Nie zatrzymał się do kontroli i został zastrzelony!!!

Pogaduchy motoryzacyjne.

Czy policjant miał prawo strzelać do motocyklisty

Tak
67
59%
Nie
32
28%
Trudno powiedzieć
15
13%
 
Liczba głosów : 114

Postprzez bkapust » 28 maja 2007, 20:48

Queenis22 napisał(a):Powiem krótko nie wiem na ile jest to prawdy a na ile nie, bo TV zawsze ładnie wszystko Upraszcza, ale leci takie fajny program He He zawsze zapomnę, jaki bo nie jestem maniakiem TV, ale widać ze w stanach mają technologie konkretną pojawiła się taka siatka cos jak kolczatka, ale ona spuszcza systematycznie powietrze w oponach i owija się wokół kół i nigdzie nie pojedzie przestępca to jest fajna sprawa ciężko jest z motocyklami, ale powiem tak Sposób na zaczynanie motocykla to byłby jeden szczał takim pociskiem jak było w filmie The Fast and the Furious hehehe, co szczekali takie cos i pojazd się zaczynał, jeżeli chodzi o motocykl to było by dobre tak mi się wydaje albo 2 metodę jak Policjanci Amerykańscy wykorzystują to cierpliwość i gonią motocyklistę aż mu zabraknie paliwa i to jest bardzo dobre tym bardziej ze motocykl jest jeden i ma mniejszy bak od samochód chyba a policjantów może być mnustwo. no ale to Polska nie usa :)


Kolczatek nie stosuje sie na motocykle. I jak sie szuka uzbrojonego gangstera, ktory wlasnie dokonal napadu z bronia w reku to sie go nie gania az mu sie paliwo skonczy – trzeba wychodzic z zalozenia, ze to grozny, uzbrojony i zdesperowany bandzior – lepiej go wyeliminowac.
Forumowicz
 
Od: 5 maja 2006, 16:23
Posty: 236
Skąd: Warszawa
Auto: Ford Mondeo'04 2.0 TDCI

Postprzez 83KAFI83 » 28 maja 2007, 23:31

Piotrek ales ty inteliget jacie krece tylko ze tam pokazują życiowe akcje a nie film :] pogoldaj sobie Relitv to napewno nie są kaskaderskie popisy :]
nastał zwrotny punkt akcji
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 16 lut 2006, 06:28
Posty: 256
Skąd: Gliwice
Auto: mazda 626 1,8 16v 93

Postprzez 83KAFI83 » 28 maja 2007, 23:34

eh
bkapust napisał(a):lepiej go wyeliminowac.
nie masz racji w 100% ale w 30 masz ;)
nastał zwrotny punkt akcji
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 16 lut 2006, 06:28
Posty: 256
Skąd: Gliwice
Auto: mazda 626 1,8 16v 93

Postprzez krzysioww » 29 maja 2007, 00:25

Queenis22 przeczytałem Twoje wypowiedzi w tym temacie i sorry, ale żyj dalej filmami. Moze to poprostu brak odpowiedniej wiedzy o pewnych przepisach, procedurach dotyczących ruchu drogowego i działań w przypadku pościgu itp. Gdyby to Ciebie chciał ktoś rozjechać to w 100% inaczej byś myslał i podchodził do tematu. Pozdrawiam.
Forumowicz
 
Od: 11 mar 2007, 02:38
Posty: 90
Skąd: Warszawa / Głuchołazy
Auto: 626 GE-1,8-'97

Postprzez Xavier » 29 maja 2007, 10:05

Queenis22 napisał(a): Policjanci Amerykańscy wykorzystują to cierpliwość i gonią motocyklistę aż mu zabraknie paliwa i to jest bardzo dobre tym bardziej ze motocykl jest jeden i ma mniejszy bak od samochód chyba a policjantów może być mnustwo. no ale to Polska nie usa

"I to jest bardzo dobre!" <lol>
W Polsce też policjantów może być mnóstwo…..tyle że na paliwo mają limity, a w zbiorniku często minimum… :D
Więc jak tu widzisz pościg? Jeszcze za motorem tej klasy? Może mają helikopter ściągać?
Druga sprawa taka: Porównaj sobie drogi i gęstość zaludnienia w dowolnym stanie USA i w Polsce. Jak sobie wyobrażasz te pościgi u nas – prowadzone wąskimi drogami przez wsie i miasteczka?
Trzecia sprawa: w USA gdy mają podejrzenie, że umykający z policyjnej blokady jest uzbrojony i brał udział w napadzie z bronią w ręku – też się nie "pitolą" tylko walą jak do kaczki.
Życie to nie TV....;)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 maja 2005, 17:03
Posty: 535 (0/1)
Skąd: Lodz

Postprzez pitbull2000 » 29 maja 2007, 23:10

Najlepiej byłoby strącić go po prostu gumową kulą. Z motoru by go strąciła, najwyżej by się połamał, ale to już jego prywatna sprawa. Równie dobrze można do niego wystrzelić pociskiem z siatką do łapania zwierząt albo złapać na lasso.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 sty 2007, 21:29
Posty: 39

Postprzez magicadm » 29 maja 2007, 23:39

pitbull2000 napisał(a):Najlepiej byłoby strącić go po prostu gumową kulą. Z motoru by go strąciła, najwyżej by się połamał, ale to już jego prywatna sprawa. Równie dobrze można do niego wystrzelić pociskiem z siatką do łapania zwierząt albo złapać na lasso.

Czyżbyś doradzał jakiejś brygadzie AT??? :|

Widzę, że na każdym kroku czają się "Wujkowie Dobra Rada" hahaha
Lepiej 5 minut później niż 50 lat za wcześnie...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 gru 2004, 02:28
Posty: 3117 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: M6 L8 zbyt słabe by się zepsuć

Postprzez pitbull2000 » 29 maja 2007, 23:46

Po prostu im więcej pisałem słów tym bardziej się śmiałem i tak wyszło.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 sty 2007, 21:29
Posty: 39

Postprzez matthewc » 29 maja 2007, 23:46

Ja żałuje każdej tragicznie-zmarłej osoby... Nie uważam, jakoby policja postapiła słusznie... Skoro chłopak nie miał żadnych toreb, ani maskującego ubioru, tylko zwykłe, to trudno jest mi sobie wyobrazic jakim xxx trzeba byc zeby sobie wyobrazic ze dokonał napadu. Sam osobiscie znam przypadki ucieczki na motorze staremu polonezowi, bo prawka sie nie mialo(oczywiście że nie ja, gdzież bym śmniał... ;]). Stracić życie za coś takiego???? Moj kolega z liceum zabił sie jakies 300 m od szkoly na motorze, wiec podobne tematy dosyć na mnie działają.... :( A policji niestety BARDZO nielubie, bo NIGDY mnie NIC dobrego z ich strony nie spotkało. wręcz przeciwnie. Pomio, ze prawym obywatelem mogę się zwać. Ale uogulniac niemożna... Napewno istnieją gdzieś "dobrzy" policjanci.
Forumowicz
 
Od: 23 maja 2007, 16:52
Posty: 43
Auto: mazda 626 GE

Postprzez marek » 30 maja 2007, 00:17

matthewc napisał(a):Skoro chłopak nie miał żadnych toreb, ani maskującego ubioru, tylko zwykłe, to trudno jest mi sobie wyobrazic jakim xxx trzeba byc zeby sobie wyobrazic ze dokonał napadu



A widziałeś gangstera który po napadzie na bank biegnie przez pół miasta z rajstopą na głowie?? Chyba nie.... Istniało podejrzenie że to może być on, a co ktoś mu zabroni szybko się przebrać po napadzie?

Wg mnie ucieka sie przed policją wtedy kiedy coś się ma na sumieniu (czy to poważne wykroczenie drogowe np jazda po pijaku, czy grubsze sprawy)
Ja jeżdżę szybko autem, jeździłem też motorem i nigdy mnie nie kusiło żeby przed nimi uciekać. Bo co najwyżej mandat od nich dostanę.
Miałem kumpla który raz uciekał motorem przed policją i go złapali. Jak gliniarz mu wytłumaczył że za to grozi manda tylko to nigdy później nie uciekał przed nimi...
Co cię złego spotkało od policji?? Mandat dostałeś?
Człowieku, jak nie podskakujesz to policja nigdy nic Ci nie zrobi...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 lis 2003, 02:08
Posty: 2402 (0/14)
Skąd: nad Bałtykiem
Auto: FR+Django+Rail

Postprzez matthewc » 30 maja 2007, 00:31

marek napisał(a):Człowieku, jak nie podskakujesz to policja nigdy nic Ci nie zrobi...


Ciekawe gdzie Ty żyjesz. Ja też tam chce. To co mnie spotkało to nie Twoja sprawa. Wyraziłem opinie nie poto by o niej dyskutować, a jedynie by odnieść sie do sytuacji.

marek napisał(a):Wg mnie ucieka sie przed policją wtedy kiedy coś się ma na sumieniu (czy to poważne wykroczenie drogowe np jazda po pijaku, czy grubsze sprawy)


.... chyba nigdy nie byłeś młody. Cosik nieżyciowa ta twoja wiedza....
Forumowicz
 
Od: 23 maja 2007, 16:52
Posty: 43
Auto: mazda 626 GE

Postprzez marek » 30 maja 2007, 00:36

matthewc napisał(a):Ciekawe gdzie Ty żyjesz. Ja też tam chce

Żyję w Polsce, jak mniemam tam gdzie Ty. Różne numery się robiło i jakoś problemów nie miałem. Tylko trzeba z kulturą bo policjant też człowiek (i nie jest to sugestia, bo wiem że tak to możesz odebrać)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 lis 2003, 02:08
Posty: 2402 (0/14)
Skąd: nad Bałtykiem
Auto: FR+Django+Rail

Postprzez magicadm » 30 maja 2007, 00:41

matthewc napisał(a):.... chyba nigdy nie byłeś młody. Cosik nieżyciowa ta twoja wiedza....

A jaką "życiową wiedzę" Twoim zdaniem mógł mieć ten zabity podczas ucieczki???

PS
Za grzechy młodości też się płaci.
Lepiej 5 minut później niż 50 lat za wcześnie...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 gru 2004, 02:28
Posty: 3117 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: M6 L8 zbyt słabe by się zepsuć

Postprzez matthewc » 30 maja 2007, 00:50

magicadm napisał(a):Za grzechy młodości też się płaci.



taaa, najlepiej życiem... Toś teraz mądrą sentencją zajechał. Taką dojrzałą...

Mam tyle lat ile zabity chłopak. Nie potrafię stwierdzić na ile świadomy świata był mój rówieśnik. Ty też nie...
Forumowicz
 
Od: 23 maja 2007, 16:52
Posty: 43
Auto: mazda 626 GE

Postprzez Xavier » 30 maja 2007, 07:49

matthewc napisał(a):Mam tyle lat ile zabity chłopak.

Nie musiałeś dodawać. To jasno wynika z tekstów, które głosisz.... :]
Mam nadzieję jednak, że Ty zatrzymujesz się do policyjnej kontroli....zwłaszcza na BLOKADZIE. :|
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 maja 2005, 17:03
Posty: 535 (0/1)
Skąd: Lodz

Postprzez magicadm » 30 maja 2007, 13:45

matthewc napisał(a):taaa, najlepiej życiem... Toś teraz mądrą sentencją zajechał. Taką dojrzałą...

Mam tyle lat ile zabity chłopak. Nie potrafię stwierdzić na ile świadomy świata był mój rówieśnik. Ty też nie...


Sugerujesz, że "mając tyle lat co zabity chłopak" masz prawo jeździć po drodze publicznej motocyklem i jednocześnie nie posiadać na to uprawnień oraz uciekać Policji???
To jakiś nowe upośledzenie???:
"Dajcie mi motorek, to se pokozaczę, bo jestem młody a przepisy to niech zgredy przestrzegają? No, a Policja oczywiście jest "be" "
Lepiej 5 minut później niż 50 lat za wcześnie...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 gru 2004, 02:28
Posty: 3117 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: M6 L8 zbyt słabe by się zepsuć

Postprzez matthewc » 30 maja 2007, 16:26

OOOOOooooooo... No wiadoooomo ;) Rozcykałeś mnie magicadm :D hahaha Bardzo sie rozumiemy doprawdy :)
Ja nawet był bym skłonny zmienić swoje zdanie w niektórych kwestiach, ale tak nieudacznie jestem do tego przekonywany, że nie ma o czym mówić ;]
Tak więc ja może już skończe swoje wywody na forum ogólnym, opanowanym w częsci przez zaaaaje'fajnych" ziomków ;] Szkoda że nie możecie czasem dać sobie siana i pozwolić poprostu człowiekowi coś napisać.
pzdr
Ostatnio edytowano 30 maja 2007, 16:35 przez matthewc, łącznie edytowano 1 raz
Forumowicz
 
Od: 23 maja 2007, 16:52
Posty: 43
Auto: mazda 626 GE

Postprzez Piotrek » 30 maja 2007, 16:34

kiedys trafilem na blokade autostrady w Niemczech (pewnie kogos szukali). Bylem w lekkim szoku, bo po zatrzymaniu podeszlo do mnie 2 kolesi z karabinami jakimis i mi kazali z auta wyjsc. Doprowadzili do swojego auta (wokol pelno innych rowniez z karabinami) i jestem pewien, ze przy wykonaniu jakiegos gwaltowniejszego ruchu przeze mnie, dostalbym minimum po kolanach. A jak bym zaczal uciekac, to czemu mieliby mnie nie łupnąć...jak ucieka, czyli ma cos za uszami, trzeba go zatrzymac. Wiadomo, ze zabic chlopaki nie chca, ale roznie sprawy sie tocza...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 maja 2004, 21:00
Posty: 959
Skąd: Poznań
Auto: 626 GE / 626 GF / PF 125p '75

Postprzez magicadm » 30 maja 2007, 16:45

matthewc napisał(a):Ja nawet był bym skłonny zmienić swoje zdanie w niektórych kwestiach, ale tak nieudacznie jestem do tego przekonywany, że nie ma o czym mówić ;]

Życie nauczy najlepiej :)
matthewc napisał(a):Szkoda że nie możecie czasem dać sobie siana i pozwolić poprostu człowiekowi coś napisać.

Oj tam :). To nie ten dział – tutaj jest o umieraniu z powodu głupoty.
Lepiej 5 minut później niż 50 lat za wcześnie...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 gru 2004, 02:28
Posty: 3117 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: M6 L8 zbyt słabe by się zepsuć

Postprzez b2 » 30 maja 2007, 16:46

Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 lut 2004, 17:33
Posty: 1100 (1/1)
Skąd: Warszawa
Auto: 08 GH 2.5 Dynamic Sport

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości

Moderator

Moderatorzy Moto