Mazda RX-8 (FE) – Opinie i Informacje

Mazda RX-8 2003–2011

Postprzez TommyJr » 8 sie 2008, 09:03

To i ja swoje 3 gr wtrace do dyskusji. Madzia (231KM) jezdze od poczatku grudnia i uzywam jej codziennie na jazde do pracy i na wakacje i wszedzie gdzie potrzebuje. Nie kupowalem tego samochodu, zeby jezdzic nim w weekendy i potrzec jak stoi. Moim zdaniem nadaje sie switnie do wszystkiego – no moze nie w teren. A dodatkowo mam 190cm wzrostu. Moze nie jest to najlepszy samochod na swiecie, ale jest super, wiec o co wam chodzi ;)

Jezeli chodzi o spalanie, to przez pewien okres robilem ok 60km po Warszawie rano i po poludniu – czyli w godzinach szczytu. Nie jezdze jak emeryt, ale tez nie jestem idiota, ktory paluje od swiatel do swiatel. Dopoki moglem jezdzic bez klimy to spalanie mialem na poziomie 15l/100km. Teraz w lecie doszlo mi do 18l/100km, ale tez dlatego, ze czesto robi sie mokro i dorifto... Wiec i spalanie troche wieksze.

Na trasie – na Katowickiej przy 160-170km/h mailem ok 12l/100km, a jak jezdze ze szwagrem ktory jezdzi duza terenowka i jedziemy 90-100km/h spalanie mam pomiedzy 9-10l/100km.

Rekordem byl powrot z nad morza w Niedziele Wielkanocna – 450 km, tempomat na 120, 4,5h i 9l/100km.

Zaznaczyc musze, ze stosuje bardzo duzo hamowania silnikiem – 0we spalanie, przyspieszam efektywnie, czyli na niskich biegach i jak tylko osiagne pozadana predkosc, wrzucam 6 – takze jazda 60km/h na 6tym biegu nie jest mi obca. Tylko trzeba sie nawahlowac skrzynia biegow – ale ta galeczka tak lezy w raczce, ze az milo...
RX-8 HP Revolution
Xsara VTS
Początkujący
 
Od: 29 lis 2007, 11:09
Posty: 13
Skąd: Warszawa
Auto: RX-8

Postprzez lukakule » 9 sie 2008, 13:19

Witam wszystkich mazdafanow :) To jest moj pierwszy post na tym forum. Tez sie przymierzam do Rx-a. Ostatni post TommyJr'a troche nie pasuje do calej reszty tak jakos troszke, ale wreszcie przynajmniej okazalo sie ze dane techniczne podawane przez producenta nie klamia ;–)
Pozdrawiam
Chodzenie po bagnach wciąga :)
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 9 sie 2008, 13:15
Posty: 9
Skąd: Cz-wa
Auto: Audi A4 B6 2.5 TDI 163 PS

Postprzez lukakule » 9 sie 2008, 13:31

A tak w ogole to nie wiem po co goscie z mazdy bawia sie w tego wankla. Ja wiem ze inny i w ogole ale spojrzcie na Honde S2000... cztery gary w rzedzie, wzdluznie, 240 KM i kreci sie tez do 9k rpm. Zeby ta honda tylko wygladala tak jak Rx-8 to bym sie nie zastanawial ani chwili ;–)
Chodzenie po bagnach wciąga :)
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 9 sie 2008, 13:15
Posty: 9
Skąd: Cz-wa
Auto: Audi A4 B6 2.5 TDI 163 PS

Postprzez Deniorek » 9 sie 2008, 17:59

lukakule. Wankel to Wankel, tak jak Rex to Rex. :P S2000 jakoś w ogóle mnie nie bawił, bo oglądałem go przed zakupem Rexa i odpadł od razu. A jak nie szkoda ci kasy na paliwko to bez zastanowienia bierz Madzię. Innych słabych punktów samochód nie ma, a ten słaby punkt (duży pobór) chowa się przy wszystkich atutach, w tym cenie.

TommyJr. W najbliższym czasie będę go testował na dłuższych dystansach to postaram się napisać ile brał średnio przy np. 120 na tempomacie. :) Twój wynik jest całkiem optymistyczny, aż nie chce się wierzyć. Mam nadzieję, że uda się taki osiągnąć. :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 lip 2008, 19:28
Posty: 664
Skąd: Poznań
Auto: RX-8 231KM [Lighting Yellow]

Postprzez lukakule » 10 sie 2008, 14:11

Wlasnie dla mnie slabym punktem jest ten wankel caly. Niech sie cos zepsuje to kto to naprawi jak to jest jedyny samochod produkowany w tej chwili z takim silnikiem. S2000 tez mi sie nie podoba, dlatego napisalem ze najlepiej jakby w madzi bilo takie serduszko z hondy. Zastanowic mozna by sie tez na Impreza Sti.. wiecej mocy, swietny naped i nawet na wakacje mozna nia pojechac ;–) tak btw plywa ktos moze na windsurfingu? ;–)
Chodzenie po bagnach wciąga :)
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 9 sie 2008, 13:15
Posty: 9
Skąd: Cz-wa
Auto: Audi A4 B6 2.5 TDI 163 PS

Postprzez Deniorek » 10 sie 2008, 23:42

No jak pojedziesz z Wankelkiem do byle pana Henia lub jakiegoś Stacha no to jasne, że odbędzie się pokaz eksperymentalny. :) Jak to ma być jedyne autko i jeszcze na dodatek od czasu do czasu na teren to odpada. A Imprezka STI to piękny wóz, tak się składa, że go wczoraj w Niemczech oglądałem. Zdecydowanie najładniejsze Subaru, a jak z osiągami to nie wiem. Ale to tylko Ty wiesz co Tobie się najbardziej przyda. :)

U mnie z Rexem było tak, że przed zakupem odwiedziłem parę forum, poczytałem i stwierdziłem, że może być ciekawie mieć Rexa. :P hehe Na początku trochę się bałem, szczególnie gdy kontrolka oleju się zaświeciła i okazało się, że wchodzi tam tylko Dexelia. No i te inne sprawy (patrz temat: "Czego nie lubi Wankel"). Ale człowiek się przyzwyczaił, autko w miarę wyczuł i jest git. :) Ludzie oglądają się, kierowcy z naprzeciwka niebezpiecznie zjeżdżają z drogi patrząc na Twój samochód, ryczek ma, jak trzeba kogoś przestawić to robisz to bez problemu, a na rozsądne drogi wjedziesz bez problemu. W lesie jedzie też jak brzytwa i nic Rexikowi nie przeszkadza.Trzeba jedynie uważać żeby brzuchem nie zahaczyć, ani w zakręty (na błocie lub kurzu) ostro nie wchodzić, bo lekko zarzuci (uroki napędu na tył). No i gdyby trochę mniej palił... Ale ogólnie poezja, znowu to piszę (odpukać) jest super autko i mam nadzieję, że mnie nie zawiedzie. :D
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 lip 2008, 19:28
Posty: 664
Skąd: Poznań
Auto: RX-8 231KM [Lighting Yellow]

Postprzez aybabtu » 11 sie 2008, 17:53

Deniorek napisał(a): A Imprezka STI to piękny wóz, tak się składa, że go wczoraj w Niemczech oglądałem.


Imprezce przypisał bym wszystko oprócz tego, że jest ładna ;)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 lip 2007, 13:18
Posty: 180
Skąd: krakówek
Auto: RX-8 Revolution SP

Postprzez michal_krakow » 11 sie 2008, 20:56

Witam! Mam kilka pytań co do mazdzianki rx-8, zamierzam sobie ją zakupić. Jak jest z awaryjnością, czy jakieś elementy padają w tych autkach. Jak jest ze spalaniem i jak to jest możliwe że silnik 1.3 ma 230koni, jak to jest rozwiązane. Proszę o jakieś opinię na ten temat

pozdrawiam Michał
michal_krakow
 

Postprzez Pit » 11 sie 2008, 21:41

michal_krakow napisał(a):Witam! Mam kilka pytań co do mazdzianki rx-8, zamierzam sobie ją zakupić. Jak jest z awaryjnością, czy jakieś elementy padają w tych autkach. Jak jest ze spalaniem...

Szukaj, szukaj, szukaj... Wszystko jest na forum i na stronie klubowej.

michal_krakow napisał(a): jak to jest możliwe że silnik 1.3 ma 230koni, jak to jest rozwiązane

Jeżeli nie wiesz, to nie bierz się za RX'y.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 lut 2005, 06:56
Posty: 6414 (0/3)
Skąd: Suburbia
Auto: FD3S

Postprzez Deniorek » 12 sie 2008, 22:49

aybabtu napisał(a):
Deniorek napisał(a): A Imprezka STI to piękny wóz, tak się składa, że go wczoraj w Niemczech oglądałem.


Imprezce przypisał bym wszystko oprócz tego, że jest ładna ;)


Nie wiem czy mówimy o tej samej Imprezie (http://allworldcars.com/wordpress/wp-co ... -sti-7.jpg). Nowy model jest naprawdę ładny, poprzedni to faktycznie tylko dla fanatyków WRC.

michal_krakow napisał(a):Jak jest ze spalaniem i jak to jest możliwe że silnik 1.3 ma 230koni,


Wankel, Wankel, Wankel. http://pl.wikipedia.org/wiki/Silnik_z_t ... _obrotowym

Na spokojnie poczytaj o wozie i silniku rotacyjnym. Jeśli Ciebie odstrasza taka "nowość" to nie dziwię się, ale jak widzisz mało kto narzeka na Rexy jeśli chodzi o awaryjność.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 lip 2008, 19:28
Posty: 664
Skąd: Poznań
Auto: RX-8 231KM [Lighting Yellow]

Postprzez aybabtu » 12 sie 2008, 23:31

Deniorek napisał(a):Nie wiem czy mówimy o tej samej Imprezie


Jestem na bieżąco ;)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 lip 2007, 13:18
Posty: 180
Skąd: krakówek
Auto: RX-8 Revolution SP

Postprzez lukakule » 13 sie 2008, 16:32

Deniorek napisał(a):Nowy model jest naprawdę ładny

No nie moge sie z tym zgodzic, wlasnie wedlug mnie to ten model strasznie spieprzyli. Dla porownania spojrz na Evo X
http://www.v10.pl/Mitsubishi,Lancer,Evo ... ,1189.html
Chyba nie musze nic wiecej dodawac...
Chodzenie po bagnach wciąga :)
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 9 sie 2008, 13:15
Posty: 9
Skąd: Cz-wa
Auto: Audi A4 B6 2.5 TDI 163 PS

Postprzez Deniorek » 13 sie 2008, 22:02

Gusta... :) Dla mnie nowa Imprezka wygląda poważniej i lepiej niż było to przedtem. Ale nigdy bym jej nie kupił... :P Wolę żeby jakiś znajomy to zrobił... :)

Ale odbiegamy od tematu, z RX-8 przechodzimy powoli na Imprezę... ;P
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 lip 2008, 19:28
Posty: 664
Skąd: Poznań
Auto: RX-8 231KM [Lighting Yellow]

Postprzez lukakule » 23 sie 2008, 16:04

Deniorek napisał(a):Ale odbiegamy od tematu, z RX-8 przechodzimy powoli na Imprezę...


no wlasnie, dlatego wracajac do tematu mam pytanie ile jezdzac tym autem wydajecie rocznie na mandaty/lapowki? ;–) Mialem ostanio okazje przejechac sie tym cudenkiem no i stwierdzam jedno, wolno sie tym jezdzic nie da ;–) niestety podczas tej przejazdzki panowie funkcjonariusze mnie copneli..
Chodzenie po bagnach wciąga :)
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 9 sie 2008, 13:15
Posty: 9
Skąd: Cz-wa
Auto: Audi A4 B6 2.5 TDI 163 PS

Postprzez aybabtu » 23 sie 2008, 18:08

lukakule napisał(a):no wlasnie, dlatego wracajac do tematu mam pytanie ile jezdzac tym autem wydajecie rocznie na mandaty/lapowki?


0, ale to pewnie dlatego, ze jezdze glownie po miescie, gdzie siłą rzeczy jest mniej patroli.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 lip 2007, 13:18
Posty: 180
Skąd: krakówek
Auto: RX-8 Revolution SP

Postprzez żabcia » 23 sie 2008, 21:36

ja również 0 :) CB jest w tym bardzo pomocne ;) jeżdzę sporo po Polsce i jak do tej pory (tfu tfu tfu) udało mi się uniknąć kontaktów z panami niebiskimi :)
... złap mnie jeśli potrafisz :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 wrz 2007, 17:38
Posty: 55
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda RX-8 GT 2005

Postprzez Deniorek » 23 sie 2008, 21:50

0 :P I mam nadzieję, że to się nie zmieni...

Poza tym w moich rejonach normalnym jest przynajmniej raz lub dwa trafić pod kontrolę straży granicznej. Tak jak inne samochody zatrzymują, tak Madzię puszczają wolno i wcale nie udają, że nie zauważyli jej... :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 lip 2008, 19:28
Posty: 664
Skąd: Poznań
Auto: RX-8 231KM [Lighting Yellow]

Postprzez lukakule » 24 sie 2008, 14:07

żabcia napisał(a): CB jest w tym bardzo pomocne


No ale taka dzida na dachu troche szpeci jednak ;–)
Chodzenie po bagnach wciąga :)
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 9 sie 2008, 13:15
Posty: 9
Skąd: Cz-wa
Auto: Audi A4 B6 2.5 TDI 163 PS

Postprzez żabcia » 24 sie 2008, 22:10

lepsza dzida na dachu niż mandat w garści :p
... złap mnie jeśli potrafisz :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 wrz 2007, 17:38
Posty: 55
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda RX-8 GT 2005

Postprzez lukakule » 25 sie 2008, 00:36

W rzeczy samej :)
Chodzenie po bagnach wciąga :)
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 9 sie 2008, 13:15
Posty: 9
Skąd: Cz-wa
Auto: Audi A4 B6 2.5 TDI 163 PS

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy RX-8 / RX-7