Nawigacja GPS – kupno/opinie

Nasze hobby i zainteresowania, sprawy niemotoryzacyjne.

Postprzez polnik@studio » 2 sie 2007, 21:43

slav napisał(a):polnik warto go w ogole brac ,czy lepiej kupic typowa nawigacje?


szczerze to w zupełności wystarczy to :
<czytaj> http://www.emobilne.pl/www.emobilne.pl/ ... Path/24_94

odnośnie "automapy OEM" to sprawdź dokładnie bo ja szczerze mówiąc pierwsze słyszę :D
[url=http://www.polnik-studio.pl/]systemy informatyczne[/url] || [url=http://www.athleticshop.com.pl/]sprzęt fitness[/url] || [url=http://www.trampoliny.com.pl.pl/]trampoliny[/url] || [url=http://www.ogrodowe-meble.pl/]meble ogrodowe[/url]
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 lis 2003, 16:31
Posty: 1097
Skąd: Warszawa
Auto: Kia pro cee'd/ Toyota Starlet

Postprzez slav » 2 sie 2007, 21:47

polnik@studio napisał(a):odnośnie "automapy OEM" to sprawdź dokładnie bo ja szczerze mówiąc pierwsze słyszę


troszke zle sie wyrazilem z tym oem. :D
jutro napisze dokladnie jaka to automapa,

a wiec dokladnie to sie nazywa AUTO PILOT .
mam nadzieje ze dobra ta mapa.
Forumowicz
 
Od: 29 maja 2005, 23:38
Posty: 1137
Skąd: WLKP
Auto: rozne

Postprzez strus » 6 sie 2007, 17:46

Autopilot to konkurent automapy co do pokrycia polski. W sumie podobno ma czasami nawet lepsze pokrycie, ale jak go testowałem to sama obsluga mi kompletnie nie lezala...AP ma dodatkowo przelotowe drogi europy, no ale troche malo jak sie za granice ktos wybiera. Ja z map uzywam Automapy XL 3.9.7 (ostatnia przed 4.0) w Polsce, jej plusem jest spore pokrycie, pelna synchronizacja z punktami uzytkownikow ze strony mobilne.net (jest w nich burdel, ale czesto sie jednak przydaja..), a poza krajem jezdze z IGO: niezle mapki, w tym Bałkanów, swietny tryb 3D i ogolnie dla mnie najlepszy program z dostępnych (zeby jeszcze mape Polski, oficjalną, miał z większym pokryciem...) Co do urządzenia polecam Wam jednak wielofunkcyjne PPC zamiast ustrojstwa dedykowanego tylko do nawigacji: moj FS Loox swietnie nawiguje, ma wifi, mozna z niego sluchac muzy, ogladac filmy (dla naprawde odważnych, ale działa:) ), czytac ebooki, uzwac jako podrecznego komputera (np office, poczta, przypominaczki) i robic setke innych rzeczy. Pocket PC na mobile windows daje mozliwosc dowolnego kupowania mapek a nie wiąze z tylko jednym produktem. Jest troche trudniejszy w uzytkowaniu niz urzadzenie dedykowane, no ale dla mnie i sama zabawa poznawania jego mozliwosci byla plusem przy wyborze nawigacji. Loox jakiego mam plus mapy (jesli ktos kupuje legalnie oczywiscie) to wiecej niz 1100, ale takie urzadzeniaj ak mio 550 czy asus 636n juz powinno sie udac w tym pulapie pienieżnym dostać.
Forumowicz
 
Od: 1 mar 2007, 12:58
Posty: 80
Skąd: Wrocław
Auto: M6 GY '04 2.0 MZR-CD 136HP

Postprzez slav » 6 sie 2007, 18:01

a wiec kupilem ten zestaw o ktorym pisalem , czyli
Mio 550p ,mapa auto pilot , karta pamieci 512(zaraz wymienilem na 2gb) oczywiscie wszytskie ladowarki ,uchwyty i mocowania.

Nawigacja wczoraj sprawdzona w drodze do lodzi i po lodzi,
co prawda znalem droge ,ale auto pilot spisuje sie swietnie ,zero pomylek a nawet wyprowadzil mnie bez bledu , z ktorejs tam ulicy ktora zostala zamknieta :)

glos nawigujacy(po ustawieniu) to glos "chyba " sexownej lali :P ktory wymusza usmiech na twarzy ;)

Swietnym dodatkiem jest ostrzeganie o fotoradarach , kilka ustawien odleglosci , ja mam narazie na 500m ale tyle chyba starcza ;)

ogolnie mnostwo ustawien i bajerow,
podczas nawigacji ppc polaczony byl srednio , od 7 do 11 satelit, chyba nie najgorzej, ale nie znam sie

z mapy europy jeszcze nie korzystalem ale bede musial sie zaopatrzyc w bardzo szczegolowa bo takiej bede potrzebowal, a ta w zestawie jest tylko przelotowa.

ogolnie swietna zabawka , jak ktos napisal wczesniej warto kupic pda zamiast samej nawigacji , skorzystalem z tej rady i niezaluje :)

koszt calosci 1319 zl + 70 za dodatkowa karte sd 2gb
Forumowicz
 
Od: 29 maja 2005, 23:38
Posty: 1137
Skąd: WLKP
Auto: rozne

Postprzez darekk86 » 6 sie 2007, 18:27

no to ciesze sie ze jestes zadowolony :)
Jak sie pojezdzi troche z nawigacja to pozniej naprawde ciezko sie odzwyczaic i patrzec na normalna mape :)
Ostrzeganie o fotoradarach jest bardzo przydatne, chociaz teraz jak tyle tego nawalili to trzeba bardzo czesto aktualizowac liste. Ale przed wieloma radarami mnie juz uchronila nawigacja. Zwlaszcza ze ostrzega nawet o miejscach gdzie najczesciej stoi policja i to tez sie bardzo czesto sprawdza.
To zycze przyjemnego i bezproblemowego uzytkowania!

Pozdrawiam
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 2 gru 2006, 20:58
Posty: 1393
Skąd: Wa-wa/Puławy
Auto: C63 AMG Kombi + Fiat Bravo Psst... + Combo

Postprzez slav » 6 sie 2007, 18:31

darekk86 napisał(a):no to ciesze sie ze jestes zadowolony


porada byla swietna <spoko>
dzieki :)
Forumowicz
 
Od: 29 maja 2005, 23:38
Posty: 1137
Skąd: WLKP
Auto: rozne

Postprzez Czolgista » 9 sie 2007, 10:51

To ja się podepnę pod temat ;)

Czy ktoś wie skąd można pożyczyć do "testów" ;) AutoMapę 4 działającą na PPC?
taka działającą na PC znalazłem ale niestety już na PPC nie rusza :(
<center>I am the 6th son of the 6th son of the 6th son I am the borged again son of war
Technology's child, daughter of rebellion, son of a bitch blossom of a whore
I am a god-killing virus, destruction with 8 arms, monster with seven severed heads
I am the son of mars, cleansed with infected blood, vile disease walking on 2 legs

The devil made me do it</center>

<center>Moja "Twarzowa Książka"
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 kwi 2006, 00:04
Posty: 336
Skąd: Konin / Worcester
Auto: Mondeo 1.8 Zetec '99

Postprzez no_fear » 9 sie 2007, 11:14

Czolgista napisał(a):AutoMapę 4 działającą na PPC?
taka działającą na PC znalazłem ale niestety już na PPC nie rusza :(

na razie na PPC działa tylko full legal :)

mocna ekipa walczy od daty premiery żeby (oczywiście wyłącznie na potrzeby testów) zaczęła działać na PPC, ale póki co bezskutecznie :]

Windowsa Viste ugryźli jeszcze przed oficjalną premierą :D a AutoMapy nie mogą hehe :P
Sprzedam: aparat P5 z cewką zewnętrzną by "Tadziol"
Obrazekwww.SPAmobile.pl
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 lis 2006, 15:47
Posty: 413
Skąd: KrK
Auto: Galaxy MK2 2.3

Postprzez Czolgista » 9 sie 2007, 12:00

no_fear napisał(a):mocna ekipa walczy od daty premiery żeby (oczywiście wyłącznie na potrzeby testów) zaczęła działać na PPC, ale póki co bezskutecznie :]

w takim razie jakbyś wiedział, że komuś się udało i można już "potestować" ;) podziel się info z kolegami ;)
<center>I am the 6th son of the 6th son of the 6th son I am the borged again son of war
Technology's child, daughter of rebellion, son of a bitch blossom of a whore
I am a god-killing virus, destruction with 8 arms, monster with seven severed heads
I am the son of mars, cleansed with infected blood, vile disease walking on 2 legs

The devil made me do it</center>

<center>Moja "Twarzowa Książka"
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 kwi 2006, 00:04
Posty: 336
Skąd: Konin / Worcester
Auto: Mondeo 1.8 Zetec '99

Postprzez no_fear » 9 sie 2007, 12:11

Czolgista napisał(a):w takim razie jakbyś wiedział, że komuś się udało i można już "potestować" ;) podziel się info z kolegami ;)

Jak komuś się uda, to na tym forum będą wiedzieć pierwsi ;)
K L I K E N

pzdr
Sprzedam: aparat P5 z cewką zewnętrzną by "Tadziol"
Obrazekwww.SPAmobile.pl
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 lis 2006, 15:47
Posty: 413
Skąd: KrK
Auto: Galaxy MK2 2.3

Postprzez cob_ra » 10 sie 2007, 09:05

no_fear napisał(a):Czolgista napisał:
w takim razie jakbyś wiedział, że komuś się udało i można już "potestować" podziel się info z kolegami

Jak komuś się uda, to na tym forum będą wiedzieć pierwsi
K L I K E N

cały czas sprawdzam jak ida prace nad "udostępnieniem nowej automapy na PPC do testów ", więc jak coś to równiez dam cynk :D , a odnośnie 3.9.7 to sprawuje się wg. mnie b. dobrze, jechałem do zakopca oraz po okolicy gdzie naprawde są małe uliczki i poradziła sobie sprawnie, mape map 4.0 przetestowałem i jest dokładniejsza niż automapa 4.0 (wioski w ok. zakopanego, posiadała nawet nr domów Poronin, Ząb, Bukowina , gdzie auto mapa pokazywała tylko zakopianke i główniejszą droge przez wioski)
Polecam różnież aktualizować czesto punkty POI szczególnie radary (bardzo mi pomogły na trasie-zgodność aktualnych informacji 90%)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 gru 2006, 16:18
Posty: 724 (2/4)
Skąd: skierniewice
Auto: Była 323c
Honda Accord VI 1,8
Honda Accord VIII 2.0

Postprzez tarkan » 10 sie 2007, 15:54

XsiX napisał(a):a że tak głupio zapytam co to znaczy "mapa 3n" ?

Wersja mapy przeznaczona dla AutoMapy v3.x
Ostatnią wersję mapy, którą wydali była mapa 3w
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 lut 2006, 00:00
Posty: 426
Skąd: Warszawa / Sokółka
Auto: M6 '08 GH 2.5 MZR TOP

Postprzez mazdyfan_tomek » 20 sie 2007, 07:24

Zakupiłem Mio 550 jak na razie super wszystko działa bez zarzutu, mam pytanie z innej beczki czy ktoś może mi objaśnić jak np zainstalować ściągnięte z neta gry ? oraz co po kolei trzeba zrobić chcąc połączyć się z netem w tzw. hotspotach ( zatrzymałem sie na stacji benzynowej która oferuje taka usługę ale na pockecie pojawił sie komunikat o hasło i dałem sobie spokój )
MAZDA MX3 1,8 V6 133 PS
HONDA ACCORD 2,0 136 PS
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 wrz 2004, 23:08
Posty: 78
Skąd: Tarnów
Auto: HONDA ACCORD 2,0 136 PS

Postprzez slav » 20 sie 2007, 08:04

mazdyfan_tomek napisał(a):czy ktoś może mi objaśnić jak np zainstalować ściągnięte z neta gry ? oraz co po kolei trzeba zrobić chcąc połączyć się z netem w tzw. hotspotach ( zatrzymałem sie na stacji benzynowej która oferuje taka usługę ale na pockecie pojawił sie komunikat o hasło i dałem sobie spokój )


to samo pytanie :D
Forumowicz
 
Od: 29 maja 2005, 23:38
Posty: 1137
Skąd: WLKP
Auto: rozne

Postprzez Czolgista » 20 sie 2007, 08:07

slav napisał(a):
mazdyfan_tomek napisał(a):czy ktoś może mi objaśnić jak np zainstalować ściągnięte z neta gry ? oraz co po kolei trzeba zrobić chcąc połączyć się z netem w tzw. hotspotach ( zatrzymałem sie na stacji benzynowej która oferuje taka usługę ale na pockecie pojawił sie komunikat o hasło i dałem sobie spokój )


to samo pytanie :D

też mam mio P550, ściągałem gry pod PPC i po podłączeniu ppc do komputera po prostu odpalałem na kompie instalkę – ona sama wynajdywała mio i na nim się instalowała, to samo zresztą tyczy się różnych programów... :P
<center>I am the 6th son of the 6th son of the 6th son I am the borged again son of war
Technology's child, daughter of rebellion, son of a bitch blossom of a whore
I am a god-killing virus, destruction with 8 arms, monster with seven severed heads
I am the son of mars, cleansed with infected blood, vile disease walking on 2 legs

The devil made me do it</center>

<center>Moja "Twarzowa Książka"
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 kwi 2006, 00:04
Posty: 336
Skąd: Konin / Worcester
Auto: Mondeo 1.8 Zetec '99

Postprzez slav » 20 sie 2007, 08:23

Czolgista napisał(a):ściągałem gry pod PPC


gdybys dal jeszcze namiar skad :P
Forumowicz
 
Od: 29 maja 2005, 23:38
Posty: 1137
Skąd: WLKP
Auto: rozne

Postprzez Czolgista » 20 sie 2007, 08:35

slav napisał(a):
Czolgista napisał(a):ściągałem gry pod PPC


gdybys dal jeszcze namiar skad :P

jak wrócę z fabryki to postaram się znaleźć bo niestety nie zapisałem
ale tymczasem możesz w googlu wpisać "ppc (albo pocket pc) xxx" lub "windows mobile xxx" gdzie xxx= free games/ software itp :P
<center>I am the 6th son of the 6th son of the 6th son I am the borged again son of war
Technology's child, daughter of rebellion, son of a bitch blossom of a whore
I am a god-killing virus, destruction with 8 arms, monster with seven severed heads
I am the son of mars, cleansed with infected blood, vile disease walking on 2 legs

The devil made me do it</center>

<center>Moja "Twarzowa Książka"
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 kwi 2006, 00:04
Posty: 336
Skąd: Konin / Worcester
Auto: Mondeo 1.8 Zetec '99

Postprzez slav » 20 sie 2007, 08:38

dzieki ,poprubuje :)
Forumowicz
 
Od: 29 maja 2005, 23:38
Posty: 1137
Skąd: WLKP
Auto: rozne

Postprzez mazdyfan_tomek » 20 sie 2007, 10:10

a jak odinstalować , tez na kompie tak jak każdą inną grę ?
MAZDA MX3 1,8 V6 133 PS
HONDA ACCORD 2,0 136 PS
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 wrz 2004, 23:08
Posty: 78
Skąd: Tarnów
Auto: HONDA ACCORD 2,0 136 PS

Postprzez darekk86 » 20 sie 2007, 13:06

odinstalowujesz programy przez normalna aplikacje ktora masz na palmtopie. Cos podobnego jak w windowsie, usuwanie programow. Nie musisz podlaczac wtedy do komputera juz.

A z hotspotami mozesz sie laczyc tylko jesli sa darmowe, czyli niezabezpieczone. Jesli sa platne to musisz isc na stacje i poprosic o haslo, pewnie najpierew bedzie trzeba cos tam zaplacic im.
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 2 gru 2006, 20:58
Posty: 1393
Skąd: Wa-wa/Puławy
Auto: C63 AMG Kombi + Fiat Bravo Psst... + Combo

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Moderator

Moderatorzy Hyde Park