motostat.pl

Pogaduchy motoryzacyjne.

Postprzez sq2jul » 8 sty 2009, 17:59

ja zaczalem wozic w samochodzie dlugopis ;) i po kazdym tankowaniu na rachunku ze stacji benzynowej sobie zapisuje ile przejechalem km od ostatniego tankowania i jaki jest aktualny przebieg samochodu :)
Smoki i gołe baby
Forumowicz
 
Od: 29 wrz 2007, 21:15
Posty: 6700 (241/160)
Skąd: Bydgoszcz
Auto: gnojarz & bezdasznik

Postprzez Akar.Zaephyr » 8 sty 2009, 18:11

Już jakiś czas temu założyłem tam sobie konto – bardzo podoba mi się serwis.
Będę na stałe tam zaglądał by update'ować dane – nareszcie mamy coś swojskiego :)

PS: Jak komuś nie chce się czekać na wprowadzenie dwóch tankowań żeby wyliczyć średnią to niech od razu zatankuje do pełna, wyzeruje licznik i przy następnym tankowaniu do pełna policzy sobie ile przejechał :) Zawsze tak robię – od pełnego do pełnego i ładnie wszystko się liczy :)

PS: Panie nJaro – byłaby możliwość wprowadzenia kilku innych wzorór ikonek ze średnim spalaniem dla for? Jakieś inne kolory tła, wzory czy coś :) Nie ukrywam że bardzo chciałbym taki znaczek z kolorem mniej więcej tak jak mojej Madzi ale to już zbyt duże życzenie :) Fakt że kilka innych kolorków byłoby fajnych :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 paź 2014, 14:54
Posty: 792 (3/6)
Auto: Były: Mazda 323F BA, Mazda MX5 NA
Honda NC700SDE
Jest: Hultaj Jonek Hajbryd

Postprzez Myjk » 8 sty 2009, 18:41

Akar.Zaephyr napisał(a):nareszcie mamy coś swojskiego

Kolega prowadził prace nad takim serwisem jeszcze w zeszłym roku.
Nawet beta-testowałem tą jego stronkę. :) Gdyby się nie lenił,
to pewnie byłby pierwszy... :P

Ja też się zarejstrowałem, dzisiaj przepiszę dane z google documents i zobaczymy jak działa.
PS a jest linkowanie spalania jak tym niemieckim serwisie?
Pozdor Myjk
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 paź 2007, 08:01
Posty: 5843 (2/8)
Skąd: Warszawa
Auto: Mitsubishi Outlander
PHEV '20

Postprzez Mirek » 8 sty 2009, 19:51

Myjk napisał(a):PS a jest linkowanie spalania jak tym niemieckim serwisie?


Myjk czy chodzi Ci o to co nJaro, sq2jul i Akar mają w swoich podpisach? ;)
no i wkrótce ja jak się zmobilizuję do wyedytowania podpisu :P bo póki co jeszcze spritmonitor reklamuje :P

ps. nJaro – przydałoby się coś jak na spritmonitor, mianowicie żeby przy listowaniu użytkowników było widać jaką ilość tankowań dana osoba ma już wpisanych, wiadomo tankowanie z 2 lat jest bardziej miarodajne niż 2 tankowania z ostatniego tygodnia ;) no i sortowanie wg tej 'miarodajności' też byłoby fajne, no i wg. konkretnego modelu samochodu.
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 kwi 2007, 22:55
Posty: 1404 (1/22)
Skąd: Żywiec / Kraków
Auto: Mazda 3 BM '14 / 3 BL '09 / 6 GG '02
były:
Mazda 6 GY '03 / 323F BA '96 / 323F BG '92 / 626 GD '89

Postprzez Myjk » 8 sty 2009, 20:13

Mirek napisał(a):Myjk czy chodzi Ci o to co nJaro, sq2jul i Akar mają w swoich podpisach?

Ops, nie zauważyłem... ;)

Mirek napisał(a):jest bardziej miarodajne niż 2 tankowania z ostatniego tygodnia

Fakt, może zrobić ikonki jak na Allegro w zależności od ilości wpisów... ;)
Pozdor Myjk
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 paź 2007, 08:01
Posty: 5843 (2/8)
Skąd: Warszawa
Auto: Mitsubishi Outlander
PHEV '20

Postprzez sq2jul » 8 sty 2009, 20:44

a ja bym sobie zyczyl ;) zeby w statystyce auta znalazlo sie srednie spalanie w miescie i na trasie w lato i w zime i jeszcze, zeby mozna bylo robic statystyki kosztow eksploatacji – koszt ogolny, tylko koszt tankowania, tylko koszt czesci eksloatacyjnych itd.
Smoki i gołe baby
Forumowicz
 
Od: 29 wrz 2007, 21:15
Posty: 6700 (241/160)
Skąd: Bydgoszcz
Auto: gnojarz & bezdasznik

Postprzez Myjk » 9 sty 2009, 00:39

Ha! Mam i ja... :)
Pozdor Myjk
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 paź 2007, 08:01
Posty: 5843 (2/8)
Skąd: Warszawa
Auto: Mitsubishi Outlander
PHEV '20

Postprzez nJaro » 9 sty 2009, 02:20

dzieki za wszystkie pozytywy i za spory udzial mazdy w serwisie

wszystkiego slucham i wszystko notuje

sporo jest jeszcze rzeczy ktore beda sie pojawiac i napewno bedzie WSZYSTKO co jest na spritmonitorze a nawet i wiecej ale po kolei
od teraz praktycznie ruszaja testy przypominajki wiec mozecie testowac, wpisywac, komentowac – opcja dostepna po kliknieciu w statsy auta

pozdrawiam


P.S. sq2jul – kilka tych informacji o spalaniu znajdziesz w "szegolach" statsow danego auta
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 gru 2008, 14:44
Posty: 78

Postprzez Myjk » 9 sty 2009, 10:36

Przede wszystkim chciałem podkreślić pewien błąd logiczny przy wpisach. Trzeba opierać się na przebiegu głównym samochodu, a nie dystansie... http://www.motostat.pl/member/vehicles/stats/id/597 – na moim przykładzie. Dodaję pozycję 200.03.01 (pierwsze tankowanie po zakupie samochodu), na liczniku 2km. Tankuję 60 litrów i jadę? No właśnie, nie wiadomo ile... Ale przy drugim tankowaniu 2008.03.11 wklepuję już przebieg całkowity 690 i wtedy wylicza się automatycznie przebyty dystans poprzedniego tankowania oraz spalanie z tego tankowania.

EDIT teraz wcale mi nie liczy tankowań na początku, czemu?
Ogólnie jest błąd, chyba że coś nie tak rozumuję.

Ponadto to jakby uprości procedurę, gdyż nie trzeba będzie resetować licznika dystansu w samochodzie i spisywać dwóch wartości z deski. Osobiście wpisy dodaję zaraz po zatankowaniu, a nie pod koniec wyjeżdżania baku. Może taka procedura sprzyja tym, którzy tankują mało i często, ale dla mnie to zdecydowanie upierdiwe, bo tankuję średnio co 2 tygodnie. Ostatnia pozycja wprawdzie będzie wisielcza, ale czemu to przeszkadza? U mnie to wygląda tak. Tankuję, przyjeżdżam do domu, robię wpis i zostawiam do kolejnego tankowania. Przy kolejnym wpisie autoamtycznie wylicza mi dystans, a dodatkowo uzupełniam dane o dystans przebyty miasto/trasa (patrz niżej pkt. 1):

Obrazek

Zaproponuję jeszcze 2 dodatkowe zestawienia.

1. Obok "ptaszków" w pozycjach "drogi" można by było dodać przejechany dystans na poszczególnych trasach (oczywiście w przybliżeniu), a następnie wyliczyć procent z tras po jakich się poruszamy.

2. Brakuje mi też czasu między tankowania... z tego też jest dobra statystyka – jak często odwiedzamy stację w stosunku do przebiegu. :)

Dodatkowo, może się da, przy najeżdżaniu na kropki wykresu "hajlajtować" pozycję w spisie? Byłoby pomocne.
Pozdor Myjk
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 paź 2007, 08:01
Posty: 5843 (2/8)
Skąd: Warszawa
Auto: Mitsubishi Outlander
PHEV '20

Postprzez nJaro » 9 sty 2009, 11:39

1. system oblizca dystans z roznicy przebiegu
2. nie liczy pierwszych tankowan bo czasem powodowalo to bledy
zeby liczyl pierwsze tankowania nalezaloby zalozyc ze pierwsze jest "pelne" i "do pelna", jezeli pierwsze bylo czesciowe, pozniej niepelne to wychodzily naprawde dziwne liczby, wiec stwierdzilismy ze bedziemy liczyc od drugiego tankowania. Mysle ze po 10 tankowaniach bedzie kazdemu bez roznicy

3. co do ptaszkow i km na danych drobacg to jest to dobry pomysl ale do zrealizowania nieco pozniej
4. statystyka na dany okres czasu, dany miesiac itp bedzie napewno
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 gru 2008, 14:44
Posty: 78

Postprzez Myjk » 9 sty 2009, 11:41

OK, to możesz mi powiedzieć jak to powinno wyglądać prawidłowo?
Chodzi mi o pierwszy i drugi wpis.
Pozdor Myjk
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 paź 2007, 08:01
Posty: 5843 (2/8)
Skąd: Warszawa
Auto: Mitsubishi Outlander
PHEV '20

Postprzez nJaro » 9 sty 2009, 11:51

wszystko masz ok
po prostu nasz algorytm to omija
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 gru 2008, 14:44
Posty: 78

Postprzez Myjk » 9 sty 2009, 11:52

No nie, bo nie policzył mi drugiego tankowania...
skasowałem wszystko i jadę od zera, spróbuję wyczaić jak to działa :P

Coś jest nie tak, w takim wypadku pierwsze tankowanie nie powinno mieć dystansu.
Nie można go pominąć, bo wtedy pojawiają się kreski a tankowanie jest oznaczane jako nieprawidłowe.
Przez to z kolejnego wpisu nie wylicza średniej, a powinien.
Pozdor Myjk
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 paź 2007, 08:01
Posty: 5843 (2/8)
Skąd: Warszawa
Auto: Mitsubishi Outlander
PHEV '20

Postprzez nJaro » 9 sty 2009, 11:59

dopisz reszte
a ja pomysle co z tym zrobic

myslalem myslalem i nic innego nie pozostaje jak zostawic tak jak jest
bo nie mozna zalozyc ze pierwsze tankowanie jest do pelna
Ostatnio edytowano 9 sty 2009, 12:35 przez nJaro, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 gru 2008, 14:44
Posty: 78

Postprzez Myjk » 9 sty 2009, 12:34

OK, ale wg mnie to nie jest prawidłowo zrobione. Przeanalizuj mój przypadek.
1. 2008-03-01 tankuję 60 litrów (pełne, pierwsze), wklepuję w przebieg 2 i przejeżdżam na tym 688 – z tego już się da wyliczyć średnią spalania. Tutaj nie pozwala wyliczyć średniej.
2. 2008-03-11 tankuję 52 litry (pełne), wklepuję w przebieg 690, wyskakuje automatycznie 688 dystansu, a przecież jeszcze nie wiadomo ile na tym paliwie przejadę. OK, przejechałem 690.
3. 2008-03-11 tankuję 52 litry (pełne), wklepuję w przebieg 1380, wyskakuje mi automatycznie 690, ale na koniec wychodzi że przejechałem na tym paliwie 670.

Oczywiście, mogę jakby przeskoczyć jedną pozycję, ale wtedy daty tankowań się popieprzą,
albo tak jak u mnie, pieprzy się przebyty dystans, a co za tym idzie są błędne wyniki.

Może napiszę jak ja to liczę na podstawie powyższych 3 wartości:
1. 2008-03-01 tankuję 60 litrów (pełne, pierwsze), wklepuję w przebieg 2. W tym momencie dystans nie jest znany, zatem czekam na kolejne tankowanie.
2. 2008-03-11 tankuję 52 litry (pełne), wklepuję w przebieg 690, wyskakuje automatycznie 688 dystansu do poprzedniego wpisu, oraz wyliczana jest średnia ze spalania w pierwszym wpisie. Drugi wpis jest obecnie półpełny. Czekam na kolejne tankowanie.
3. 2008-03-11 tankuję 52 litry (pełne), wklepuję w przebieg 1380, wyskakuje mi automatycznie 690 w poprzednim i wylicza spalanie (w 2!) ten zapis znowu jest półpełn i czeka na kolejne tankowanie.

Dystans jest naturalnie różnicą przebiegów.
Ostatnio edytowano 9 sty 2009, 12:41 przez Myjk, łącznie edytowano 1 raz
Pozdor Myjk
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 paź 2007, 08:01
Posty: 5843 (2/8)
Skąd: Warszawa
Auto: Mitsubishi Outlander
PHEV '20

Postprzez nJaro » 9 sty 2009, 12:36

jezeli pierwsze jest pelne to wszystko jest ok – tylko w tym przypadke jezeli jest pelne i do pelna
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 gru 2008, 14:44
Posty: 78

Postprzez Myjk » 9 sty 2009, 12:42

Ale przecież jeśli nie jest pełne, to i tak algorytm to pomija – więc w zasadzie nie wiem w czym problem.
PS zerknij wyżej co dopisałem i powiedz gdzie jest mój błąd. :)
Pozdor Myjk
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 paź 2007, 08:01
Posty: 5843 (2/8)
Skąd: Warszawa
Auto: Mitsubishi Outlander
PHEV '20

Postprzez nJaro » 9 sty 2009, 13:02

1. masz racje, wkrotce wprowadzimy rozroznianie czy pierwsze tankowanie jest pelne czy niepelne, wtedy bedziemy mogli wyliczac spalanie dokladniej, prosimy o cierpliwosc

2. przy kazdym tankowaniu wprowadza sie dystans przejechany od ostatniego tankowania, na tej podstawie wyliczana jest srednia, np. po tankowaniu pelnym nastepuje kolejne tankowanie pelne, przy ktorym wlano 30l paliwa, a dystans przejechany od ostatniego tankowania wynosi 450km, wynika z tego, ze spalono 30l paliwa na 450km, co daje srednie spalanie 6,67l na 100km
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 gru 2008, 14:44
Posty: 78

Postprzez sq2jul » 11 sty 2009, 04:34

zepsul sie mechanizm dodawania tankowan :(

Przepraszamy, wystąpił błąd.
Błąd aplikacji

Skorzystaj z górnego menu, by przejść do innej strony.

By usprawnić działanie naszego serwisu, możesz zgłosić wystąpienie błędu, używając naszego formularza kontaktowego


P.S. + za dodanie ficzera w postaci 'przypomnien' :)
Smoki i gołe baby
Forumowicz
 
Od: 29 wrz 2007, 21:15
Posty: 6700 (241/160)
Skąd: Bydgoszcz
Auto: gnojarz & bezdasznik

Postprzez Adaś » 11 sty 2009, 17:08

chciałem dodać tankowania zaległe, które mam wpisane w excella u siebie i wyskakuje błąd
Przepraszamy, wystąpił błąd.
Błąd aplikacji

Skorzystaj z górnego menu, by przejść do innej strony.


ps. niby można importować CSV, ale nie ma przykładu, jakie wartości i w jakim formacie mają być w danej kolumnie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 paź 2004, 16:11
Posty: 5866 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: 323F BA Japan Muscle V6

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości

Moderator

Moderatorzy Moto