Auto z USA – co z licznikiem?

Mazda RX-8 2003–2011

Postprzez graft » 24 maja 2008, 04:25

Na wstępie chciałbym powitać wszystkich forumowiczów, gdyż jest to mój pierwszy post.

Przymierzam się do zakupu RX8-ki za oceanem, rocznik 2004-2005. W zasadzie to większość odpowiedzi i opinii wyczytałem już na forum. Jedyne co mnie zastanawia, to czy jest możliwość samodzielnego przestawienia licznika oraz prędkościomierza na kilometry?
Ewentualnie, na co jeszcze zwrócić uwagę przy zakupie?

Pozdrawiam
graft
 

Postprzez marspi łódź » 25 maja 2008, 07:46

co do licznika to nie ma problemu przy zegarach jest mały przycisk wystarczy wcisnac i przytrzymac i wszystko ładnie się zmienia na km/h
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 12 sty 2008, 15:02
Posty: 17
Skąd: pabianice
Auto: mazda rx 8

Postprzez smok79 » 29 wrz 2008, 16:39

Jest wiele spraw na które powinieneś zwrócić uwagę po
1 to czy kupujac rx z stanów to czy był zalany czy tez nie
2 czy był serwisowany bo to jest bardzo wazne w rx
3 przygotuj sie do sprowadzania oleju z stanóe i paru innych rzeczy
4 jeśli możesz to sam spakuj autko na prom i zamów kontener na gorze a nie na dole a to ze wzgledu na dostawanie się słonej wody do kontenera

ps. moja własna opinia lepiej ściągnąć rx ze stanów bo ma lepsze osiągi to znaczy więcej koni i przede wszystkim jest lżejszy o ponad 100 – 150 kg( to zależy od wyposażenia) od europejskiej wersji a to duzoooooo
Początkujący
 
Od: 31 sie 2008, 16:48
Posty: 9
Skąd: Oslo

Postprzez Retro » 29 wrz 2008, 17:42

Sprowadzać olej ze stanów ? A po co ?
W salonie Mazdy można Dixelie qpić... co prawda ma ciut inne paramatery ale da się na tym jeździć...
Rotary Inside
http://www.rxklub.pl
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 maja 2008, 08:49
Posty: 929 (1/0)
Skąd: Warszawa
Auto: RX-8 GT

Postprzez aybabtu » 29 wrz 2008, 19:50

smok79 napisał(a): bo ma lepsze osiągi to znaczy więcej koni


?

smok79 napisał(a): i przede wszystkim jest lżejszy o ponad 100 – 150 kg( to zależy od wyposażenia) od europejskiej wersji a to duzoooooo


?? tzn co jest lzejsze? klimatyzacja? radio? wycieraczki?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 lip 2007, 13:18
Posty: 180
Skąd: krakówek
Auto: RX-8 Revolution SP

Postprzez Deniorek » 30 wrz 2008, 18:10

Rexy z USA i Europy różnią się być może tylko układem hamulcowym i zawieszeniem. Oprócz tego kilka spraw wizualnych, ale tak to chyba niczym. Pierwszy raz słyszę, że Amerykanin (takiego mam) jest lżejszy niż Europejczyk. :|
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 lip 2008, 19:28
Posty: 664
Skąd: Poznań
Auto: RX-8 231KM [Lighting Yellow]

Postprzez Lucky RX » 2 paź 2008, 10:07

Żeby jeden Rex od drugiego był lżejszy o 100 – 150 kg to chyba musiałby mieć całe nadwozie z tworzywa <lol>
JAPAN RULEZZZ !!
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 21 sie 2008, 11:47
Posty: 64
Skąd: Katowice
Auto: Mazda RX-8

Postprzez Deniorek » 3 paź 2008, 07:11

Trzeba wyrzucić amerykańskiego pasażera z nadwagą i akurat będzie 100-150 kilo mniej. :P
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 lip 2008, 19:28
Posty: 664
Skąd: Poznań
Auto: RX-8 231KM [Lighting Yellow]

Postprzez a_kacper86 » 3 paź 2008, 13:22

Sprawdź dokładnie rocznik auta najlepiej na tabliczce w progu od strony kierowcy. Bo w USA w dowodzie rejestracyjnym piszą model a nie rok produkcji. Ja przez to miałem problemy z zarejestrowaniem auta, bo wszystkie dokumenty były na rok 2005 a faktycznie auto było wyprodukowane 09-2004.


smok79 napisał(a):4 jeśli możesz to sam spakuj autko na prom i zamów kontener na gorze a nie na dole a to ze wzgledu na dostawanie się słonej wody do kontenera

Nie spotkałem się jeszcze z zalanym kontenerem a z USA brałem już 4 kontenery i nie zawsze były to samochody. W kontenerach są przewożone różne rzeczy i po zamknięciu nikt nie wie co jest w środku żeby ustawiać je na dole czy górze, które mogą a które nie mogą być zalane itp.



smok79 napisał(a):3 przygotuj sie do sprowadzania oleju z stanóe i paru innych rzeczy

Potwierdzam. Sam kupuję oleje itp w USA ze względu na cenę. W tym roku zaoszczędziłem w ten sposób ponad 1500 zł. Więc opłaca się nawet ponieść koszty wysyłki.
<a href="http://forum.mazdaspeed.pl/viewtopic.php?t=40606&highlight=">Mój
samochodzik</a>
Początkujący
 
Od: 7 wrz 2007, 19:42
Posty: 21
Skąd: Warszawa
Auto: MAZDA 6 2.3 USA `05

Postprzez smok79 » 24 paź 2008, 23:51

tyczy sie to panów Lucky RX i Deniorek Kazdy z was jest niezłym znawcą i wszyscy staraj się pokazać ze są mądrzejsi od poprzedników spoko luz to pewnie na ty polega pomagać innym forumowiczom na tym forum
-co do wagi rx to poczytaj dokładnie a sam sie zdziwisz? ale nie oczywiscie zaraz stwierdzisz ze to ja sie myle bo przecicez jak by to byc mogło ze ktos moze miec cos innego cos lepszego bo przeciez wy tego nie macie, zal mi was bo pewnie jesteście typem zazdrosnego człowieka...... i szkoda słów na was
a jeszcze gdybym dodał do tego ze mój rx jest po modyfikacjach i tonie tylko na silniku i kompie to już całkowicie by was krew zalała i pewnie stwierdzicie ze to jest nie możliwe
-Panie a_kacper86 co do zalanego kontenera to akurat ja miałem taki.. jesli nie wierzysz to co może sam sobie po korodowałem niektóre elementy stalowe albo jeszcze lepiej wszystkie aluminiowe elementy pokryłem patyną bo strasznie mi się nudziło i nie miałem co robić a możne fotki kontenera wysłać na dowód hmmm... to ze ty sprowadziłeś 4 kontenery ze stanów to nie czyni cie super znawca ja akurat sprowadziłem ich o wiele więcej i akurat ten się trafił taki no i pewnie sam sobie szkody wyrządziłem poprzez ten pechowy zalany kontener i co.... zrobisz jeden z drugim panowie eksperci pamiętaj to ze czegoś nie widzisz to znaczy ze tego nie mam bo szydzenie zawsze przychodzi najłatwiej ale to tylko tym mało inteligentnym wcześniej zapytaj poszukaj innych opinii a potem sprawdź czy ktoś kłamie czy mówi prawdę......... szkoda słów na was
Początkujący
 
Od: 31 sie 2008, 16:48
Posty: 9
Skąd: Oslo

Postprzez Deniorek » 25 paź 2008, 10:21

smok79 napisał(a):tyczy sie to panów Lucky RX i Deniorek Kazdy z was jest niezłym znawcą i wszyscy staraj się pokazać ze są mądrzejsi od poprzedników spoko luz to pewnie na ty polega pomagać innym forumowiczom na tym forum
-co do wagi rx to poczytaj dokładnie a sam sie zdziwisz? ale nie oczywiscie zaraz stwierdzisz ze to ja sie myle bo przecicez jak by to byc mogło ze ktos moze miec cos innego cos lepszego bo przeciez wy tego nie macie, zal mi was bo pewnie jesteście typem zazdrosnego człowieka...... i szkoda słów na was
a jeszcze gdybym dodał do tego ze mój rx jest po modyfikacjach i tonie tylko na silniku i kompie to już całkowicie by was krew zalała i pewnie stwierdzicie ze to jest nie możliwe
-Panie a_kacper86 co do zalanego kontenera to akurat ja miałem taki.. jesli nie wierzysz to co może sam sobie po korodowałem niektóre elementy stalowe albo jeszcze lepiej wszystkie aluminiowe elementy pokryłem patyną bo strasznie mi się nudziło i nie miałem co robić a możne fotki kontenera wysłać na dowód hmmm... to ze ty sprowadziłeś 4 kontenery ze stanów to nie czyni cie super znawca ja akurat sprowadziłem ich o wiele więcej i akurat ten się trafił taki no i pewnie sam sobie szkody wyrządziłem poprzez ten pechowy zalany kontener i co.... zrobisz jeden z drugim panowie eksperci pamiętaj to ze czegoś nie widzisz to znaczy ze tego nie mam bo szydzenie zawsze przychodzi najłatwiej ale to tylko tym mało inteligentnym wcześniej zapytaj poszukaj innych opinii a potem sprawdź czy ktoś kłamie czy mówi prawdę......... szkoda słów na was


Typ człowieka obrażającego się za nic, o nic, nie wiadomo dlaczego. :|

Moją odpowiedź masz w temacie o olejach. Ja uznaję taką zasadę, że jak mi coś nie pasuje (jak np. rzekoma zasada, że na tym forum są tylko ludzie wymądrzający się i zazdrośni o nie wiadomo o co) to po prostu olewam i nie udzielam się. Niczego nikomu nie zazdroszczę, ale skoro jesteś znaaaawca. Sprowadziłeś tyyyyle kontenerów, to chyba nie pokazuje wcale, że nie jesteś pozer. :D A tak w ogóle to po raz kolejny sorry za cokolwiek. Nie zamierzam się z nikim kłócić, sam wprowadzasz tutaj negatywną atmosferę. Rozumiem to, że jedni obrażają się szybciej od innych, ale tacy są już ludzie. :D
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 lip 2008, 19:28
Posty: 664
Skąd: Poznań
Auto: RX-8 231KM [Lighting Yellow]

Postprzez Marco7 » 25 paź 2008, 13:01

smok79 napisał(a):ps. moja własna opinia lepiej ściągnąć rx ze stanów bo ma lepsze osiągi to znaczy więcej koni i przede wszystkim jest lżejszy o ponad 100 – 150 kg( to zależy od wyposażenia) od europejskiej wersji a to duzoooooo


Nie prawda. Osiągi mają identyczne (ze wskazaniem że amerykańska jest wolniejsza ciut ze względu na wagę).
Amerykańska wersja ze względu na więcej wyposażenia waży więcej. Chodzi tu o wersję z sterowaniem otwierania bramy np.

Pozdrawiam :)
RX-8 SP Titanium Grey Aero Kit :: Borla :: Greddy Air Diversion Panel :: Agency Power Pulley :: Tokico D-Spec Shocks + Tanabe GF Springs :: Racing Beat Endlinks ::
"A car can be a tool but it can also be so much more. It can be a heart-starter, it can be a drug, it can be a piece of art and it can stir your soul..." J. Clarkson
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 paź 2006, 00:08
Posty: 707 (0/1)
Skąd: Gdynia
Auto: RX-8

Postprzez Lucky RX » 27 paź 2008, 11:00

smok 79 a po czym stwierdzasz, że amerykańska RX8 jest lżejsza od europejskiej skoro nawet nie wiesz czy ta różnica to 100 czy 150 kg.
JAPAN RULEZZZ !!
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 21 sie 2008, 11:47
Posty: 64
Skąd: Katowice
Auto: Mazda RX-8

Postprzez Retro » 27 paź 2008, 20:21

Smok skoro uważasz, że masz rację to może się z nami podzielisz informacjami dlaczego ReXy z USA są lżejesze bo na narzie to podajesz info bez żadnych argumentów i to Ty póki co wychodzisz na tego co się przechwala i jest lekko mówiąc niedouczony...

Zapodaj jakieś argumenty, chętnie się pewnie z nimi wszyscy zapoznamy.


Ja mam Rexa ze stanów i w dowodzie mam 1390 kg, a Panowie z Europy... ?
Rotary Inside
http://www.rxklub.pl
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 maja 2008, 08:49
Posty: 929 (1/0)
Skąd: Warszawa
Auto: RX-8 GT

Postprzez Lucky RX » 28 paź 2008, 10:55

Ja w wersji europejskiej mam również 1390 kg.
JAPAN RULEZZZ !!
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 21 sie 2008, 11:47
Posty: 64
Skąd: Katowice
Auto: Mazda RX-8

Postprzez żabcia » 29 paź 2008, 10:27

hmm... moja też z USA i mam w dowodzie jak byk 1372 kg.... :) może ją zważyli przed zamontowaniem foteli? :D
... złap mnie jeśli potrafisz :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 wrz 2007, 17:38
Posty: 55
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda RX-8 GT 2005

Postprzez icus76 » 29 paź 2008, 16:05

jesli chodzi o wage samochodu z usa , to bedziecie mieli taka jaka wam na stacji diagnostycznej wpisza , a oni to biora z tabeli jaka maja . wiec waga jaka macie wpisana na dowodzie nie koniecznie bedzie waga rzeczywista .
icus76
Forumowicz
 
Od: 16 sie 2008, 11:37
Posty: 38
Skąd: czestochowa
Auto: rx-8 170 kw + CAI +greddy sp2

Postprzez icus76 » 29 paź 2008, 16:17

a jezeli chodzi o scislosc to podstawowa wersja europa to 3053 lb czyli 1384 kg a wersja usa to 3029 lb czyli 1373 kg czyli jest to nie 100- 150 kg a zaledwie 11 kg ( w przyblizeniu ) . sa to sprawdzone informacje zaczerpniete z katalogow mazda .
icus76
Forumowicz
 
Od: 16 sie 2008, 11:37
Posty: 38
Skąd: czestochowa
Auto: rx-8 170 kw + CAI +greddy sp2

Postprzez Deniorek » 30 paź 2008, 13:44

U mnie 1390 kg.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 lip 2008, 19:28
Posty: 664
Skąd: Poznań
Auto: RX-8 231KM [Lighting Yellow]

Postprzez Retro » 30 paź 2008, 19:02

icus76 napisał(a):a jezeli chodzi o scislosc to podstawowa wersja europa to 3053 lb czyli 1384 kg a wersja usa to 3029 lb czyli 1373 kg czyli jest to nie 100- 150 kg a zaledwie 11 kg ( w przyblizeniu ) . sa to sprawdzone informacje zaczerpniete z katalogow mazda .


To nie jest przypadkiem różnica w manualu i automacie ... ?
Rotary Inside
http://www.rxklub.pl
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 maja 2008, 08:49
Posty: 929 (1/0)
Skąd: Warszawa
Auto: RX-8 GT

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Moderator

Moderatorzy RX-8 / RX-7