RX 8 – Problem z odpalaniem

Mazda RX-8 2003–2011

Postprzez Deniorek » 21 sty 2010, 00:05

To co z nim było i co przywróciło go do życia? :D
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 lip 2008, 19:28
Posty: 664
Skąd: Poznań
Auto: RX-8 231KM [Lighting Yellow]

Postprzez marReX-8 » 21 sty 2010, 00:39

Gratki :D Napisz co pomogło ;) Na PW masz info ;)
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 17 gru 2008, 17:19
Posty: 13
Skąd: Mysłowice
Auto: "Magdalenka" RX-8, '04 231 KM

Postprzez wOOx » 21 sty 2010, 12:47

Odpiąłem pompe wykreciłem swiece przeczysciłem przekreciłem silnik poskładałem do kupy i odpalił od razu ale było dymu... sasiedzi mysleli ze mi sie auto podpaliło :P
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 mar 2009, 10:50
Posty: 182
Skąd: Katowice
Auto: RX-8

Postprzez orel11 » 5 lut 2010, 22:17

odpaliłem dzisiaj rx8 klienta
okazało sie ze 3 cewki spalone,swiece po wypaleniu miały iskre ale tylko na 1 cewce
inne cewki,przedmuchanie komór,wkrecenie swiec i dalej nie odpala,
2 akumulatoru wydojone i nic raz odpalił i zgasł
3 ako mocniejsze i kolejne próby,az w koncu złapał,chwile jeszcze przebierał i zaczął normalnie pracowac,a dodam ze auto ze stanów sciagane i napewno 3 miesiace nie odpalane
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 gru 2007, 16:52
Posty: 58
Skąd: Zbąszyń
Auto: Mx6 2.5V6,Peugeot 205GTI,405MI

Postprzez arturfryzjer » 16 lut 2010, 19:43

chlopaki mam duzy problem juz borykam sie jakies 2-3tyg
posiadam mazde z 2004 roku ma przejechane 50tys km wymienilem ostatio cewki 4szt oraz nowe kable i swiece nigdy niemialem problemow z odpalaniem
bez problemu auto odpala gdy jest zimny silnik gdy przejade nim 5-6km zgasze silnik ciezko odpala czasami krece kilka razy
dzis sprawdzalem go byl podlonczony do kompa i nic nie wykazalo niby wszystko dobrze]
mysle ze moga byc to swiece czy to mozilwe wymienialem je na nkg ale nie z mazdy to byly zamienniki w sumie kupilem je bo mechanik doradzil mi ze to ta sama firma co robi dla mazdy
prosze was moze ktos z was mi pomoze nie wiem co wymieniac zamowielm znowu swiece oryginalne z mazdy mam nadzieje ze to swiece moze wy mieliscie taki problem <glupek2>
Początkujący
 
Od: 16 lut 2010, 19:28
Posty: 14

Postprzez god.ra » 16 lut 2010, 21:22

Witam, mam maly problem z rx8.
A mianowicie od miesica samochod nie odlpala przy cieplym silniku, przejrzalem juz watki na forum i opcje sa dwie
– Rozrusznik 2kW
-Jakies tam uszczelki
Problem w tym ze mam jeszcze jeden dziwny objaw, jak auto nie nagrzeje to z silnika dobiega jakis slabo slyszalny ale jednak PISK,
Problem jeszcze w tym ze nie pamietam aby kiedykolwiek zalaczal sie wiatrak na radiatorze. Sprawdzalem dzisiaj temperature silnika po 30 min pracy laserowym miernikiem :
Blok silnika 89 C
Radiatory boczne 34 C
Przedni 7 C ???
Woda w zbiorniczku 23 C
Wiatrak sie nie zalaczyl ale nie widze powody aby musial...
Aha auto nadal ma kopa wiec nie wydaje mi sie iz jest to zwiazane z kompresja.
Dajcie znac jesli mieliscie podobne objawy, dzwnilem tez do Mazdy i zaproponowali mi wymiane silnika za bagatela £6000 albo rozbiora sinika i wymiana uszczelki za £2300.
Nie wiem, moze tylko rozrusznik na mocniejszy powinienem wymienic?
Reszta danych
RX8 196 hp, 2004, 45k przejechane.
Z gory dzieki za pomoc.
god.ra
 

Postprzez Marco7 » 20 lut 2010, 17:01

Pewnie rozrusznik, było już kilka tematów z tym problemem.

P.S.
192hp ;)
RX-8 SP Titanium Grey Aero Kit :: Borla :: Greddy Air Diversion Panel :: Agency Power Pulley :: Tokico D-Spec Shocks + Tanabe GF Springs :: Racing Beat Endlinks ::
"A car can be a tool but it can also be so much more. It can be a heart-starter, it can be a drug, it can be a piece of art and it can stir your soul..." J. Clarkson
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 paź 2006, 00:08
Posty: 707 (0/1)
Skąd: Gdynia
Auto: RX-8

Postprzez Marco7 » 20 lut 2010, 17:03

NGK to dokładnie te same świece co kupisz w salonie Mazdy tylko 2x taniej... więc niepotrzebnie je zamówiłeś w salonie.
RX-8 SP Titanium Grey Aero Kit :: Borla :: Greddy Air Diversion Panel :: Agency Power Pulley :: Tokico D-Spec Shocks + Tanabe GF Springs :: Racing Beat Endlinks ::
"A car can be a tool but it can also be so much more. It can be a heart-starter, it can be a drug, it can be a piece of art and it can stir your soul..." J. Clarkson
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 paź 2006, 00:08
Posty: 707 (0/1)
Skąd: Gdynia
Auto: RX-8

Postprzez wOOx » 21 lut 2010, 14:08

Prosta spawa – wymień rozrusznik na ten nowego typu problemy znikną :) A swiece moze chcesz opchnąc po taniemu skoro masz ich w nadmiarze :P ?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 mar 2009, 10:50
Posty: 182
Skąd: Katowice
Auto: RX-8

Postprzez wOOx » 21 lut 2010, 14:10

Jak wyżej wymień rozusznik. ALbo daj mi 2 tys funtów i ja Ci to zrobie :P
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 mar 2009, 10:50
Posty: 182
Skąd: Katowice
Auto: RX-8

Postprzez żabcia » 22 lut 2010, 17:23

a pod komputer ją podłączałeś? jak wygląda to nieodpalanie? ile czasu musi postać, żeby odpaliła?
... złap mnie jeśli potrafisz :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 wrz 2007, 17:38
Posty: 55
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda RX-8 GT 2005

Postprzez damianzzz » 27 lut 2010, 20:27

witam wszystkich klubowiczów.

Jestem nowym uzytkownikiem mazdy RX8. Dwa dni temu odpalilem na chwilke mazde zeby ja przeparkowac n ie wiedzac ze trzeba ja gasic na rozgrzany silnik. Od tamtej pory nie moge jej odpalic, dzisiaj wyciagnalem swiece i okazalo sie ze byly zalane,po przeczyszczeniu swiec auto na chwilke zapalilo po czym zgaslo same, wyciagnalem jeszcze raz swiece i znow byly zalane..prosze o pomoc bo nie wiem co zrobic..? zmienic je?? z góry dzieki..
Początkujący
 
Od: 27 lut 2010, 20:10
Posty: 7

Postprzez wOOx » 28 lut 2010, 20:56

Jest juz taki temat. Ale Ci napisze co masz zrobic :
1. Wyciągnij swiece i przeczysc NIE WKRECAJ
2. Odłącz pompe paliwa poprzez wyciągnięcie bezpiecznika z puszki bezpieczników pod maską jest opis który do czego pod spodem pokrywy puszki bezpieczników
3. Pokręć rozrusznikiem tak zeby wypaliło sie paliwo z silnika
4. Podłącz pompe i wkręć swiece i odpal auto będzie OK!

W przypadku gdyby to jednak nie pomogło musisz zakupić świece może byc i ze cewki ale to najgorsza opcja. Który masz rok auta ?

OPCJA ALTERNATYWNA : ODPAL NA HOL.

PS. Rozumiemy Twoje poddenerowanie floodingiem każdy z nas jak się mu to przytrafiło miał nerwy ale prosze nie dubluj tematów, ponadto czytaj to co jest na forum temat "REX NIE ODPALA PROŚBA O RADE"! Prezczytaj go cał i uważnie

http://forum.mazdaspeed.pl/viewtopic.ph ... 10#1609610
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 mar 2009, 10:50
Posty: 182
Skąd: Katowice
Auto: RX-8

Postprzez damianzzz » 2 mar 2010, 00:26

dzieki za pomoc.. rok auta 2005. Próbowałem na zapych odpalił jednak chodził strasznie nie równo i przy 5 tys czasem 4 tys obr przerywał, następnego dnia odpaliłem go jeszcze raz rano na jakieś 20 min, wieczorem po pracy jednak znów nie odpalił. Jutro spróbuje odpalic go poprzez wyciagnięcie tego bezpiecznika od pompy..mam nadzieje ze pomoże.. dzięki bardzo wOOx

PS.ok sorka za dubla
Początkujący
 
Od: 27 lut 2010, 20:10
Posty: 7

Postprzez wOOx » 2 mar 2010, 13:00

No to niestety wygląda na to ze bedziesz musiał wymienic swiece na nowe i prawdopodobnie cewki. Szykuj tauzena :D W złej kolejnosci to zrobiłes. Jak juz odpalasz na hol auto to musisz je przepalić. A jeśli chcesz wyciągnac bezpiecznik z pompy to musisz rowniez wykrecic swiece i je przeczyszcic skoro znowu nie odpaliła. jak 2005 to stary rozrusznik masz podejrzewam.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 mar 2009, 10:50
Posty: 182
Skąd: Katowice
Auto: RX-8

Postprzez Deniorek » 2 mar 2010, 19:17

Nie wiem czy cewki, ale świecie do wymiany niestety w tej sytuacji. :(
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 lip 2008, 19:28
Posty: 664
Skąd: Poznań
Auto: RX-8 231KM [Lighting Yellow]

Postprzez damianzzz » 2 mar 2010, 21:08

Niestety nie starczyło mi dnia żeby zrobic to z tym bezpiecznikiem..mógłby mi ktoś doradzic jakie najlepsze świece dobrac??ostatnio gdzies widziałem ale nie mogę teraz znalesc.. :(
Początkujący
 
Od: 27 lut 2010, 20:10
Posty: 7

Postprzez wOOx » 2 mar 2010, 21:38

Filozofii zbytniej nie ma wyboru za dużego też nie :PTe z ASO NGK :)

http://moto.allegro.pl/item928151238_sw ... e9b_t.html

Takie, tu od naszego kolegi z forum Marco.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 mar 2009, 10:50
Posty: 182
Skąd: Katowice
Auto: RX-8

Postprzez damianzzz » 2 mar 2010, 21:51

Już znalazłem :)
Początkujący
 
Od: 27 lut 2010, 20:10
Posty: 7

Postprzez shizm » 2 mar 2010, 23:15

Witam wszystkich,

Mój problem z odpalaniem jest nastepujący. Rex stał niestety całą zimę bo nie kupiłem mu zimówek... chyba się obraził bo za rzadko go odpalałem.

Naładowałem wczoraj akumulator i dziś podjechałem odpalić autko. Pierwsze przekręcenie kluczyka było obiecujące bo samochód złapał (silnik się obrucił parę razy) ale nie do końca bo nie utrzymał obrótów, nawet na nie nie wskoczył i nie zapalił. Kolejne proby to sam dźwięk akumulatora, silnik stoi. Próbowałem odpalić z holu ale się nie udało (być może zła technika, czy rexa się jakoś inaczej odpala z holu?)?

Zostawiłem autko na noc, podjadę jutro, może się lekko zalał i przez noc i dzień wyparuje.

Macie jakieś pomysły?
shizm
 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy RX-8 / RX-7