Mapa "dobrych" dróg

Pogaduchy motoryzacyjne.

Postprzez 626-98 » 17 lut 2009, 23:25

Witam,

Czy zastanawialiście się kiedyś nad stworzeniem i bieżącą edycją w sieci czegoś w stylu mapki przedstawiającej np. kolorami stan dróg w Waszym regionie?? Każdy z Nas ma przecież auto nie przystosowane do "jazdy" po polskich drogach. Proponuję na początek listę w skali 1-10 określającej stan dróg w Waszym regionie (choćby głównych)..
Forumowicz
 
Od: 15 lut 2009, 20:01
Posty: 37
Skąd: CT
Auto: Na co dzień: 626 GF 2.0/115 LPG '98r.
Hobbystycznie: chwilowo brak

Postprzez Czacha » 18 lut 2009, 11:46

Pomysł ciekawy, gorzej z wykonaniem...
Osobiście wolę nadłożyć kilometrów i jechać lepszymi drogami. Szkoda, że lokalne – mniej zatłoczone, wolne od TIRów i czasem ciekawe widokowo trasy są zazwyczaj w gorszym stanie niż krajówki...
Na początek mogę ocenić odcinek Rybnik – Gliwice na 10 :) Niestety – tylko do zjazdu na Knurów, później zaczynają się dziury i łaty. Już tych kilku kilometrów pod autostradę nie chciało się wyremontować <killer>
A w centrum Rybnika to dziura na dziurze, przysypana błotem pośniegowym...
Wyłącz światła – włącz myślenie
Nareszcie zamontowane dzienne <jupi> ....... Moja Madzia :)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 15 kwi 2007, 23:30
Posty: 312
Skąd: Rybnik
Auto: 323C (BA) 1.5i 16V '97

Postprzez artro219 » 18 lut 2009, 12:32

A1 przez Włocławek oceniam na minus 10
JAk mozecie to omijajcie
Obrazek
Magnetyzer spełnia swe zadanie tylko z czip rezystorem i naklejkami,wydech z rynny i alukołpaki ze spinerami. Teścia Antka, szwagra brat ma taki zestaw i taaaak mu golf zapierda.. znaczy się śmiga ;)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 lip 2008, 14:21
Posty: 684
Skąd: Włocławek
Auto: Mazda 323F BJ 2,0 DITD 2001

Postprzez Pankuba » 18 lut 2009, 13:11

Cel szczytny :) , ale ciężko chyba będzie stworzyć usystematyzowany zbiór takich danych.

Jeśli już taki wątek miałby się rozwinąć, to być może trzeba pójść w nieco innym kierunku:

Opcja 1: W wątku po prostu zadajemy pytania o najdogodniejszą możliwość przejechania odcinka z miejscowości A do miejscowości B i czekamy na odzew userów. Otrzymujemy info o różnych trasach/alternatywach, stanie dróg, robotach i innych niedogodnościach. (trochę jak nawigacja).

Opcja 2: Tworzymy "bank" tras wychdzących z poszczególnych (większych?) miast do różnych punktów w kraju.
I tak na przykład dla Łodzi można opisać trasy w kierunku Warszawa (znający problem wiedzą, jak ominąć na tej trasie największe korki), w kierunku Toruń, Kielce itd. itd.
Analogicznie dla Kielc podajemy i opisujemy trasy przejazdu do Krakowa, Radomia, Łodzi itd.

Konkretny przykład: Trasa Łódź – Skarżysko.
Wariant A: przez Piotrków, Sulejów i Końskie -przeważnie dobre drogi (wiele odnowionych), ale (szczególnie latem) możliwość korków w okolicach Sulejowa.
Wariant B: przez Opoczno, Tomaszów i Końskie – 50% dróg w stanie średnim lub kiepskim, zwłaszcza na odcinku Opoczno-Końskie bardzo wąsko, utrudnione mijanie się z ciężarówkami. W porównaniu z wariantem A przejazd szybszy o 15-30 minut.

Jeśli w ogóle miałoby to funkcjonować, to będzie potrzebna oczywiście aktualizacja i mimo wszystko trochę wysiłku ze strony użytkowników.
Obrazek
Forumowicz
 
Od: 20 sty 2008, 16:44
Posty: 550 (0/1)
Skąd: Łódź
Auto: M6 GG '05 141 KM

Postprzez 626-98 » 21 lut 2009, 22:20

Wydaje mi się że opcja B, była by ciekawsza ze względu na to, że listę remontów na bieżąco koryguje GDDKiA http://tiny.pl/bq19 na tej stronie. (nie dot. dróg wojewódzkich). W sumie można by zrobić coś pomiędzy. Listę (bazę dla każdego województwa) i jakiś wątek dla ew. zapytań.. Kto byłby chętny do pomocy? (wiem że większość nie ma czasu albo lubi biernie pisać na forach..) ;)
Forumowicz
 
Od: 15 lut 2009, 20:01
Posty: 37
Skąd: CT
Auto: Na co dzień: 626 GF 2.0/115 LPG '98r.
Hobbystycznie: chwilowo brak

Postprzez Waikiki » 21 lut 2009, 22:43

artro219 napisał(a):A1 przez Włocławek oceniam na minus 10
JAk mozecie to omijajcie


Przejazd przez Włocławek od Płocka na Toruń to najgorszy odcinek jakim w życiu jechałem. Współczuję wszystkim Włocławianom tych dziur.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 mar 2008, 12:43
Posty: 236 (0/9)

Postprzez waldez » 21 lut 2009, 22:47

Waikiki napisał(a):Współczuję wszystkim Włocławianom tych dziur.

Ehh a my to musimy znosić na codzień.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 paź 2008, 20:55
Posty: 599
Skąd: Włocławek
Auto: 323c BA 1,5 16v DOHC 95r

Postprzez People_Hate_Me » 23 lut 2009, 15:42

Potwierdzam droga ta to masakra...
co zas do dobrych dróg to droga Toruń – Bydgoszcz (od fordonu) rewelka.
Psssssssssssssst
Moderator
 
Od: 16 lip 2008, 15:26
Posty: 6441 (5/20)
Skąd: Trn
Auto: Mazda MX-6 (GE) 2.0 FS-T 93r
Subaru Impreza (GC) 2.0 Combi

Postprzez siegu » 23 lut 2009, 16:21

Mapa "dobrych" dróg

A są takie w Polsce <lol> Ostatnio dobrą drogę to widziałem w Niemczech :|
Moderator
 
Od: 27 sie 2007, 18:08
Posty: 2121 (0/4)
Skąd: Osielsko / Bydgoszcz
Auto: 626 GF FS
Infiniti M37x
Mitsubishi Colt Cz3

Postprzez Rain » 23 lut 2009, 16:59

Bardzo fajna inicjatywa. Pomyślałem chwilę i wydaje mi się, że najlepsze w tym celu będzie wykorzystanie możliwości jakie daje nam Google Maps, generalnie stworzenie takiej mapy ograniczałoby się do nanoszenia zgłaszanych dróg na istniejące, z opisem na temat jakości czy oceną w umownej skali, zobaczcie tutaj:

http://maps.google.com/support/bin/answ ... swer=68480

Oraz videotutorial z powyższego wątku, pokazujący co i jak – również moment z zaznaczaniem i opisywaniem dróg:

<object width="640" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/TftFnot5uXw&hl=pl&fs=1&rel=0"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/TftFnot5uXw&hl=pl&fs=1&rel=0" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="640" height="385"></embed></object>

To chyba byłoby najwygodniejsze rozwiązanie, taką mapę można udostępnić publicznie i każdy umiałby z takiej formy skorzystać, jest czytelna i prosta. Jedynie ważną rzeczą wydaje mi się wybranie kompetentnej osoby która nanosiłaby wszelkie zgłaszane i potwierdzone stany dróg, wystarczy założyć specjalne w tym celu konto googla. Tak chyba byłoby lepiej niż dać ku temu dostęp dla każdego, zawsze ktoś złośliwy się trafi i projekt szlag trafi. <klotnia>

Jak myśli szanowne towarzystwo?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 sie 2008, 21:13
Posty: 57
Skąd: okolice Częstochowy
Auto: Mx-3

Postprzez st1545 » 23 lut 2009, 17:05

626-98 napisał(a):listę remontów na bieżąco koryguje GDDKiA http://tiny.pl/bq19 na tej stronie. (nie dot. dróg wojewódzkich)

Ani powiatowych )–:
Ale tu by się przydała nie tyle lista remontów trwających, ale tych skutecznie zakończonych. Przejazd drogami bocznymi, ale dobrej jakości, bywa szybszy i przyjemniejszy niż krajówkami, na których dumna jest tylko nazwa.
No i takie dane (odcinki dróg po remoncie) trzeba umieszczać na mapie, którą proponuje Rain (–: a potem z nich korzystać.
pozdrawiam, tomek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 kwi 2008, 16:02
Posty: 79
Skąd: Warszawa - Wesoła
Auto: 323f BJ ZM A/T

Postprzez 626-98 » 27 lut 2009, 05:21

Rain Świetny pomysł. Teraz musimy tylko ustalić kto co będzie robił, ale bez <klotnia> ;) Wydaje mi się, że bez interwencji Klubu się nie obejdzie. W każdym regionie musimy znaleźć osobę odpowiedzialną za "swoja działkę". Moim zdaniem najlepiej by było, jak kompetentna osoba rozesłałaby maile do przedstawicieli regionów, aby Ci rozpytali czy w danym regionie jest ktoś chętny do zabawy aby zorganizować "ludzi w terenie".. Ma to na celu uniknięcie sytuacji, gdy jedna osoba otrzymuje z całej polski setki wiadomości i nie da rady choć by chciała.

Pozdr.
Forumowicz
 
Od: 15 lut 2009, 20:01
Posty: 37
Skąd: CT
Auto: Na co dzień: 626 GF 2.0/115 LPG '98r.
Hobbystycznie: chwilowo brak

Postprzez mr_t » 27 lut 2009, 09:21

Coś takiego jest w AutoMapie (miplo.pl), inni producenci pewnie też mają, chociaż nie u każdego działa w PL (TomTom). Można ściągnąć info o utrudnieniach, remontach i takich tam do nawigacji. IMO to lepszy pomysł niż tworzenie bazy na www, bo bądźmy szczerzy – ilu osobom będzie chciało się analizować dokładnie całą trasę w necie, mi się nawet nie chce oglądać dokładnie co nawigacja wymyśli, po prostu jadę tak jak mi ona gada.
Forumowicz
 
Od: 1 kwi 2008, 22:12
Posty: 629
Skąd: Będzin
Auto: Mazda 3, 2.0 diesel

Postprzez Rain » 27 lut 2009, 12:42

To fakt, ale też ile osób siedzi tu na forum, codziennie i bądźmy szczerzy, jest od forum uzależniona.;) Taka mapa wtedy może być przydatna, jeśli dużo osób się przyłoży – będzie i aktualizowana często i przydatna dla tych, którzy nie mają nawigacji a chcą gdzieś wyskoczyć. I faktycznie co do zarządzania, najlepiej jakby klub się tym zajął.:)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 sie 2008, 21:13
Posty: 57
Skąd: okolice Częstochowy
Auto: Mx-3

Postprzez PuchateQ » 27 lut 2009, 12:44

Z włocławkiem to macie racje :P . Nawet tego nie można już nazwać drogą tylko poligonem <lol> .
Ja mogę polecić drogę Szczecin – Pyrzyce – Gorzów Wielkopolski – Zielona Góra – Nowa Sól. Niedługo powinna zostać otwarta obwodnica przez Pyrzyce, a w Gorzowie, Zielonej i Nowej Soli są już dość długo otwarte.

mr_t a później ludzie się dziwią, że GPS wyprowadził ich w jakieś pola <lol> . Poleganie tylko na GPS jest głupotą :P Zresztą dużo było już o tym mówione :P
[img]http://i49.tinypic.com/34qldhv.jpg[/img]
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 lis 2008, 20:14
Posty: 197
Skąd: Szczecin
Auto: Mazda MX-3, 1995r. 1,6i(107KM)

Postprzez Waikiki » 27 lut 2009, 21:56

Jeśli jesteśmy już w okolicach zachodniej Polski, to zdecydowanie polecam drogę z Trzciela do Międzyrzecza. Gdy jechałem z Warszawy do Gorzowa Wielkopolskiego, to wjeżdżając na A2 w Strykowie byłem już myślami przy tej pięknej trasie :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 mar 2008, 12:43
Posty: 236 (0/9)

Postprzez Jacol » 1 mar 2009, 02:06

ja na 1 we Włocku na 18" jeżdże 40km/h :P
Mmm... Przy 3 tysiączkach brzmi jak 50Cent, wygląda jak Pussy Cat Dolls, a jeździ jak The Game na osiemnastu calach... with evil gas from the bottom of hell... buahahaha... n2o
Best ET 1/4: 14.8s (Czaplinek '12) Best RT: 0,123s (Czaplinek '12)

Moja Madzia ;)
Forumowicz
 
Od: 3 paź 2006, 14:05
Posty: 3458 (1/2)
Skąd: Włocławek, Lubień Kujawski
Auto: MX-3 '91 KL-ZEn
M6 '04 L3

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości

Moderator

Moderatorzy Moto