Telefony komórkowe

Nasze hobby i zainteresowania, sprawy niemotoryzacyjne.

Postprzez loockas » 17 cze 2008, 22:27

michi napisał(a):Zgadzam się i uważam, że ogólnie Nokia robi solidne telefony


Chociaż to już nie jest to, co było kiedyś. Ale nie jest źle. Inne marki wypadają o wiele gorzej.

Ciekaw jestem jak N95 będzie się trzymała po dłuższym czasie użytkowania. Ty zauważyłem, że bardzo ją szanujesz i trzymasz w futerale. Będziesz więc trochę słabym testerem trwałości :P Pożycz mi jej na dwa miesiące, zobaczymy co jest warta <diabełek>
Andżeju, jak Ci na imię?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 maja 2007, 00:55
Posty: 10350 (315/593)
Skąd: Ymielin
Auto: PaRHaTy
Ajonik
Rex8HaPe
Kupra

Postprzez michi » 17 cze 2008, 22:36

Jakbyś zapłacił za telefon tyle co ja za nią to też byś nosił w futerale :P A tak serio to myślę że nie będzie źle ;) O N70 dbałem do pierwszego groźniejszego upadku :P Też z początku wydawała się delikatna a potem aż sam byłem zaskoczony trwałością :D
Co do N95 to wszystko wyjdzie z czasem, choć co prawda to slider w dodatku dwustronny więc jest bardziej podatny na uszkodzenia. Na symbianosie czytałem już o upadkach N95 i podobno wychodziły bez szwanku :)
Poznasz głupiego po postach jego
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 sie 2006, 20:59
Posty: 836
Skąd: Mysłowice
Auto: Prelude BB9

Postprzez slav » 5 sie 2008, 21:56

aktualny Mio A 501
Forumowicz
 
Od: 29 maja 2005, 23:38
Posty: 1137
Skąd: WLKP
Auto: rozne

Postprzez loockas » 6 sie 2008, 14:47

loockas napisał(a):Na dzień dzisiejszy nie zamienie na nic innego, bo wątpię, że znajdę coś z wifi o porównywalnej wytrzymałości.


Wiedziałem, że to długo nie potrwa :P

Kupiłem:
paww99 napisał(a):wm6.1 i mam htc blueangel, albo jak kto woli xda IIs.

Z tym, że u mnie nazywa się to SPV M2000 :) Symbian to popierdółka w porównaniu do WM :)
Andżeju, jak Ci na imię?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 maja 2007, 00:55
Posty: 10350 (315/593)
Skąd: Ymielin
Auto: PaRHaTy
Ajonik
Rex8HaPe
Kupra

Postprzez brii » 6 sie 2008, 15:10

A ja z innej beczki telefonicznej – chcę telefon mały, długo działający (minimum 5 dni na jednym ładowaniu) i dobrze odtwarzający muzykę – myślę o SE W880i. Jest coś innego wartego uwagi w podobnej cenie? (Musi być możliwość podłączenia słuchawek na jack 3.5mm – W880i w promocji w Erze ma zestaw słuchawkowy pozwalający to podłączyć :)).
Trusted computing – Yes or No?

Na świecie jest 10 rodzajów ludzi: ci, którzy rozumieją liczby binarne i ci, którzy nie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2005, 23:46
Posty: 8962 (108/253)
Skąd: Częstochowa
Auto: Endek / Kupisiontes / Smark EV / iczy

Postprzez loockas » 6 sie 2008, 16:52

brii napisał(a):myślę o SE W880i


i na tym bym pozostał. Wg mnie SE oferuje najlepsze brzmienie wśród komórek. Nie wiem jak W880i, ale w K750i bateria spokojnie trzymała te 5-7dni. W K510i było podobnie. Pod względem dźwięku i jakości zdjęć SE króluje.

M600i chyba sobie źle z muzyką nie radzi? Jak tam jest z baterią? Bo nokie z symbianem bardzo krucho wychodziły.
Andżeju, jak Ci na imię?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 maja 2007, 00:55
Posty: 10350 (315/593)
Skąd: Ymielin
Auto: PaRHaTy
Ajonik
Rex8HaPe
Kupra

Postprzez brii » 6 sie 2008, 16:57

Dźwięk jest OK jakość na ulicę i rower jest aż za dobra, ale nie jest za wygodny w obsłudze kiedy siedzi w kieszeni (dotykowy ekran) ;)
Czas pracy na akumulatorze przy 2h słuchania mp3 na dzień to około 3 dni, więc tragedii też nie ma ale przydałoby się lepiej :)
Trusted computing – Yes or No?

Na świecie jest 10 rodzajów ludzi: ci, którzy rozumieją liczby binarne i ci, którzy nie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2005, 23:46
Posty: 8962 (108/253)
Skąd: Częstochowa
Auto: Endek / Kupisiontes / Smark EV / iczy

Postprzez Deltom » 6 sie 2008, 17:49

brii napisał(a):myślę o SE W880i

a jak w porownaniu do SE wypada nokia N73?
mi sprawowala sie bardzo dobrze, do poki porzadnej gleby nie zaliczyla...

teraz bawie sie HTC KAISER i przeszkadzaja mi tylko troche gabaryty, reszta bez zarzutu.
Pozdrawiam Tomasz
-------------------------------------------------------------------
Moja Madzia

-------------------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 lis 2007, 07:15
Posty: 179
Skąd: Warszawa
Auto: 626 2.0l '00r

Postprzez Globy » 6 sie 2008, 17:51

SE K770i

Elegancki i solidny telefon (świetny montaż, szczególnie klawiatura), ładny wyświetlacz i – najważniejsze na sprawdzianach/egzaminach – doskonały aparat 3,2 megapiksela pozwalający na ekranie powiększyć linijki tekstu w okoliach 8pt :D

Niewielka pamięć skrzynki SMS, małe i wycierające się klawisze (zaledwie kilkanaście dni), kilka przeszkadzających szczegółów w menu i pisaniu esów w porównaniu do Nokii, na wyposażeniu mp3 i radio – polecam osobom szukających telefonu do klasycznej roli, a jednocześnie czasami potrzebnego do uchwycenia czegoś w obiektywie bez wstydu oraz posłuchania nuty w podróży.

Niestety bateria przy intensywnym używaniu trzyma 1-2 dni (1,5h rozmów dziennie), rzadszym (0,5h rozmów dziennie) 3-4 dni.
Klubowicz
 
Od: 24 paź 2003, 22:02
Posty: 9888 (0/3)
Skąd: Warszawa
Auto: C140 M120

Postprzez loockas » 6 sie 2008, 18:44

Deltom napisał(a):a jak w porownaniu do SE wypada nokia N73?


Podejrzewam, że blado. Z K750i nie miała najmniejszych szans pod względem jakości dzwięku oraz zdjęć. K750i to dosc stary telefon... Czasem sie w pracy nudzimy i porownujemy swoje telefony. Na prawde K750i to jeden najlepszych telefonow SE. Osobiscie jednak nigdy go nie mialem :P

Deltom napisał(a):teraz bawie sie HTC KAISER i przeszkadzaja mi tylko troche gabaryty, reszta bez zarzutu.


No ja juz sie przyzwyczailem do gabarytow, chociaz poczatkowo bylo to klopotliwe. Na razie kupilem tego potwora na probe, zeby sie oswoic z WM. Moze za jakis czas kupie jakiegos z nowych modeli HTC, jak cena spadnie :P

Globy napisał(a):SE K770i


Chyba bym wolał K800 :) Design jakoś bardziej do mnie przemawia.
Andżeju, jak Ci na imię?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 maja 2007, 00:55
Posty: 10350 (315/593)
Skąd: Ymielin
Auto: PaRHaTy
Ajonik
Rex8HaPe
Kupra

Postprzez eMiBe » 6 sie 2008, 19:14

XDA Orbit z najnowszym romem :) (odpowiednik HTC P3300, lub SPV M650) uwielbiam telefony z ktorymi moge zrobic co chce. Aparat 2M w zupelnosci mi wystarcza, do zdjec uzywam duzo lepszego sprzetu. Karta 4G, WM6 pozwala na wiele :) i tak na marginesie, HTC robi naprawde dobre telefony.A w swoim zyciu mialem juz prawie wszystkie marki bo zawsze szukalem perelek :)
:)
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 13 sty 2006, 12:52
Posty: 6
Skąd: Mińsk-Maz
Auto: 323F BA 1.8 16V 97r.

Postprzez shinay » 6 sie 2008, 20:32

kolejnosc mniej wiecej przez ok 11 lat (kilku nie moge sobie przypomniec)

nokia 5xxx
nokia 3210
sony j6
pansonic gd90
siemens sl45i
SE t68i
SE t620
sharp tm100
motorola v3
SE k700i
qtek 8310 (htc tornado)

now:
HTC P3300

next:
moze HTC diamond
click and comment:
<a href="http://forum.mazdaspeed.pl/viewtopic.php?t=52580">323f</a> & <a href="http://forum.mazdaspeed.pl/viewtopic.php?t=59721">Mazda6</a>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 16 kwi 2008, 20:28
Posty: 32
Skąd: katowice
Auto: 323F 1.8 98 & M6 2.3 07

Postprzez Deltom » 7 sie 2008, 14:54

loockas napisał(a):Podejrzewam, że blado. Z K750i nie miała najmniejszych szans pod względem jakości dzwięku oraz zdjęć.

no to ja musze zaprotestowac N73 ma 3,2megapixela i ze zdjecami radzi sobie doskonale, co do muzy to nie wiem. nigdy nie sluchalem na nim muzy. jest to wersja music edition z mp3 radiem i dobrymi sluchawkami na dzeka.
Pozdrawiam Tomasz
-------------------------------------------------------------------
Moja Madzia

-------------------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 lis 2007, 07:15
Posty: 179
Skąd: Warszawa
Auto: 626 2.0l '00r

Postprzez Grzyby » 7 sie 2008, 15:03

Deltom napisał(a):no to ja musze zaprotestowac

akurat tak się składa że jakość nawet zwykłej rozmowy z Nokii jest co najmniej żałosna w porównaniu z jakimkolwiek modelem SE.
A wersja "music edition" jest music tylko z nazwy.

Deltom napisał(a):dobrymi sluchawkami

możesz to rozwinąć? <lol>
Sorry ale Nokia musi się jeszcze duuuużo nauczyć jeśli chodzi o dźwięk.

A co do matrycy aparatu to uwierz że ilość pixeli nie świadczy o jakości zdjęcia.
Obrazek
d.pa
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 paź 2004, 23:09
Posty: 17082 (109/177)
Skąd: KIELCE
Auto: Suzuki Aerio 2.3l LPG '06
Renault Trafic 1.6 TT '16
Fiat Doblo 1.6 16V '01
Dacia DV 1.6 LPG '14
Fiat Panda VAN 1,1 LPG '05
Fiat Ducato Pilote First 62A, 2.5TDI, '98
Burstner Amara 535TK

Postprzez Deltom » 7 sie 2008, 15:19

Grzyby nigdy nie lubilem SE wiec moje porownanie moze byc malo tarfne,
dlategoz w pierszym poscie napisalem
Deltom napisał(a):a jak w porownaniu do SE wypada nokia N73?


Grzyby napisał(a):możesz to rozwinąć? łoł

szczerze to nie pamietam jak one nawet wygladaly wiec nie wypowiem sie

Grzyby napisał(a):A wersja "music edition" jest music tylko z nazwy.

i tu tez musze zaprotestowac! zapomniales ze wersja music edition ma czarna obudowe <lol> wiec nie jest to tylko z nazwy aaa i wieksza karta pamieci w standardzie.

Grzyby napisał(a):A co do matrycy aparatu to uwierz że ilość pixeli nie świadczy o jakości zdjęcia.

moze specjalista to ja nie jestem, ale troche sie znam na fotografii
pare ladnych zdjec ustrzelilem w swoim zyciu

co do zdjec nokii to sa one dobrej jakosci (oczywiscie mowimy tu caly czas o telefonie)
w HTC mam teraz 3Mpixele i mi mo ze jest mniej niz w nokii zdjecia robi o wiele lepsze.
Pozdrawiam Tomasz
-------------------------------------------------------------------
Moja Madzia

-------------------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 lis 2007, 07:15
Posty: 179
Skąd: Warszawa
Auto: 626 2.0l '00r

Postprzez loockas » 7 sie 2008, 15:31

Deltom napisał(a):no to ja musze zaprotestowac N73 ma 3,2megapixela i ze zdjecami radzi sobie doskonale


Nie mówie, że N73 robi złe foty, ale SE K750i mimo mniejsze matrycy robi je lepsze. Dużo lepiej radzi sobie w ciemniejszych pomieszczeniach jak i dużo sprawniej łapie ostrość. Nie widziałem jeszcze zdjęć z N95 ale widziałem już chyba zdjęcie z każdej noki o matrycy do 3.2mpx i byłem zawiedziony porównując je do zdjęć SE. O aparacie np w K810i już nie wspomnę, boje każdą Nokie.


Deltom napisał(a):jest to wersja music edition z mp3 radiem i dobrymi sluchawkami na dzeka.


Widziałem te słuchawki i są do niczego w porównaniu do tych, które dają do walkmanów SE. Skoro to music edition, to powinni się bardziej postarać.

Jako wierny użytkownik Nokii twierdzę, że ostatni ich dobry telefon wypuścili z końcem ekranów monochromatycznych. Później było coraz gorzej, co dało pole do popisu innym producentom. SE poszedł bardzo do przodu. Osobiście miałem tylko K510i, ale na codzień bawię się różnymi innymi i muszę przyznać, że nokia zostaje w tyle. Nadrabiają tylko kombajnami z serii E i N. Z E50 i N80 byłem zadowolony, ale miały pewne wady. N80 jak na telefon multimedialny robił średnie zdjęcia. Muzyka była w okropnej jakości, ale to pewnie zasługa słuchawek.
Andżeju, jak Ci na imię?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 maja 2007, 00:55
Posty: 10350 (315/593)
Skąd: Ymielin
Auto: PaRHaTy
Ajonik
Rex8HaPe
Kupra

Postprzez artro219 » 7 sie 2008, 15:34

Od zawsze Nokia i tak zapewnie juz zostanie.
Obecnie E50 a od stycznia cos zmienimy
Obrazek
Magnetyzer spełnia swe zadanie tylko z czip rezystorem i naklejkami,wydech z rynny i alukołpaki ze spinerami. Teścia Antka, szwagra brat ma taki zestaw i taaaak mu golf zapierda.. znaczy się śmiga ;)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 lip 2008, 14:21
Posty: 684
Skąd: Włocławek
Auto: Mazda 323F BJ 2,0 DITD 2001

Postprzez Deltom » 7 sie 2008, 15:37

loockas napisał(a):Jako wierny użytkownik Nokii twierdzę, że ostatni ich dobry telefon wypuścili z końcem ekranów monochromatycznych.
i dlatego teraz mam HTC ;) N73 mialem przez rok i nie byla zla, zona ma od dwoch i teraz bede jej zmnienial bo zaliczyla kilka razy glebe i zaczyna sie wieszac

juz pamietam dlaczego wydawalo mi sie ze ma dobre sluchawki ;)
w kartonie z telefonami lezaly sluchawki od walkmana sony :D takie ze zwijanymi przewodami
Pozdrawiam Tomasz
-------------------------------------------------------------------
Moja Madzia

-------------------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 lis 2007, 07:15
Posty: 179
Skąd: Warszawa
Auto: 626 2.0l '00r

Postprzez loockas » 7 sie 2008, 17:16

Deltom napisał(a):i dlatego teraz mam HTC


HTC to już bardziej komputer niż telefon. Też jestem z niego zadowolony mimo, że zdjęcia robi do kitu, a muzyki nawet nie mam pojęcia jak odtwarza :P

Nokia nie robi strasznie złych telefonów. Coś jeszcze z tej legendarnej solidności na pewno im zostało. Po ostatnich doświadczeniach z SE wychodzę jednak z założenia, że wyprzedzają Nokię. Nokia poszła za bardzo w gadzeciarstwo, a zapomniała o jakości. Pociesza mnie tylko fakt, że inni producenci postępują nie lepiej. Modele LG czy samsunga, które miałem okazje macać były jeszcze gorszej jakości. Mimo wszystko szukując jakiś czas temu telefonów dla moich rodziców wybrałem Nokie ze wzgledu na ich banalną obsługę. Rodzice obcykali telefon w kilka godzin. Z SE k510i, którego ma teraz moja mama już nie było tak wesoło :)
Andżeju, jak Ci na imię?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 maja 2007, 00:55
Posty: 10350 (315/593)
Skąd: Ymielin
Auto: PaRHaTy
Ajonik
Rex8HaPe
Kupra

Postprzez Deltom » 7 sie 2008, 18:46

loockas napisał(a):zdjęcia robi do kitu

nie przesadzaj, jak jest idealne swiatlo t uda sie cos upolowac :D
loockas napisał(a):a muzyki nawet nie mam pojęcia jak odtwarza

nic ciekawego nie straciłeś, nie za dużo da się wyciągnąć z jednego głośniczka...
Ja kiedyś zraziłem się do SE i od tamtej pory nawet nie patrzyłem w ich stronę.
Pozdrawiam Tomasz
-------------------------------------------------------------------
Moja Madzia

-------------------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 lis 2007, 07:15
Posty: 179
Skąd: Warszawa
Auto: 626 2.0l '00r

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Moderator

Moderatorzy Hyde Park