pierwsza Mazda w życiu

Pogaduchy motoryzacyjne.

Postprzez anonimka » 9 lut 2008, 22:45

Waluś napisał(a):jasne, a co niektóre potem bardzo głęboko sięgaja do kieszeni



np tak jak moja hahaha hahaha hahaha
In this white wave I am sinking...
In this silence... In this white wave... In this silence... I believe...
I have seen you, in this white wave, you are silent...
You are breathing in this white wave ...I am free...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 mar 2007, 15:10
Posty: 2013
Skąd: cebullandia...
Auto: hmmm nie ma wyjścia, musi być znów mx3...

Postprzez darekk86 » 10 lut 2008, 01:11

ojjj jak ja zobaczylem w komisie mazde to od razu wiedzialem ze zadna inna. Nawet wgnieciony blotnik ktorego nie bylo na fotkach mnie nie zrazal juz. I spac juz nie moglem przez pare dni...
A jak juz mialem samochod na podworku to nie wysiadalem z niego :] Niedawno spojrzalem na fotki jakie wtedy robilem, to mi sie wszystko przypomnialo. Ten zapach w powietrzu, piekne slonce, no cudo...
I nadal jestem zakochany w tym samochodzie i bez niego nie moge zyc. Jak stoi od miesiaca w warsztacie to choruje przez to. A zamiast kochanej mazdy musze jezdzic uno.... :(
Teraz nawet zajezdzalem do warsztatu ot tak, spojrzec na mazde, zobaczyc czy sie nie zakurzyla, czy nic zlego jej sie nie stalo. Wiem wiem... swir... Ale dobrze mi z tym :D

No a ze mazda potrafi siegnac do kieszeni to dosc dobrze wiem... Ale coz... Milosc kosztuje :]
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 2 gru 2006, 20:58
Posty: 1393
Skąd: Wa-wa/Puławy
Auto: C63 AMG Kombi + Fiat Bravo Psst... + Combo

Postprzez Adaś » 10 lut 2008, 02:02

mariofrost napisał(a):Powiem szczerze, paru znajomych powiedziało ni, że skoro kupiłem mazdę to następnym moim samochodem też będzie mazda i na ten moment się z nimi zgadzam

a ja nie bo mi się oprócz 323F BA i X6 inne nie podobają aż tak bardzo <lol>
6 GG daje radę ale i tak bym wybrał Accorda :P
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 paź 2004, 16:11
Posty: 5866 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: 323F BA Japan Muscle V6

Postprzez darekk86 » 10 lut 2008, 02:08

No mi tez inne mazdy oprocz 323F, X6, X9, rx-8 i rx-7 sie nie podobaja jakos szczegolnie :]
A z tych co mi sie podobaja i tak zdecydowalbym sie tylko na rx-7 bo jest najbardziej unikatowe. Moze kiedys...
Jakos te wszystkie nowe samochody klasy sredniej mi sie nie podobaja, wszystko pod jedno kopyto robione.
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 2 gru 2006, 20:58
Posty: 1393
Skąd: Wa-wa/Puławy
Auto: C63 AMG Kombi + Fiat Bravo Psst... + Combo

Postprzez midzio » 10 lut 2008, 19:20

dziś jak dekiel pucowałem wnętrze 3 godzinki,wziołem jutro wolne i dokończe dzieła nic mi nie przeszkodzi, a i żona nie będzie tak zazdrosna :P
nie musi być niemiecki, nie może być francuski...jest japoński
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 lut 2008, 16:31
Posty: 33
Skąd: Police
Auto: 323 F BJ 1.8 16V 2000 r.

Postprzez trojanrob » 10 lut 2008, 20:15

Gratuluję zakupu.
Moim pierwszym autkiem była madzia (jeszcze z napędem na tył) jakieś 20 lat temu.
miałem Fiaty, BMW, Audi, Nissany i Hondy i 5 lat temu wróciłem do Mazdy, a obecnie szukam dla żonki Mazdy 3.

życzę zadowolenia i samych przyjemności z użytkowania autka.
Obrazek
pozdrowienia
Robert
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 mar 2005, 00:44
Posty: 309
Skąd: SZCZECIN
Auto: była Millenia S 2.3 V6 24v

Postprzez cezkis » 20 lut 2008, 21:37

qbass napisał(a):
midzio napisał(a):mam nadzieję, że bywalcom forum przypomniałem troszkę ten dzień gdy kupili swoją pierwszą MAZDĘ

Oj przypomniałeś, przypomniałeś. Siedziałem w autku ze 2 godz. i nie mogłem uwierzyć, że jest moje :) Dziewczyna pół nocy nie spała :)

Tylko 2 godziny? w pierwszej maździe? Ja do tej pory (po 4 miesiącach) z żalem wysiadam z auta. A te niezapomniane chwile przy zabiegach kąpielowo-kosmetycznych... do tej pory mnie trzyma, choć nie pierwszy to mój samochód, tylko piąty.
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 26 sie 2007, 10:52
Posty: 21
Skąd: Kęty, PL
Auto: M6 GG A+ Diesel 143, 2007
KE cx-5 SkyPassion 2,0 benzyna, zeal red, 2013

Postprzez qbass » 21 lut 2008, 00:22

cezkis napisał(a):Tylko 2 godziny? w pierwszej maździe? Ja do tej pory (po 4 miesiącach) z żalem wysiadam z auta.

Wróciłem do domu po 23, więc już mi się spać chciało :P
Sprzedam sporo części do MX-6/626 GE KL :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 kwi 2007, 10:39
Posty: 1021 (0/2)
Skąd: Sokołów Podlaski
Auto: MX-6 GE KL

Postprzez siegu » 21 lut 2008, 10:33

Cukierek napisał(a):midzio powiem Ci prawdę jako że mam już 3 Mazdę w życiu:

Mazda uzależnia


Ja mam drugą i pewnie będzie trzecia i cz...ta i ...... :D

midzio gratuluje zakupu. ;)
Pozdrawiam
Moderator
 
Od: 27 sie 2007, 18:08
Posty: 2121 (0/4)
Skąd: Osielsko / Bydgoszcz
Auto: 626 GF FS
Infiniti M37x
Mitsubishi Colt Cz3

Postprzez xXx » 21 lut 2008, 11:24

Po zakupie pierwszej BA KF od razu rozpędziłem samochód do V-max, niezapomniane uczucie...


Pozostałe samochody, only formalność..
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 paź 2003, 01:01
Posty: 2775 (0/5)
Skąd: Lublin
Auto: Audi A6 Avant 2.8 V6 APR

Postprzez midzio » 22 lut 2008, 17:12

cholerna pogoda nie mozna autka dobrze wypucowac i fotek nastrzelac <killer>
nie musi być niemiecki, nie może być francuski...jest japoński
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 lut 2008, 16:31
Posty: 33
Skąd: Police
Auto: 323 F BJ 1.8 16V 2000 r.

Postprzez Adaś » 22 lut 2008, 19:32

xXx napisał(a):Po zakupie pierwszej BA KF od razu rozpędziłem samochód do V-max,

ja musiałem 2tyś km docierać silnik, ale w drodze do Tomaszowa Mazowieckiego na 2 pasmnówce akurat 2tys km minęło w 3 osoby pocinęła ponad 200:D
niezapomniane uczucie...

:D
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 paź 2004, 16:11
Posty: 5866 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: 323F BA Japan Muscle V6

Postprzez wujass » 22 lut 2008, 19:32

Adaś napisał(a):mariofrost napisał:
Powiem szczerze, paru znajomych powiedziało ni, że skoro kupiłem mazdę to następnym moim samochodem też będzie mazda i na ten moment się z nimi zgadzam

a ja nie bo mi się oprócz 323F BA i X6 inne nie podobają aż tak bardzo
6 GG daje radę ale i tak bym wybrał Accorda


A moim nastepnym bedzie 3000gt lub supra, bo najpiekniejsza z mazd Eunos Cosmo w Polsce raczej jest niedostepna :(

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c5e ... 1686c.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/4ea ... b6e1f.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ab7 ... 76bea.html
Samo zło!!!
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 21 paź 2006, 15:22
Posty: 107
Skąd: wawa
Auto: mx-6 v6

Postprzez nasedo » 22 lut 2008, 20:01

sowik napisał(a):ja swoją przygodę z pierwszym własnym samochodem też zacząłem od mazdy, swoją fascynacją zaczynam zarażać ojca, który chce zmienić opla na mazdę :D
ja swojej szukałem, szukałem, aż ona mnie znalazła. stała sobie jako jedyna (!) BG na słomczyńskiej giełdzie... nie było żadnej innej, ani F-ki ani sedana, nic... ona jedna :) później poczekała na mnie jeszcze tydzień i stała się moja ;)


bo BG to po prostu BG i nic tego nie zmieni <ganja> , ja swojej już kupiłem nowe "kapcie" :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 mar 2007, 21:48
Posty: 127
Skąd: prawie Krosno
Auto: 323 BG 93' 3d 1.6 16v

Postprzez Lulka » 3 mar 2008, 01:33

heheh oczywiście że pamiętam ten piękny gorący dzień 30 sieprnia kiedy to pojechałam tylko obejrzeć autko ... jak ją zobaczyłam to wiedziałam że będzie moja .. pojechałam tam odrazu z moim zaufanym i najwsanialszym na świecie mechanikiem .. (serio nie ma lepszego) .. krótka jazda sprawdzająca .. zaliczka .. a nastepnego dnia moje maleństwo juz stało pod moimi oknami :) hehe i stoi do dziś :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 lut 2008, 01:19
Posty: 2749
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 323 BJ B3 '98
Mazda mx5 NB FL '02

Postprzez Akar.Zaephyr » 3 mar 2008, 04:41

Ech, pierwsza przejazdzka...
Byłem zaskoczony ( bo wcześniej jeździłem tylko z ojcem Megane ) jak wysoko poprowadzona była linia boczna okien, deski rozdzielczej... Czułem się w efce jak w czołgu – bezpieczny, otulony blacha i wzmocnieniami. Obie ręce podparte na podłokietnikach, otwarty szyberdach ( ciepły czerwiec ) i okno...

Ech... ;(

To był mój pierwszy samochód – pierwszy i najwspanialszy. Pięć miesięcy razem na drodze, trochę ponad 20.000 km razem i jedyne co to... Zerwane mocowanie środkowego wydechu – zardzewiałe ze starości.

Mazdy, jeśli tylko ktoś dba o nie na podstawowym poziomie, to najwspanialsze wozy na świecie.
Swojej nigdy nie zapomne...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 paź 2014, 14:54
Posty: 792 (3/6)
Auto: Były: Mazda 323F BA, Mazda MX5 NA
Honda NC700SDE
Jest: Hultaj Jonek Hajbryd

Postprzez Lulka » 3 mar 2008, 10:57

ja kupiłam moje maleństwo jak miało 9 lat i powiem wam że jak podnieśliśmy maske to byliśmy w szoku ... silniczek w idealnym stanie ... wszystko super utrzymane ... a tylna kanapa wygląda jak nie uzywana :) wszystko czysciutkie etc ...

i tak to prawda .. ze w mazdzie mozna sie czuc bezpieczenie :) ja tam ze swojej mogłabym nie wysiadać :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 lut 2008, 01:19
Posty: 2749
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 323 BJ B3 '98
Mazda mx5 NB FL '02

Postprzez robsson » 6 mar 2008, 18:27

jako swiezo upieczony wlasciciel mazdy,poczytalem troche na forum o xedosie 6,poogladalem troche fotek i....jestem "zalamany"!W porownaniu z autami innych uzytkownikow moja madzia to obraz nedzy i rozpaczy.Cieszy mnie jednak to ze w wiekszosci opini wyglaszanych na forum, xedos jest chwalony i ogolnie dobrze oceniany.Ja swojego kupilem niespelna 2 miesiace temu,trfila sie okazja wiec sie nie zastanawialem,no i jak to z okazjami bywa,z kazdym przejechanym kilometrem zaczela sie wydluzac lista drobnych usterek i powazniejszych awarii.No ale jestem cale szczescie realista i wszystko,prawie wszystko przewidzialem.Wiadomo cudow nie ma,za male pieniadze nie da rady kupic auta ktore bedzie w idealnym stanie.Dlatego wczesniej wkalkulowalem ryzyko okazji w koszty i wyszlo mi na to ze tak czy siak oplaci sie.Tylko nie przewidzialem tego ze zanim doprowadze mojego xedosa do ladu musi minac troche czasu i to mnie irytuje bardzo,bo juz chcialbym sprawdzic faktyczne mozliwosci tego autka,a nie moge za nim nie wyminie kilku kluczowych dla bezpiecznej(szybkiej) jazdy podzespolow.Mam nadzieje ze po reanimacji moja mala pokaze na co ja stac.Mimo tych wszystkich niedomagan,a jest ich wiele,pokochalem to auto,bo wyobrazilem sobie ile radosci mozna czerpac z jazdy tym samochodem jezeli bedzie w pelni sprawne.Skoro w takim stanie w jakim jest obecnie sprawia mi frajde,to co bedzie pozniej?A i jeszcze jedno,brzmienie V6 w tym aucie to poprostu muzyka dla moich uszu,zastanawiam sie czy jest sens montowania jakiegos audio.
xedos i wszystko jasne(nawet swiatla)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 mar 2008, 21:45
Posty: 47
Skąd: Darmstadt
Auto: xedos6(CA)KF 2.0 V6`95,astra f

Postprzez Majlo » 9 mar 2008, 23:01

pamiętam jak kupiłem swoją i jeździałem po mieście bez tablic rejestracyjnych..... wszyscy się w głowę pukali.... :P
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 paź 2007, 15:06
Posty: 150
Skąd: Kraków + okolice
Auto: Toledo II 1,9TDI ARL 150km- 2001r

Postprzez Awik » 17 mar 2008, 01:15

No coz :) co tu duzo mowic juz 3 dzien nie moge uwierzyc ze mam takie auto :) przejechalem juz 1500km i nie zaluje wcale, cos wspanialego. Przesiadlem sie ze Skody Favorit a to tak jak bym zamienil 50-cio letnia kobiete na 25 <lol>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 16 mar 2008, 01:11
Posty: 67
Skąd: Warszawa
Auto: BA KF 95'

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości

Moderator

Moderatorzy Moto