Wakacje, urlopy, wyjazdy – wątek zbiorczy

Nasze hobby i zainteresowania, sprawy niemotoryzacyjne.

Postprzez nemi » 27 gru 2012, 12:32

JohnnyB napisał(a):Wycieczki w tym okresie za rozsądne pieniądze nie bardzo mnie kręcą, bo i pogoda na południu nie najciekawsza aby się na słońcu wygrzewać,

Na Teneryfie (ale tylko na południu) na przykład masz szansę się poopalać ;). I pieniądze w tej chwili chyba nie są takie koszmarne. Ja dla siebie traktowałbym to jako jedyną opcję, bo w miarę ciepło jest przez cały rok. Niestety z pogodą jest w ostatnich latach tak, że i w zimie bywa u nas ciepło, więc możesz trafić na pogodę w Warszawie +10, a w Lizbonie +15, więc co to za atrakcja? Tyle, że możesz pozwiedzać coś bez dzikich tłumów :]. No i pytanie: na co się nastawiasz: odpoczynek, czy zwiedzanie?

W tej chwili na Teneryfie (27.12.2012, po g. 11) widzę ludzie się opalają i brodzą w oceanie:
http://www.arona.travel/portal/turismo/ ... recto=1140
Forumowicz
 
Od: 21 sie 2004, 14:20
Posty: 7476 (100/270)

Postprzez Radex » 27 gru 2012, 13:58

Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2007, 23:24
Posty: 8982 (46/30)
Skąd: Zawiercie
Auto: Bunia

Postprzez JohnnyB » 27 gru 2012, 14:48

nemi napisał(a):Na Teneryfie (ale tylko na południu) na przykład masz szansę się poopalać ;). I pieniądze w tej chwili chyba nie są takie koszmarne.


Ale to nie ta chwila tylko w ferie, innej opcji z przyczyn niezależnych ode mnie nie ma.
Wtedy wyjazd na Teneryfę zaczynają się od 3kpln od osoby.
Czyli 6kPLN za brodzenie w oceanie ? Nieco dużo jak za temperatury 8-9 w nocy 17-20 w dzień.
No i ciężko cokolwiek już znaleźć wolnego.

Myślałem o Maderze jeszcze w sumie prawie to sami, albo może Maroko. Ale nie wiem czy warto taką kasę płacić za wypad w lutym.

Jeśli ktoś już scalił ten wątek, to niech zmieni jego nazwę na nie tylko "Polska" bo o Polskę nie pytam!!!!!!
..::Born To Rise Hell::..
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 lip 2009, 21:27
Posty: 2539 (46/88)
Skąd: gdzieś w mazowieckim......
Auto: Ford Edge '18 3.5v6 SEL

Postprzez nemi » 27 gru 2012, 16:40

JohnnyB napisał(a):Czyli 6kPLN za brodzenie w oceanie ? Nieco dużo jak za temperatury 8-9 w nocy 17-20 w dzień.

Z tymi temperaturami tak nie jest. Owszem, w zimie jest zimno w nocy, ale w dzień nie jest tak źle ;). Podajesz temperaturę z jakiegoś tam głównego miasta, które jest na północy w kompletnie innej strefie klimatycznej.

Jest taka strona o Teneryfie, które prowadzi mieszkaniec tej wyspy:
http://www.teneryfa24.pl/

Przytoczę parę wpisów:
Z 20.12.2012:
no .... ekstra dziś upał 29 stopni .... he he no a tu zaraz wigilia


koniec grudnia i codziennie po 28 – 29 stopni !!!

Nie pamiętam tak ciepłego grudnia !!!, mieszkam ok 10 lat ale ta końcówka grudnia jest niesamowita, codziennie po 28-29 stopni i żadnej chmurki, .... :D :D :D :D


6 grudnia: Teide -4 C, Las Americas 22 C


JohnnyB napisał(a):Wtedy wyjazd na Teneryfę zaczynają się od 3kpln od osoby.

Hehe, tylko jak jedziesz do Europy Zach., to nie możesz liczyć na to, że się najesz za pół darmo ;). Napisałeś 1700 bilety, ale jak doliczysz jeszcze hotel i jedzenie, to już różowo nie wyjdzie. Generalnie pojęcia nie mam jakie są ceny w Portugalii, ale pewnie z 50 EUR trzeba liczyć za nocleg i obawiam się, że 100-150 EUR dziennie na jedzenie/taksówki/bilety komunikacji miejskiej.

Generalnie musisz napisać na co się nastawiasz: ekonomia codziennych oszczędności czy bezstresowe wakacje. Praktycznie każdy kraj można zwiedzić relatywnie tanio (hostele, fast-foody, etc.), jeśli nastawiasz się przede wszystkim na zobaczenie jak najwięcej. Jeśli natomiast po prostu chcesz odpocząć, a nie martwić się o kupno pasztetu i bagietki w lokalnym markecie, to samodzielne wakacje nie wyjdą wcale taniej niż te z biura podróży, gdzie niczego nie musisz sobie odmawiać w opcji all incl. :). Ja jestem chyba zbyt leniwy, żeby sobie samemu organizować, a potem mieć sytuację, że dziś jemy kanapkę posmarowaną nożem, bo się kasa kończy :P.


Tak czy inaczej na Teneryfie gwarancji pogody niestety nie ma i można trafić kiepsko, więc trzeba mieć tego świadomość. Ja się gdzieś w ciepłe miejsce planuję wybrać dopiero w maju bądź na koniec kwietnia, a jeśli wcześniej to wybiorę się do jakiegoś miłego miejsca w Polsce, bo nie zamierzam płacić za kilka stopni więcej grubej kasy :). Jak wydam parę tysiaków, to oparzenia słoneczne muszą być :).

Dopisano 27 gru 2012 15:51:

A może: http://travel.groupon.pl/d-14873960-Wegry-Budapeszt
Forumowicz
 
Od: 21 sie 2004, 14:20
Posty: 7476 (100/270)

Postprzez cob_ra » 27 gru 2012, 19:09

JohnnyB napisał(a): ale żona mi wyje że ciągle gdzieś nie możemy wyjechać i w sumie muszę ją gdzieś wywieść..... :/


do lasu, i zrób jak w chłopaki nie płaczą taj szpadel, a wcześniej zakryj oczy i powiedz, że to niespodzianka <glupek2>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 gru 2006, 16:18
Posty: 724 (2/4)
Skąd: skierniewice
Auto: Była 323c
Honda Accord VI 1,8
Honda Accord VIII 2.0

Postprzez JohnnyB » 27 gru 2012, 19:34

nemi napisał(a):Tak czy inaczej na Teneryfie gwarancji pogody niestety nie ma i można trafić kiepsko, więc trzeba mieć tego świadomość. Ja się gdzieś w ciepłe miejsce planuję wybrać dopiero w maju bądź na koniec kwietnia, a jeśli wcześniej to wybiorę się do jakiegoś miłego miejsca w Polsce, bo nie zamierzam płacić za kilka stopni więcej grubej kasy :). Jak wydam parę tysiaków, to oparzenia słoneczne muszą być :).


Amen.
Mam identyczne zdanie, ale moja żona niestety nie, nie jest ciepło/upalno lubna i wypad latem raczej odpada, bo jak ona nad Bałtykiem potrafi się spalić tak ze tydzień z domu nie da rady wyjść to na południu padnie na pysk.

A co do hotelów w Lizbonie, wstępny rekonesans i znalazłem takie w których prześpię się za maks 50 Euro za dobę od dwóch osób i śniadanko jakieś w cenie, więc nie tak strasznie.

Kombinuje jeszcze, może da radę coś bliżej.
Węgry jakoś mi nie pasują, ja w sumie może i bym chciał, ale żona nie bardzo. Już lepiej na północ.

Może jakiś prom i fiordy obejrzeć ?
Ktoś robił objazdówkę w zimie po Skandynawii ?
..::Born To Rise Hell::..
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 lip 2009, 21:27
Posty: 2539 (46/88)
Skąd: gdzieś w mazowieckim......
Auto: Ford Edge '18 3.5v6 SEL

Postprzez Justyśka » 28 gru 2012, 19:36

JohnnyB napisał(a):Jeśli ktoś już scalił ten wątek, to niech zmieni jego nazwę na nie tylko "Polska" bo o Polskę nie pytam!!!!!!

Już zrobione, proszę nie krzyczeć i zrozumieć, że Mod też nie siedzi 24h na forum i jeśli coś jest zgłoszone, żle zrobione itp. to zostanie "naprawione" w najbliższym czasie. :)
Życie jest jak rejs i choć istotne dokąd gnasz, to najważniejsze być w odpowiedniej załodze.

Prawdziwa miłość nie wyczerpuje się nigdy. Im więcej dajesz, tym więcej Ci jej zostaje.
Oj tam, oj tam :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 paź 2011, 11:17
Posty: 1210 (2/9)
Skąd: UK / Białystok
Auto: Mazda3

Postprzez jarek-ekonomik » 27 sty 2013, 23:10

A co byście polecili na weekend ? tak do 120 km od warszawy.
Początkujący
 
Od: 12 cze 2016, 20:21
Posty: 172 (0/1)

Postprzez JohnnyB » 10 lut 2013, 23:16

Teneryfa nie,
Ale Fuertawentura jak najbardziej na TAK.
Polecieliśmy, wypoczęliśmy, wróciliśmy i już tęsknimy za temperaturami w ciągu dnia przekraczającymi 23 stopnie i mnóstwem słońca.
Jedyny minus to wszędzie gołe pomarszczone pupy starych Niemców.
Jak ktoś coś więcej, pytać :–)
..::Born To Rise Hell::..
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 lip 2009, 21:27
Posty: 2539 (46/88)
Skąd: gdzieś w mazowieckim......
Auto: Ford Edge '18 3.5v6 SEL

Postprzez Fudziu » 18 lut 2013, 02:06

A może ktoś poleci ciekawe miejsce w Polskich górach ? Rok temu byliśmy w Szczawnicy i było wspaniale <serduszka> Było gdzie pospacerować, zwiedzania, łażenia co niemiara. Czorsztyn, Niedzica, wąwóz Homole, Wżdar, itd. :D Ale teraz się zastanawiamy nad kilkoma: Karpacz, Krynica, Ustroń/Wisła, Zakopane. Co do Zakopanego to wiemy jakie atrakcje na nas czekają, ale może jakąś inną miejscowość podpowiecie :D Zależy nam, by spędzić w miarę aktywnie ten czas, było gdzie podreptać pozwiedzać coś a la Szczawnica :D Aaa, może jeszcze dodam, że plany na wyjazd to koniec lipca :P
Była: Magdalena 626 GD 2.0i 90KM sedan Jest: Madzia 626 GW 2.0 FS 115KM 99r, Audi A6 3.0 Quattro Avant 02r

Bez Mazdy nie ma jazdy
Każde Porsche od Mazdy gorsze
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sie 2012, 23:36
Posty: 196 (0/5)
Skąd: Chrzanów - KCH
Auto: Jest:
Mazda6 GJ 12' 165KM
Volvo V70 T5 2.3T

Były:
Mazdy, Fordy, Audi, Volvo :)

Postprzez nemi » 18 lut 2013, 09:18

Fudziu napisał(a):Ale teraz się zastanawiamy nad kilkoma: Karpacz, Krynica, Ustroń/Wisła, Zakopane.

+
Fudziu napisał(a):Aaa, może jeszcze dodam, że plany na wyjazd to koniec lipca :P

Więc moim zdaniem Zakopane odpada. To tragedia z porażką w jednym :].

Ja bym wybrał Karpacz – jest co robić przez wiele dni:
– sztolnia Kowary (można zobaczyć jak wydobywano w Polsce uran)
– świątynia Wang
– Pielgrzymy
– Mały i Wielki Staw
– Śnieżka
– Śnieżne Kotły
– Wodospad Szklarki
– Wodospad Kamieńczyka
– kolorowe jeziorka w Rudawach Janowickich (to po drodze do Karpacza albo w drodze do domu)
– Czocha (miejsce, gdzie powstała Tajemnica Twierdzy Szyfrów i wiele innych filmów)

Dodatkowo ze względu na położenie można zobaczyć coś ciekawego u sąsiadów:
– jeśli masz dziecko/dzieci, to polecam wypad do Zoo Safari (Novy Dvur Kralowe, czy jakoś tak)
– do Pragi dojedziesz w ok. 2 h, po drodze polecam odwiedzić muzeum Skody w Mlada Boleslav, a w samej Pradze można zostawić żelastwo pod marketem na obrzeżach i wsiąść do metra
– jak znudzi Ci się chodzenie po górach, to niedaleko w Libercu jest aquapark
U zachodniego sąsiada można natomiast:
– skorzystać z autostrad no-limit
– odwiedzić Drezno
– pojechać na cały dzień do Tropical Islands pod Berlinem (dwieście parę km)
Forumowicz
 
Od: 21 sie 2004, 14:20
Posty: 7476 (100/270)

Postprzez jarek-ekonomik » 18 lut 2013, 13:11

Karpacz i ja polecam .... byłem tydzień i cały czas było co robić , aż czasu zabrakło na wszystko .
Szczawnica też jest spoko . Sylwester tam jest inny niż gdzieindziej . Jakaś specyficzna atmosfera .
Początkujący
 
Od: 12 cze 2016, 20:21
Posty: 172 (0/1)

Postprzez dsu1 » 18 lut 2013, 13:22

nemi napisał(a): do Pragi dojedziesz w ok. 2 h, po drodze polecam odwiedzić muzeum Skody w Mlada Boleslav, a w samej Pradze można zostawić żelastwo pod marketem na obrzeżach i wsiąść do metra

Polecam gospodę u Voducha na ul. Jagielońskiej w dzielnicy Źiźkov – najlepsza golonka jaką jadłem w Pradze a troszkę tam połaziłem po tych knajpach, mają tam 12 gatunków piw a "pipa" czyli nalewak wygląda imponująco, piwa wyśmienite (spróbować kwaśnicowych są rewelacyjne) polecam być tak do godziny 15 bo później to mają już inne menu ale golonkę dostaniecie zawsze :)

Dopisano 18 lut 2013, 12:26:

dsu1 napisał(a):u Voducha

link do tej knajpki http://uvodoucha.pivovarkostelec.cz/
Początkujący
 
Od: 3 lut 2013, 03:26
Posty: 14
Skąd: Szczecinek woj. zachodniopomorskie
Auto: Premacy 2.0 DiTD 2002r
Mazda 2 DY 1.4 tdci
Mazda 5 2.0 Diesel

Postprzez Ravfal » 18 lut 2013, 18:58

Swiatynia Wang w Karpaczu... bylem tam w sobote.
Chyba najgorzej wydane 19 zl w moim zyciu :D Zwykly drewniany kosciolek zbudowany bez uzycia gwozdzi, kilka drewnianych rzezb i najlepszy tekst na koncu: zapraszamy do zwiedzania. Zwiedzanie polegalo na przejsciu waskim korytazykiem dookola budynku.
W zimie nie polecam western city, gdyz jest to wymarle miasteczko, latem natomiast tetni zyciem.

W okolicach Karpacza polecam skalne miasteczko w Adrspach u naszych poludniowych sasiadow.

Wysyłane z mojego GT-S5570 za pomocą Tapatalk 2
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 cze 2011, 17:10
Posty: 49 (1/0)
Skąd: Legnica
Auto: Mazda 6 GY 2.0 Diesel (CiTD) 121 KM 2004 r.

Postprzez jarek-ekonomik » 18 lut 2013, 19:36

Miasteczka są dwa i dwa są ciekawe . Polecam też przy okazji Pragę zobaczyć... Piękne miasto ... Mnóstwo turystów, sporo ciekawych miejsc .
Początkujący
 
Od: 12 cze 2016, 20:21
Posty: 172 (0/1)

Postprzez Fudziu » 18 lut 2013, 20:14

Dzięki wszystkim za podpowiedzi <spoko> Zawsze to łatwiej będzie się zdecydować, a jak nie w tym roku się pojedzie do danego miejsca to zostaje następny rok :D

– jeśli masz dziecko/dzieci, to polecam wypad do Zoo Safari (Novy Dvur Kralowe, czy jakoś tak)
Co prawda dzieci nie mamy i jeszcze trochę czasu do tego :P Ale dziaciaki może w nas się obudzą <lol>

Ja od siebie mogę gorąco polecić Szczawnicę, gdyby się ktoś zastanawiał. To miejscowość, w której jest co robić i miło się tam wraca <ok> Dodam jeszcze, że jak ktoś się tam wybiera lub w okolice to jest tam wygasły wulkan Wżdar/Wdżar w Kluszkowcach, niedaleko organów Hasiora (przypadkiem się dowiedziałem, a mało kto o nim wspomina). Na sam Wżdar możemy wjechać wyciagiem, ale polecam drogę prowadzącą małym wąwozem, widoki też niczego sobie, np na zaporę. Aaa i koniecznie wziąć ze sobą kompas i sprawdzić anomalie przy skałach :D
Była: Magdalena 626 GD 2.0i 90KM sedan Jest: Madzia 626 GW 2.0 FS 115KM 99r, Audi A6 3.0 Quattro Avant 02r

Bez Mazdy nie ma jazdy
Każde Porsche od Mazdy gorsze
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sie 2012, 23:36
Posty: 196 (0/5)
Skąd: Chrzanów - KCH
Auto: Jest:
Mazda6 GJ 12' 165KM
Volvo V70 T5 2.3T

Były:
Mazdy, Fordy, Audi, Volvo :)

Postprzez varan » 19 lut 2013, 00:44

Grinch napisał(a):Miasteczka są dwa i dwa są ciekawe . Polecam też przy okazji Pragę zobaczyć... Piękne miasto ... Mnóstwo turystów, sporo ciekawych miejsc .


Ano właśnie... Tak za mną chodzi ta Praga i zastanawiam się czy warto... Myślisz, że lepiej poczekać do lata czy już teraz można na jakiś dłuższy weekendzik tam wpaść? Co najbardziej polecasz zobaczyć?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 sie 2012, 18:27
Posty: 39 (1/7)
Auto: Była: Xedos 9 2.3 98' Jest: Mazda 6 GH, MZR-CD 2.2 Sport

Postprzez jarek-ekonomik » 19 lut 2013, 09:07

Byłem tam z biura oni organizują tam wycieczki jednodniowe.. zobaczysz wszystkie najciekawsze miejsca , wszystko Ci powiedzą , nie ma tłumów małe grupki , doskonały przewodnik , wszystko wiedział , idealny plan wycieczki na koniec obiad i powrót . Jestem mega zadowolony że pojechałem na taką wycieczkę a nie sam się wybrałem . Bałem się trochę że będzie to wyglądąło jak mocherowy wyjazd ale byłem miło zaskoczony. Dużo młodzieży . Ja byłem tam w sylwestra , ludzi dużo . Wszystko otwarte . Więc jeżeli nie orientujesz się bardzo co gdzie jest to polecam zostawić samochód w Karpaczu pod biurem zapłacić te 60 zł i masz cały dzień atrakcji .
Początkujący
 
Od: 12 cze 2016, 20:21
Posty: 172 (0/1)

Postprzez dsu1 » 19 lut 2013, 15:54

varan napisał(a):
Grinch napisał(a):Miasteczka są dwa i dwa są ciekawe . Polecam też przy okazji Pragę zobaczyć... Piękne miasto ... Mnóstwo turystów, sporo ciekawych miejsc .


Ano właśnie... Tak za mną chodzi ta Praga i zastanawiam się czy warto... Myślisz, że lepiej poczekać do lata czy już teraz można na jakiś dłuższy weekendzik tam wpaść? Co najbardziej polecasz zobaczyć?

Wszystko ale po kolei Hradczany, stare miasto, plac Wacława no i most Karola wzgórze Petrin i mini wieża Eifla ale warto zboczyć z głównych tras turystycznych w Pradze i udać się na dzielnicę Źiźkov(dzielnica robotnicza Pragi) pełno świetnych knajp w których można dobrze i tanio zjeść (na głównych szlakach drożyzna) napisz na priv to trochę podpowiem bo dosyć dobrze znam Pragę :)
Początkujący
 
Od: 3 lut 2013, 03:26
Posty: 14
Skąd: Szczecinek woj. zachodniopomorskie
Auto: Premacy 2.0 DiTD 2002r
Mazda 2 DY 1.4 tdci
Mazda 5 2.0 Diesel

Postprzez sheerydrain » 19 lut 2013, 23:41

Osobiście polecam Brisbane we wschodniej Australii, 2 tygodnie tam spędzone to mało. Tak nieco bliżej to mogę polecić miejscowość Kromlau w Niemczech, znajduje się tam park rododendronów oraz most w kształcie łuku coś pięknego.

Obrazek
http://engine-artistry.wix.com/home
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 sty 2010, 14:44
Posty: 235
Skąd: Gryfino :)
Auto: Mazda Mx-3 1,8 V6
Yamaha Fz6n 2005.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy Hyde Park