Komputery – kupno/gry/opinie/pytania/internet

Nasze hobby i zainteresowania, sprawy niemotoryzacyjne.

Postprzez GofNet » 16 sty 2008, 01:28

     Wydaje mi się, że gdy Flash wchodził, to jakoś większą popularnością się cieszył. Jest fajną alternatywą, ale jest trochę olewany przez producentów przeglądarek. Pewnie przez prawa autorskie... Teraz coraz mniej stron widzę z dodatkami Flash a szkoda. Chociaż INTRO zazwyczaj mnie denerwują. A strony z silnikiem opartym na Flash w dużej mierze ludzie boją się robić. Najczęściej reklamy... Obecnie dużą popularność zdobywa AJAX.

     I na deser staty z pierwszej lepszej strony wyszukanej w Google:

Najczęściej używana przeglądarka
1. MSIE 6.0 – 65.72 %
2. Firefox – 10.02 %
3. MSIE 5.01 – 6.54 %
4. Opera – 6.19 %
5. Mozilla/5.0 compatible – 3.87 %
6. Mozilla/5.0 (Netscape) – 2.39 %
7. MSIE 5.0 – 1.88 %
8. MSIE 5.5 – 1.41 %
9. MSIE 7.0 – 1.14 %

     I z innej strony:

1. MSIE 6.0 – 42.84 %
2. Firefox – 42.60 %
3. Opera – 10.26 %
4. Mozilla/5.0 (Netscape) – 1.12 %

     I jeszcze jednej:
1. Mozilla i Netscape: 56.39% (1798953)
2. MSIE: 28.45% (907717)
3. Opera: 2.382% (75991)
4. Konqueror: 0.023% (747)
5. Lynx: 0.000% (5)
6. Nieznany: 6.120% (195227)
Sokool napisał(a):Łooo matko. A to jeszcze tego ktoś używa?
     No właśnie...?

Pozdrawiam
..::GofNet::..
Ostatnio edytowano 16 sty 2008, 01:44 przez GofNet, łącznie edytowano 2 razy
http://download.mx3.info/mazdaspeed.exe
                           (v4.10)
_______________
q-n.pl
q-v.pl
u-q.pl
oc.gd
zb.gd
zo.gd
zu.gd
agd.gd
fiat.cc
0sy.pl
vmix.pl
2sze.pl
feryt.pl
redface.pl
newjeans.pl
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 17 lis 2004, 18:33
Posty: 1952 (0/2)
Skąd: Piotrków Trybunalski
Auto: Mazda 323 BG B6E 1,6i 8v 4/OHC

Postprzez Sokool » 16 sty 2008, 01:40

GofNet napisał(a):Nie można kogoś zmuszać do instalacji konkretnego oprogramowania. Jeśli towrzy się stronę, to MUSI ona funkcjonować poprawnie pod WSZYSTKIMI najpopularniejszymi przeglądarkami stron internetowych.

Akurat jeśli strona nie działa poprawnie pod IE to jeszcze nie jest taki ogromny problem.
Gorzej jest gdy strona jest zrobiona tak, że działa pod IE za to na niczym innym :| (kiedyś się z taką spotkałem ale nie pamiętam co to było).
I co wtedy mają zrobić linuksowcy? Zainstalować IE? <lol>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 28 sie 2004, 18:10
Posty: 2737 (1/10)
Skąd: Tychy
Auto: na gaz

Postprzez GofNet » 16 sty 2008, 01:46

Sokool napisał(a):I co wtedy mają zrobić linuksowcy? Zainstalować IE?
     Muszą zainstalować jedyny słuszny system z Redmond... ;)
http://download.mx3.info/mazdaspeed.exe
                           (v4.10)
_______________
q-n.pl
q-v.pl
u-q.pl
oc.gd
zb.gd
zo.gd
zu.gd
agd.gd
fiat.cc
0sy.pl
vmix.pl
2sze.pl
feryt.pl
redface.pl
newjeans.pl
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 17 lis 2004, 18:33
Posty: 1952 (0/2)
Skąd: Piotrków Trybunalski
Auto: Mazda 323 BG B6E 1,6i 8v 4/OHC

Postprzez Czolgista » 16 sty 2008, 01:57

ja kiedyś również trafiłem na stronę jakiegoś dużego zakładu fotograficznego w okolicach Konina która działała oczywiście tylko w IE (jakiś dziwny skrypt był użyty który powodował, że menu było aktywne jedynie w IE) – co ciekawe jak napisałem właścicielowi strony o problemach w FF i Operze w odpowiedzi strasznie mnie zjechał, że lepiej wie jak robic strony i żebym go nie uczył bo on pomagał przy tworzeniu książki na temat robienia stron i wie co robi :| i jak tu wymagac przestrzegania jakichś standardów skoro niektórzy ludzie nie wiedzą nawet co to jest takiego i nie dadzą sobie tego wytłumaczyc bo wiedzą lepiej? <glupek2>
<center>I am the 6th son of the 6th son of the 6th son I am the borged again son of war
Technology's child, daughter of rebellion, son of a bitch blossom of a whore
I am a god-killing virus, destruction with 8 arms, monster with seven severed heads
I am the son of mars, cleansed with infected blood, vile disease walking on 2 legs

The devil made me do it</center>

<center>Moja "Twarzowa Książka"
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 kwi 2006, 00:04
Posty: 336
Skąd: Konin / Worcester
Auto: Mondeo 1.8 Zetec '99

Postprzez loockas » 16 sty 2008, 02:07

brii napisał(a):Też jak Ty pracowałem w sieciach i miałem styczność z końcowymi użytkownikami. 80% z nich nie było w stanie zainstalować Windows – czy sądzisz, że też go nie powinni używać


Fakt... tu mnie masz :P Mimo wszystko uwazam, ze instalacja windows jest duzo latwiejsza niz linuksa. Wybor odpowiednich pakietow podczas instalacji jednak ma spore znaczenie. Nie zawsze wystarczy wybrac "standardowa" instalacje. Teraz zwrocmy uwage na uzytkowanie obu systemow. Chcemy gg zainstalowac w linuksie i windowsie. O gg na linuksie masz ponizej ;) Sterowniki? Nvidia dla windows i linuks... to tez nie bedzie klik, klik next i finish. Chociaz masz duzo racji w tym, ze "latwosc" obslugi windowsa bedzie wyniakala z tego, ze od windowsa wiekszosc ludzi zaczyna przygode z komputerem. Nie wiem jak to jest zaczynac od linuksa, wiec przyznaje, ze moge sie mylic co do tego napisanego wyzej ;) Peace <peace>

brii napisał(a):A po co to kompiluje?? Chce przecież zainstalować a nie bawić się w programowanie oczko Nie może użyć repozytoriów po ludzku w kilka sekund??



kompiluje czy nie... bez libsndfile nie odpalisz nowego kadu. Wiele distro nie ma tej biblioteki w sobie. Ale tak jak pisalem, to jest 5 sekund i pierwsza pozycja w google ;) Jednak jak ktos nie wie, ze ma tego szukac, to sobie nie poradzi.

Proponuje zalozyc osobny temat. Dyskusja bedzie ciekawa.
Andżeju, jak Ci na imię?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 maja 2007, 00:55
Posty: 10350 (315/593)
Skąd: Ymielin
Auto: PaRHaTy
Ajonik
Rex8HaPe
Kupra

Postprzez Czolgista » 16 sty 2008, 02:18

brii napisał(a):P.S. Jak będziecie chcieli to mogę Wam w innym temacie (żeby w tym nie robić większego bałaganu) opisać jak wyglądała instalacja Windows w wykonaniu mojej siostry. Od jakiś 3 lat używa Linuxa więc powinno jej się bez problemów udać, ale tak nie było...

to ja poproszę :D
btw. iMac z MacOS X to moje marzenie... jak tylko trochę bogatszy będę :D ale ostatnio pokazałem stronę Appla z tym cudem ojcu i stwierdził, że jak będzie sobie kupował kompa to z iMackiem :)
<center>I am the 6th son of the 6th son of the 6th son I am the borged again son of war
Technology's child, daughter of rebellion, son of a bitch blossom of a whore
I am a god-killing virus, destruction with 8 arms, monster with seven severed heads
I am the son of mars, cleansed with infected blood, vile disease walking on 2 legs

The devil made me do it</center>

<center>Moja "Twarzowa Książka"
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 kwi 2006, 00:04
Posty: 336
Skąd: Konin / Worcester
Auto: Mondeo 1.8 Zetec '99

Postprzez brii » 16 sty 2008, 09:08

Sokool napisał(a):I co wtedy mają zrobić linuksowcy? Zainstalować IE?

Kiedyś tak zrobiłem – da się (chociaż MS twierdzi, że IE to intergalana część systemu Windows) :D
Trusted computing – Yes or No?

Na świecie jest 10 rodzajów ludzi: ci, którzy rozumieją liczby binarne i ci, którzy nie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2005, 23:46
Posty: 8962 (108/253)
Skąd: Częstochowa
Auto: Endek / Kupisiontes / Smark EV / iczy

Postprzez brii » 16 sty 2008, 09:16

loockas napisał(a):kompiluje czy nie... bez libsndfile nie odpalisz nowego kadu. Wiele distro nie ma tej biblioteki w sobie. Ale tak jak pisalem, to jest 5 sekund i pierwsza pozycja w google Jednak jak ktos nie wie, ze ma tego szukac, to sobie nie poradzi.

Niech skompiluje coś pod Windows to zobaczy jakie będą schody ;)
Jeszcze raz piszę – gdyby użył repozytoriów to lidsndfile samo by się ściągnęło i zainstalowało, a w dystrybucji napewno jest tylko, że przy kompilacji potrzebna jest wersja dev tego pakietu, którego napewno nie ma w domyślnej instalacji.

loockas napisał(a):Wybor odpowiednich pakietow podczas instalacji jednak ma spore znaczenie. Nie zawsze wystarczy wybrac "standardowa" instalacje.

loockas – trochę mijasz się z prawdą – podczas instalacji Ubuntu wybierasz w sumie tylko strefę czasową, nic innego, sterowniki instalują się same, pakietów wybrać nie możesz, po 15 minutach masz w pełni działający system.

loockas napisał(a):Sterowniki? Nvidia dla windows i linuks... to tez nie bedzie klik, klik next i finish.

Będzie – (wersja dla klikaczy): Menedżer pakietów –> sterowniki (niewolne) –> NVidia –> prawym przyciskiem myszy zainstaluj :) Nawet nie trzeba samemu wchodzić na stronę NVidii :)
Z GG (kadu to samo): Menedżer pakietów –> Komunikatory –> Kadu –> prawy przycisk myszy zainstaluj. Potrzebne bibliotek ściągną się same :)

Po południu będzie temat o przejściach mojej siostry ;)
Trusted computing – Yes or No?

Na świecie jest 10 rodzajów ludzi: ci, którzy rozumieją liczby binarne i ci, którzy nie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2005, 23:46
Posty: 8962 (108/253)
Skąd: Częstochowa
Auto: Endek / Kupisiontes / Smark EV / iczy

Postprzez nemi » 16 sty 2008, 09:31

brii tylko potwierdzasz, że linux nie jest dla każdego. I to wszystkim, co piszesz.

Ale naprawdę wróćmy do tematu laptopów...
Forumowicz
 
Od: 21 sie 2004, 14:20
Posty: 7476 (100/270)

Postprzez loockas » 16 sty 2008, 10:04

brii napisał(a):podczas instalacji Ubuntu wybierasz w sumie tylko strefę czasową, nic innego, sterowniki instalują się same, pakietów wybrać nie możesz, po 15 minutach masz w pełni działający system.


Ok, może i masz racje. Dawno nie instalowalem "dzisiejszych" dystrybucji i widocznie instatory sporo sie pozmienialy. Instalator w slackware jest nadal bardzo surowy.

brii napisał(a):Będzie – (wersja dla klikaczy):


Bedzie... wlasnie! Wiec jeszcze troche wody musi uplynac zanim linuks stanie sie dostepny dla kazdego usera. Teraz jest juz fajnie, ale co bylo ze 2-3 lata wstecz? W windowsach pomijam 98 itd bo jego instalacja mogla sprawiac klopoty. Czasem trzeba bylo porzucic instalator i z tego dosa skorzystac ;) Windows XP, ktory jest juz ladne kilka lat na rynku jest prosty w instalacji. Linuks w tamtym czasie z pewnoscia taki nie byl. Pingwinek idzie w dobra strone ku temu, by stac sie przyjaznym dla kazdego. powstalo mase dystrybucji specjalnie dla poczatkujacych. Jednak, jak sam pisales... To na co ludzie czekaja dopiero bedzie i wtedy mozna uwazac linuksa za pewna alternatywe dla windowsa. Teraz jest to dalej system dla nieco bardziej zaawansowancyh uzytkownikow. Fakt, z instalacja systemu miales racje. Nie kazdy potrafi xp zainstalowac, jednak posadzmy dwoch laikow przed gotowym linuksem i windowsem. W windowsie predzej "cos" wyklika i jakos sobie ten system skonfiguruje. Linuks był i na chwilę obecną jest jeszcze problematyczny. Pamiętasz słynne akcje nalotów na prywatne mieszkania przez policje? Latałem po ludziach i jak głupi instalowałem im linuksy bo chcieli byc legalni. Fakt, nie mam daru dydaktycznego i nauki obslugi systemu zle sie konczyly dla mnie i dla kolegow... Jednak mordowania sie z tym bylo bardzo duzo. A wifi w linuksie? to były czasy.... Tak to było, 3 lata temu. Teraz jest znacznie lepiej. Jednak, to dalej nie jest to...
Andżeju, jak Ci na imię?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 maja 2007, 00:55
Posty: 10350 (315/593)
Skąd: Ymielin
Auto: PaRHaTy
Ajonik
Rex8HaPe
Kupra

Postprzez brii » 16 sty 2008, 10:21

loockas napisał(a):Bedzie... wlasnie!

Źle zostałem zrozumiany – jest tak już od baaaaardzo dawna.

loockas napisał(a):Instalator w slackware jest nadal bardzo surowy.

Przecież początkujący użytkownik nie będzie używał Windowsa w wersji DataCenter, więc Slackware też nie jest dla niego ;)

nemi napisał(a):brii tylko potwierdzasz, że linux nie jest dla każdego.

Czym potwierdzam?? Twierdzę tylko, że jest inny.

Proszę moda o wydzielenia z tej dyskusji osobnego tematu :)
Trusted computing – Yes or No?

Na świecie jest 10 rodzajów ludzi: ci, którzy rozumieją liczby binarne i ci, którzy nie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2005, 23:46
Posty: 8962 (108/253)
Skąd: Częstochowa
Auto: Endek / Kupisiontes / Smark EV / iczy

Postprzez nemi » 16 sty 2008, 10:57

brii napisał(a):Czym potwierdzam??

brii napisał(a):(a wczoraj bodajże palik w Czaterii pisał, że nie może kadu zainstalowac na linku bo mu ciągle jakichś bibliotek brakuje)

Niestety wychodzi na to, że jest ignorantem – z zależnościami jest we wspołczesnych distro dużo mniej problemów niż w Windows pod warunkiem, że robi się to we właściwy sposób. Niech instaluje kadu metodą linuxową a nie windowsową (nie ściąga binarkę ze storny, a z repozytoriów zainstaluje) i będzie znacznie łatwiej i szybciej niż w Win usmiech


brii napisał(a):Jeszcze raz piszę – gdyby użył repozytoriów to lidsndfile samo by się ściągnęło i zainstalowało, a w dystrybucji napewno jest tylko, że przy kompilacji potrzebna jest wersja dev tego pakietu, którego napewno nie ma w domyślnej instalacji.


loockas napisał(a):brii napisał:
Będzie – (wersja dla klikaczy):


Bedzie... wlasnie! Wiec jeszcze troche wody musi uplynac zanim linuks stanie sie dostepny dla kazdego usera.

Ja jedynie się domyślam o czym piszesz – mój ojciec na pewno by nie zrozumiał, a ja te "instrukcje" musiałbym najpierw wyjaśnić sobie na jakichś forach i ogólnie użyć googli.

Nie wiem co może być skomplikowanego w instalacji Windowsa – w sumie dawno nie instalowałem z płyty, ale z tego co kojarzę, to nawet można przy instalacji mieszać z partycjami – dodawać je, formatować etc. Tak czy inaczej Winde wrzuca się co napędu, dzięki botowalnej płycie klika się kilka razy dalej i wszystko stoi. Jak się ma jakiegoś gównianego składaka, to potem jeszcze trzeba wrzucić płytkę ze sterownikami i też zazwyczaj samo się zrobi, rzadko kiedy są schody, a pod Linuksa czasem trzeba się nieźle napocić, żeby znaleźć w necie sterownik :]. Więc gdzie są tutaj te komplikacje? Jedyną barierą w instalacji Windowsa dla średnio inteligentnego użytkownika jest... strach, że coś zepsuje. Tyle.

Sam napisałeś, że nie można być ignorantem przy instalacji Linuksa. Więc nie pisz, że jest taki ą ę ten linuks, bo nie jest. I że jest dla wszystkich, bo też nie jest. Naprawdę ktoś musiałby mnie zmusić do instalacji tego systemu (np. zajęcia), bo w innym wypadku nawet bym nie pomyślał, żeby się [cenzura] z szukaniem jakichś sterowników, bujać się z bluetoothem, konfiguracją Nokii jako modem przez tego bluetootha itd. Nie kiedy pełny Windows stoi w 13 minut za pomocą 5 kliknięć.
Forumowicz
 
Od: 21 sie 2004, 14:20
Posty: 7476 (100/270)

Postprzez loockas » 16 sty 2008, 11:32

brii napisał(a):Źle zostałem zrozumiany – jest tak już od baaaaardzo dawna.


tak, tak sorry, teraz dopiero przeczytalem to ze zrozumieniem <lol>. Nie przeczytalem, tego co cytujesz :) Wybacz. Zwaracam honor. Dalej jednak bede sie upieral przy swoim, jednak zaciekawiles mnie tematem i przy najblizszej okazji zabiore sie za jakas prosta dystrybucje i potestuje to i owo. Watpie jednak, ze wszystko bedzie tak rozowo jak piszesz. Dyskusja z toba mi sie podoba. Jest na poziomie :) Tak jak juz pisalem, ciezko jest mi sie przedstwic z poziomu usera zaczynajcego przygode z komputerem wlasnie od linuksa. Moze masz racje, a moze nie... Kwestia problemu ze sterownikami jednak pozostaje nadal. Jak juz ktos wczesniej napisal, nie jest to wina systemu, a producentow. Maja pingwinka w du...szy :) I dlatego ciezko ludzi przestawic na ten system. O grach moze zapomniec, o ulubionych programach moze zapomniec i zawsze bedzie problem z jego sprzetem. To kamera, to bluetooth, to podczerwien, karta tv i tak mozna wymieniac...

więc Slackware też nie jest dla niego


Slackware jest pozbawiony tylko graficznego instalatora i to chyba tyle "udziwnien".
Andżeju, jak Ci na imię?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 maja 2007, 00:55
Posty: 10350 (315/593)
Skąd: Ymielin
Auto: PaRHaTy
Ajonik
Rex8HaPe
Kupra

Postprzez Globy » 16 sty 2008, 12:07

Ta stronka musi wlasnie hulac pod IE6, z mojego doswiadczenia branzowego wynika, ze jeszcze gros osob korzysta z tego archaicznego narzedzia – a wbrew pozorom Mozilla/Opera to jeszcze mniejszosc.
Klubowicz
 
Od: 24 paź 2003, 22:02
Posty: 9888 (0/3)
Skąd: Warszawa
Auto: C140 M120

Postprzez marek » 16 sty 2008, 12:10

wtrące swoje trzy grosze:

Windows jest dla mnie programem bezobsługowym – instaluje go raz i mnie wiecej nie obchodzi a instalacja to pół godziny.

Przez resztę czasu używam programów, które w większości pracują tylko pod Windowsem. Nie uśmiechałoby mi się płacić 5tyś za program i potem jakimś emulatorem go odpalać i żeby się wieszał co pół godziny.
A co do obsługi programów interfejsem graficznym:
Jeśli uzywam programu sporadycznie to mam to gdzieś że szukając ikonki wykonam dokument 2x dłużej bo to przecież np godzina więcej pracy w skali tygodnia. Ale nie muszę pamiętać poleceń i skrótów które wypadają z głowy przy rzadkim używaniu softu.
I tak np Worda obsługuję tylko po ikonkach, a w Excelu pamiętam tylko nazwy formuł.
A AutoCAD jest programem w którym pracuję średnio przez 70% czasu i w nim około 90% poleceń wystukuje skrótami klawiaturowymi bo pracuje dzięki temu szybciej, a dla większości tych poleceń nawet nie znalazłbym odpowiedniej ikony.

Prawda jest taka że większość programów użytkowych można obsługiwać skrótami klawiaturowymi albo z listy wpisywanych poleceń albo klikaniem na ikonkach. I tutaj zależy tylko to od dobrej woli użytkownika i jego potrzeb który sposób wykorzysta.

Odpaliłem sobie jakiś czas temu pierwszego Worda który był obsługiwany wyłącznie poleceniami z klawiatury i nie potrafiłem tam nic zrobić – i jakoś nie uśmiechałoby mi się zaglądać non stop do instrukcji/pomocy bo za spamiętać nie byłbym w stanie.

Linuxa uważam za produkt ratujący d...ę informatykom którzy mają coraz mniej pracy z Windowsem bo jest coraz łatwiejszy w obsłudze – mi nie stwarza problemu stworzenie w nim małej sieci domowej, itd a do Linuxa pewnie musiałbym Brii zatrudnić i zapłacić.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 lis 2003, 02:08
Posty: 2402 (0/14)
Skąd: nad Bałtykiem
Auto: FR+Django+Rail

Postprzez loockas » 16 sty 2008, 12:19

marek napisał(a):Linuxa uważam za produkt ratujący d...ę informatykom którzy mają coraz mniej pracy


Z tym sie akurat nie zgodzę. linux to potężne narzędzie do bardzo wielu zastosowań i tego mu nic nie zabierze. Jaką można mieć pracę przy windowsie? Praca raczej jest z oprogramowaniem a nie z systemem. Nawet tej przykładowej małej sieci nie zrobisz operując samym systemem. Oporgramowanie zawsze będzie wymagało wsparcia i nie ma tu już roli na jakim to systemie pracuje. Trudnym, czy łatwym...
Andżeju, jak Ci na imię?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 maja 2007, 00:55
Posty: 10350 (315/593)
Skąd: Ymielin
Auto: PaRHaTy
Ajonik
Rex8HaPe
Kupra

Postprzez nemi » 16 sty 2008, 12:29

loockas napisał(a):Nawet tej przykładowej małej sieci nie zrobisz operując samym systemem.

?
Chyba nie mówisz o Windowsie?
Możesz sobie nawet WiFi skonfigurować tak, że tworzysz sieć na jedynym kompie, wkładasz pendriva, Windows coś sobie na nim zapisuje, potem wkładasz na drugim kompie i... sieć już jest. I nawet da się to zrobić między XP i Vistą. Proste jak drut.
W przyszłym semestrze będę miał administrowanie linuksem, to sobie porównam jaka prostota jest tam.
Forumowicz
 
Od: 21 sie 2004, 14:20
Posty: 7476 (100/270)

Postprzez marek » 16 sty 2008, 12:30

loockas napisał(a):linux to potężne narzędzie do bardzo wielu zastosowań i tego mu nic nie zabierze.


ale w domowych warunkach tudzież w małej firmie te zastosowania nie mają sensu.


loockas napisał(a):Jaką można mieć pracę przy windowsie?


kiedyś, przy Win 3.11, przy 95 i jeszcze trochę przy 98 była robota bo tam był praktycznie goły system bez obsługi wielu urządzeń, nawet portów USB, sieci lokalnej itd. Teraz praktycznie wszystko jest Plug & Play a w linuxie ?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 lis 2003, 02:08
Posty: 2402 (0/14)
Skąd: nad Bałtykiem
Auto: FR+Django+Rail

Postprzez nemi » 16 sty 2008, 12:33

loockas napisał(a):linux to potężne narzędzie do bardzo wielu zastosowań i tego mu nic nie zabierze

Wymień kilka oprócz zastosowań sieciowych/serwerowych. To przeciętnym użytkownikom w domu jest potrzebne hmmm, do sra*ia. No i do czego jeszcze go można stosować?
Forumowicz
 
Od: 21 sie 2004, 14:20
Posty: 7476 (100/270)

Postprzez Globy » 16 sty 2008, 12:41

Ja Was doprowadze do porzadku i sie pochwale nowym zakupem :P

=> http://www.allegro.pl/item292210797_oka ... azja_.html

Co mysliscie? Wielkosc matrycy do stolerowania, za to RAM i dysk wypasne. Jedynie, ze sobie raczej nie pogram... Bedziecie mi pomagac zmienic Viste na XP :D
Klubowicz
 
Od: 24 paź 2003, 22:02
Posty: 9888 (0/3)
Skąd: Warszawa
Auto: C140 M120

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Moderator

Moderatorzy Hyde Park