Miejsce zamontowania przedniej tablicy rejestracyjnej

Mazda RX-8 2003–2011

Postprzez Retro » 5 cze 2008, 16:19

Siema ~~

Gdzieś czytałem o tym, na tym forum ale się doszukać nie mogę od 20 min.

Był poruszony temat odnśnie tego gdzie w RX-8 powiesić rejestrację bo na środku wlotu to wg mnie bad idea no ale z przodu nie ma za bardzo miejsca.

Więc wpadły mi 2 opcje do głowy i chciałem zapytać ew. zaprosić do dyskusji.

1)Naklejka
Ta opcja mi się średnio podoba ale zawsze to lepsze niż zasłonić sobie wlot.
Podobno można dostać rejestrację w formie naklejki no i gdzieś tam z przodu ją zamocować.
Ktoś posiada coś więcej info na ten temat ?

2)Mistsubishi Lancer Evolution
W Evo rejestracja jest montowana na takiej nakładce przczepionej do 1 strony zderzaka.
Dzwoniłem to Mazdy – oni czegoś takiego nie posiadają.
Zadzwoniłem do Mistubishi , niestety nie mają, tylko na zamówienie.

I tak się zastanawiam czy tej nakładki przypadkiem nie dałoby zamocować do RX-8.
Wiadomo – inny profil zderzaka więc pewnie idealnie leżeć nie będzie ale... spróbować można :P

Ktoś ma może doświadczenie w tej kwestii... ?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 maja 2008, 08:49
Posty: 929 (1/0)
Skąd: Warszawa
Auto: RX-8 GT

Postprzez aybabtu » 5 cze 2008, 16:52

WG mnie rejestracja na wlocie niczemu nie przeszkadza, jedynie co to troche psuje wyglad. Zobacz ile jest miejsca na wlot powietrza pod zderzakiem
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 lip 2007, 13:18
Posty: 180
Skąd: krakówek
Auto: RX-8 Revolution SP

Postprzez otiks » 5 cze 2008, 19:28

Otiks
ObrazekMazda MPV LW 2.0 MZR-CD 136KM '02
Avatar użytkownika
Forumowicz
CUP 2012 miejsce 1
 
Od: 28 kwi 2007, 22:43
Posty: 397 (0/3)
Skąd: Wrocław
Auto: MPV '02, RX-8 '06 RIP –> GT86

Postprzez Retro » 5 cze 2008, 21:50

aybabtu napisał(a):WG mnie rejestracja na wlocie niczemu nie przeszkadza, jedynie co to troche psuje wyglad. Zobacz ile jest miejsca na wlot powietrza pod zderzakiem

No a wg mnie jednak troche przeszkadza.
Pod zderzakiem jest miejsce ale przeciez nie ma tam żadnego tunelu, powiertze raczej przechodzi pod silnikiem ew chłodzi jego dolną część.

Ten grill tam chyba nie bez powodu jest ?

otiks napisał(a):może to jest rozwiązanie http://www.aukcjoner.net/gallery/000354919-.html#I2

Troche psuje wygląd imho ale hmm... no jest to jakiś pomysł.
Ładny ten RX tak btw ;)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 maja 2008, 08:49
Posty: 929 (1/0)
Skąd: Warszawa
Auto: RX-8 GT

Postprzez _Pe-Pe_ » 7 cze 2008, 00:43

jaki grill, to ładna atrapa tylko, mocuj za "wlocie" ni sie nie stanie, niepotrzebnie sie przejmujesz, kloega wyzej ma racje jest pełno miejsca pos zderzakiem, wiec lusss:) pozdro..
Raj Młodocianych Bogów.... " ... tego nie mozna poznać jak sie tym nie żyje ... "
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 lis 2007, 01:16
Posty: 221
Skąd: Bydgoszcz
Auto: Mazda RX8.. '04 rok

Postprzez Marco7 » 8 cze 2008, 07:39

Ja tam nie mam tego problemu <zeby>

P.S.
Tablica w fabrycznym miejscu wg. mnie w niczym nie przeszkadza. Śmiem twierdzić że poprawia aerodynamikę.
RX-8 SP Titanium Grey Aero Kit :: Borla :: Greddy Air Diversion Panel :: Agency Power Pulley :: Tokico D-Spec Shocks + Tanabe GF Springs :: Racing Beat Endlinks ::
"A car can be a tool but it can also be so much more. It can be a heart-starter, it can be a drug, it can be a piece of art and it can stir your soul..." J. Clarkson
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 paź 2006, 00:08
Posty: 707 (0/1)
Skąd: Gdynia
Auto: RX-8

Postprzez Retro » 9 cze 2008, 09:21

W jaki sposób ..?:)
Rotary Inside
http://www.rxklub.pl
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 maja 2008, 08:49
Posty: 929 (1/0)
Skąd: Warszawa
Auto: RX-8 GT

Postprzez _Pe-Pe_ » 9 cze 2008, 20:15

magiczny:)
Raj Młodocianych Bogów.... " ... tego nie mozna poznać jak sie tym nie żyje ... "
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 lis 2007, 01:16
Posty: 221
Skąd: Bydgoszcz
Auto: Mazda RX8.. '04 rok

Postprzez Marco7 » 9 cze 2008, 23:55

Retro napisał(a):W jaki sposób ..?:)


Jak nie masz tablicy to powietrze leci w strone grilla i napotyka na sciane w plastrach miodu – robiąc małe spadochrony.
Jak masz tablice to powietrze gładko opływa ją nie napotykając na ścianę w głębi.
RX-8 SP Titanium Grey Aero Kit :: Borla :: Greddy Air Diversion Panel :: Agency Power Pulley :: Tokico D-Spec Shocks + Tanabe GF Springs :: Racing Beat Endlinks ::
"A car can be a tool but it can also be so much more. It can be a heart-starter, it can be a drug, it can be a piece of art and it can stir your soul..." J. Clarkson
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 paź 2006, 00:08
Posty: 707 (0/1)
Skąd: Gdynia
Auto: RX-8

Postprzez Retro » 10 cze 2008, 11:27

Powietrze opływa tablcię rejestracyjną ? :D Gladko ?:P
Ciekawa teoria :P

Zostanę jednka chyba przy koncepcji nakładki z Lancera ;)
Pani w urzedzie powiedziała, że nie ma czegoś takiego jak tablica rejestracyjna w formie naklejki, szkoda ;/
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 maja 2008, 08:49
Posty: 929 (1/0)
Skąd: Warszawa
Auto: RX-8 GT

Postprzez _Pe-Pe_ » 10 cze 2008, 14:46

jeździj bez :)
Raj Młodocianych Bogów.... " ... tego nie mozna poznać jak sie tym nie żyje ... "
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 lis 2007, 01:16
Posty: 221
Skąd: Bydgoszcz
Auto: Mazda RX8.. '04 rok

Postprzez Retro » 11 cze 2008, 13:47

No to by była najlepsza opcja :D
Niestety... to nie USA ;/
Rotary Inside
http://www.rxklub.pl
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 maja 2008, 08:49
Posty: 929 (1/0)
Skąd: Warszawa
Auto: RX-8 GT

Postprzez Marycu » 11 cze 2008, 14:47

no cóż, jest to do wykonania
–> http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C5446527

zapytaj MegaLoL`a jak on to rozwiązał, o ile pamięć mnie nie myli jeździ z naklejką ;)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 cze 2007, 18:14
Posty: 33
Auto: MAZDA 3 BL 1.6 Exclusive

Postprzez jacobs » 11 cze 2008, 14:51

Marycu napisał(a):zapytaj MegaLoL`a jak on to rozwiązał, o ile pamięć mnie nie myli jeździ z naklejką

Tylko że taka naklejka nie jest legalna ;)
If you’re in control, you’re not going fast enough.
Forumowicz
 
Od: 20 lis 2005, 13:31
Posty: 3108 (6/27)
Skąd: WWA

Postprzez Retro » 13 cze 2008, 14:06

No pani w urzędzie nie wiedziała o co kaman więc chyba ustawa jej nie przewiduje xD
Rotary Inside
http://www.rxklub.pl
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 maja 2008, 08:49
Posty: 929 (1/0)
Skąd: Warszawa
Auto: RX-8 GT

Postprzez _Pe-Pe_ » 14 cze 2008, 14:41

a świstak siedzi bo mu sreberka ukradli :D
Raj Młodocianych Bogów.... " ... tego nie mozna poznać jak sie tym nie żyje ... "
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 lis 2007, 01:16
Posty: 221
Skąd: Bydgoszcz
Auto: Mazda RX8.. '04 rok

Postprzez kusus » 24 cze 2008, 20:22

juz wszystko wiem na temat tego bo sam to zrobilem , wiec tak
1. tam gdzie jest tablica , za nia ten grill nie "pelny" a za grillem styropian czy cos ni ewiem jak to nazwac , tak ze tablica nie przeszkazdza w niczym , mam na mysli temat o tym ze przeszkadza chlodnicy w odbieraniu powietrza, a na tym zdjeciu co daliscie gdzie kolega ma na dole tam wlasnie jest wlot do chlodnicy :] ktory on sobie zatkal ta tablica hehe , aha jeszce ze tablica ma wlasciwosci aerodynamiczne tez jakis bs. ;p bo skoro tam za tablica jest pelen grill to bedzie to samo , jak ktos chce zmienic miejsce to jedynie po to zeby miec inny desing przodu , ktory wg. mnie jest lepszy
o to jak moja praca wyglad, tak na probe troszku krzywo, musze nitami ja tam zamontowac na prosto etc.
Obrazek
Początkujący
 
Od: 25 gru 2007, 16:30
Posty: 22
Skąd: Coventry

Postprzez _Pe-Pe_ » 24 cze 2008, 23:55

co ty z Mazdy Alfe romeo zrobiles? :D sluchaj mozesz tanio załatwić te skrzela na boki?
Raj Młodocianych Bogów.... " ... tego nie mozna poznać jak sie tym nie żyje ... "
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 lis 2007, 01:16
Posty: 221
Skąd: Bydgoszcz
Auto: Mazda RX8.. '04 rok

Postprzez kusus » 25 cze 2008, 01:13

chcialem kolo trojkacika , ale zajrzalem a tam wlot na chlodnice wiec jedyne miejsce to, to ,ale zamowilem specjalne cos tam do przykrecenia z tablica pod zderzak i niby mozna ja w kazdym miejscu zamontowac wiec bedzie dobrze :) to mam tak na probe ;p , skrzydelka to ebay.co.uk nic innego mi do glowy nie wpada :)
Początkujący
 
Od: 25 gru 2007, 16:30
Posty: 22
Skąd: Coventry

Postprzez Marco7 » 25 cze 2008, 01:58

kusus napisał(a):, aha jeszce ze tablica ma wlasciwosci aerodynamiczne tez jakis bs. ;p bo skoro tam za tablica jest pelen grill to bedzie to samo ,


To nie jest BS kolego ;) . Proste prawa aerodynamiki. Skoro grill ma zatkane kanały (plastry miodu) to każdy z nich działa na zasadzie spadochronu. A jak założysz tablice to owe 'spadochrony' zostają zastąpione gładką powierzchnią po której przepływa powietrze i wlatuje poniżej w część bez zasłony w grilu/kratce.

<zeby>

P.S.
Ja jeżdżę zupełnie bez tablicy od ponad roku :D
RX-8 SP Titanium Grey Aero Kit :: Borla :: Greddy Air Diversion Panel :: Agency Power Pulley :: Tokico D-Spec Shocks + Tanabe GF Springs :: Racing Beat Endlinks ::
"A car can be a tool but it can also be so much more. It can be a heart-starter, it can be a drug, it can be a piece of art and it can stir your soul..." J. Clarkson
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 paź 2006, 00:08
Posty: 707 (0/1)
Skąd: Gdynia
Auto: RX-8

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy RX-8 / RX-7