Fotoradary – kolejna ofensywa

Pogaduchy motoryzacyjne.

Postprzez xXx » 21 gru 2008, 00:13

magicadm napisał(a):Zaczynam kumać...chodzi pewnie o to, że zwolnił o 1lm/h
Faktycznie – tutaj to tylko nagroda się należy.


P.S. Czepiasz się, dziwi mnie też ton Twojej wypowiedzi. Skoro tak Ci się to podoba, że w imię tego potrafiłbyś "skoczyć w ogień" to może wstąp do policji, lub lepiej zajmij się politykowaniem co doprowadziło by do wprowadzenia ustawy, która pozwalałaby policjantom kontrolować prędkość z kilku radarów/pistoletów. Na pewno załatano by tym kilka luk w kieszeniach rządzących tym krajem...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 paź 2003, 01:01
Posty: 2775 (0/5)
Skąd: Lublin
Auto: Audi A6 Avant 2.8 V6 APR

Postprzez Retro » 21 gru 2008, 01:32

magicadm napisał(a):Staram się tak postępować by nie musieć – tak jak Ty to robisz konstytytucją uzasadniać bzdurnych teorii.


Czolgista napisał(a): dlaczego nie?
popełnił wykroczenie w dwóch różnych miejscach danej trasy (nawet jeśli oddalonych od siebie o 1 metr) a dodatkowo w Twoim przykładzie jeszcze z różną prędkością jechał = 2 różne wykroczenia...


Nie wierze w to co czytam xD Wy to się dobrze czujecie ? Czy macie pomidory zamiast muzgów ?
A może nigdy mandatów nie dostaliście – to by wiele tłumaczyło.. więc... gwoli ściłości chyba jak się dostanie mandat to tak jak pisałem wyżej za przekroczenie prędkości na danym odcinku trasy.
Póki co nie ma samochodów, które mogą się rozpędzić do 180 km/h na odcinku 1 metra.
Żeby osiągnąć taką prędkość trzeba przebyć kawałek drogi ciut większy niż 1m.

Jak ja dostaje mandat to jeden, za prędkość na odcinku drogi a nie osobny mandat za każdy przejechany metr.
Nie wiem...tylko mi wydaje się to irracjonlane... ? lol....
2 radary w odległości 5-100 metrów to zdecydowanie dwukrota kara za to samo wykroczenie.
Jak są na odcinku mniejszym niż 30 metrów to nawet nie masz szans wychamować.

Qmacie ? Czy coś jeszcze nie jasne ? Może narysować... ?
Rotary Inside
http://www.rxklub.pl
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 maja 2008, 08:49
Posty: 929 (1/0)
Skąd: Warszawa
Auto: RX-8 GT

Postprzez Retro » 21 gru 2008, 01:39

Nie no... z kim ja w ogóle rozmawiam ?:P
Z ludzmi, którzy uważają, że mandat powinien być za każdy przejechany metr xD lol... może centymetr ? Może za milimetr...? Najlepiej po 100...

Jak dla mnie EOT...
Rotary Inside
http://www.rxklub.pl
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 maja 2008, 08:49
Posty: 929 (1/0)
Skąd: Warszawa
Auto: RX-8 GT

Postprzez qlesh » 21 gru 2008, 02:27

Retro napisał(a):Konstytucja mówi, że nie można być karanym 2 razy za to samo przestępstwo, to jest w tym niestosowne...

hahaha dobre. A mówi coś o równości wszystkich obywateli wobec prawa? Może zejdźmy niżej, do Kodeksu Ruchu Drogowego. Co mówi kodeks o dozwolonej prędkości m.in. po minięciu znaku B-33 (ograniczenie prędkości) lub po minięciu znaku D-42 (obszar zabudowany). Czy jest tam napisane, że po wjeździe np. w teren zabudowany i przy zbliżaniu się do fotoradaru należy ograniczyć prędkość to limitu obowiązującego w mieście żeby nie dostać wezwania do zapłacenia mandatu, a po minięciu fotoradaru niezwłocznie przyspieszyć do prędkości nam odpowiadającej? Nie interpretuj prawa pod siebie.
Choćby fotoradary stały co 1 metr w każdym kierunku to nie powinno Cię to zupełnie obchodzić, bo masz jechać z taką prędkością do jakiej ruch na drodze jest ograniczony – krótko i zwięźle. Właśnie takim płytkim myśleniem doprowadzi(cie) w tym kraju do fotoradarów co 500 m i wtedy będziecie najszczęśliwsi, bo będzie można już narzekać na wszystko :D Na brak autostrad, na brak równych dróg lokalnych i miejskich, na tysiące złośliwych fotoradarów, na zbyt drogie lub tanie paliwo i na ogromną liczbę pojazdów sprowadzanych z UE i poruszających się po kraju. A to dlatego, bo cała kasa pójdzie na fotoradary, które nie dość, że powodują zdejmowanie nogi z gazu u kierowców to jeszcze nabijają nieco kasę budżetu :)
Brawo!
Noś odblaski i żyj When I go driving I stay in my lane but getting cut off it makes me insane I open the glove box reach inside I'm gonna wreck this fucker's ride...Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 lut 2005, 03:28
Posty: 1628 (0/1)
Skąd: Tychy
Auto: matyczna ośmiobiegowa

Postprzez Czolgista » 21 gru 2008, 02:41

Retro napisał(a):Nie wierze w to co czytam xD Wy to się dobrze czujecie ? Czy macie pomidory zamiast muzgów ?
A może nigdy mandatów nie dostaliście – to by wiele tłumaczyło.. więc... gwoli ściłości chyba jak się dostanie mandat to tak jak pisałem wyżej za przekroczenie prędkości na danym odcinku trasy.
Póki co nie ma samochodów, które mogą się rozpędzić do 180 km/h na odcinku 1 metra.
Żeby osiągnąć taką prędkość trzeba przebyć kawałek drogi ciut większy niż 1m.


Retro napisał(a):Nie no... z kim ja w ogóle rozmawiam ?język
Z ludzmi, którzy uważają, że mandat powinien być za każdy przejechany metr xD lol... może centymetr ? Może za milimetr...? Najlepiej po 100...


szczerze mówiąc nawet nie wiem za bardzo jak się do tego odnieść bo nic o czym piszesz nie zostało nigdzie powiedziane...

może po prostu przestań brać to co bierzesz...
<center>I am the 6th son of the 6th son of the 6th son I am the borged again son of war
Technology's child, daughter of rebellion, son of a bitch blossom of a whore
I am a god-killing virus, destruction with 8 arms, monster with seven severed heads
I am the son of mars, cleansed with infected blood, vile disease walking on 2 legs

The devil made me do it</center>

<center>Moja "Twarzowa Książka"
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 kwi 2006, 00:04
Posty: 336
Skąd: Konin / Worcester
Auto: Mondeo 1.8 Zetec '99

Postprzez Retro » 21 gru 2008, 12:52

Czolgista napisał(a):
Retro napisał(a):Nie no... z kim ja w ogóle rozmawiam ?język
Z ludzmi, którzy uważają, że mandat powinien być za każdy przejechany metr xD lol... może centymetr ? Może za milimetr...? Najlepiej po 100...


szczerze mówiąc nawet nie wiem za bardzo jak się do tego odnieść bo nic o czym piszesz nie zostało nigdzie powiedziane...

może po prostu przestań brać to co bierzesz...
Nie w ogóle...
Czolgista napisał(a):
Retro napisał(a):Przecież nie można dać komuś jednego mandatu za to że jechał 180 km/h a 5 metrów dalej jechał 179 km/h.

a dlaczego nie?
popełnił wykroczenie w dwóch różnych miejscach danej trasy (nawet jeśli oddalonych od siebie o 1 metr) a dodatkowo w Twoim przykładzie jeszcze z różną prędkością jechał = 2 różne wykroczenia...


Czolgista napisał(a):może po prostu przestań brać to co bierzesz...

Może po prostu przestaniesz przeczyć sam sobie i pisać głupoty... ?
Rotary Inside
http://www.rxklub.pl
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 maja 2008, 08:49
Posty: 929 (1/0)
Skąd: Warszawa
Auto: RX-8 GT

Postprzez magicadm » 21 gru 2008, 12:56

Retro napisał(a):Czy macie pomidory zamiast muzgów ?

Całkiem możliwe.
Ale dodatkowo mamy mózgi – te od myślenia.
W sumie to się Tobie nie dziwię. Skoro tak bardzo się przeciwstawiasz fotoradarom – musisz mieć sporo problemów z nimi :) :D
Lepiej 5 minut później niż 50 lat za wcześnie...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 gru 2004, 02:28
Posty: 3117 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: M6 L8 zbyt słabe by się zepsuć

Postprzez Retro » 21 gru 2008, 13:19

Dostałem wiele mandatów w swojej 7 letniej karierze, ani jeden z fotoradaru...
Z całym szacunkiem dla tych, którzy dostali... przed każdym fotoradarem jest znak więc ....

Przeciwstawiam się bo... w sumie co się będę powtarzał... pomidor... przeczytaj temat jeszcze ze 3 razy to się może dowiesz.
Rotary Inside
http://www.rxklub.pl
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 maja 2008, 08:49
Posty: 929 (1/0)
Skąd: Warszawa
Auto: RX-8 GT

Postprzez magicadm » 21 gru 2008, 16:51

Retro napisał(a): Dostałem wiele mandatów w swojej 7 letniej karierze

Faktycznie, dźwigasz na plecach olbrzymi bagaż doświadczeń. Zaproponuj Policji swoje konsultację w dziedzinie poprawy bezpieczeństwa na drogach
Retro napisał(a):Z całym szacunkiem dla tych, którzy dostali

Szacunek dla łamiących prawo...
...tego chyba jeszcze na tym forum nie było :|
Złodziejstwo i rozboje również akceptujesz?


Pogrążasz się każdym kolejnym postem.
Lepiej 5 minut później niż 50 lat za wcześnie...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 gru 2004, 02:28
Posty: 3117 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: M6 L8 zbyt słabe by się zepsuć

Postprzez Retro » 21 gru 2008, 17:01

Mhm... było by miło gdybyś cytowal całe zdanie a nie kawałek wyrwany z kontekstu, to primo.
Po 2 nie rób off topa.
Po 3 – czamu ja dalej z tobą rozmawiam ?:O
Rotary Inside
http://www.rxklub.pl
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 maja 2008, 08:49
Posty: 929 (1/0)
Skąd: Warszawa
Auto: RX-8 GT

Postprzez magicadm » 21 gru 2008, 17:10

Retro napisał(a):Mhm... było by miło gdybyś cytowal całe zdanie a nie kawałek wyrwany z kontekstu, to primo.
Po 2 nie rób off topa.
Po 3 – czamu ja dalej z tobą rozmawiam ?:O

Na prośbę zacytowałem cały
Temat dotyczy propozycji poprawy bezpieczeństwa na drogach – dobrze pamiętam?
Może liczysz, że przyznam Ci rację?
Ostatnio edytowano 21 gru 2008, 17:31 przez magicadm, łącznie edytowano 1 raz
Lepiej 5 minut później niż 50 lat za wcześnie...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 gru 2004, 02:28
Posty: 3117 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: M6 L8 zbyt słabe by się zepsuć

Postprzez Czolgista » 21 gru 2008, 17:13

Retro napisał(a):Może po prostu przestaniesz przeczyć sam sobie i pisać głupoty... ?

emm jakby Ci to napisać tak, żebyś zrozumiał, bo widzę, że czytanie ze zrozumieniem idzie Ci bardzo ciężko...

Tam jest napisane tylko i wyłącznie tyle, że nawet jeśli stoją fotoradary w odległości 1 metra od siebie (nie ważne jak głupie i bezsensowne by to nie było) i oba cię złapią popełniasz dwa wykroczenia (w dwóch różnych punktach trasy) za które jesteś karany, nie jest to, jak twierdzisz jedno i to samo wykroczenie... sory jeśli nadal tego nie rozumiesz ale prościej już tego chyba nie da się napisać...
<center>I am the 6th son of the 6th son of the 6th son I am the borged again son of war
Technology's child, daughter of rebellion, son of a bitch blossom of a whore
I am a god-killing virus, destruction with 8 arms, monster with seven severed heads
I am the son of mars, cleansed with infected blood, vile disease walking on 2 legs

The devil made me do it</center>

<center>Moja "Twarzowa Książka"
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 kwi 2006, 00:04
Posty: 336
Skąd: Konin / Worcester
Auto: Mondeo 1.8 Zetec '99

Postprzez Retro » 21 gru 2008, 18:52

Dobra... nie chce mi się już bawić z tymi cytatami, w sumie i tak nie zrozumiecie.

Tak... przekroczenie prędkości na każdym metrze to wykroczenie i policja daje mandaty w zależności od tego ile metrów przejechałeś... Tak.. Każdy metr to osobne wykroczenie
Tak.. zdecydowanie... pomidor...
Rotary Inside
http://www.rxklub.pl
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 maja 2008, 08:49
Posty: 929 (1/0)
Skąd: Warszawa
Auto: RX-8 GT

Postprzez zeusik » 21 gru 2008, 19:35

Czolgista napisał(a):
Retro napisał(a):Może po prostu przestaniesz przeczyć sam sobie i pisać głupoty... ?

emm jakby Ci to napisać tak, żebyś zrozumiał, bo widzę, że czytanie ze zrozumieniem idzie Ci bardzo ciężko...

Tam jest napisane tylko i wyłącznie tyle, że nawet jeśli stoją fotoradary w odległości 1 metra od siebie (nie ważne jak głupie i bezsensowne by to nie było) i oba cię złapią popełniasz dwa wykroczenia (w dwóch różnych punktach trasy) za które jesteś karany, nie jest to, jak twierdzisz jedno i to samo wykroczenie... sory jeśli nadal tego nie rozumiesz ale prościej już tego chyba nie da się napisać...


nie zgadzam sie z ta opinia, gdyz nie ma roznicy czy czlowieka ugodzisz 20 czy 50razy, odpowiadasz za jedno przestepstwo. A w wypadku fotoradarow rozstawionych od siebie o metr nie ma mozliwosci unikniecia drugiego wykroczenia, gdy popelnia sie pierwsze (stoja za blisko siebie).I traktowac to nalezy jak jedno wykroczenie.
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 28 sie 2007, 22:34
Posty: 271
Skąd: Łapy
Auto: 323f 96' :)

Postprzez magicadm » 21 gru 2008, 20:53

Kiedyś w Ciechanowie prasa polewała z jedengo debila, który na terenie zabudowanym śmignął ok 80km/h koło nowo postawionego fotoradaru. Zaintrygował go nowy element krajobrazu tak bardzo, że wykonał ponowny "najazd" rekonesansowy. Z podobną prędkością. Fotoradar za każdym razem zrobił fotkę.
Dostał DWA mandaty, "zrobione" w tym samym miejscu w odstępach kilkudziesięciu sekund.

Pytanie do Panów Konstytucjonalistów: czy słusznie został dwa razy ukarany?
Lepiej 5 minut później niż 50 lat za wcześnie...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 gru 2004, 02:28
Posty: 3117 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: M6 L8 zbyt słabe by się zepsuć

Postprzez qlesh » 21 gru 2008, 21:02

Niesłusznie!! Po pierwszym wykroczeniu można jeździć przez 24 godziny jak się chce hahaha
Odwołał się? ;)
Noś odblaski i żyj When I go driving I stay in my lane but getting cut off it makes me insane I open the glove box reach inside I'm gonna wreck this fucker's ride...Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 lut 2005, 03:28
Posty: 1628 (0/1)
Skąd: Tychy
Auto: matyczna ośmiobiegowa

Postprzez Piotrek » 21 gru 2008, 22:54

Czolgista napisał(a):jeśli stoją fotoradary w odległości 1 metra od siebie (nie ważne jak głupie i bezsensowne by to nie było) i oba cię złapią popełniasz dwa wykroczenia (w dwóch różnych punktach trasy)


Czolgu – to dość bezsensowne, jeśli idzie o prędkość zazwyczaj jesteś karany za przekroczenie dozwolonej na danym odcinku trasy a nie w danym punkcie. Rzecz jasna nie może to być odcinek o długości 1 metra, zazwyczaj jest to metrów 100. Tylko w zasadzie nie wiemy o czym mówimy, bo komentujemy wypowiedź kogoś, kto napisał, że stał jeden fotoradar za drugim...dla mnie jeden za drugim oznaczą kilka centymetrów, dla innego 15 wiosek...

tak czy inaczej nie jestem za tym, aby stawiali tego jeszcze więcej...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 maja 2004, 21:00
Posty: 959
Skąd: Poznań
Auto: 626 GE / 626 GF / PF 125p '75

Postprzez Czolgista » 21 gru 2008, 23:22

Piotrek napisał(a):Czolgu – to dość bezsensowne, jeśli idzie o prędkość zazwyczaj jesteś karany za przekroczenie dozwolonej na danym odcinku trasy a nie w danym punkcie.

no i właśnie tutaj pewien nie jestem bo jeśli tak to znaczy, że jak dostanę mandat za przekroczenie prędkości na początku jakiejś miejscowości tzn. że kilometr dalej na jej końcu, na tej samej prostej drodze już mogę jechać ile wlezie i nikt mi nic nie zrobi? W zasadzie pewnie najlepiej było by zajrzeć do przepisów bo puki co to wszyscy piszemy na zasadzie "tak mnie się wydaje" ;)

Piotrek napisał(a):Rzecz jasna nie może to być odcinek o długości 1 metra, zazwyczaj jest to metrów 100. Tylko w zasadzie nie wiemy o czym mówimy, bo komentujemy wypowiedź kogoś, kto napisał, że stał jeden fotoradar za drugim...dla mnie jeden za drugim oznaczą kilka centymetrów, dla innego 15 wiosek...

True <spoko>
Mi szczerze bardziej chodziło o fakt "niekarania 2 razy za to samo przestępstwo" bo z wypowiedzi niektórych osób wynika, że jak raz przejadę przed radarem i dostanę mandat to potem mogę jeździć ile chcę i nikt mi nic nie zrobi bo 2 raz za to samo przecież ukarać mnie nie mogą (a wykroczenie jest jedno – przekroczenie prędkości). Tylko że te osoby ciągle mylą przestępstwo z wykroczeniem...
<center>I am the 6th son of the 6th son of the 6th son I am the borged again son of war
Technology's child, daughter of rebellion, son of a bitch blossom of a whore
I am a god-killing virus, destruction with 8 arms, monster with seven severed heads
I am the son of mars, cleansed with infected blood, vile disease walking on 2 legs

The devil made me do it</center>

<center>Moja "Twarzowa Książka"
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 kwi 2006, 00:04
Posty: 336
Skąd: Konin / Worcester
Auto: Mondeo 1.8 Zetec '99

Postprzez Grzyby » 22 gru 2008, 14:16

xXx napisał(a):Grzyby, sorry ale bezsensowne jest podejscie osoby, ktora niestety nie czyta uwaznie ponieważ:


xXx napisał:
W Lublinie potrafią postawić dwa fotoradary przenośne jeden za drugim, co w takim przypadku oznacza odpłatę za przewinienie razy dwa...


...dlatego czytaj ze zrozumieniem, a co do sensu tego typu zachowań policji odpowiedziałeś już sam, w dalszej części Twojego wywodu...

Dzięki za zwrócenie uwagi na mój bezsensowny post, bo jako że nieuważnie czytam – co oznacza "jeden za drugim"? Nie napisałeś nigdzie jaka to była odległość, a może nie zauważyłem? Podanie tego info jest kluczowe w całej tej dyskusji – nie uważasz?
Poza tym, często spotykam kontrole radarowe tzw. kaskadowe. Czasami w okolicach miejscowości rodziców stoją 3 patrole (na kilkukilometrowej długości obszarze zabudowanym). I paru szybkich dziwi się jak po pierwszym zatrzymaniu i odjeździe z mandatem, po chwili znów są zatrzymywani i dostają kolejny mandat za prędkość. Żaden nie protestuje i nie zasłania się konstytucją że nie można go 2 razy ukarać za jedno wykroczenie (przekroczenie prędkości w miejscowości X).
Naiwniaki z nich czy jak?
Największa polewka jest z kretynów którzy potrafią na takiej kaskadówce zostać zatrzymani przez wszystkie 3 patrole hahaha
I bardzo dobrze! Jak nie potrafią się nauczyć to płacą.
Obrazek
d.pa
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 paź 2004, 23:09
Posty: 17082 (109/177)
Skąd: KIELCE
Auto: Suzuki Aerio 2.3l LPG '06
Renault Trafic 1.6 TT '16
Fiat Doblo 1.6 16V '01
Dacia DV 1.6 LPG '14
Fiat Panda VAN 1,1 LPG '05
Fiat Ducato Pilote First 62A, 2.5TDI, '98
Burstner Amara 535TK

Postprzez magicadm » 22 gru 2008, 16:49

Grzyby napisał(a):Poza tym, często spotykam kontrole radarowe tzw. kaskadowe

A tutaj mamy taka przykładową ....fotokaskadę :D hahaha <glupek2>
Lepiej 5 minut później niż 50 lat za wcześnie...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 gru 2004, 02:28
Posty: 3117 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: M6 L8 zbyt słabe by się zepsuć

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

Moderator

Moderatorzy Moto