Mazda 6 rocznik 2007 w 2008

Pogaduchy motoryzacyjne.

Postprzez Myjk » 13 gru 2007, 14:46

Jakie jest Wasze zdanie? Od co najmniej półtora roku choruję na M6. Początkowo chciałem używaną, ale parę razy się zniechęciłem widokiem używanych samochodów. Teraz chyba już na pewno zapadła decyzja aby kupić nową:

http://otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C3955080

Dostałem od dilera "dobrą", promocyjną ofertę jeśli zamówię do jutra LOL ;) Jestem skłonny, pomimo że chciałem starą furą pojeździć jeszcze do marca-kwietnia (aż się skończy ubezpieczenie).

Co myślicie, poczekać? A jeśli nie będzie już nic na stoku i mi wykupią moją miłość? Tego nowego kaszalota nie chcę kupować... buuuu! Może ktoś się orientuje jak kształtowały się ceny M6 z ubiegłych roczników...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 paź 2007, 08:01
Posty: 5843 (2/8)
Skąd: Warszawa
Auto: Mitsubishi Outlander
PHEV '20

Postprzez Globy » 13 gru 2007, 16:23

Moim zdaniem dealerzy nie zdradza Ci do konca oferty, jaka przygotuja na "zastojałe" modele z ubieglego roku – warto jednak przeciagnac sprawe do konca stycznia/lutego, jesli nadal masz czym jezdzic.

Twoj wybrany dealer niech nie wyrywa sie z promocja i nie stawia pod sciana, bowiem na jego Mazdy raczej lasu rak nie ma ;) Niemniej uwazam wybor "szostki" po liftingu w miejsce nowego modelu za bardzo dobry, ostatnie wypusty sa zazwyczaj najbardziej dopracowanymi konstrukcjami bez wad wieku dzieciecego, z uwzglednieniem utyskiwan klientow oraz statystyk serwisowych.

Nikt nie placi mi za kryptoreklame, jednak ze swojego doswiadczenia (i nie tylko) oraz przywiazania do wygody polecam wykonanie telefonu do salonow Mazdy w Bialymstoku i Lublinie. Udanego zakupu <usmiech>
Klubowicz
 
Od: 24 paź 2003, 22:02
Posty: 9888 (0/3)
Skąd: Warszawa
Auto: C140 M120

Postprzez kowal_ » 13 gru 2007, 19:52

Masz dwie możliwości:

Poczekać – jest duże prawdopodobieństwo że oferta będzie lepsza, ale i ryzyko że możesz przeczekać i nie będzie już modeli tegorocznych.
Albo kupić teraz i przestać interesować się cenami po zakupie w przekonaniu że to był dobry wybór i świetna oferta. :D
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 lis 2007, 20:32
Posty: 47
Skąd: Świdnica
Auto: Mazda 323F, '96 r., 1.5 16v

Postprzez Myjk » 13 gru 2007, 20:29

Globy napisał(a):Niemniej uwazam wybor "szostki" po liftingu w miejsce nowego modelu za bardzo dobry, ostatnie wypusty sa zazwyczaj najbardziej dopracowanymi konstrukcjami bez wad wieku dzieciecego, z uwzglednieniem utyskiwan klientow oraz statystyk serwisowych.

Mnie się nowa Mazda zwyczajnie nie podoba – nie tyle na zewnątrz, bo linię, trzeba przyznać ma ładną. Bardziej odrzuca mnie jej "kosmiczny" dizajn deski rozdzielczej – a zwłaszcza te "tubowate" wskaźniki.

Dzięki za wyrażenie zdania chłopaki – mam weekend na przemyślenie sprawy i reakcję.

Jedno mnie tylko zastanawia (zapytam przy okazji), czemu M6 nie ma wyprowadzonej wentylacji na tylne siedzenia? ;)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 paź 2007, 08:01
Posty: 5843 (2/8)
Skąd: Warszawa
Auto: Mitsubishi Outlander
PHEV '20

Postprzez martinpl » 13 gru 2007, 21:39

Myjk sa niby nawiewy pod przednimi fotelami, z ktorych dmucha na tyl, jednak ich wydajnosc nie jest za wysoka...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 lis 2005, 14:08
Posty: 298 (0/3)
Skąd: Bialystok
Auto: Mazda 6 2.0 MZR-CD

Postprzez domin1979 » 13 gru 2007, 21:51

Myjk napisał(a):Jedno mnie tylko zastanawia (zapytam przy okazji), czemu M6 nie ma wyprowadzonej wentylacji na tylne siedzenia? ;)


Ma, tylko pod przednimi siedzeniami.

Ale pewnie chodziło ci o taką jaką ma Mercedes... to nie :P
Z tego co widzę na zdjęciach to nowa 6-tka też tego nie ma :(
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 wrz 2007, 11:04
Posty: 1331 (0/1)
Skąd: Kielce
Auto: S-Max 2.0T '12
było :( CX-7 Expression '08 2.3 DISI

Postprzez scichy » 13 gru 2007, 22:25

Myjk napisał(a):Co myślicie, poczekać? A jeśli nie będzie już nic na stoku i mi wykupią moją miłość? Tego nowego kaszalota nie chcę kupować... buuuu! Może ktoś się orientuje jak kształtowały się ceny M6 z ubiegłych roczników...


W sumie to też chciałem doradzić żeby poczekać.... ale 90k pln za wersję diesel 143km z ksenonami – to [tiiit] dobra cena... Myślę, że głównym czynnikiem to bardzo niski kurs eur/pln (3.58 dzisiaj). Przewidywanie kursu po nowym roku jest obarczone dużą niepewnością... a nie sądzę, żeby polski dealer mógł zejść z ceną 'w euro' bo taniej nie kupi od Mazda Deutchland...

Żeby skorzystać z jakiś super promocji, musiałbyś uderzać bezpośrednio do niemieckich salonów – najlepiej po samochody pokazowe – prawie jak nowe... Ale trzeba się przejechać do Niemiec i załatwić trochę papierków.

Diesle szczególnie szybko się rozchodzą więc jeżeli to jest samochód/wersja która ci odpowiada w 100% to bierz i ciesz się jazdą...

Seb
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 mar 2007, 18:12
Posty: 157
Skąd: Warszawa
Auto: M6 GY/LF

Postprzez Myjk » 14 gru 2007, 09:15

W sumie to też chciałem doradzić żeby poczekać.... ale 90k pln za wersję diesel 143km z ksenonami – to [tiiit] dobra cena... Myślę, że głównym czynnikiem to bardzo niski kurs eur/pln (3.58 dzisiaj)

No właśnie, co ciekawe diler zaoferował mi wersję Active Plus (czyli to co w ogłoszeniu + pełna skóra i elektryczne siedzenie) za cenę Active. Który taki "hojny"? – obiecałem mu, że nie zdradzę. <jelen> Dostałem możliwość wpłacenia zaliczki – samochód zostanie przetrzymany tyle czasu, ile sobie zażyczę – czyli nawet do marca '08 – trochę to marnotrawstwo, ale... czego się nie robi dla miłości. ;)

Jedno mnie zastanawia – dlaczego np. taki Passat '07 w dużo słabszej wersji jest prawie 20k droższy niż Madzia6? <glupek2>

Dzięki za wyrażenie zdania chłopaki – w rezultacie chyba się skuszę zamówić samochód teraz i z utęsknieniem będę czekać do marca...

PS wczoraj byłem u lokalnego dealera, ale w ferworze podniecenia <jupi> zapomniałem zapytać, czy w M6 '07 BOSE montował radio odtwarzacz CD z MP3? Nie mogę takiego info znaleźć w żadnym folderze czy specyfikacji... w M6 '08 MP3 jest już na pewno...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 paź 2007, 08:01
Posty: 5843 (2/8)
Skąd: Warszawa
Auto: Mitsubishi Outlander
PHEV '20

Postprzez grze.gorz » 14 gru 2007, 11:13

Nie robią BOSE z mp3 w M6, albo BOSE albo mp3. Tak przynajmniej utrzymują w AZ AUTO w wawie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 kwi 2007, 11:14
Posty: 162
Skąd: Warszawa
Auto: szybkie sześć

Postprzez Globy » 14 gru 2007, 14:01

VW sa mocno przecenione... od zawsze.

Z ciekawosci => http://www.dziennik.pl/auto/article9606 ... magaj.html
Klubowicz
 
Od: 24 paź 2003, 22:02
Posty: 9888 (0/3)
Skąd: Warszawa
Auto: C140 M120

Postprzez Myjk » 15 gru 2007, 01:45

Ależ mam ćwieka Panowie, aż mi siebie żal. ;) W rezultacie chyba zamówię. Jutro jeszcze jadę pokatować lokalnego dilera, pojeździć, posiedzieć, pozglądać we wszystkie dziurki Madzi ;)
Pozdor Myjk
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 paź 2007, 08:01
Posty: 5843 (2/8)
Skąd: Warszawa
Auto: Mitsubishi Outlander
PHEV '20

Postprzez greyman » 15 gru 2007, 02:33

W Rzeszowie w październiku mój ojciec kupił M6 2.0 CD HB Active Plus za 96 tys. Mieli tylko jednego rakiego sedana, ktorego kupili sporo wczesniej i zyczyli sobie za niego 107 tys. Ostatecznie dorzucili jeszcze do niej czujniki parkowania (przod i tyl), nawigacje Dayton i komplet zimowek "szesnastek".
Początkujący
 
Od: 3 gru 2007, 18:24
Posty: 4
Skąd: Warszawa
Auto: M6 2.0 CD 140KM, HB

Postprzez Bolek » 17 gru 2007, 13:17

Takie około 90 tysięcy PLN za M6 MZR-CD ze wszystkim (z fabryczną nawigacją) to aktualna cena w Belgii – mam na myśli cenę realną, za którą da się kupić samochód po krótkich pertraktacjach z dealerem.

Oglądałem nową 6 wczoraj na targach w BXL. Od pewnego czasu nosiłem się z zamiarem wymiany starej 6 na nową, jednak po obejrzeniu na żywo i chłodnym przemyśleniu tego zamiaru zrezygnowałem z całej operacji. Nowa 6 jest fajna, jednak jak dla mnie nie powalająco fajna – prawdę mówiąc środek starej 6 w wersji, którą posiadam sprawia na mnie lepsze wrażenie. W sumie samochód bardzo fajny, ale nie powala. Oczywiście nowa 6 oferuje kilka niedostępnych w poprzedniczce gadgetów, ale i obecna 6 ma ich parę a ja i tak ich nie używam...

Fakt, jest to lexusowaty samochód teraz – ale to akurat mi nie przeszkadza. Lexusowaty, jednak pozbawiony snobistycznego podtekstu. Jakbym nie miał żadnej Mazdy, brałbym nową 6 ale jak dla mnie upgrade stara-nowa nie jest znaczący.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 cze 2005, 14:57
Posty: 192 (0/1)
Skąd: Luxembourg
Auto: 6 TRSi MZR-CD 143 5d 2007

Postprzez LesHecK » 5 sty 2008, 22:18

scichy napisał(a):
Myjk napisał(a):Co myślicie, poczekać? A jeśli nie będzie już nic na stoku i mi wykupią moją miłość? Tego nowego kaszalota nie chcę kupować... buuuu! Może ktoś się orientuje jak kształtowały się ceny M6 z ubiegłych roczników...


...

Żeby skorzystać z jakiś super promocji, musiałbyś uderzać bezpośrednio do niemieckich salonów – najlepiej po samochody pokazowe – prawie jak nowe... Ale trzeba się przejechać do Niemiec i załatwić trochę papierków.
...

Seb


No właśnie na forum jakoś się nie dokopałem info o dokumentach które trzeba załawić aby kupić nowkę z salonu np. z Niemiec i przywieźć do PL. Czy ktoś ma jakieś doświadczenie w tej materii. Jak finansowo to wychodzi trzeba jakieś "cła" poopłacać?
Początkujący
 
Od: 2 sty 2008, 13:11
Posty: 17
Skąd: Warszawa
Auto: Laguna I (94)

Postprzez scichy » 6 sty 2008, 12:31

LesHecK napisał(a):No właśnie na forum jakoś się nie dokopałem info o dokumentach które trzeba załawić aby kupić nowkę z salonu np. z Niemiec i przywieźć do PL. Czy ktoś ma jakieś doświadczenie w tej materii. Jak finansowo to wychodzi trzeba jakieś "cła" poopłacać?


Ja się kiedyś przymierzałem, żeby kupić w Danii http://www.dansk-autoimport.dk/english/index_en.htm

Jeżeli chodzi o opłaty to musisz zapłacić akcyzę (ok 3% przy silnikach <= 2.0 i ok.13% przy większych pojemnościach) + VAT 22% + tłumaczenie papierów + koszt zarejestrowani. Kupując za granicą (w ramach EU) płacisz tylko cenę netto (bez VAT).

W końcu się nie zdecydowałem, bo nie do końca wiedziałem jak rozwiązać problem transportu – najlepiej jest na własnych kołach – i ubezpieczenia. Kupując np. w Danii możesz wykupić tablice tymczasowe + OC. Problem jest z AC ... chyba jest możliwe ubezpieczenie samochodu na zagranicznych tablicach o ile będzie zarejestrowany w Polsce w ciągu 30dni (tak w AXA zeznawali) – jest to jednak operacja trochę niestandardowa i nikt nie umiał mi do końca wytłumaczyć jak to należy zorganizować.

Kupiłem M6 od Mazda Białystok (a właściwie nie od tylko przez... bo samochód jest kupowany przez nich od niemieckiego dealera). Dostałem od nich fakturę, tłumaczenie homologacji i jeszcze jakieś szkopskie papiery. Wszystko to było potrzebne do zarejestrowania samochodu więc podejrzewamy, że jeżeli będziesz sprowadzał samodzielnie to będziesz potrzebował podobny komplet.

Z ciekawszy rzeczy, to na podstawie kwoty opłaconej akcyzy (wykazanej na fakturze) można dokładnie określić, ile auto kosztowało w Niemczech i jaka jest marża polskiego salonu... gdy kupowałem samochód rok temu było to naprawdę nie wiele (biorąc jeszcze pod uwagę koszt transportu i papierków)

SEb
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 mar 2007, 18:12
Posty: 157
Skąd: Warszawa
Auto: M6 GY/LF

Postprzez artisan » 6 sty 2008, 21:28

no i jak decyzja ? Madzia jest już twoja czy jeszcze czekasz ?
pozdrówka z Madziolką w tle
Forumowicz
 
Od: 1 kwi 2004, 11:38
Posty: 293
Skąd: Białystok
Auto: Została juz tylko Mazda2 1.4

Postprzez Marco7 » 11 sty 2008, 02:31

<wazuuup>
RX-8 SP Titanium Grey Aero Kit :: Borla :: Greddy Air Diversion Panel :: Agency Power Pulley :: Tokico D-Spec Shocks + Tanabe GF Springs :: Racing Beat Endlinks ::
"A car can be a tool but it can also be so much more. It can be a heart-starter, it can be a drug, it can be a piece of art and it can stir your soul..." J. Clarkson
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 paź 2006, 00:08
Posty: 707 (0/1)
Skąd: Gdynia
Auto: RX-8

Postprzez Myjk » 14 sty 2008, 14:06

Zaliczka wpłacona przed nowym rokiem, teoretycznie mogę już odbierać. Praktycznie czekam na ściągnięcie MP3 playera, coby mi u dilera od razu zamontowali. To samo dotyczy dodatkowego zabezpieczenia anty-porwaniowego. Zdecydowałem się, bo pytałem w paru salonach – wszyscy sprawdzali swoje stoki i nikt nie miał czarnego sedanka w Active+ i to za taką cenę.
Pozdor Myjk
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 paź 2007, 08:01
Posty: 5843 (2/8)
Skąd: Warszawa
Auto: Mitsubishi Outlander
PHEV '20

Postprzez Gawro57 » 14 sty 2008, 23:27

Myjk napisał(a):Zaliczka wpłacona przed nowym rokiem, teoretycznie mogę już odbierać. Praktycznie czekam na ściągnięcie MP3 playera, coby mi u dilera od razu zamontowali. To samo dotyczy dodatkowego zabezpieczenia anty-porwaniowego. Zdecydowałem się, bo pytałem w paru salonach – wszyscy sprawdzali swoje stoki i nikt nie miał czarnego sedanka w Active+ i to za taką cenę.


Tzn. za jaką cenę ??Jeśli możesz oczywiście ją ujawnić.
Jestem zauroczony moją Mazdą...
Link do wykresów z hamowni: str.2
http://forum.mazdaspeed.pl/viewtopic.ph ... c&start=15
1) momentu obrotowego w NM 2) mocy w KM
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 gru 2006, 12:37
Posty: 87
Skąd: Głogów
Auto: Mazda6 2002 – 136 KM hatchback

Postprzez Myjk » 14 sty 2008, 23:40

Gawro57 napisał(a):Tzn. za jaką cenę ??Jeśli możesz oczywiście ją ujawnić.

Teraz już chyba mogę, bo pewnie taniej już chodzą. :) 89k zł brutto.
Pozdor Myjk
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 paź 2007, 08:01
Posty: 5843 (2/8)
Skąd: Warszawa
Auto: Mitsubishi Outlander
PHEV '20

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

Moderator

Moderatorzy Moto