Mazda RX-8 (FE) – Szybkie pytania

Mazda RX-8 2003–2011

Postprzez Sąsiad » 15 mar 2012, 16:14

Taka tam, moja teoria odnośnie ekodrajwingu (w razie czego nie wiem, nie znam się, nie było mnie wtedy w szkole, byłem chory):


Wciskając pedał gazu na maksa przy niskich obrotach, powiedzmy 2k: lejemy paliwo, lejemy, przez dłuższy czas, oczekując, aż samochód się rozpędzi się do danej prędkości

Wciskając pedał gazu na maksa przy wyższych obrotach, powiedzmy 6k: lejemy więcej paliwa, ale daną prędkość (z racji większego dostępu mocy) osiągniemy szybciej niż w w/w przypadku, przez co IMO spalimy mniej paliwa



Patrząc pod w/w kątem nie ma obrotów na których pali najmniej. Należy szukać optymalnych do nogi :>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 gru 2011, 12:31
Posty: 410
Skąd: Gdańsk
Auto: RX8

Postprzez Wodnik » 16 mar 2012, 09:04

Jak się chce przyśpieszać to już trzeba kombinować :)
Samochód pali najmniej poruszając się ruchem jednostajnym :)
Przyśpieszenia są nie ekonomiczne!!!! hahaha
[img]http://i59.tinypic.com/2h4m720.jpg[/img
Forumowicz
 
Od: 16 lut 2011, 15:37
Posty: 989 (4/28)
Skąd: Okolice Warszawy

Postprzez damianko » 17 mar 2012, 21:18

A ja miałbym prośbę do posiadaczy Rx ósemek alby koś zmierzył mi szerokość szyn na których montowany jest fotel gdyż chciałbym zaadoptować taki fotel do swojej mazdy. Występowały fotele z podgrzewaniem i jeśli tak to jak często?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 lis 2011, 21:26
Posty: 205
Skąd: Kielce
Auto: Mazda 6 GH 2.2 163PS

Postprzez puchy » 18 mar 2012, 20:24

Witam chce kupic mazde rx-8 z 2005 roku z silnikiem 1.3 231km na co mam zwrócic uwage przy kupnie ? co patrzec itp. Jak z czesciami do tego silnika i ogulnie opis auta ? mozecie mi pomoc prosze o odpowiedz . z gory dziekuje i pozdrawiam
puchy
 

Postprzez ravie » 18 mar 2012, 20:32

Ehh.. Jak zwykle w takich przypadkach, odpowiedź: wszystko masz opisane w tym dziale, szukaj i czytaj. Tu też poczytaj: (...) .. Miłej lektury.

radar88/Proszę o nie podawanie http konkurencji
Think Fast. Drive Faster. Don't Blink
Forumowicz
 
Od: 2 sie 2009, 21:33
Posty: 166

Postprzez blademan89 » 30 mar 2012, 00:00

puchy napisał(a):Witam chce kupic mazde rx-8 z 2005 roku z silnikiem 1.3 231km na co mam zwrócic uwage przy kupnie ? co patrzec itp. Jak z czesciami do tego silnika i ogulnie opis auta ? mozecie mi pomoc prosze o odpowiedz . z gory dziekuje i pozdrawiam


temat wałkowany już parę razy na forum. Jest dosc dobrze opisany ;) Przed kupnem zapoznaj się z lekturą nt. Obchodzenia się z Mazdą RX8. Pozdrawiam.
I always tell the truth even when i lie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 gru 2011, 17:06
Posty: 455
Skąd: Stoke on Trent/ Włodawa
Auto: RX-8 – SOLD :(
E60 530D
Audi A4
ST

Postprzez blademan89 » 4 kwi 2012, 20:39

Witam,

RX8 mam od jakiegoś pół roku, w tym czasie włożyłem troszkę pieniążków, wymieniłem wszystkie "denerwujące" i uszkodzone rzeczy. Auto na dzień dzisiejszy nie potrzebuję nic więcej niż paliwa i dolewki oleju <lol> :D Lecz tutaj pojawia się wątpliwośc.... w aucie pewnie jeszcze nie raz będę musiał coś robic, będę chciał je jakoś ulepszyc, coś dokupic, upiększyc.Za ubezpieczenie płacę 210F/miesiąc ~~ jakiś tysiąc złotych.
.... czy MAZDA RX8 jest tego warta? Codziennie myślę o tym jakie są koszta utrzymania tego samochodu, na bieżąco robię to co trzeba, ale czy któregoś dnia po prostu nie padnie silnik(chociaż mechanicy zapewnili mnie, że jest w dobrej kondycji, ale wiadomo jak to z tym silnikiem jest) i będę musiał oddac samochód za grosze, chociaż kosztował mnie sporo pieniążków? Czy to auto jest tego warte? Nic nie wykluczam, czyste rozmyślanie :)

P.s. Mam 3 kupców na ReXa... mogę go sprzedac za konkretną sumę i stąd te pytania... chociaż nie chcę się z nim rozstawac. Nic nie postanowiłem, chcę się zapoznac z opinią innych.
I always tell the truth even when i lie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 gru 2011, 17:06
Posty: 455
Skąd: Stoke on Trent/ Włodawa
Auto: RX-8 – SOLD :(
E60 530D
Audi A4
ST

Postprzez blademan89 » 5 kwi 2012, 17:34

Siema,

mogą tablicę z przodu umieścic za szybą przednią? Czy jest to zabronione w Anglii?
I always tell the truth even when i lie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 gru 2011, 17:06
Posty: 455
Skąd: Stoke on Trent/ Włodawa
Auto: RX-8 – SOLD :(
E60 530D
Audi A4
ST

Postprzez radar88 » 5 kwi 2012, 20:19

Nie nie możesz, musi być widoczna ;) I kolejny wątek do szybkich :P
]
Kamil
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 24 kwi 2009, 20:24
Posty: 5558 (23/27)
Skąd: Częstochowa/Teklinów ŚL
Auto: Mazda Xedos 9 TA KL 1993/98 A/T A7RED Pearl
Mazda Xedos 6 CA KF MT 1995 – Projekt odbudowa/swap

Postprzez kamilspider » 7 kwi 2012, 13:23

blademan89 napisał(a):P.s. Mam 3 kupców na ReXa... mogę go sprzedac za konkretną sumę i stąd te pytania... chociaż nie chcę się z nim rozstawac. Nic nie postanowiłem, chcę się zapoznac z opinią innych.


Nieźle płacisz za ubezpieczenie... wszystkie auta mają takie drogi ubezpieczenie w angli?
Jak możesz za dobrą cenę sprzedać RXa to go sprzedaj :D
"Samochody to nie wszystko, ale bez nich wszystko jest niczym..."
---> JBC to mam trochę części do MX-6 KLDE <---
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 paź 2010, 09:47
Posty: 1315 (0/2)
Skąd: Wielkopolska
Auto: Było:
MX-6 2.5 V6 KL-DE

Postprzez radar88 » 7 kwi 2012, 14:18

kamilspider napisał(a):Nieźle płacisz za ubezpieczenie... wszystkie auta mają takie drogi ubezpieczenie w angli?

Ja za BA KF zapłaciłem 1100F za rok, tutaj wiele znaczy wiek, zniżki i czas posiadania P.J.
]
Kamil
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 24 kwi 2009, 20:24
Posty: 5558 (23/27)
Skąd: Częstochowa/Teklinów ŚL
Auto: Mazda Xedos 9 TA KL 1993/98 A/T A7RED Pearl
Mazda Xedos 6 CA KF MT 1995 – Projekt odbudowa/swap

Postprzez blademan89 » 7 kwi 2012, 15:55

kamilspider napisał(a):Nieźle płacisz za ubezpieczenie... wszystkie auta mają takie drogi ubezpieczenie w angli?
Jak możesz za dobrą cenę sprzedać RXa to go sprzedaj :D


Młodzi ludzie do lat 25 płacą bardzo duże kwoty za ubezpieczenie w UK, często przekraczające wartośc auta o parę razy :| <cisza> To auto sprawia mi dużo frajdy i na dzień dzisiejszy jednak odstawiłem ten pomysł, chociaż z chęcią poczytam Wasze opinie nt. <faja>
I always tell the truth even when i lie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 gru 2011, 17:06
Posty: 455
Skąd: Stoke on Trent/ Włodawa
Auto: RX-8 – SOLD :(
E60 530D
Audi A4
ST

Postprzez Baanjoo » 7 kwi 2012, 18:25

blademan89, Ja dzisiaj kupiłem RXa i wszystko wygląda bez zastrzeżeń, ale jak mi padnie silnik to nie będę ubolewał jak na pogrzebie tylko zrobię swapa. :P W moim wypadku ubezpieczenie wychodzi 130 funtów na miesiąc, czyli też nie mało, ale do przeżycia.
Była: 626 1.8 16V | 626 Comprex | Xedos 6 2.0 24V
Forumowicz
 
Od: 1 lip 2007, 12:23
Posty: 52
Skąd: Zawiercie
Auto: 323 BG 1.6 16V| RX-8 231 KM

Postprzez blademan89 » 7 kwi 2012, 20:14

Baanjoo napisał(a):blademan89, Ja dzisiaj kupiłem RXa i wszystko wygląda bez zastrzeżeń, ale jak mi padnie silnik to nie będę ubolewał jak na pogrzebie tylko zrobię swapa. :P W moim wypadku ubezpieczenie wychodzi 130 funtów na miesiąc, czyli też nie mało, ale do przeżycia.


Cześc, no ja już trochę pieniędzy włożyłem w swoje auto aby miało ręce i nogi, także taka awaria jak pogrzeb silnika nie jest mile widziany :P :| Mam nadzieję, że to nie nastąpi. 130F? Dolicz stówę i wyjdzie tyle co ja płacę + inne auta. Gdzie w UK jesteś? Gratuluję auta oczywiście <spoko>


P.s. w moim też wszystko było bez zastrzeżeń <lol> ;P taki urok rexów.
I always tell the truth even when i lie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 gru 2011, 17:06
Posty: 455
Skąd: Stoke on Trent/ Włodawa
Auto: RX-8 – SOLD :(
E60 530D
Audi A4
ST

Postprzez Baanjoo » 8 kwi 2012, 12:42

blademan89, dzieki. :D Nie wiem w jakim fachu pracujesz, ale musza niezle placic. :P Obecnie mieszkam w Hastings, czyli jakies 240 mil na poludnie od Ciebie. Masz jakies ksiazki lub materialy do RXa typu "naprawiam sam"?
Była: 626 1.8 16V | 626 Comprex | Xedos 6 2.0 24V
Forumowicz
 
Od: 1 lip 2007, 12:23
Posty: 52
Skąd: Zawiercie
Auto: 323 BG 1.6 16V| RX-8 231 KM

Postprzez blademan89 » 8 kwi 2012, 13:20

Baanjoo napisał(a):blademan89, dzieki. :D Nie wiem w jakim fachu pracujesz, ale musza niezle placic. :P Obecnie mieszkam w Hastings, czyli jakies 240 mil na poludnie od Ciebie. Masz jakies ksiazki lub materialy do RXa typu "naprawiam sam"?



Nie ma za co kolego ;) Twój nick to imię mojego kolegi z byłem pracy, który pochodzi z Filipin :P Kawał drogi w takim razie, mam nadzieję, że pojawisz się na jakimś spocie, ja też mam nadzieję, że mi się to uda bo ostatnio się opierdzielałem <lol> Wszystkie informację biorę z internetu, m.in. to forum i kilka innych, często anglojęzycznych ;) Ale jak będziesz miał jakieś pytania to w miarę możliwości służę pomocą. Pierwsze co powinieneś to zapoznaj się z obsługą tego samochodu, info tutaj na forum <spoko> Wesołych
I always tell the truth even when i lie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 gru 2011, 17:06
Posty: 455
Skąd: Stoke on Trent/ Włodawa
Auto: RX-8 – SOLD :(
E60 530D
Audi A4
ST

Postprzez Baanjoo » 9 kwi 2012, 00:01

blademan89 napisał(a):Twój nick to imię mojego kolegi z byłem pracy, który pochodzi z Filipin :P

Przyznam szczerze, że nie wiedziałem, że jest takie imię, ciekawa sprawa. :)

Wszystkie informację biorę z internetu

Z reguły nie ufam temu, co się wypisuje na forach, wolę książki, bo są bardziej rzeczowe. <nauka>
...i poza tym w każdej książce jest imię i nazwisko kolesia, którego można podać do sądu
za pisanie nie prawdy. <lol> Fora są dobre pod tym względem, że są użytkownicy danego modelu,
którzy mają książki lub inne, oficjalne materiały na temat samochodu, które przydają się,
gdy coś się dzieje złego z naszym pojazdem napędzanym miałem węglowym. ;)

Pierwsze co powinieneś to zapoznaj się z obsługą tego samochodu

Tak, oczywiście to była pierwsza rzecz, którą zrobiłem, gdyż znając specyfikę silnika rotacyjnego można oszczędzić sobie wielu kłopotów. Widziałem film wydany przez Mazdę, czego nie wolno robić, przeczytałem
instrukcję obsługi wydaną przez Mazdę i korzystam z wiedzy o budowie tego silnika zdobytej podczas studiów. Myślę, że szybko nic nie popsuję, chociaż znając moją naturę do eksperymentów to może być ciężko. :P
Była: 626 1.8 16V | 626 Comprex | Xedos 6 2.0 24V
Forumowicz
 
Od: 1 lip 2007, 12:23
Posty: 52
Skąd: Zawiercie
Auto: 323 BG 1.6 16V| RX-8 231 KM

Postprzez adamsud » 9 kwi 2012, 20:01

Wiesz Blademan z samochodami, które lubimy jest trochę, jak z odpowiedzią na pytanie: czy warto się żenić? Wiadomo, że w obu przypadkach jakkolwiek postąpisz, to będziesz żałował. Kwestia czasu.
Początkujący
 
Od: 29 gru 2011, 16:54
Posty: 13

Postprzez Baanjoo » 9 kwi 2012, 20:47

adamsud napisał(a):Wiesz Blademan z samochodami, które lubimy jest trochę, jak z odpowiedzią na pytanie: czy warto się żenić? Wiadomo, że w obu przypadkach jakkolwiek postąpisz, to będziesz żałował. Kwestia czasu.

hahaha Dobre i prawdziwe. <spoko>
Była: 626 1.8 16V | 626 Comprex | Xedos 6 2.0 24V
Forumowicz
 
Od: 1 lip 2007, 12:23
Posty: 52
Skąd: Zawiercie
Auto: 323 BG 1.6 16V| RX-8 231 KM

Postprzez blademan89 » 10 kwi 2012, 00:18

Baanjoo napisał(a):Przyznam szczerze, że nie wiedziałem, że jest takie imię, ciekawa sprawa. :)


jest, jest Bandzio <faja>

Baanjoo napisał(a):Z reguły nie ufam temu, co się wypisuje na forach, wolę książki, bo są bardziej rzeczowe. <nauka>
...i poza tym w każdej książce jest imię i nazwisko kolesia, którego można podać do sądu
za pisanie nie prawdy. <lol> Fora są dobre pod tym względem, że są użytkownicy danego modelu,
którzy mają książki lub inne, oficjalne materiały na temat samochodu, które przydają się,
gdy coś się dzieje złego z naszym pojazdem napędzanym miałem węglowym. ;)


Literatura to nie internet – fakt, ale z netu też się czerpię dużą wiedzę na pewne tematy... ja dużo się dowiedziałem na temat ReXów tutaj na forum, wiele rzeczowych informacji i ludzi.

Baanjoo napisał(a):Tak, oczywiście to była pierwsza rzecz, którą zrobiłem, gdyż znając specyfikę silnika rotacyjnego można oszczędzić sobie wielu kłopotów. Widziałem film wydany przez Mazdę, czego nie wolno robić, przeczytałem
instrukcję obsługi wydaną przez Mazdę i korzystam z wiedzy o budowie tego silnika zdobytej podczas studiów. Myślę, że szybko nic nie popsuję, chociaż znając moją naturę do eksperymentów to może być ciężko. :P


wiedza, mniejsze kłopoty i zaskoczenie przy użytkowaniu tych aut ;)

adamsud napisał(a):Wiesz Blademan z samochodami, które lubimy jest trochę, jak z odpowiedzią na pytanie: czy warto się żenić? Wiadomo, że w obu przypadkach jakkolwiek postąpisz, to będziesz żałował. Kwestia czasu.



A kilka aut to odpowiednik haremu <lol> Obyś to tylko utrzymał, a ile wyrzeczeń <rotfl>
I always tell the truth even when i lie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 gru 2011, 17:06
Posty: 455
Skąd: Stoke on Trent/ Włodawa
Auto: RX-8 – SOLD :(
E60 530D
Audi A4
ST

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy RX-8 / RX-7