Na światłach mijania przez cały rok – od 17 kwietnia b.r.

Pogaduchy motoryzacyjne.

Czy popierasz wprowadzenie obowiązku jazdy przez cały rok na światłach?

Tak
146
57%
Nie
103
40%
Nie mam zdania
7
3%
 
Liczba głosów : 256

Postprzez Fiveopac » 16 lut 2007, 19:27

Negoiu napisał(a):Jeśli Wasza odpowiedź brzmi, że widać lepiej samochód bez oświetlenia, to nie ma tematu.

Oczywiscie ze lepie widac ale jest pewien poziom, po minieciu ktorego popadamy w absurd. Np. aby jeszcze lepiej bylo widoczne auto proponowalbym nakaz montazu neonow pod auto, przecuiez wtedy pojazd takze bedzie lepiej widoczny niz na zwyklych swiatlach. Jesli tak to nie ma tematu....
Jakos pol europy jezdzi bez swiatel w sloneczne dni i z tego powodu nie wymierają masowo hahaha
Krotko – ta ustawa to typowa zapchajdziura. Nie od tego sa oni, nie od tego oni sa, powtorze raz jeszcze nie od tego sa oni.
Less roof, more fun
Obrazek
Forumowicz
CUP 2017 miejsce 3
CUP 2018 miejsce 3
 
Od: 25 kwi 2005, 20:07
Posty: 4294 (8/31)
Skąd: Bydgoszcz
Auto: MX5 NC 2.5T
RX8 R3

Postprzez Negoiu » 16 lut 2007, 19:33

Fiveopac napisał(a):Oczywiscie ze lepie widac

uff <lol>

Fiveopac napisał(a):po minieciu ktorego popadamy w absurd.


oczywiście, zgoda, ale

Fiveopac napisał(a):proponowalbym nakaz montazu neonow pod auto


tego nam jeszce nikt nie proponuje. Dzieki Bogu.

Fiveopac napisał(a):Jakos pol europy jezdzi bez swiatel w sloneczne dni i z tego powodu nie wymierają masowo


Tego byś chciał, aby w końcu zaakceptować to prawo??


Fiveopac napisał(a):Nie od tego sa oni, nie od tego oni sa, powtorze raz jeszcze nie od tego sa oni.


sorry, ale od czego są? Jeszcze zabierz im pracę w Sejmie, to dopiero zaczną się nudzić... <killer>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 maja 2006, 11:23
Posty: 149
Skąd: Poznań
Auto: 626 GD F8 1.8 12V+LPG

Postprzez jaqb » 16 lut 2007, 19:50

Przepraszm cię za moje skróty myślowe "qlesh"<lol> tak napisałeś:
qlesh napisał(a):Jeżeli komuś nie wpojono do łba na nauce jazdy, kiedy sa warunki zmniejszonej przejrzystości powietrza i, że w takich warunkach zobowiązany jest do włącznia świateł mijania (przeciwmgielnych) to naprawdę nie sądzę, że powinien siadać za kierownicę. To działa w obie strony, czyli wiedzieć kiedy tych świateł nie używać też by się przydało.


Twoja wypowiedź spowodowała u mnie uczucie taniości i niedouczenia <lol> bo niby czemu mam nie używać świateł mijania w dzień. Moja odpowiedź w całości ;P

jaqb napisał(a):Nie wiem kolego co ci wpojono do łba na kursie ale napewno nie to że jazda na świtłach jest niebezpieczna . Przepraszam jeżeli się mylę i ci to wpojono ale wtedy sprawdź papiery instruktora . Wymagasz od wszytkich kierowców rozsądku i wyobraźni – tak nie jest sam wiesz przytaczając rózne przykłady.


Tą wypowiedzią chciałem ci dać do zrozumiena że nie które żeczy na kursie są powiedziane wprost "obowiązek" <killer> ale nie można swojego zachowania na drodze zawężać tylko do kursu <jelen> <glupek2> , a gdzie doświadczenie, intuicja. Druga część wypowiedzi miała zaznaczyć fakt iż mało bystrych kierowców nie brakuje i przepis zwolni ich od podejmowania deczji czy jest już czas na włączenie świateł czy nie bo będą całą dobą jeździć z włączonymi. <jupi>
Pozdrawiam
Adam
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 5 sie 2006, 14:47
Posty: 15
Skąd: Warszawa
Auto: 323 f 1.6 16V 93r

Postprzez qlesh » 16 lut 2007, 19:51

Ja mam dość hahaha
Jeździjcie sobie jak chcecie, na światłach czy bez :D je**e mnie to hahaha
Noś odblaski i żyj When I go driving I stay in my lane but getting cut off it makes me insane I open the glove box reach inside I'm gonna wreck this fucker's ride...Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 lut 2005, 03:28
Posty: 1628 (0/1)
Skąd: Tychy
Auto: matyczna ośmiobiegowa

Postprzez Fiveopac » 16 lut 2007, 19:55

Tego byś chciał, aby w końcu zaakceptować to prawo??

Spokojnie, jako Superman poradze sobie z tym problemem, zawsze bede na miejscu!

sorry, ale od czego są? Jeszcze zabierz im pracę w Sejmie, to dopiero zaczną się nudzić... killer

Lepiej dla nas byloby gdyby zabrali sie za reczne przepisywaniu starych ksiąg i ich introligacje.

A tak wogule to juz po frytach, pytanie tylko kiedy ustawa wchodzi w zycie. Jedyne co mnie wkurza to fakt totalnej ignorancji rzeczywistych problemow naszych scieżek dla samochodow i leczenie syfilisu pudrem. Lepiej by przepisali kilka starodruków, efekt bylby ten sam.
Less roof, more fun
Obrazek
Forumowicz
CUP 2017 miejsce 3
CUP 2018 miejsce 3
 
Od: 25 kwi 2005, 20:07
Posty: 4294 (8/31)
Skąd: Bydgoszcz
Auto: MX5 NC 2.5T
RX8 R3

Postprzez jaqb » 16 lut 2007, 19:57

qlesh napisał(a):Jeździjcie sobie jak chcecie, na światłach czy bez je**e mnie to


Tak trzymać <lol> <spoko> <jupi> jeszcze kiedyś podziękujesz politykom za ich wysiłek hahaha <lol> hahaha <lol>
Pozdrawiam
Adam
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 5 sie 2006, 14:47
Posty: 15
Skąd: Warszawa
Auto: 323 f 1.6 16V 93r

Postprzez qlesh » 16 lut 2007, 19:58

jaqb napisał(a):jeszcze kiedyś podziękujesz politykom za ich wysiłek

Na bank.. nie wiesz co mówisz. :)
Noś odblaski i żyj When I go driving I stay in my lane but getting cut off it makes me insane I open the glove box reach inside I'm gonna wreck this fucker's ride...Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 lut 2005, 03:28
Posty: 1628 (0/1)
Skąd: Tychy
Auto: matyczna ośmiobiegowa

Postprzez Negoiu » 16 lut 2007, 20:00

Fiveopac napisał(a):jako Superman poradze sobie z tym problemem, zawsze bede na miejscu!


sie rozumie :)


Fiveopac napisał(a):Lepiej dla nas byloby gdyby zabrali sie za reczne przepisywaniu starych ksiąg i ich introligacje


myslisz, żeby potrafili? Wątpię.


Fiveopac napisał(a):A tak wogule to juz po frytach, pytanie tylko kiedy ustawa wchodzi w zycie.


Właśnie, kto wie?

qlesh napisał(a):Ja mam dość


nie poddawaj się ;)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 maja 2006, 11:23
Posty: 149
Skąd: Poznań
Auto: 626 GD F8 1.8 12V+LPG

Postprzez qlesh » 16 lut 2007, 20:03

Negoiu napisał(a):qlesh napisał:
Ja mam dość


nie poddawaj się

Co Ty, stary :D nie mam siły. Już kiedyś to było tłuczone w kółko to samo :D I też było chyba 7 czy 8 stron do jednego tematu w kółko o tym samym.
Lepiej kazać zapalić wszystkim światła niż się wziąć za drogi i niesprawne samochody, może i racja <spoko>
hahaha
Noś odblaski i żyj When I go driving I stay in my lane but getting cut off it makes me insane I open the glove box reach inside I'm gonna wreck this fucker's ride...Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 lut 2005, 03:28
Posty: 1628 (0/1)
Skąd: Tychy
Auto: matyczna ośmiobiegowa

Postprzez Czolgista » 16 lut 2007, 20:22

Fiveopac napisał(a):Tak wlasnei jest, ja poszedlem nawet krok dalej i jestem nawet Supermenem. Wiedzials?

<spoko> zawsze lubiłem gości w majtkach naciągniętych na kalesony <lol>

Fiveopac napisał(a): hahaha hahaha hahaha pozwij nas ze nie chcemy pustych ustaw.

nooo, śmieszne że ho ho a ja nadal nie rozumiem w czym Ta ustawa tak właściwie Wam przeszkadza? wytłumaczcie mi to bo nie mogę załapać jakoś... :|
<center>I am the 6th son of the 6th son of the 6th son I am the borged again son of war
Technology's child, daughter of rebellion, son of a bitch blossom of a whore
I am a god-killing virus, destruction with 8 arms, monster with seven severed heads
I am the son of mars, cleansed with infected blood, vile disease walking on 2 legs

The devil made me do it</center>

<center>Moja "Twarzowa Książka"
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 kwi 2006, 00:04
Posty: 336
Skąd: Konin / Worcester
Auto: Mondeo 1.8 Zetec '99

Postprzez Negoiu » 16 lut 2007, 20:30

qlesh napisał(a):Lepiej kazać zapalić wszystkim światła niż się wziąć za drogi i niesprawne samochody, może i racja


chyba nie łudziłeś się, że zaczną od najtrudniejszego ? ;)

qlesh napisał(a):Już kiedyś to było tłuczone w kółko to samo I też było chyba 7 czy 8 stron do jednego tematu w kółko o tym samym.

vs.
Czolgista napisał(a):wytłumaczcie mi to bo nie mogę załapać jakoś...


qlesh do roboty... <lol>

Poważnie, lepsze to niż dodatkowy podatek na drogi nie?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 maja 2006, 11:23
Posty: 149
Skąd: Poznań
Auto: 626 GD F8 1.8 12V+LPG

Postprzez Misiek-Bełchatów » 16 lut 2007, 20:30

Ja moge jeździć na światłach cały rok, aczkolwiek w słoneczne latem można często o nich zapomnieć, a wtedy oczywście nagrodą za naszą pamięć pewnie mandacik :|
... a kamieniami w dzieci nie rzucam bo nie wiem które moje ;)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 wrz 2005, 18:55
Posty: 1100
Skąd: Bełchatów
Auto: Toyota Corolla E11 1.6 VVT-i

Postprzez Puhcio » 16 lut 2007, 20:35

Negoiu napisał(a):Poważnie, lepsze to niż dodatkowy podatek na drogi nie?


Czwarty ? Spoko, i tak coś wymyślą.

A ja powtarzam ...

Puhcio napisał(a):Jestem przeciw, bo moim zdaniem nie odniesie to większego skutku. Tak zamiast słońca oślepią kogoś źle wyregulowane światła, czy dołożone xenony ...


***

Czolgista napisał(a):nooo, śmieszne że ho ho a ja nadal nie rozumiem w czym Ta ustawa tak właściwie Wam przeszkadza? wytłumaczcie mi to bo nie mogę załapać jakoś...


Fiv ma otwierane "oczy" w MX5. Aerodynamika. ;)
Pozdrawiam,
Paweł
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 16 sty 2005, 17:08
Posty: 2553
Skąd: Katowice
Auto: Volvo S70 2.5 A/T LPG

Postprzez qlesh » 16 lut 2007, 20:53

Negoiu napisał(a):qlesh napisał:
Już kiedyś to było tłuczone w kółko to samo I też było chyba 7 czy 8 stron do jednego tematu w kółko o tym samym.

vs.
Czolgista napisał:
wytłumaczcie mi to bo nie mogę załapać jakoś...


qlesh do roboty...

Co Ty, pier****ę. Już wszystko powiedziałem co miałem powiedzieć.

Negoiu napisał(a):qlesh napisał:
Lepiej kazać zapalić wszystkim światła niż się wziąć za drogi i niesprawne samochody, może i racja


chyba nie łudziłeś się, że zaczną od najtrudniejszego ?

No.. otwarłeś mi oczy hahaha
Myślą, że zrobią z Polski drugie Niemcy i nie będzie wypadków w ogóle hahaha
Noś odblaski i żyj When I go driving I stay in my lane but getting cut off it makes me insane I open the glove box reach inside I'm gonna wreck this fucker's ride...Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 lut 2005, 03:28
Posty: 1628 (0/1)
Skąd: Tychy
Auto: matyczna ośmiobiegowa

Postprzez Czolgista » 16 lut 2007, 20:57

Puhcio napisał(a):Fiv ma otwierane "oczy" w MX5. Aerodynamika. ;)

ok, niech będzie :)
ale rozumiem w takim razie, że jeździ bez klimy, bez radia i innej elektryki bo przecież to też zwiększa zużycie paliwa... :P
<center>I am the 6th son of the 6th son of the 6th son I am the borged again son of war
Technology's child, daughter of rebellion, son of a bitch blossom of a whore
I am a god-killing virus, destruction with 8 arms, monster with seven severed heads
I am the son of mars, cleansed with infected blood, vile disease walking on 2 legs

The devil made me do it</center>

<center>Moja "Twarzowa Książka"
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 kwi 2006, 00:04
Posty: 336
Skąd: Konin / Worcester
Auto: Mondeo 1.8 Zetec '99

Postprzez qlesh » 16 lut 2007, 20:58

Czolgista napisał(a):Puhcio napisał:

Fiv ma otwierane "oczy" w MX5. Aerodynamika.

ok, niech będzie
ale rozumiem w takim razie, że jeździ bez klimy, bez radia i innej elektryki bo przecież to też zwiększa zużycie paliwa...

I bez wycieraczek w czasie deszczu <spoko>;)
Noś odblaski i żyj When I go driving I stay in my lane but getting cut off it makes me insane I open the glove box reach inside I'm gonna wreck this fucker's ride...Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 lut 2005, 03:28
Posty: 1628 (0/1)
Skąd: Tychy
Auto: matyczna ośmiobiegowa

Postprzez Puhcio » 16 lut 2007, 20:59

Czolgista napisał(a):ale rozumiem w takim razie, że jeździ bez klimy, bez radia i innej elektryki


Polowa MX5 i tak tego nie miała... :D
Pozdrawiam,
Paweł
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 16 sty 2005, 17:08
Posty: 2553
Skąd: Katowice
Auto: Volvo S70 2.5 A/T LPG

Postprzez Fiveopac » 16 lut 2007, 21:21

Czolgista napisał(a):ok, niech będzie usmiech
ale rozumiem w takim razie, że jeździ bez klimy, bez radia i innej elektryki bo przecież to też zwiększa zużycie paliwa... język

Nie kumasz. Ja nie licze zuzycia paliwa i to czyni mnie szczesliwym posiadaczem mazdy :P niewazne ze przez zapalone swiatla bedzie mi palil litr wiecej, wazne jest to ze przez te wysuniete z maski hamulce aerodynamiczne, uciekaja mi cenne ulamki sekundy w sprincie do setki hahaha
Less roof, more fun
Obrazek
Forumowicz
CUP 2017 miejsce 3
CUP 2018 miejsce 3
 
Od: 25 kwi 2005, 20:07
Posty: 4294 (8/31)
Skąd: Bydgoszcz
Auto: MX5 NC 2.5T
RX8 R3

Postprzez Czolgista » 16 lut 2007, 21:25

Fiveopac napisał(a):Nie kumasz. Ja nie licze zuzycia paliwa i to czyni mnie szczesliwym posiadaczem mazdy :P niewazne ze przez zapalone swiatla bedzie mi palil litr wiecej, wazne jest to ze przez te wysuniete z maski hamulce aerodynamiczne, uciekaja mi cenne ulamki sekundy w sprincie do setki hahaha

ahhj ja głupi zawsze zapominam, że jazda do pracy, na spotkanie czy wakacje to wyścig gdzie liczy się każdy ułamek sekundy ;)
<center>I am the 6th son of the 6th son of the 6th son I am the borged again son of war
Technology's child, daughter of rebellion, son of a bitch blossom of a whore
I am a god-killing virus, destruction with 8 arms, monster with seven severed heads
I am the son of mars, cleansed with infected blood, vile disease walking on 2 legs

The devil made me do it</center>

<center>Moja "Twarzowa Książka"
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 kwi 2006, 00:04
Posty: 336
Skąd: Konin / Worcester
Auto: Mondeo 1.8 Zetec '99

Postprzez Fiveopac » 16 lut 2007, 21:31

Czolgista napisał(a):ahhj ja głupi zawsze zapominam, że jazda do pracy, na spotkanie czy wakacje to wyścig gdzie liczy się każdy ułamek sekundy oczko

Nawet nie wiesz jak szybko stygną bułki w sklepie....
Less roof, more fun
Obrazek
Forumowicz
CUP 2017 miejsce 3
CUP 2018 miejsce 3
 
Od: 25 kwi 2005, 20:07
Posty: 4294 (8/31)
Skąd: Bydgoszcz
Auto: MX5 NC 2.5T
RX8 R3

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości

Moderator

Moderatorzy Moto