Mazda6 (GH) – Wrażenia i opinie

Mazda6 2007–2012

Postprzez Globy » 13 sie 2009, 11:21

Dzięki <usmiech> Więcej niż jest w tekście ciężko napisać o silniku po kilku dniach jazdy. Śmiga aż miło, przede wszystkim ma dopracowaną charakterystykę, dobre wyciszenie i jest całkiem oszczędny. Pod względem zużycia paliwa dorównuje dieslowi 2.2 160 KM w Land Roverze Freelanderze II, pod względem "ciągu" nie ma się czego wstydzić przy BMW 123d (a biegi zmienia się w Maździe 100x lepiej).

PS. Chociaż ja chyba wolę 2.5 ;)
Klubowicz
 
Od: 24 paź 2003, 22:02
Posty: 9888 (0/3)
Skąd: Warszawa
Auto: C140 M120

Postprzez Mateusz L » 13 sie 2009, 16:34

Globy napisał(a):dopracowaną charakterystykę, dobre wyciszenie i jest całkiem oszczędny

Oby tylko był bezawaryjny i w miarę bezobsługowy(łańcuch ma, ciekawe tylko jak z regulacją luzów?)

Globy napisał(a):BMW 123d (a biegi zmienia się w Maździe 100x lepiej).

Globy napisał(a):2.2 160 KM w Land Roverze Freelanderze II

To mi się podoba:) Manualne skrzynie Mazda chyba jednak ma lepsze (Bawarki raczej z nich nie słyną ;) )

Globy napisał(a):Chociaż ja chyba wolę 2.5

W przyszłości też chyba zrezygnuję z dyszla. Jednak absolutna cisza w kabinie (gdy mam na tę ciszę ochotę) to jest to...
Forumowicz
 
Od: 25 gru 2007, 14:29
Posty: 567 (0/2)
Skąd: Mazowsze
Auto: Lexus

Postprzez Cantore » 13 sie 2009, 19:59

Globy napisał(a):PS. Chociaż ja chyba wolę 2.5

I tutaj mam takie same zdanie, chociaż nimi nie jeździłem. Ale skoro Ty, jeżdżąc nimi, nasz odczucie, że frajda z jazdy jest podobna, to przy niewielkich przebiegach 2.5l jest super wyborem. Chyba, że jeszcze CX-7 2.3 :D
Forumowicz
 
Od: 24 maja 2008, 15:10
Posty: 166 (0/2)
Auto: Mazda 6 (2004 r.), benzyna 2.0

Postprzez chmooreck » 20 sie 2009, 12:01

Globy napisał(a):Test "szóstki" 2.2 MZR-CD 185 KM => http://moto.pl/MotoPL/1,99267,6907099.html
Zapraszam do lektury <usmiech>

Cyt: "Bezpieczeństwo "szóstki" wspomagają skrętne reflektory ksenonowe"

To dla 2.2 wprowadzili nowe ?
AFAIK u mnie nie ma skrętnych, tylko dodatkowa lampa doświetlająca zakręty.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 17 maja 2008, 18:37
Posty: 1116 (0/3)
Skąd: Jaworzno
Auto: M3 BP '19 2.0 180KM
M3 BM '14 2.0 120KM

Postprzez Waikiki » 23 sie 2009, 23:40

Skrętne są w nowej trójeczce. W szóstce zapala się dodatkowa żarówka w wewnętrznym kąciku oczka. Fajny test.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 mar 2008, 12:43
Posty: 236 (0/9)

Postprzez wojtekkk » 24 sie 2009, 21:32

nasza 6-teśia wkońcu odebrana. jak zwykle nie będę wylewny – AUTKO DAJE WIEEEELE FRAJDY Z JAZDY, takie zoom zoom ;) <diabełek>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 maja 2007, 08:28
Posty: 82
Skąd: Krobia/Wlkp
Auto: Mazda 6 GH 2,2 185PS

Postprzez Marekkk » 27 sie 2009, 21:06

Witam, mam takie pytanko bo już zgłupiałem :| W nowej "6" jak wiadomo występują silniki 1.8, 2.0, 2.2, 2.5 litra, ale dziś natknąłem się na dane z silnikiem 3.7l MZI V6 czyli 273KM i zapewne spory moment obrotowy :D

Źródło:

http://www.autocentrum.pl/dane-techniczne/mazda/6/ii.html

Czy ten silnik występuje w europejskiej wersji nadwozia, czy raczej to Ameryka? Bo jak wiadomo M6 A-spec wygląda tak:

http://images.paultan.org/images/Mazda6_NA_Large.jpg

Czyli coś trochę innego :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 cze 2007, 12:13
Posty: 75
Skąd: P-ń
Auto: GF

Postprzez Kamil » 29 sie 2009, 15:23

.
Ostatnio edytowano 12 wrz 2012, 09:54 przez Kamil, łącznie edytowano 1 raz
Kamil
 

Postprzez tarkan » 29 sie 2009, 15:33

Marekkk napisał(a):Czy ten silnik występuje w europejskiej wersji nadwozia, czy raczej to Ameryka?

USA
Moja nowa Mazda 6 "wyjechała z tłumu"... http://forum.mazdaspeed.pl/viewtopic.php?t=59909&start=0
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 lut 2006, 00:00
Posty: 426
Skąd: Warszawa / Sokółka
Auto: M6 '08 GH 2.5 MZR TOP

Postprzez roman13 » 29 sie 2009, 20:10

witam
jestem na forum 1 raz i chce troche sie dowiedziec na temat rdzy w mazdzie 6 kombi
jesli ktoś wie jak mam zapobiec ewentualnie czy jest mozliwośc zrobienia tego w ramach gwarancji-auto sprowadziłem z niemiec sam osobiście ,słyszałem że mazda daje dużą gwarancje na blache
roman13
 

Postprzez Tomek6 » 30 sie 2009, 21:03

Ten temat dotyczy 6stki GH, zamieściłeś post w złym temacie.

Zapobiegać... ważne jest mycie auta po zimie. Należy dobrze je wyczyścić z soli i innych substancji. Dobrym pomysłem jest woskowanie auta, które w jakiś sposób chroni lakier przed szkodliwymi substancjami.

Co do gwarancji to tego typu tematów było sporo, szukajka się kłania :P
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 lip 2009, 23:42
Posty: 1297

Postprzez Marekkk » 30 sie 2009, 22:44

palczak napisał(a):Przyciemniał ktoś z Was szyby w swojej mazdzie?


Brat w GF-ce przyciemniał wszystkie szyby boczne, tyl.nia, oraz szyberdach + zrywanie starej folii z tylniej szyby 500zł. Na razie po 6 miesiącach wszystko jest super i nic się nie dzieje. Tyl.nia szyba + szyberdach prawie czarne, boki dość mocno przyciemnione (widać tylko zarys postaci siedzących w środku) i efekt naprawdę świetny. Samochód również nagrzewa się mniej, a to że stojąc obok radiowozu trzeba przednie szyby opuszczać to nie takie straszne <lol>

W dziale Tuning dowiesz się więcej, tam są odpowiednie tematy ;)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 cze 2007, 12:13
Posty: 75
Skąd: P-ń
Auto: GF

Postprzez gosman » 17 wrz 2009, 08:12

Witam,


Jestem posiadaczem 6-tki GH 1.8 liftback........ pisze co dalej następuje :

samochód gites...... żadnych usterek przejechane 26kk :)

Przebieg nie jest imponujący ale jeździ.

Spalanie w mieście około 8,5 – jeżdżę delikatnie, w trasie to około 7 litrów. więc nie jest źle :)


Pozdrawiam wszystkich forumowiczów :)
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 16 wrz 2009, 18:16
Posty: 13
Skąd: Łomianki
Auto: Mazda 6 GH 1.8

Postprzez tarkan » 19 wrz 2009, 08:34

Panowie, jak u Was z odpryskami lakieru na masce? Ja u siebie znalazłem nowe 3. Dziwię się trochę, bo nie jeżdżę po bezdrożach, na trasie staram się również nie podjeżdżać blisko pod "ciężki" sprzęt i ogólnie w trasy jeżdżę mało, a tutaj kolejne znaczki na klapie. :( Czy jakość tego lakieru jest na prawdę taka słaba? Trochę mnie to irytuje, bo kumpel ma nową Toyotę, też ciemny lakier, jeździ dużo więcej (samochód to jego narzędzie pracy) i stan jego maski jest idealny.
Moja nowa Mazda 6 "wyjechała z tłumu"... http://forum.mazdaspeed.pl/viewtopic.php?t=59909&start=0
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 lut 2006, 00:00
Posty: 426
Skąd: Warszawa / Sokółka
Auto: M6 '08 GH 2.5 MZR TOP

Postprzez chmooreck » 19 wrz 2009, 09:05

No niestety... u mnie też sporo odprysków
Może wystosujemy jakiś list do MMPOL w tej sprawie ? ;)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 17 maja 2008, 18:37
Posty: 1116 (0/3)
Skąd: Jaworzno
Auto: M3 BP '19 2.0 180KM
M3 BM '14 2.0 120KM

Postprzez krzysg » 19 wrz 2009, 19:28

Koledzy odpryski to rzecz normalna a przyczyną naszych zmartwień są kamienie, które wypadają spod kół
Posiadam ich kilka (ok 1,5mm) na przedniej masce a auto eksploatuję na niemieckich drogach które mają miano najlepszych w Europy.
tarkan i chmooreck jak przejrzycie moje posty to zobaczycie co to jest odprysk ;–)
Sprawę reklamowałem i 29 wrześnie mam spotkanie z przedstawiciel Mazda Deutschland.
Forumowicz
 
Od: 5 maja 2009, 21:12
Posty: 30
Skąd: Warszawa
Auto: M6 Grand Tour 2.5l

Postprzez Tomek6 » 19 wrz 2009, 19:46

Jednak jest coś na rzeczy z tym lakierem <oczy> Myję 6stkę w myjni bezdotykowej, żeby nikt nie jeździł mi gąbką z piachem po karoserii albo szczoty nie rysowały lakieru, bo zawsze się o to bałem. Dziś po umyciu postanowiłem ją wywoskować. W trosce właśnie o lakier kupiłem ściereczkę z mikrofibry. Zacząłem od dachu i na nim skończyłem, bo zauważyłem takie malutkie cieniutkie ryski niczym z 10letniej Corsy mojego Dziadka...kiedyś o czymś podobnym pisał Wierzba. W prawdzie są ciężko widoczne bo autko jest w kolorze sunlight silver metallica, ale są i to mnie złości <killer>

Edit: No i ja też dorobiłem się odprysków :( W drodze do Katowic napotkałem matoła, który nie zabezpieczył piasku, żwiru na przyczepce... Zwolniłem i czekałem na zmianę pasa, bo wiedziałem, że coś się święci... podskoczył na dziurze i część tego sypkiego ładunku pod wpływem pędu uderzyła w moją maskę niczym grad... Pojawiły się jeszcze jakieś przetarcia lakieru <płacze> Trzeba było go gonić i nauczyć porządku <bicz> <snajper>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 lip 2009, 23:42
Posty: 1297

Postprzez gumi 545 » 26 wrz 2009, 11:56

W artykule- teście stoi:
"Pewnie dlatego wnętrze pod względem przestronności nie ustępuje Passatowi czy Mondeo."

No przykro mi bardzo, ale zanim się tak napisze powinno się jednak usiąść w Mondeo Mk IV. Już model wczesniejszy Mk III jest przestronniejszy od obecnej szóstki. Aktualny model to przepaść ( rozstaw osi 285 cm).
Mam 193 cm i walę z tyłu głową w sufit w szóstce heczbek i sedan. W kombi jest OK, ale prosze państwa pozycja jak w fiacie 126 p w aucie klasy średniej?
Oczywiście nie tylko chodzi o linie dachu,niefajnie jest tez z przodu- fotel maks na dol, kierownica maks do góry i do siebie a i tak ociera jajka. to jest ogólnie duzo ciasniejsze auto od paska i mondziaka.

Co do płyty podłogowej, to ja bym za bardzo nie prostował , że ta nie pochodzi juz z Mondeo. co czytam testy to piszą, że nie jest najlepsza, natomiast ta z mondeo jest uznawana za najlepszą w klasie.
Początkujący
 
Od: 26 wrz 2009, 11:43
Posty: 5

Postprzez Mateusz L » 26 wrz 2009, 15:58

ta nie pochodzi juz z Mondeo

Żadna nie pochodziła. W pewnym sensie mają wspólne korzenie. Podobnie było w poprzedniej "6".

co czytam testy to piszą, że nie jest najlepsza

Mazda zaliczyła test zderzenia czołowego NCAP na 5 gwiazdek wg. nowych kryteriów. Nie wiem jak wypadł Ford.
Płyta podłogowa jest elementem, który przenosi dużą część obciążeń podczas eksploatacji, jak i w czasie wypadku.
PS. Ważne jest też to, co czytasz- w TVN turbo jakiś czas temu słyszałem zwrot "silnik hybrydowy"– może przejęzyczenie,a może redaktor nie zna znaczenia słów w J. Polskim. Podobnie inni dziennikarze mogą nie rozróżniać funkcji zawieszenia i płyty podłogowej ;)

pozycja jak w fiacie 126 p

Przesadzasz

Ja ostatecznie kupiłem Mondeo pomimo tej strasznej awaryjności i utraty wartości, a zalogowałem się bo nie mogę- jak ktoś wcześniej tutaj wspominał- czytać takiego rozmijania się z faktami

Na forum Forda( i nie tylko) nie raz czytałem, że Mazda ma silnik i płytę Forda.
Forumowicz
 
Od: 25 gru 2007, 14:29
Posty: 567 (0/2)
Skąd: Mazowsze
Auto: Lexus

Postprzez Globy » 26 wrz 2009, 16:28

gumi 545 napisał(a):Czy Mazda 6 ma takie lepsze materiały od Mondeo w wersji Titanium?
Oj, oj, oj proszę państwa. Tańsze wersje Ambient i Trend to rzeczywiście wstyd, ale jak się ma kasę na najtańszą Mazdę 6 to znaczy, że celuje się w wersję Mondeo Titanium lub Titanium X. Sorka, ale wtedy plastiki i tapicerka jest lepsza w Mondeo.

Miałem na myśli również jakość montażu ;)

Co do zawieszenia, również zależy to od preferencji i wersji. Uważam, że na 18-stkach "szóstka" prowadzi się świetnie, ale jest to twardy samochód i faktycznie Mondeo wygrywa w kategorii godzenia komfortu z przyjemnością z jazdy. Ma również odrobinę lepszy układ kierowniczy, za co szacunek dla Forda, bo nadwozie tego modelu jest mocno wyrośnięte.
Klubowicz
 
Od: 24 paź 2003, 22:02
Posty: 9888 (0/3)
Skąd: Warszawa
Auto: C140 M120

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6