Gdzie pracują Mazdowicze?

Jeśli nie wiesz jak zacząć – najlepiej przywitaj się krótko w zbiorczym wątku.

Postprzez shogun_zag » 28 kwi 2007, 17:47

krzysioww napisał(a):A stacje we Włoszczowej budowałeś ? oczko

Nie, ale w Gliwicach tak. Peron III i IV oraz przejście podziemne to moja robota :P Zresztą mam jeszcze fotki jak powstawał. Jeśli będziecie ciekawi, mogę wrzucić :)
marek napisał(a):architekci wymyslają niestworzone rzeczy, które później konstruktor robi tak aby ustały.

NIe ma takiej mażliwości. Przypomnę, że na koniec budowy jednym załączników dokumentacji odbiorczej jest oświadczenie kierownika budowy w którym oświadcza, że ... prace zostały wykonane zgodnie z projektem technicznym ... tralala i wiedzą i sztuką budowlaną To ostatnie mówi wszystko, czyli jak projektant coś przypadkiem skopie, sprawdzający tego nie wychwyci, to ja muszę to wyłapać. Jeśłi nie i niech nie daj Boże komuś się coś stanie, wchodzi prokurator i ... dalej znacie. On się nie pyta, czy było tak, czy srak zaprojektowane. Miało byś wykonane zgodnie z wiedzą i sztuką budowlaną <faja>
marek napisał(a):A wykonawca psioczy na konstruktora że dał tyle stali na zbrojenie itd.

W tym przypadku na projektanta ;) A ilość stali to wyłącznie wyliczeniowa sprawa i uczeńbudowlanej szkoły średniej to potrafi
gari napisał(a):do wykonania obliczen i do powiedzenia nam gdzie mamy postawic dodatkowy slupek zatrudniamy Konstruktorow...

Bo w końcu od tego są jak ... wiemy co :D
Pozdrawiam
Piotrek
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 22 lip 2006, 11:18
Posty: 9
Skąd: Sosnowiec
Auto: Mazda 626 GE Comprex '96

Postprzez gari » 28 kwi 2007, 17:55

marek napisał(a):nie wiem jak to robi sie w US ale w UK czy PL to konstruktorów zatrudniają najczęściej PO wykonaniu projektu architektonicznego. I później konstruktor "burzy" koncepcję...


W Usa konstruktor jest od samego poczatku zwiazany z projektem..a w fazie koncepcyjnej najpierw zaczyna sie od rodzaju konstrukcji wokol ktorej bedzie sie projektowalo (zreszto podobnne podejscie bylo w biurach z ktorymi wspolpracowalem bedac w Polsce)

marek napisał(a):Zauważyłem że Architekci to zawsze artyści a inżynier to umysł ścisły i przez to są konflikty.


Architekci to takie hybrydy ani to Artysci ani Inzynierowie hahaha ...zreszta inaczej byc nie moze i nie mozemy bysc specjalistami we wszystkim...bierzemy udzial we wszystkich fazach projektowych od pierwszego spotkania z klijentem do oddania obiektu do uzytku...procz "artystycznej" wizji musimy znac sie na materialach konstrukcjach technologiach prawie rachunkowosci itd...

POZDRO
Toyota Corolla / Nissan Murano + Infiniti G20
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 kwi 2006, 18:25
Posty: 291
Skąd: 3miasto/Richmond,VA
Auto: Corolla/ Murano+InfinitiG20

Postprzez marek » 28 kwi 2007, 18:31

shogun_zag napisał(a):NIe ma takiej mażliwości. Przypomnę, że na koniec budowy jednym załączników dokumentacji odbiorczej jest oświadczenie kierownika budowy w którym oświadcza, że ... prace zostały wykonane zgodnie z projektem technicznym ... tralala i wiedzą i sztuką budowlaną To ostatnie mówi wszystko, czyli jak projektant coś przypadkiem skopie, sprawdzający tego nie wychwyci, to ja muszę to wyłapać. Jeśłi nie i niech nie daj Boże komuś się coś stanie, wchodzi prokurator i ... dalej znacie. On się nie pyta, czy było tak, czy srak zaprojektowane. Miało byś wykonane zgodnie z wiedzą i sztuką budowlaną


"ustały" = spełniały wymagania norm itd. czyli zgodnie ze sztuką budowlaną itp. A pisząc "ustały" mam na myśli kompromis koncepcji architekta, teorii konstrukcji i kosztów/skomplikowania realizacji.

shogun_zag napisał(a):W tym przypadku na projektanta A ilość stali to wyłącznie wyliczeniowa sprawa i uczeńbudowlanej szkoły średniej to potrafi

Ilość stali czyli ilość zbrojenia np lub rodzaje profili stalowych czyli coś co wylicza inżynier. Ty mówisz projektant, ale to Architekt najczęsciej upiera się ze ta belka to nie może być taka duża no i później na budowie gadają na projektanta (konstruktora/inżyniera)
Jak robiłem w obudowach to standardowo Architekt wymyślał różne ciekawe elementy elewacji NIE MYŚLĄC wogóle jak to tam zamontować i z czego. A później na budowie na mnie narzekali jak montowali/spawali różne dziwne elementy stalowe.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 lis 2003, 02:08
Posty: 2402 (0/14)
Skąd: nad Bałtykiem
Auto: FR+Django+Rail

Postprzez ravo » 28 kwi 2007, 21:05

mozecie nie robic tutaj ot !!!
italian boy
Avatar użytkownika
Zarząd – Vice Prezes
 
Od: 26 gru 2003, 13:24
Posty: 16249 (6/216)
Skąd: Wroc.love by night
Auto: Trophy & F1 R26

Postprzez highlander83 » 28 kwi 2007, 23:27

Witam,a u mnie sie pozmienialo:)
Obecnie pracuje w Sosnowcu na KWK Kaziemierz-Juliusz
pozdro
Forumowicz
 
Od: 1 wrz 2011, 16:50
Posty: 33
Skąd: Jaworzno
Auto: Mazda 323f BA 1997 1.8

Postprzez Dr_Astic » 29 kwi 2007, 18:10

He he...
Chyba przypadkowo wywołałem ciekawego offtopa...
Czyli jak to się mówi rozmowę między Panem, Wójtem i Plebanem :D
Ale jak @ravo napisał – nie tutaj miejsce na takie dysputy, spotkamy się kiedyś na browarku, to pogadamy ;)

Tymczasem jeszcze raz witam wszystkich starszych bywalców, jak i tych całkiem świerzych na forum :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 kwi 2007, 10:08
Posty: 159
Skąd: Krakooff
Auto: biała 323F BJ 1.8GT 16V DOHC

Postprzez CheZZy » 3 maja 2007, 20:01

ja pracuje w... gimnazjum <lol> jako uczeń hahaha <glupek2>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 28 paź 2006, 18:49
Posty: 453
Skąd: Kłodzko
Auto: MPV 2,0 benzyna 2000r., volvo v50

Postprzez BratCukierka » 3 maja 2007, 20:07

marcino338 napisał(a):ja pracuje w... gimnazjum jako uczeń


no widzisz :) a ja w technikum :D też w tym samym zawodzie :D ale na autko się uzbierało i można się lansować mazdką :) tylko brak kasy na przeróbki :) ale wystarczy dobry pomysłi kasa zawsze się znajdzie :)
Forumowicz
 
Od: 24 cze 2006, 20:21
Posty: 3953
Skąd: Brodnica
Auto: Toyota Yaris Hybrid '19

Postprzez CheZZy » 4 maja 2007, 13:32

ale naszczęscie to ostatni rok i za 2 lata prawko <jupi> <jupi> <jupi>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 28 paź 2006, 18:49
Posty: 453
Skąd: Kłodzko
Auto: MPV 2,0 benzyna 2000r., volvo v50

Postprzez BratCukierka » 4 maja 2007, 13:57

marcino338 napisał(a):za 2 lata prawko


można to różnie odbierać :D "już" albo "aż" za 2 lata :P
Forumowicz
 
Od: 24 cze 2006, 20:21
Posty: 3953
Skąd: Brodnica
Auto: Toyota Yaris Hybrid '19

Postprzez art3city » 4 maja 2007, 14:53

No a ja to hmmm...

Po zeszłorocznej maturze wybrałem się na Politechnikę na Elektronikę i Telekomunikacje (dzienne) no ale, że strasznie rzeźnicki kierunek + brak przekonania do niego z mojej strony to musiałem zrezygnować po pierwszym semestrze. Żeby nie siedzieć bezczynnie w domu wybrałem się na WSB na kierunek Informatyka i Ekonometria (zaocznie). Od pazdziernika chciałbym rozpocząć studia związane z multimediami, filmem itp. Cały czas dorabiam sobie montażem filmów (np. z wesel :)) A teraz na wakacje szykuje mi się jakaś grubsza współpraca w temacie video. Moim marzeniem jest praca w TVP i studia na Łódzkiej filmówce :) No to znacie moją życiową historię.

Na mazde odkładałem pieniądze przez całe liceum :) no i uzbierało się troszkę tego, rodzice dorzucili resztę i jazdaaaaa :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 gru 2006, 12:09
Posty: 61

Postprzez Mariusz 1972 » 5 maja 2007, 19:52

Witam wszystkich. To mój pierwszy wpis na forum :) . Ja od dziewięciu lat składam Ople w gliwickiej fabryce. Pozdrawiam.
BO PRZYJACIOŁOM SIĘ UFO
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 5 maja 2007, 17:43
Posty: 25
Skąd: Jastrzębie Zdrój
Auto: Mazda 626, 1840 DOHC, HB, '94r

Postprzez BratCukierka » 5 maja 2007, 19:58

Mariusz 1972 napisał(a):Ja od dziewięciu lat składam Ople w gliwickiej fabryce.


Jakbyś mógł to nie dokręcaj wszystkich śrubek :D trzeba utrzymać zdanie że Opel to złom i się rozpada :D :P
hehe
Także Witam! Mam nadzieję że będziesz udzielać sie na forum :)
pozdrawiam
Forumowicz
 
Od: 24 cze 2006, 20:21
Posty: 3953
Skąd: Brodnica
Auto: Toyota Yaris Hybrid '19

Postprzez eZ » 8 maja 2007, 20:10

Fabryka Silników Okrętowych H.Cegielski w Poznaniu.. pracuje odkad wyszedlem z wojska.. jakies 5 lat, praca sprawia mi satysfakcjer i zadowolenie.. z kazdym dniem sie czgeos ucze. dodatkowo jestem mechanikiem w teamie yamaha motor poland ale tylko na wyjazdach.
Ostatnio edytowano 8 maja 2007, 22:49 przez eZ, łącznie edytowano 1 raz
http://forum.mazdaspeed.pl/viewtopic.ph ... 709#596709
/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\
/\ moja madzia/\

Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 16 kwi 2007, 23:42
Posty: 33
Skąd: POZNAŃ
Auto: 323F 92r 1,6 16V

Postprzez Riki » 8 maja 2007, 20:39

marcino338 BratCukierka widze ze coraz wiecej nas ze tak powiem małolatów <lol2> ;) na forum :)

Co do prawka.... dziś odebrałem dokument ze ukończylem kurs :) teraz tylko pytanie gdzie sie zapisac na egzamin... Łomża Radom? sam nie wiem :|
mazparts.pl
Avatar użytkownika
Firma
 
Od: 29 sty 2004, 21:48
Posty: 5585 (3/3)
Skąd: Warszawa
Auto: 626 GE KL '94

Postprzez Gość » 8 maja 2007, 22:55

Jak to Riki nie wiesz gdzie ?? W Warszawie !! Skoro tu robiłś kurs znasz "trasy" to powinieneś tu zdawać. Poza Warszawą wcale nie ma większej zdawalności. Z reszta jak masz zdać to zdasz wszędzie ;) Teraz pytanie czy na Odlewniczej czy na Bemowie :)

Pozdrawiam papa
Gość
 

Postprzez Gość » 9 maja 2007, 07:23

Odpowiadam za kilka serwisów i projektów IT w CapGemini.
Gość
 

Postprzez BratCukierka » 9 maja 2007, 15:06

Riki napisał(a):marcino338 BratCukierka widze ze coraz wiecej nas ze tak powiem małolatów <lol2> na forum

Co do prawka.... dziś odebrałem dokument ze ukończylem kurs teraz tylko pytanie gdzie sie zapisac na egzamin... Łomża Radom? sam nie wiem


sam jesteś małolat :D :P

a mi w lipcu minie rok od kiedy mam prawko :D:)

najlepiej zdawaj tam gdzie uczyłeś się jeździć :) czyli w twoim przypadku WuWuA
Forumowicz
 
Od: 24 cze 2006, 20:21
Posty: 3953
Skąd: Brodnica
Auto: Toyota Yaris Hybrid '19

Postprzez poflek » 9 maja 2007, 20:13

A ja "kończę" studia :D
Kierunek: elektrotechnika (spec.: inżynieria komputerowa) na PK

Od roku dorabiam jako programista systemów osadzonych <tancze>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 mar 2007, 15:14
Posty: 225 (1/0)
Skąd: Tarnów / Kraków
Auto: GH LF '08
było:
GF RF2A '99
BG B6E '90

Postprzez Pajko » 9 maja 2007, 20:27

poflek
Miasto: Kraków, Tarnów

i ze ja mazdiochy nie kojarze hmmm
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 17 sty 2005, 21:18
Posty: 2563
Skąd: Tarnów
Auto: GMC Safari Hi-top , Skoda Fabia III 1,2 Tsi

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Moderator

Moderatorzy Moto