Instalacja gazowa?

Mazda RX-8 2003–2011

Postprzez Gość » 8 lis 2007, 13:25

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.Mam mozliwość sprowadzenia auta z usa.Pierwszy wybór padł na celice GT-S jednak to autko wyjatkowo trzyma cenę i cięzko znaleść coś w dobrych pieniądzach. Zastanawiam się na mazda RX-8. Jednak przerażają mnie informacje dotyczące spalania. Jedni piszą 20l inni 25 znowu niektórzy że 15 L jak to wkońcu jest z tym spalaniem w tym silniku np w mieście? Czy da się do takiego auta założyć gaz skoro spalanie jest takie duże? i jakie koszta takiej instalacji? pozdrawiam. osobiście wolę celice ale Rx-8 łatwiej znaleść
Gość
 

Postprzez Bartek1986 » 8 lis 2007, 15:53

mierzwa2 napisał(a):Czy da się do takiego auta założyć gaz skoro spalanie jest takie duże? i jakie koszta takiej instalacji?

<lol> nie no już nie przesadzajmy... sam jestem zwolennikiem jazdy na gazie i jak bym jeździł nowym mercem s klasse to bym sobie założył :D ale bez przesady nie w RX8.. może wyrzuć wamkla i sobie 1.9 Tdi wsadź <killer>
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 28 wrz 2005, 13:44
Posty: 1814 (45/48)
Skąd: Lublin
Auto: Impreza GF8 GT
Impreza GF8 GT
Impreza GC8 GT Nardi Torino
Impreza GF8 STi
Impreza GC8 STi +++
Volvo S80 V8

Postprzez Fiveopac » 9 lis 2007, 03:30

mierzwa2 poprawilem twoj temat zgodnie z regualminm forum. Na przyszlosc zapoznaj sie z nim. Dziekuje.

mierzwa2 napisał(a):Jedni piszą 20l inni 25 znowu niektórzy że 15 L jak to wkońcu jest z tym spalaniem w tym silniku np w mieście?

Bylo miliard osiem razy o tym w tym dziale. Poszukaj!
mierzwa2 napisał(a):Czy da się do takiego auta założyć gaz skoro spalanie jest takie duże?

Szczerze? OMG :| od ekonomii jest matiz lpg.... jestes pewien ze szukasz sportowego auta?
Less roof, more fun
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
CUP 2017 miejsce 3
CUP 2018 miejsce 3
 
Od: 25 kwi 2005, 20:07
Posty: 4296 (8/31)
Skąd: Bydgoszcz
Auto: MX5 NC 2.5T
RX8 R3

Postprzez shady » 9 lis 2007, 04:44

mierzwa2 napisał(a):mazda RX-8


mierzwa2 napisał(a):Czy da się do takiego auta założyć gaz

hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha
Hoobi Rally Team: http://www.hoobi-rt.pl
Mechanika pojazdowa ; Serwis opon. Zniżki dla mazdowiczów. http://www.h-rt-auto.firmy.net / 513 188 290
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 lis 2004, 13:14
Posty: 900
Skąd: Szczecin\Gorzów
Auto: 323F GT; 121 Canvas-Top, Favorit Rally version, zielony Pickup

Postprzez Kapral_Przemo » 9 lis 2007, 13:50

Są pewne rzeczy których robić nie można. Nie można np. kastrować kota bo sami chyba nie chcielibyśmy być pozbawieni fiutka. Tak samo nie można gazować RX-8. Może i się da ale kultura nie pozwala <jelen>
renesis!
Początkujący
 
Od: 28 sie 2007, 18:23
Posty: 13
Auto: RX-8 (231HP) Revolution

Postprzez aybabtu » 26 lis 2007, 12:38

:| :| :| :| :|

To chyba jakaś marna prowokacja
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 lip 2007, 13:18
Posty: 180
Skąd: krakówek
Auto: RX-8 Revolution SP

Postprzez _Pe-Pe_ » 26 lis 2007, 13:34

hehe.. jesli chcesz wloz GAZ, wszystko można, tylko chyba to bedzie lekka profanacja auta ale wiesz... nie musisz nikomu nic mowic :D
Raj Młodocianych Bogów.... " ... tego nie mozna poznać jak sie tym nie żyje ... "
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 lis 2007, 01:16
Posty: 221
Skąd: Bydgoszcz
Auto: Mazda RX8.. '04 rok

Postprzez Grzesiu » 26 lis 2007, 14:32

a ja zamiast bluzgać jak juz sie przyjeło polece poszukać o budowie, zasadzie działa etc. silników wankla, i wtedy sam sobie odpowiesz na pytanie czy mozna gazowac rx8.

bo jestes swiadomy ze rx8 ma silnik wankla?
lpg to paliwo niskokaloryczne w porownaniu do benzyny jaka potrzebuje wankl i moim skromym i nie douczonym okiem, jesli sie myle poprawiac, 1 pkt. jaki mi sie nasuwa to gaz nigdy nie zaspokoju potrzeb wankla.. hm, no a profanacja, zywotnsc etc etc. to juz rzeczy oczywiste.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 sie 2007, 20:31
Posty: 824 (0/3)
Skąd: Ruda Śląska
Auto: Mx5 NA 93’ Canada
Rx7 SA 79'
3 BM Nakama
Mx5 ND RF
6 GJ

Postprzez Janusz » 27 lis 2007, 16:16

Kapral_Przemo napisał(a):Nie można np. kastrować kota bo sami chyba nie chcielibyśmy być pozbawieni fiutka
Qurcze a ja zawsze myślałem, że chodzi o jajka hahaha
A tak poważniej
trewor napisał(a):gaz nigdy nie zaspokoju potrzeb wankla
Nie ma co przesadzać. Są tacy którzy jeździli długo na lpg Rx-7 1 gen. i sobie chwalili. We Wrocławiu facet jeździł modelem 2 gen. i śmigał po całej Polsce. Niestety urwał mi się namiar bo Mazda zmieniła właściciela więc nie wiem jak długo wytrzymał.
Z mojego praktycznego punktu widzenia montaż lpg nie ma sensu z 2 powodów. Na pewno skróci żywotność bo silnik jest przygotowany do spalania mokrej mieszanki benzyny z olejem, który się z nią dobrze miesza. Poza tym, ograniczy to radykalnie przestrzeń bagażową – przy spalaniu gazu na poziomie 20-25l (dane wersja Rx-7 150KM) zbiornik musi być odpowiednio duży. Chyba że masz stacje na podwórku ;) Jeśli zamontuje się mały zbiornik na gaz to częstotliwość wizyt na stacji będzie po pewnym czasie dość... uciążliwa żeby nie powiedzieć upierdliwa.
Można oczywiście eksperymentować i zastosować najlepszy i najdroższy system wtrysku ciekłego gazu, ale kto rozsądny pójdzie w takie koszty.
Mazda eksperymentuje i testuje wankle napędzane wodorem i jestem ciekaw jak rozwinie się ta technologia.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 cze 2004, 08:33
Posty: 131
Skąd: Opole
Auto: RX-7 FC TII `91

Postprzez pawelMX6 » 28 lis 2007, 01:48

Panie a nosisz sandaly na skarpetkach?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 sie 2007, 22:10
Posty: 2050 (0/1)
Skąd: Gdynia

Postprzez Mike54 » 2 gru 2007, 16:19

zapewne instalacja LPG za 1500zł to kiepski pomysł
ale tak jak Janusz zauważył japońce zrobili renesis'a który działa na wodór i na zwykłą benzynę, są dwa wtryskiwacze gazu na rotor i cacy :)

trewor – między innymi dzieki dubeltowym wtryskiwaczom nie ma specjalnych problemów z mocą (z tego co wiem to jest troche nizsza ale nie wiem o ile...)

oczywiscie miedzy "wodorową mazdą" a zakladaniem gazu do poloneza jest mala roznica, ale nie oznacza to ze silnik wankla nie moze jezdzic na gazie... :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 kwi 2006, 00:04
Posty: 145 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: skradziona Mazda CX-7 2.3 Sport '10
ex. Mazda RX-8 Rev. 170

Postprzez strOOs » 3 gru 2007, 01:20

Fiveopac napisał(a):od ekonomii jest matiz lpg....

CC700 LPG :D
"The object of war is not to die for your country, but to make the other bastard die for his."
www.zacharow.info – portfolio
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 17 lis 2005, 00:24
Posty: 1884
Skąd: Łódź
Auto: 323F BJ FP LPG

Postprzez Pit » 3 gru 2007, 14:56

trewor napisał(a):...lpg to paliwo niskokaloryczne w porownaniu do benzyny jaka potrzebuje wankl...

Pudło w obu przypadkach! LPG jest o wiele bardziej kaloryczne od etyliny, a Wankiel jeździ na niskooktanowej benzynie <spoko> ;)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 lut 2005, 06:56
Posty: 6414 (0/3)
Skąd: Suburbia
Auto: FD3S

Postprzez Grzesiu » 3 gru 2007, 15:58

Piotruś napisał(a):Pudło w obu przypadkach! LPG jest o wiele bardziej kaloryczne od etyliny, a Wankiel jeździ na niskooktanowej benzynie


trewor napisał(a):moim skromym i nie douczonym okiem, jesli sie myle poprawiac,

<uklon>
ktos tak napisal w temacie turbo/lpg ;)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 sie 2007, 20:31
Posty: 824 (0/3)
Skąd: Ruda Śląska
Auto: Mx5 NA 93’ Canada
Rx7 SA 79'
3 BM Nakama
Mx5 ND RF
6 GJ

Postprzez woz » 12 gru 2007, 01:01

Witam.
Wtrącę swoje 2 grosze na temat zasadności montowania instalacji gazowych do aut z silnikami wankla.
Po pierwsze , dlaczego zaraz profanacja? Z czego to wynika? Chyba nie tylko z tego że :"BO TAK". Owszem argumentam może być brak miejsca na butlę, ale co jeszcze? Prestiż? Jaki? W epoce w której wstawia się do jaguara silnik diesla i na dodatek oferuje wersję kombi , nie ma to rzadnego znaczenia.
Przy dobrze dobranej instalacji widzę tylko same korzyści. Ekonomja, lepsza elastyczność silnika, zdecydowana redukcja szkodliwych związków w spalinach (katalizator staje się zbędny). Praktycznie nie występuje efekt zalewania świec, co w starszych modelach RX-7 zdarza się nader często.
I naprawdę nie przyjmuję do wiadomości argumentu że jeśli stać cię na takie auto to... .
Początkujący
 
Od: 29 sie 2007, 21:08
Posty: 5
Skąd: Olsztyn
Auto: Mazda RX-7 1984 i inne...

Postprzez strOOs » 12 gru 2007, 01:46

woz wankle nie naleza do najmniej awaryjnych silnikow, a wymiany okresowe sa dosc kosztowne. Komplet swiec do RX8 kosztuje od 800zl w gore (albo cos kolo tego) co (strzelam) 15kkm. W normalnym aucie z gazem czestotliwosc wymian wzrasta (chyba ze juz na SGI nie?).

Przy srednim spalaniu powiedzmy 15 litrow (srednia noga w miescie) na 15kkm wyjdzie nam okolo 10k za paliwo i okolo 6k za gaz (liczby mocno zaokraglone). Wiec jest jakies 4k roznicy. Jesli trzebaby zmienic czesciej filtry, swiece, oleje itd itp to coraz mniej sie oplaca (?)

W przypadku dosc trudnych konstrukcji jak wankel nie wiem czy bym sie podejmowal korzystania z gazu :)

PS. Jesli to co napisalem to kompletne glupoty to chetnie zostane poprawiony).
"The object of war is not to die for your country, but to make the other bastard die for his."
www.zacharow.info – portfolio
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 17 lis 2005, 00:24
Posty: 1884
Skąd: Łódź
Auto: 323F BJ FP LPG

Postprzez Marcin-RX » 12 gru 2007, 09:56

sorry ale przerabianie samochodu sportowego, samochodu ktory ma 200 kucy a nawet i wiecej na gaz wydaje mi sie lekko smieszne.
pomimo wszystkich za i przeciw, gdyby rzeczywiscie gaz byl taka super sprawa do mazda juz dawno zdecydowala by sie na montaz takiego zestawu w RX8 , chociazby z tego wzgledu ze spalanie rx8 jest spore i wielu ludzi to odstrasza.

a moim skromnym zdaniem jak sie ma na konia to trzeba miec i na owies.
pomimo ze jest to ekonomicznie nie uzasadnione to w gre wchodza inne czynniki.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 lis 2007, 17:50
Posty: 33
Skąd: katowice
Auto: RX-8

Postprzez woz » 12 gru 2007, 12:44

Rzeczywiście z RX-8 sprawa może przedstawiać się nieco inaczej.
Silniki Renesis są zdecydowanie oszczędniejsze od starych silników 12A oraz 13B jeśli chodzi o stosunek mocy do spalania.
Świece, przewody i filtry są znacznie droższe (200zł rx-8 do 44 zł rx-7 jeśli chodzi o świece).
Napisałem o tym nie ze wzgledu na to aby zaraz namawiać wszystkich do montowania instalacji gazowych do tych silników, lecz po to aby uświadomić że nie jest to bezsensowne.
W starych silnikach stosunek osiągów do tego ile te auta palą (chodzi o silniki 12A oraz 13B bez turbo) jest zdecydowanie niekorzystny , w związku z czym moim subiektywnym zdaniem
montaż instalacji jest jak najbardziej uzasadniony.
I nieprawdą jest że są to silniki awaryjne bądź skomplikowane konstrukcyjnie. Przy prawidłowej obsłudze przebiegi siegają rzędu 1,5 mln. km. i tylko panuje taki mit w Polsce , ponieważ nikt nigdy oficjalnie ich nie serwisował.
Początkujący
 
Od: 29 sie 2007, 21:08
Posty: 5
Skąd: Olsztyn
Auto: Mazda RX-7 1984 i inne...

Postprzez brii » 12 gru 2007, 13:10

Tak się jeszcze zastanawiam – czy gaz chłodzi tak samo jak benzyna??
Trusted computing – Yes or No?

Na świecie jest 10 rodzajów ludzi: ci, którzy rozumieją liczby binarne i ci, którzy nie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2005, 23:46
Posty: 8962 (108/253)
Skąd: Częstochowa
Auto: Endek / Kupisiontes / Smark EV / iczy

Postprzez strOOs » 12 gru 2007, 18:24

brii spalanie gazu odbywa sie w duzo wyzszej temperaturze niz benzyny i swiece powinny miec wyzsza cieplote – jak np masz 6 to powinny byc 5, jak 7 to 6.
"The object of war is not to die for your country, but to make the other bastard die for his."
www.zacharow.info – portfolio
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 17 lis 2005, 00:24
Posty: 1884
Skąd: Łódź
Auto: 323F BJ FP LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy RX-8 / RX-7