga z tyłu odpoczywa :)
Inna sprawa, że mam wyrośniętą rodzinę i ją czasem wożę, oraz jeżdżę na treningi koszykówki z kolegami he he.

marzyciel, ale rdzewieć rdzewieją podobnie, prawda?
:)


tak. poprzednie modele sprzed liftingu i owszem. te późniejsze i obecne z tego co wiem nie. Nie zamierzam tym autem jeździć dłużej niż 3-4 lata więc co się z blachą stanie za 6-7 lat nie interesuje mnie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 mar 2008, 19:19
Posty: 91
Auto: 6 Sport 2.0 MZR-CD 140 KM 2008

Postprzez chmooreck » 1 paź 2009, 13:49

gumi 545 napisał(a):chmooreck-mam taki zwyczaj podróżowania po Europie z parą przyjaciół. Na dwie pary.
Jedna para jedzie z przodu, druga z tyłu odpoczywa :)
Inna sprawa, że mam wyrośniętą rodzinę i ją czasem wożę, oraz jeżdżę na treningi koszykówki z kolegami he he.

W takim razie faktycznie to nie jest autko dla Ciebie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 17 maja 2008, 18:37
Posty: 1116 (0/3)
Skąd: Jaworzno
Auto: M3 BP '19 2.0 180KM
M3 BM '14 2.0 120KM

Postprzez Globy » 1 paź 2009, 14:52

gumi 545 napisał(a):Globy, co masz na myśli powołując się kolejny raz na jakąś mityczną "jakość montażu"? Co dokładnie masz na myśli? Chętnie bym podyskutował, bo zaglądałem troszkę pod deskę,fotele i uszczelki Mazdy, ale się wstrzymuję – nie wiem czy masz na myśli jakieś szczeliny, że coś odpada? Nie wiem.

"Macałem" kabinę Mondeo w tańszej i droższej wersji wypasu, Mazdy 6 i innych konkurencyjnych aut. Dociśnij boczek drzwi, podsufitkę, wykończenie konsoli środkowej, plastik słupka A, pomachaj podłokietnikiem na boki itp. Poza tym na wykończenie Mondeo narzekają sami Użytkownicy na forach. Inna sprawa, że czy to z aluplastikiem, czy z drewnem z wtryskarki, konsola środkowa Mondeo wygląda jak boom-box.

gumi 545 napisał(a):Komu podobają się boczki drzw-szczególnie z tyłu- w Maździe 6 i CX-7? Ciekawostka- Mondeo ma kratki nawiewów dla pasażerów z tyłu w słupkach B ( poza najtańszymi wersjami Trend i Ambient). Oczywiście oprócz standardowych pod fotelami. Czy samochód klasy średniej nie powinien oferować takiej p.dołki?

Nikt tego nie neguje, tak samo jak podgrzewanej przedniej szyby (pierwszy raz dopiero w nowej "trójce", a to przecież i tak dziedzictwo Forda) albo podgrzewanej tylnej kanapy. Super rzecz, z którą nie może konkurować Mazda, na dodatek ze swoją sztywną listą wyposażenia. Prywatnie nie odczuwałbym jednak braku owych dodatków, z bajerów wystarczą skrętne reflektory i RVM.

gumi 545 napisał(a):Jest troszkę inaczej. Jest piękna, jest niezawodna, ale jest ciasna dla średniowyrośniętego Europejczyka, czyli mnie i nieprzyjemnie twarda, a przy tym potrafi zaskoczyć kierowcę, więc w tych dwóch dziedzinach bierze ostro od Mondeo w d.pę.
I proszę nie ściemniać mi tu, że jest super na felgach 18 cali. Mondeo też takie ma, też jest sztywniejsze i też dużo lepiej się prowadzi kosztem komfortu. Zresztą jak każde auto, któremu założyć niskoprofilówki. Prawda?

Przede wszystkim ja nie ściemniam, tylko dyskutuję i dzielę się swoim zdaniem. Staram się przy okazji, żeby było "względnie obiektywne". I moim zdaniem "szóstka" prowadzi się lepiej, bo Mondeo – podobnie jak Octavia klasę niżej – cierpi z powodu swojego przerośniętego plecaka w ciasnych zakrętach. Napisałem jednak, że jego układ jezdny pracuje w moim odczuciu bardziej harmonijnie. Nie sądzę, że "szóstka" jest szczególnie twarda, mimo że nie jeździłem do tej pory wersją na mniejszych kołach (tylko Sport i Top).

Każdy konsument stawia na coś innego. Jedni na wygląd, inni na wygodę, jeszcze inni na technologię albo koszty. Grunt to być pewnym swojego wyboru, nie spierajmy się więc na zasadzie markowego fanatyzmu i szanujmy zdanie przeciwnej strony. Już jest w dziale CX-7 dyskusja pt. tery kontra reszta świata, czyli reszta świata kontra Mazda CX-7.
Klubowicz
 
Od: 24 paź 2003, 22:02
Posty: 9888 (0/3)
Skąd: Warszawa
Auto: C140 M120

Postprzez gumi 545 » 2 paź 2009, 00:35

Globy oczywiście masz rację w ostatnim akapicie i dokładnie to samo chciałem zasygnalizować. Co innego własny wybór, a co innego bezsensowne udowadnianie, że nie ma lepszego dla innych.
Ja sobie zdaję sprawę z ułomności Mondeo, wiem gdzie jego miejsce w rankingach awaryjnosci, a jednak...

Obecnie rozmyślam o drugim aucie i chodzi mi po głowie właśnie CX-7, a tutaj wpadłem z rozbiegu. Zajrzałem bo Mazda 6 była w finale za sam wygląd.
W sumie swego rodzaju nostalgia :)


p.s. To naprawdę wielka szkoda, że nowa Mazda 6 nie ma płyty obecnego Mondeo Mk IV. Pozdrawiam i więcej nie zatruwam powietrza.
Początkujący
 
Od: 26 wrz 2009, 11:43
Posty: 5

Postprzez Globy » 5 paź 2009, 11:52

Panowie, czy ktoś z Was kojarzy katalog z akcesoriami do "szóstki" i taką osłonę plastikową/przezroczystą na brzeg maski? Gdzieś to widziałem i za cholerę nie mogę sobie przypomnieć...
Klubowicz
 
Od: 24 paź 2003, 22:02
Posty: 9888 (0/3)
Skąd: Warszawa
Auto: C140 M120

Postprzez Tomek6 » 5 paź 2009, 22:41

valdi80 napisał(a):na poprzecznych nierównościach przednie amortyzatory potrafią dobić.


To jest moim zdaniem jedyna wada tego zawieszenia.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 lip 2009, 23:42
Posty: 1297

Postprzez tarkan » 7 paź 2009, 06:42

Globy napisał(a):katalog z akcesoriami do "szóstki" i taką osłonę plastikową/przezroczystą na brzeg maski?
Mam ten katalog, i jedyna osłona przezroczysta plastikowa jaka tam jest to osłona na tylny zderzak to kombiaka.
Moja nowa Mazda 6 "wyjechała z tłumu"... http://forum.mazdaspeed.pl/viewtopic.php?t=59909&start=0
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 lut 2006, 00:00
Posty: 426
Skąd: Warszawa / Sokółka
Auto: M6 '08 GH 2.5 MZR TOP

Postprzez valdi80 » 7 paź 2009, 09:38

Tomek6 napisał(a):
valdi80 napisał(a):na poprzecznych nierównościach przednie amortyzatory potrafią dobić.


To jest moim zdaniem jedyna wada tego zawieszenia.


Zgadzam się z powyższym ;)
Początkujący
 
Od: 25 maja 2009, 23:10
Posty: 10 (1/0)
Skąd: Białystok
Auto: Mazda 6 MZR-CD 2008 Liftback

Postprzez kamaz » 11 lis 2009, 01:52

Mam pytanie do osób które kupiły 6 gh w salonie w Polsce:
macie w podłokietniku pojemnik na drobne przedmioty? ( http://www.autocentrum.pl/go/110__Galer ... ml#galltop )
Przeglądam instrukcję i z tego co tam jest napisane, wygląda na to, że powinienem to mieć ( mam wersję exclusive )! Niestety.... brak.
I teraz pytanie: czy w ogóle go nie ma, czy to ja jestem jego nieposiadaczem?
Początkujący
 
Od: 27 paź 2008, 10:12
Posty: 15
Auto: Mazda6 GH 2.0LF 147 KM

Postprzez valdi80 » 11 lis 2009, 01:58

kamaz napisał(a):Mam pytanie do osób które kupiły 6 gh w salonie w Polsce:
macie w podłokietniku pojemnik na drobne przedmioty? ( http://www.autocentrum.pl/go/110__Galer ... ml#galltop )
Przeglądam instrukcję i z tego co tam jest napisane, wygląda na to, że powinienem to mieć ( mam wersję exclusive )! Niestety.... brak.
I teraz pytanie: czy w ogóle go nie ma, czy to ja jestem jego nieposiadaczem?


Też nie mam.
Początkujący
 
Od: 25 maja 2009, 23:10
Posty: 10 (1/0)
Skąd: Białystok
Auto: Mazda 6 MZR-CD 2008 Liftback

Postprzez Tomek6 » 11 lis 2009, 02:20

valdi80 napisał(a):
kamaz napisał(a):Mam pytanie do osób które kupiły 6 gh w salonie w Polsce:
macie w podłokietniku pojemnik na drobne przedmioty? ( http://www.autocentrum.pl/go/110__Galer ... ml#galltop )
Przeglądam instrukcję i z tego co tam jest napisane, wygląda na to, że powinienem to mieć ( mam wersję exclusive )! Niestety.... brak.
I teraz pytanie: czy w ogóle go nie ma, czy to ja jestem jego nieposiadaczem?


Też nie mam.


Ja również i powiem szczerze, że nie widziałem na własne oczy tego patentu w innych 6 GH, aczkolwiek przygadałby się taki pojemnik w mojej Madzi.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 lip 2009, 23:42
Posty: 1297

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6