Na światłach mijania przez cały rok – od 17 kwietnia b.r.

Pogaduchy motoryzacyjne.

Czy popierasz wprowadzenie obowiązku jazdy przez cały rok na światłach?

Tak
146
57%
Nie
103
40%
Nie mam zdania
7
3%
 
Liczba głosów : 256

Postprzez Długi » 2 mar 2007, 19:47

xXx napisał(a):W Niemczech z tego co widziałem nawet w zimie kierowcy jeżdżą podczas dnia z wyłączonymi światłami...

jak lekko pada to też nie włączają, jak jest lekki zmrok to też nie
a jakoś wypadków mają mniej...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 22 lis 2003, 09:35
Posty: 452
Skąd: gorzów

Postprzez brii » 2 mar 2007, 20:50

ale drogi i styl jazdy mają inny :]
Trusted computing – Yes or No?

Na świecie jest 10 rodzajów ludzi: ci, którzy rozumieją liczby binarne i ci, którzy nie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2005, 23:46
Posty: 8962 (108/253)
Skąd: Częstochowa
Auto: Endek / Kupisiontes / Smark EV / iczy

Postprzez Italiano » 3 mar 2007, 00:13

brii napisał(a):ale drogi i styl jazdy mają inny

Po prostu myślą .....i mają respekt przed policją....mandatami <lol> ,a są bardzo srogie.
Długi napisał(a):jak lekko pada to też nie włączają, jak jest lekki zmrok to też nie

A ja odniosłem inne wrażenie...za każdym razem jak przemierzam ten kraj to odnosze wrażenie że większy procent kierowców jeździ na światłach niż w innych krajach....przez które przejeżdżam.
W oczekiwaniu na nowy podpis...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 mar 2005, 00:40
Posty: 2682 (1/0)
Skąd: Calcinato
Auto: Renault scenic 1.6 B
Ford Galaxy 2.0 170 KM
Renault Express 1.5 dci

Postprzez Fasola » 3 mar 2007, 01:20

hmn.....pomysl ze swiatelkami nie jest zly tylko z powodu otwartych oczek mojej laluni wiecej mi pali LPG :((
Fasola
 

Postprzez Italiano » 3 mar 2007, 01:30

fasola1980 napisał(a):tylko z powodu otwartych oczek mojej laluni wiecej mi pali LPG

Światła do jazdy dziennej....sobie można zamontować.
W oczekiwaniu na nowy podpis...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 mar 2005, 00:40
Posty: 2682 (1/0)
Skąd: Calcinato
Auto: Renault scenic 1.6 B
Ford Galaxy 2.0 170 KM
Renault Express 1.5 dci

Postprzez andi68 » 4 mar 2007, 02:22

Ustawa ogólnie OK. Ale jaki jest sens jeździć na światłach w korkach w dużym mieście przy dobrej pogodzie ?
Wg mnie idziemy trochę "przed orkiestrę"; nie mówię tu o Słowacji itd.
Pomysł jazdy na światłach narodził się w Skandynawi ale tam są inne warunki klimatyczne.
W Niemczech nie ma tego obowiązku i jakoś statystyki wypadków nie są złe; wiem że inne drogi, inna kultura jazdy ale do cholery światła przez cały rok nie są lekarstwem na nasze drogi.Mogą pomóc, ale nie tędy droga.Trzeba zacząć od jakości dróg i wtedy możemy mówić o światłach.
Jestem za światłami poza miastem i dla mnie jeżdżenie na światłach w miejskich korkach przy dobrej widoczności jest bez sensu.
Tyle.
Ludzie nie są stworzeni do pracy ponieważ męczą się w niej.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 maja 2006, 21:43
Posty: 77
Skąd: Kraków
Auto: MX5 1.8 Miracle , Honda Civic Sport

Postprzez Loczek » 4 mar 2007, 13:51

Dziś się przekonałem żę ta ustawa jest bardzo ważna, otóz zrobilem 200 km autkiem w padającym deszczu, chumry szaro i ponuro a spotkałęm jakies 30 auto które nie miały wlączonych swiateł, Najgorzej to było jak jechało auto niebieskie i zobacyzłem je jakies 15 m przedemna bo deszcz spotegował spuznione dostrzezenie auta.

Dla mnie to glupota a jak policja bedzie ich madantami do tego ponaglac to sie moze naucza :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 sty 2006, 17:30
Posty: 2112
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Auto: Bezawaryjne i Niebite

Postprzez Fasola » 4 mar 2007, 17:57

wiadomo chyba ze w ograniczonej widocznosci jezdzi sie caly rok na swiatlach :P
Fasola
 

Postprzez xANDy » 4 mar 2007, 18:11

fasola1980 napisał(a):wiadomo chyba ze w ograniczonej widocznosci jezdzi sie caly rok na swiatlach
I tutaj masz absolutną rację!! Niestety problemem jest definicja "ograniczonej widoczności". Dla jednych to słońce w oczy, dla drugich musi być już księżyc... Żeby uniknąć takich durnych prywatnych definicji nakaz jazdy na światłach zawsze jest po prostu prostym i skutecznym wyjściem.

PS. rozumiem pewien ból właścicieli każdej Efki... No – tutaj to akurat nie jest takie genialne :|
Jeśli masz pytanie o cokolwiek to najpierw poszukaj TUTAJ (PORADNIK) – pewnie ktoś już zadał to pytanie i odpowiedzi są już gotowe.
z przyczyn niezależnych bardzo ograniczony w dostępie – :(
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 lis 2004, 21:42
Posty: 3112 (0/23)
Skąd: Gołanice k/Leszna
Auto: Mazda 6, MZR-CD, 136KM

Postprzez tycjan » 4 mar 2007, 19:10

Racja, problemem jest różna interpretacja "ogr widocznosci".
Rozsadniejszym pomyslem jest obowiazek jazdy w dzien na swiatlach tylko poza terenem zabudowanym ( Wlochy, Rosja, Wegry), w duzo na tym nie zyskamy.
Niestety przy polskiej infrastrukturze dróg nie zdalo by to egzaminu, co chwile mamy przeciez teren zabudowany :/

xANDy napisał(a):PS. rozumiem pewien ból właścicieli każdej Efki... No – tutaj to akurat nie jest takie genialne


No akurat w mojej eFce na szczescie nie otwieraja sie "oczka – wiatrołapy" ;)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 sty 2007, 18:18
Posty: 75
Skąd: Z-ść / Krk
Auto: 323F BJ 2.0 DiTD '00

Postprzez Fasola » 4 mar 2007, 22:51

PS. rozumiem pewien ból właścicieli każdej Efki... No – tutaj to akurat nie jest takie genialne


LOL dzieki za wspolczucie...........:(

P.s na poczatku mi to nie przeszkadzalo wrecz przeciwnie bylem dumny z tego ze mam wyjatkowo boska i sportowa maszyne te klapy nad maska....mhnnnmm marzenie kazdego faceta(myslalem).

A tak na serio to parkowanie z "rogami w gorze" jest szybsze i bardziej precyzyjne.:)
Fasola
 

Postprzez Adaś » 4 mar 2007, 23:00

xANDy napisał(a):ozumiem pewien ból właścicieli każdej Efki

tylko BG :P
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 paź 2004, 16:11
Posty: 5866 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: 323F BA Japan Muscle V6

Postprzez Fasola » 4 mar 2007, 23:02

ba sie wie................................<lol><lol><lol>
Fasola
 

Postprzez Piotrek » 6 mar 2007, 09:50

Italiano napisał(a):A ja odniosłem inne wrażenie...za każdym razem jak przemierzam ten kraj to odnosze wrażenie że większy procent kierowców jeździ na światłach niż w innych krajach....przez które przejeżdżam.

bo przelatujesz przez ten kraj autostrada...na wiochach nie jest juz tak rozowo :P
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 maja 2004, 21:00
Posty: 959
Skąd: Poznań
Auto: 626 GE / 626 GF / PF 125p '75

Postprzez Bimbak » 6 mar 2007, 16:36

Piotrek napisał(a):bo przelatujesz przez ten kraj autostrada...na wiochach nie jest juz tak rozowo

hehe dokładnie. Jak byliśmy na początku lutego z Qleszem w Frankfurcie n M. to się nakląłem na tych burasów bez włączonych świateł. Szaruga , śnieg wali jak na syberii a te dałny przynajmniej w połowie bez świateł.
Pozdrawiam, Tomek

Drinking wine and killing time
Avatar użytkownika
Forumowicz
CUP 2017 miejsce 2
 
Od: 17 maja 2005, 20:55
Posty: 3093 (23/152)
Skąd: Śrem
Auto: ponton i dziadkowóz, Moto: lyter

Postprzez magicadm » 12 mar 2007, 09:46

Małe OT
Długi napisał(a):wyobrażasz sobie wszystkich pieszych na drodze za miastem w dzień w kamizelkach odblaskowych?


W dzień to sobie jeszcze nie wyobrażam, a do ubiegłego weekendu to nawet w nocy nie liczyłem, że uswiadczę taki widok...
W sobote jechałem autkiem przez wioski i nagle dojrzałem dwie osoby idące poboczem drogi w nocy w kamizelkach odblaskowych. Zdumienie moje było ogromne – w końcu to wieś (nie obrażając kogokolwiek ze wsi), mało uczęszczana droga (jeden samochód na 15 minut).
Lepiej 5 minut później niż 50 lat za wcześnie...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 gru 2004, 02:28
Posty: 3117 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: M6 L8 zbyt słabe by się zepsuć

Postprzez xANDy » 12 mar 2007, 10:58

Ostatnio jechałem na spot – w sobotę, sunąłem przez Qrnik, czyli niby miejsce, gdzie auta jeżdżą dość często (trasa niemal przelotowa <lol> ). Padał deszcz, było mocno szaro – co drugi bez świateł. Cieszę się, że nie miałem siekiery w bagażniku, bo naprawdę stanąłbym na krzyżówce, wyjął ją i zrobił trochę iskier na maskach tych palantów <killer>
Jeśli masz pytanie o cokolwiek to najpierw poszukaj TUTAJ (PORADNIK) – pewnie ktoś już zadał to pytanie i odpowiedzi są już gotowe.
z przyczyn niezależnych bardzo ograniczony w dostępie – :(
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 lis 2004, 21:42
Posty: 3112 (0/23)
Skąd: Gołanice k/Leszna
Auto: Mazda 6, MZR-CD, 136KM

Postprzez magicadm » 12 mar 2007, 11:50

xANDy napisał(a):Padał deszcz, było mocno szaro – co drugi bez świateł.

To pewnie "ekolodzy" wracali z jakiegoś "protestu" hahaha
Lepiej 5 minut później niż 50 lat za wcześnie...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 gru 2004, 02:28
Posty: 3117 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: M6 L8 zbyt słabe by się zepsuć

Postprzez Karwoś » 12 mar 2007, 13:05

Właśnie dlatego jestem za właćzaniem światełprzez cały rok – jak nie ma tego wymogu to wręcz niektórzy boją się ich włączać nawet jak leje deszcz i jest za minutę do zmierzchu – twrdo obstają że przecież jest dzień.
Liczy się bezpieczeństwo – a im więcej KM tym bezpieczniej :) Teraz niestety troche mniej :–(
www.goldwinggl1800.blogspot.com
Forumowicz
 
Od: 24 lut 2006, 20:01
Posty: 725
Skąd: Białystok
Auto: Lancer 2.0 '04 AT

Postprzez Jacol » 12 mar 2007, 23:54

XsiX napisał(a):Obawiam się jednak że wprowadzenie całorocznego obowiązku używania świateł ułatwi bardzo życie "zapierdalaczom" którzy będą mogli jeździć jeszcze szybciej i mniej ostrożnie (lepsza widoczność przy wyprzedzaniu z bardzo dużymi prędkościami).

Zapierdalacz tez człowiek... daj mu zyć :)
Mmm... Przy 3 tysiączkach brzmi jak 50Cent, wygląda jak Pussy Cat Dolls, a jeździ jak The Game na osiemnastu calach... with evil gas from the bottom of hell... buahahaha... n2o
Best ET 1/4: 14.8s (Czaplinek '12) Best RT: 0,123s (Czaplinek '12)

Moja Madzia ;)
Forumowicz
 
Od: 3 paź 2006, 14:05
Posty: 3458 (1/2)
Skąd: Włocławek, Lubień Kujawski
Auto: MX-3 '91 KL-ZEn
M6 '04 L3

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości

Moderator

Moderatorzy Moto