Tribute świecąca czerwona kontrolka

Mazda Tribute 2003–2007 (EP) / Mazda Tribute 2001–2003 (EP)

Postprzez krzycho1978 » 7 sty 2009, 10:22

panowie zaczne od tego ze do kolekcji mazdy 5 2007 kupilem sobie jeszcze
mazde tribute 2001 3,0 automat
autko mialo uszkodzona skrzynie (pekl kosz aluminiowy) skrzynia jest naprawiona kosz zmieniony na nowy stalowy zmienione wszystkie tarczki uszczelnienia konwerter
i autko smiga ze ho ho super chodzi koszt naprawy niecale 2400
ale do rzeczy moje autko nie posiada kontrolki check az bylem w szoku gdy myslac ze przepalila sie zarowka rozebralem deske i w miejscu gdzie wg instrukcji ma byc check nie ma tam nic !
mam natomiast cos innego po lewej stronie nad kontrolka zalaczonego tempomatu mam taka "lezaca drabinke" lub "nibychlodnice"
kontrolka ta jest w kolorze czerwonym
zdarza sie ze nie chce zgasnac lub zapali sie podczas jazdy
wiec pytam co to moze byc?
tesk komputerowy wykonany : zadnych bledów na silniku ,na skrzyni czy abs
reset kompa robiony
co moze byc powodem swiecenia tej lampki i nie gasniecia jej????
(nie zauwazylem zaleznosci zapalania gasniecia poprostu raz zgasnie raz sie zapali)
autko nie ma gazu
myslalem moze ze to brak powietrza w kolach ze ma czujniki ale nie, myslalem ze brak jakis plynów ale tez nie
czy ktos spotkal sie z czyms takim???
lezaca drabinka?domek?nibychlodniczka?

widze ze chyba nie mam co liczyc na pomoc....to moze jeszcze dodam jedno pytanie: w zbiorniczku na plyn chlodniczy jest jakis czujnik,moze on zdechl?dochodza do niego dwa kabelki...nie wiecie czy moge je zewrzec ze soba???na jakiej zasadzie on dziala? daje jakis opór?czy zwierajac te kabelki cos uszkodze?
czytalem tez o czyms takim jak czujnik cisnienia atmosferycznego, czym objawia sie jego uszkodzenie???
Ostatnio edytowano 7 sty 2009, 19:24 przez krzycho1978, łącznie edytowano 2 razy
krzycho1978
 

Postprzez jankacz » 17 sty 2009, 21:23

Mam tribute dwa lata ale taka kontrolka nie rzuciła mi się w oczy-muszę się przypatrzeć. Z opisu wnioskowałbym że jest za mały stan płynu chłodzącego bądz uszkodzony czujnik. Aby sprawdzić musiał byś najpierw wypiąć jeden z dwóch kabli a jeśli nie będzie zmian to możesz zewrzeć.Takie czujniki działają w ten sposób że pływak jeśli jest na górze to zwiera lub rozwiera dwa piny ( złącza konektorowe ) które z niego wychodzą. A co do chek to nasze auta mają pomarańczową kontrolkę z ikoną silnika ( po lewej stronie na górze).
Początkujący
 
Od: 13 sty 2009, 22:26
Posty: 10

Postprzez jukonek » 2 mar 2010, 23:58

według instrukcji kontrolka ta świeci się gdy jest za mało płynu chłodzącego:
"Low coolant (if equipped)
This lamp will illuminate when the
engine coolant inside the reservoir is
low.This lamp will illuminate when
the ignition is first turned to the ON
position, but then should turn off."
Początkujący
 
Od: 13 lut 2010, 17:21
Posty: 19

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy Pozostałe Modele