RX 8 – Problem z odpalaniem

Mazda RX-8 2003–2011

Postprzez Marco7 » 10 wrz 2008, 22:44

NAPRAWIONE :D

Tak naprawdę nic nigdy nie było popsute. Wina leżała po dolocie Mazdaspeed !! Nie wiem dlaczego ale dawał źle powietrze do silnika i się dławił. Po zmianie dolotu widzę dopiero JAK TO JEEEEEEEEEEEEEDZIE :D:D:D:D:D

zoom zoom!!
RX-8 SP Titanium Grey Aero Kit :: Borla :: Greddy Air Diversion Panel :: Agency Power Pulley :: Tokico D-Spec Shocks + Tanabe GF Springs :: Racing Beat Endlinks ::
"A car can be a tool but it can also be so much more. It can be a heart-starter, it can be a drug, it can be a piece of art and it can stir your soul..." J. Clarkson
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 paź 2006, 00:08
Posty: 707 (0/1)
Skąd: Gdynia
Auto: RX-8

Postprzez Lucky RX » 11 wrz 2008, 09:19

A jaki dolot teraz założyłeś? Standardowy czy coś innego?
JAPAN RULEZZZ !!
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 21 sie 2008, 11:47
Posty: 64
Skąd: Katowice
Auto: Mazda RX-8

Postprzez Retro » 11 wrz 2008, 09:45

To ja już nie będę zakładał nowego tematu tylko zapytam tu :P
Wczoraj się trochę wygłupialiśmy ReXami i mam jakieś dziwne wrażenie, że coś zepsułem (nie licząc opon ;/). Czy Wasze Rexy na luzie też mają obroty poniżej 1000 ? ;/ Bo mój tak ma a wcześniej wydawało mi się, że zawsze było lekko ponad, ale pewności nie mam –.–
Rotary Inside
http://www.rxklub.pl
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 maja 2008, 08:49
Posty: 929 (1/0)
Skąd: Warszawa
Auto: RX-8 GT

Postprzez Lucky RX » 11 wrz 2008, 09:58

Ja mam na wolnych obrotach ponizej 1000 także wszystko masz OK.
JAPAN RULEZZZ !!
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 21 sie 2008, 11:47
Posty: 64
Skąd: Katowice
Auto: Mazda RX-8

Postprzez Marco7 » 11 wrz 2008, 12:34

Lucky RX napisał(a):A jaki dolot teraz założyłeś? Standardowy czy coś innego?


Dalej mam ten Mazdaspeed, tylko że teraz filtr jest pod maską a nie za grillem, jak to producent kazał założyć :| . Jezdzi super :D
RX-8 SP Titanium Grey Aero Kit :: Borla :: Greddy Air Diversion Panel :: Agency Power Pulley :: Tokico D-Spec Shocks + Tanabe GF Springs :: Racing Beat Endlinks ::
"A car can be a tool but it can also be so much more. It can be a heart-starter, it can be a drug, it can be a piece of art and it can stir your soul..." J. Clarkson
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 paź 2006, 00:08
Posty: 707 (0/1)
Skąd: Gdynia
Auto: RX-8

Postprzez Pit » 11 wrz 2008, 18:31

Retro napisał(a):...Czy Wasze Rexy na luzie też mają obroty poniżej 1000 ?

Lucky RX napisał(a):Ja mam na wolnych obrotach ponizej 1000 także wszystko masz OK.

Wankluchy nisko utrzymują prędkość obrotową na jałowym biegu. Związane jest to z ich budową i minimalnym poziomem drgań :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 lut 2005, 06:56
Posty: 6414 (0/3)
Skąd: Suburbia
Auto: FD3S

Postprzez Retro » 11 wrz 2008, 18:43

No to mnie troche uspokoiliście, bo wczoraj jak wyjechałem z placu zabaw to miałem wrażenie jakby silnik ledwo dyszał i miał zaraz zgasnąć –.–
Rotary Inside
http://www.rxklub.pl
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 maja 2008, 08:49
Posty: 929 (1/0)
Skąd: Warszawa
Auto: RX-8 GT

Postprzez aybabtu » 11 wrz 2008, 20:09

Retro napisał(a):To ja już nie będę zakładał nowego tematu tylko zapytam tu :P
Wczoraj się trochę wygłupialiśmy ReXami i mam jakieś dziwne wrażenie, że coś zepsułem (nie licząc opon ;/). Czy Wasze Rexy na luzie też mają obroty poniżej 1000 ? ;/ Bo mój tak ma a wcześniej wydawało mi się, że zawsze było lekko ponad, ale pewności nie mam –.–


U mnie na jałowym nagrzany standardowo ok 700obr/min


Marco7 napisał(a):
Dalej mam ten Mazdaspeed, tylko że teraz filtr jest pod maską a nie za grillem, jak to producent kazał założyć :| . Jezdzi super :D


czy mozna to sobie jakos samemu przełozyc? :))
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 lip 2007, 13:18
Posty: 180
Skąd: krakówek
Auto: RX-8 Revolution SP

Postprzez Marco7 » 12 wrz 2008, 14:50

aybabtu napisał(a):
Retro napisał(a):To ja już nie będę zakładał nowego tematu tylko zapytam tu :P
Wczoraj się trochę wygłupialiśmy ReXami i mam jakieś dziwne wrażenie, że coś zepsułem (nie licząc opon ;/). Czy Wasze Rexy na luzie też mają obroty poniżej 1000 ? ;/ Bo mój tak ma a wcześniej wydawało mi się, że zawsze było lekko ponad, ale pewności nie mam –.–


U mnie na jałowym nagrzany standardowo ok 700obr/min


Ja mam około 800 obrotów

Marco7 napisał(a):
Dalej mam ten Mazdaspeed, tylko że teraz filtr jest pod maską a nie za grillem, jak to producent kazał założyć :| . Jezdzi super :D


czy mozna to sobie jakos samemu przełozyc? :))[/quote]

Tak, dolot składał się z wielu rur i koniec wychodził za tablicą rejestracyjną, teraz jest bezpośrednio za przepływomierzem. Odgłoś przy około 7tyś obrotów to jakiś szalony gwiiiiizd <peace>
RX-8 SP Titanium Grey Aero Kit :: Borla :: Greddy Air Diversion Panel :: Agency Power Pulley :: Tokico D-Spec Shocks + Tanabe GF Springs :: Racing Beat Endlinks ::
"A car can be a tool but it can also be so much more. It can be a heart-starter, it can be a drug, it can be a piece of art and it can stir your soul..." J. Clarkson
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 paź 2006, 00:08
Posty: 707 (0/1)
Skąd: Gdynia
Auto: RX-8

Postprzez Retro » 12 wrz 2008, 19:59

Żeby Ci tylko tam coś do rury nie wleciało :D np wróbel xD

Apropo tego co pisałem wcześniej, to mnie trochę uspokoiliście ale... dalej mam wrażenie jakby coś było nie tak.
Na jałowym jak stoi to strasznie nierównomiernie chodzi, właśnie jakby miał zaraz zgasnąć.
Opary z wydechu ledwo lecą, z tyłu co chwilke wali większą dawką oparów, czaicie o co mi chodzi ?:P

Jak się stanie przy wydechu to te spaliniki ledwo co wylatują, a co parę sekund leci taka większa bomba ze spalinami, tak jakby się czymś dławił... ?
Rotary Inside
http://www.rxklub.pl
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 maja 2008, 08:49
Posty: 929 (1/0)
Skąd: Warszawa
Auto: RX-8 GT

Postprzez Mily » 13 wrz 2008, 20:33

Retro napisał(a):Żeby Ci tylko tam coś do rury nie wleciało :D np wróbel xD

Apropo tego co pisałem wcześniej, to mnie trochę uspokoiliście ale... dalej mam wrażenie jakby coś było nie tak.
Na jałowym jak stoi to strasznie nierównomiernie chodzi, właśnie jakby miał zaraz zgasnąć.
Opary z wydechu ledwo lecą, z tyłu co chwilke wali większą dawką oparów, czaicie o co mi chodzi ?:P

Jak się stanie przy wydechu to te spaliniki ledwo co wylatują, a co parę sekund leci taka większa bomba ze spalinami, tak jakby się czymś dławił... ?


Nie stresuj Retro. ;)
Troche sie pobawiles i juz myslisz ze popsules. Te autka znosza takie zabawy.
Nie wymiekaj tylko przed nastepnym slalomem....;)
Forumowicz
 
Od: 28 paź 2006, 19:14
Posty: 61
Skąd: Warszawa
Auto: Rx-8

Postprzez Marco7 » 14 wrz 2008, 06:36

Retro pojedz do serwisu na komputer ;) Mój rex tak bulgocze sobie na jałowym, ale nie wiem czy to to samo ;)
Może świece ?
RX-8 SP Titanium Grey Aero Kit :: Borla :: Greddy Air Diversion Panel :: Agency Power Pulley :: Tokico D-Spec Shocks + Tanabe GF Springs :: Racing Beat Endlinks ::
"A car can be a tool but it can also be so much more. It can be a heart-starter, it can be a drug, it can be a piece of art and it can stir your soul..." J. Clarkson
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 paź 2006, 00:08
Posty: 707 (0/1)
Skąd: Gdynia
Auto: RX-8

Postprzez Retro » 14 wrz 2008, 17:54

Miły wiem że jest przeznaczony do takiej jazdy ale dałem mu ostro w gary przy wyjściu z ostatniego "wirażu" :P
Więcej się z Tobą nie bawie na takiej nawierzchni :P Nie chcesz wiedzieć jak wyglądają moje opony :P

Marco a nie wiesz ile takie sprawdzenie na kompie kosztuje ? Chyba nie wiąże się to ze zrobieniem całego przeglądau ?
Przy okazji bym sobie sprawdził inne rzeczy :P
Rotary Inside
http://www.rxklub.pl
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 maja 2008, 08:49
Posty: 929 (1/0)
Skąd: Warszawa
Auto: RX-8 GT

Postprzez Mily » 14 wrz 2008, 19:29

Retro napisał(a):Miły wiem że jest przeznaczony do takiej jazdy ale dałem mu ostro w gary przy wyjściu z ostatniego "wirażu" :P
Więcej się z Tobą nie bawie na takiej nawierzchni :P Nie chcesz wiedzieć jak wyglądają moje opony :P


Wyglądają pewnie tak jak moje....
To, ze miales troche gorszy czas nie powinno Cie zniechecac do kolejnych jazd... :P
Forumowicz
 
Od: 28 paź 2006, 19:14
Posty: 61
Skąd: Warszawa
Auto: Rx-8

Postprzez Marco7 » 15 wrz 2008, 00:03

Retro napisał(a):
Marco a nie wiesz ile takie sprawdzenie na kompie kosztuje ? Chyba nie wiąże się to ze zrobieniem całego przeglądau ?
Przy okazji bym sobie sprawdził inne rzeczy :P


Byłem w dwóch serwisach i w obu 100zł.
RX-8 SP Titanium Grey Aero Kit :: Borla :: Greddy Air Diversion Panel :: Agency Power Pulley :: Tokico D-Spec Shocks + Tanabe GF Springs :: Racing Beat Endlinks ::
"A car can be a tool but it can also be so much more. It can be a heart-starter, it can be a drug, it can be a piece of art and it can stir your soul..." J. Clarkson
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 paź 2006, 00:08
Posty: 707 (0/1)
Skąd: Gdynia
Auto: RX-8

Postprzez Retro » 15 wrz 2008, 14:00

Mily napisał(a):
Retro napisał(a):Miły wiem że jest przeznaczony do takiej jazdy ale dałem mu ostro w gary przy wyjściu z ostatniego "wirażu" :P
Więcej się z Tobą nie bawie na takiej nawierzchni :P Nie chcesz wiedzieć jak wyglądają moje opony :P


Wyglądają pewnie tak jak moje....
To, ze miales troche gorszy czas nie powinno Cie zniechecac do kolejnych jazd... :P

;P W żadnym wypadku, wręcz motywuje ;)
Ale po równej nawierzchni next time plz ;)

Dzięki Marco, a to badanie się jakoś fachowo nazywa ? Czy wystarczy, że pójde i powiem, że chciałem to i owo sprawdzić na komputerze ?
Rotary Inside
http://www.rxklub.pl
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 maja 2008, 08:49
Posty: 929 (1/0)
Skąd: Warszawa
Auto: RX-8 GT

Postprzez Marco7 » 18 wrz 2008, 02:58

Wystarczy że powiesz że chcesz iść na komputer ;), podłączą i sczytają wszystkie dane i ewentualne błędy. Pod warunkiem że wiedzą więcej niż tylko główny ekran i opcja 'resetuj dane' ;)
RX-8 SP Titanium Grey Aero Kit :: Borla :: Greddy Air Diversion Panel :: Agency Power Pulley :: Tokico D-Spec Shocks + Tanabe GF Springs :: Racing Beat Endlinks ::
"A car can be a tool but it can also be so much more. It can be a heart-starter, it can be a drug, it can be a piece of art and it can stir your soul..." J. Clarkson
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 paź 2006, 00:08
Posty: 707 (0/1)
Skąd: Gdynia
Auto: RX-8

Postprzez kprzemo24 » 27 wrz 2008, 13:38

Witam, prosze o porade, bo nie mogę dojść do ładu z moim Rexem.

Usterka jest taka, że raz odpala, a raz nie. Gdy przekręcam stacyjke samochód czasem zapali, a czasem nie. Ostatnio ucieszony odpiliłem mojego RX ujechałem ze 100 metrów, po czym mi zgasł i nie odpalił. Wepchnąłem samochód na podwórko i odpalił, koło 5 sekund silnik nierówno chodził po czym jego praca unormowała się. Wtedy też przy zapalaniu wcisnąłem pedał sprzegła ( nie wiem czy ma to jakiś związek )... Prosze o rade, podejrzewam że trzeba wymienić świece....
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 28 kwi 2007, 11:20
Posty: 54
Skąd: Tarnów
Auto: Mazda 6, RX-8, 626, MX-3

Postprzez kprzemo24 » 27 wrz 2008, 14:06

Witam, prosze o porade, bo nie mogę dojść do ładu z moim Rexem.

Usterka jest taka, że raz odpala, a raz nie. Gdy przekręcam stacyjke samochód czasem zapali, a czasem nie. Ostatnio ucieszony odpiliłem mojego RX ujechałem ze 100 metrów, po czym mi zgasł i nie odpalił. Wepchnąłem samochód na podwórko i odpalił, koło 5 sekund silnik nierówno chodził po czym jego praca unormowała się. Wtedy też przy zapalaniu wcisnąłem pedał sprzegła ( nie wiem czy ma to jakiś związek )... Prosze o rade, podejrzewam że trzeba wymienić świece....
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 28 kwi 2007, 11:20
Posty: 54
Skąd: Tarnów
Auto: Mazda 6, RX-8, 626, MX-3

Postprzez kprzemo24 » 27 wrz 2008, 14:08

Witam, prosze o porade, bo nie mogę dojść do ładu z moim Rexem.

Usterka jest taka, że raz odpala, a raz nie. Gdy przekręcam stacyjke samochód czasem zapali, a czasem nie. Ostatnio ucieszony odpiliłem mojego RX ujechałem ze 100 metrów, po czym mi zgasł i nie odpalił. Wepchnąłem samochód na podwórko i odpalił, koło 5 sekund silnik nierówno chodził po czym jego praca unormowała się. Wtedy też przy zapalaniu wcisnąłem pedał sprzegła ( nie wiem czy ma to jakiś związek )... Prosze o rade, podejrzewam że trzeba wymienić świece....
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 28 kwi 2007, 11:20
Posty: 54
Skąd: Tarnów
Auto: Mazda 6, RX-8, 626, MX-3

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy RX-8 / RX-7