Nawigacja GPS – kupno/opinie

Nasze hobby i zainteresowania, sprawy niemotoryzacyjne.

Postprzez martinpl » 11 lip 2007, 08:51

Misiek-Bełchatów dzieki, mocno mi pomogles :) na tym forum napewno znajde sporo ciekawych rzeczy :D
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 lis 2005, 14:08
Posty: 298 (0/3)
Skąd: Bialystok
Auto: Mazda 6 2.0 MZR-CD

Postprzez fotokrak » 11 lip 2007, 19:18

mam garmina NUVI 350, byc może trzeba ściągnąć nowe oprogramowanie, kiedyś podobny problem miały jakieś modele.
ładowanie może być na dwa sposoby jeden to przez stojak/ ładowarkę w samochodzie przez złacze, drugia możliwość to właśnie USB, usb to przy podłączeniu do komputera, ściagnij z www.garmin.com, program updater, następnie postępuj zgodnie z komunikatami, program ten sprawdzi czy masz aktualne oprogramowanie (nie mapy)
forum po polsku http://www.forum.garmin.pl/
Do sprzedania nasza mazda MX3, Londyn cena 500funtów
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 15 cze 2006, 13:35
Posty: 137
Skąd: LONDYN
Auto: MX-3 1,6

Postprzez Loczek » 11 lip 2007, 21:09

Mam tą samą nawigacje nuvi 250. i niemam takiego problemu, podlączam pod zasilanie i moge nadal korzystać z niej.

Może gdzies cos jaksi tryb zmieniles przy ladowaniu
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 sty 2006, 17:30
Posty: 2112
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Auto: Bezawaryjne i Niebite

Postprzez fotokrak » 11 lip 2007, 21:48

nie ma tam niczego takiego, albo problem sprzętowy albo problem oprogramowania, najpierw zajrzałbym i pobrał najnowsze oprogramowanie, następie a może na wstępnie upewniłbym sie czy w momencie podłączenia zasilania w samochodzie słychać pikniecie i czy jest napis ładowanie i czy w ładowarce świeci się dioda i na jaki kolor?
czasami tak bywa że coś nie chce załapać w złączu ładowarki, albo coś ze stykami na chwytaku/ podstawce GPSa
Do sprzedania nasza mazda MX3, Londyn cena 500funtów
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 15 cze 2006, 13:35
Posty: 137
Skąd: LONDYN
Auto: MX-3 1,6

Postprzez Krzysiek1980 » 12 lip 2007, 09:47

Witam
Ja też zastanawiam się nad kupnem jakiejś fajnej nawigacji ale im więcej czytam w sieci to jestem głupszy. Za dużo tego jest. Duża liczba osób chwali sobie Garmin Nuvi ale na Polskę najlepiej z GP mapą. Zastanawiałem się nad modelem 660 FM ale cena 2500 na allegro trochę odstrasza. Podobno dobre są tez Tomtomy ale pokrycie Polski jest tylko chyba 54% więc jakiś mniejszych miejscowości może nie być. Tak samo jak Blaupunkt TravelPilot Lucca – jedni chwalą inni narzekają, z głupieć można
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 lip 2007, 21:29
Posty: 341 (0/9)
Skąd: Ozorków
Auto: Mazda 6 (GG) 2.0 benzyna/147KM, 2005r po lifcie, hatchback

Postprzez Kędziorek » 12 lip 2007, 10:39

Hejka

Zamierzam tatusiowi sprawić jakiś sympatyczmy Palmptop z GPS i do AM, jednak fundusz nie powala, bo mam na to koło 900zł. Najchętniej skusiłbym się na MIO.
Możecie w granicach do 900zł polecić jakiś fajny sprzęcik, który nie gubi zasięgu, jest w miarę bezawaryjny itp?

Pozdrawiam

P.S. A co myśicie o modułach GPS podpinanych do laptopa? Jak już kupie laptopa to mam zamiar zastosować coś takiego ale chciałem się dowiedzieć jak się sprawuje.

EDIT:
Znalazłem MIO 340 ale bez mapy
http://www.allegro.pl/item211462059_palmtop_mio_p340_z_gps_automapa_xl_339zl_f_vat_.html za niewielką kasę.

Jak jest na przykład z zasysaniem map (np. Auta Mapa) z netu, mają jakieś zabezpieczenia uniemożliwiające prawidłowo funkcjonowanie tak jak czasami jest w grach? Sama mapa to wydatek prawie 400zł.
Obrazek Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 gru 2006, 20:37
Posty: 122
Skąd: Poznań
Auto: Ford probe 2.5 V6 USA

Postprzez darekk86 » 12 lip 2007, 12:14

Ja wreszcie przesiadlem sie na nowa AutoMape 4 wiec moge sie o niej wypowiedziec. Poprostu rewelacja! Swietnie wyznacza trase (byc moze w wersji 4.0 byly jakies bledy, ale ja juz mam 4.1 czy jakos tak i wszystko jest ok), a widok 3D jest rewelacyjny. No i pokrycie Polski juz jest chyba 100%.
Mam jeszcze AutoMape 4 na Europe, ale nie mialem okazji z nia jechac jeszcze po innych krajach. Ale z tego co widze to powinna spisywac sie bardzo dobrze. I najlepsze jest to ze nareszcie mozna wyszukac dokladny adres gdzies w europie, kliknac i nawigacja poprowadzi nas z samego domu gdzies tam w Europe. I nie musimy nic przelaczac w trakcie, zadnego zmieniania map czy programow tak jak to bylo wczesniej.
No i nareszcie w Automapie 4 w wersji na PC wprowadzili pokazywanie predkosci, bo tego brakowalo w poprzednich wersjach (na palmtopach zawsze bylo).

Kędziorek kazdy palmtop z GPS bedzie dzialal bardzo podobnie. Zwlaszcza jesli mowimy o tych pierwszych wersjach z gps. Ale ja tego uzywalem i nie narzekam. Tylko w Asusie N35 (albo to byl N30, dokladnie nie pamietam, ten jeden z gps) czasami luzuje sie zlacze do ladowarki i trzeba go odsylac do serwisu zeby je przylutowali. A ostatnio padla ladowarka samochodowa a jedyny egzemplarz mieli w Lodzi. Ale tak to gps chodzi idealnie.

A z zasysaniem map to jest bardzo roznie. W tej chwili nikt nie zlamal chyba jeszcze zabezpieczen AutoMapy 4 zeby normalnie chodzila na palmtopach. Tylko wersja na PC jest scrackowana juz. Ale inne mapy typu iGo albo MioMap mozna bez problemu sciagnac z internetu. (oczywiscie tylko jesli posiadasz wersje oryginalna, bo inaczej jest to piractwo) ;)

Ale polecam kupic oryginalna automape, zwlaszcza jesli jezdzisz tylko po polsce, bo wersja na europe jest troche drozsza znowu (ale w wersji na Europe masz tez mape polski). Wtedy masz aktualizacje na rok (albo nawet niecale 2 lata jesli poczekasz dluzej z rejestracja mapy przez internet) i nie musisz kombinowac i szukac nowej wersji w internecie a pozniej szukac do niej cracka. Poprostu za te 400zl masz spokoj na ponad rok z nawigacja i zawsze masz najnowasza mape. Raczej warto.
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 2 gru 2006, 20:58
Posty: 1393
Skąd: Wa-wa/Puławy
Auto: C63 AMG Kombi + Fiat Bravo Psst... + Combo

Postprzez Kędziorek » 12 lip 2007, 12:30

darekk86, dzięki za szczegółowe informacje.

Jestem w sumie w 99% zdecydowany na tego MIO340 i żeczywiście masz rację z tym oryginałem, to jest akurat taka rzecz, która powinna być aktualna. Zresztą zawsze moge zassać dodatkowo MioMap (oczywiście posiadając oryginał w domku) i potestowć jak się sprawują inne mapy.

Komplet MIO + mapa to kurcze wydatek około 1100zł, czyli w sumie nie mało, ale mamuś dosponsoruje.

A co z palmptopami tańczymy, za 600zł przykładowo, bo takie też są?
Obrazek Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 gru 2006, 20:37
Posty: 122
Skąd: Poznań
Auto: Ford probe 2.5 V6 USA

Postprzez darekk86 » 12 lip 2007, 12:54

Ja polecam taki zestaw:
http://allegro.pl/item213373802_acer_n35_1_gb_gps_stan_jak_nowy.html

Tylko tutaj akurat brakuje jeszcze uchwytu do samochodu, wiec poszukaj innych aukcji z tym palmtopem, bo na innych na pewno znajdziesz caly komplet w podobnej cenie.
Palmtop bedzie sie spisywal dobrze, zasiegu nie gubi, wiec wszystko powinno dzialac ok.

Te stare MIO nie byly raczej za dobrze, ale podejrzewam ze ten nowy moze spisywac sie lepiej niz ten Acer. W koncu to nowy model, a od czasow premiery Acera N35 troche sie juz pozmienialo. Roznica w cenie to te 200zl, ale chyba lepiej wlasnie kup tego MIO.
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 2 gru 2006, 20:58
Posty: 1393
Skąd: Wa-wa/Puławy
Auto: C63 AMG Kombi + Fiat Bravo Psst... + Combo

Postprzez Kędziorek » 12 lip 2007, 15:32

Będzie to na bank zestaw nowy, nie chcę się pchać używki.

Zresztą do ACERa nie do końca jestem przekonany, nasłuchałem się tyle o laptopach ACERa, że jakoś do GPS ACER chyba nikt mnie nie przekona, choć nie ukrywam, że też jest fajny: http://www.allegro.pl/item214442617_najtaniej_acer_e310_gps_256sd_pl_mapy_pl_europa.html
MIO są jednymi z najtańszych i narazie nie spotkałem się z negatywnymi opiniami.

darekk86, jaki masz CarComputer w aucie? Ja się zastanawiam nad jakimś laptopkiem, który byłby jednostką sterującą audio-video + LCD dotykowy gdzieś na kokpicie. Odpisz mi na PW, żeby nie offować tutaj w temacie.

Pozdro
Obrazek Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 gru 2006, 20:37
Posty: 122
Skąd: Poznań
Auto: Ford probe 2.5 V6 USA

Postprzez fotokrak » 13 lip 2007, 07:53

no i co z tym garminem, poradziłeś sobie?
Do sprzedania nasza mazda MX3, Londyn cena 500funtów
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 15 cze 2006, 13:35
Posty: 137
Skąd: LONDYN
Auto: MX-3 1,6

Postprzez martinpl » 13 lip 2007, 08:42

na 99% nuvi 250 rozpoznaje przewod uniwersalnej ladowarki, od oryginalnej :) oryginalny przewod od ladowarki ma piny sygnalowe zwarte do masy rezystorem 20k Ohm...

bede robil taki przewod z przewodu uniwersalnego za jakies czas, teraz nie bo wyjezdzam na tydzien w Polske, ladowanie rozwiazalem w inny sposob, po prostu wchodze w tryb serwisowy wtedy podlaczam ladowarke, wychodze z serwisowego i wtedy zachowuje sie jak na oryginalnym przewodzie :P
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 lis 2005, 14:08
Posty: 298 (0/3)
Skąd: Bialystok
Auto: Mazda 6 2.0 MZR-CD

Postprzez LoB » 14 lip 2007, 04:32

Siemanes :)

napiszcie czy ta automapa chodzi na kazdym palmie z gps ? czy nalezy szukac konkretnych modeli? bo chce sobie siakis zakupic w USA i zabardzo nie wiem czym sie kierowac... a czasu na surfowanie po necie malo :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 lut 2004, 00:59
Posty: 463
Skąd: Gliwice
Auto: Coupe R6

Postprzez fotokrak » 14 lip 2007, 09:41

ale nie kumam co za kombinacie? czy nie dostaliście stojaka z ładowarką samochodową czy o co chodzi??
ja stawiam nuviego na stojaku i się ładuje bez problemu.
Np teraz do Malagi nie wziąłem ładowarki samochodowej bo mieliśmy nie wypożyczać samochodu i ładowałem GPSa w hotelu i cały dzień go używałem (oczywiście włączałem gdy był potrzebny) aby wytrzymał dłużej zmniejszyłem podświetlenie do minimum
Do sprzedania nasza mazda MX3, Londyn cena 500funtów
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 15 cze 2006, 13:35
Posty: 137
Skąd: LONDYN
Auto: MX-3 1,6

Postprzez fotokrak » 14 lip 2007, 10:14

aktualnie od jakiieś pół roku w versji mapowej 9, Garmin dodaje mapę całej Europy w tym jedna z najdokładniejszych map polski, z tego co wynika z forum gpsowców garmin tym pakietem zagroził pozycji GP mapa i sie nie dziwie przecież garmin i współpracująca z nim firma exel współpracuje z NASA robiac mapy nie tylko dla kierowców, ale dla statków, samolotów i gdzie tylko potrzebne są mapy.
Zwiedzając europę prakycznie poza najnowszymi drogami np na ibizie czy w hiszpani gdzie tridno nadążyć za powstającymi nowymi drogami pozostałe kraje które już maja rozbudowaną siatke drogową czy też tak jak w poslce nic się nie zmienia bo nie maja czasu na pierdoły bo ważniejsze sa tubisie spokojnie można korzystać i pomyłki zdążają się sporadycznie co do polski nie miałem możliwości jeszcze przetestować bo ostatnio jak byłem to jeszcze nie miałem mapy polski, ale jak przeglądam znane mi miejsca i osiedla raczej nie widzę rażących błędów, na codzien robie po Londynie średnio 100 Km, ale bywa więcej zdazają sie błedy błedy organizacji ruchu ale nie ma co sie dziwic bo samorządy lokale często przenoszą znaki drogowe i budują te pieprzone progi niemal do kolan.
Ze spokojnym sumieniem mogę polecić dowolnego garmina, i wcale nie trzeba brać najdroższego bo jak zyje ani razu nie przeglądałem nim zdjęć, nie słucham z niego muzyki, a jako zestaw głośno mówiący blue T. którego tak bardzo lubi używać kolega w tomtomie jest bez sensu, zakłócenia sa tak duże że nikt z nim nie chce rozmawiać :))))).
najważniejsza jest mapa a ta jest najlepsza w garminie
Do sprzedania nasza mazda MX3, Londyn cena 500funtów
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 15 cze 2006, 13:35
Posty: 137
Skąd: LONDYN
Auto: MX-3 1,6

Postprzez slav » 30 lip 2007, 17:29

a co powiecie o tym clarionie i jego mapie ?

mam duza chec go zakupic ale jestem laikiem i dlatego pytam,
z gory dziekuje za podpowiedz czy wrto .

http://www.allegro.pl/item216915256_naw ... _raty.html
ten clarion kosztuje w tej chwili niecale 1600 zl.

lub o tym sony .

http://www.allegro.pl/item216782268_now ... _raty.html
Forumowicz
 
Od: 29 maja 2005, 23:38
Posty: 1137
Skąd: WLKP
Auto: rozne

Postprzez slav » 2 sie 2007, 19:42

do wyboru doszlo jeszcze mio 550 z auto mapa , w wersji oem , niestety nie pamietam jej specyfikacji
koszt kpl. 1300 zl , jedynie co mi sie nie podoba to to ze nie moglismy wlaczyc polskiego menu.

dla porownania :

http://www.allegro.pl/item218030350_mio ... model.html

prosze o opinie bo musze sie szybko zdecydowac
Forumowicz
 
Od: 29 maja 2005, 23:38
Posty: 1137
Skąd: WLKP
Auto: rozne

Postprzez polnik@studio » 2 sie 2007, 20:31

[url=http://www.polnik-studio.pl/]systemy informatyczne[/url] || [url=http://www.athleticshop.com.pl/]sprzęt fitness[/url] || [url=http://www.trampoliny.com.pl.pl/]trampoliny[/url] || [url=http://www.ogrodowe-meble.pl/]meble ogrodowe[/url]
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 lis 2003, 16:31
Posty: 1097
Skąd: Warszawa
Auto: Kia pro cee'd/ Toyota Starlet

Postprzez slav » 2 sie 2007, 21:10

polnik@studio napisał(a):tu masz to samo i trochę taniej


jednak nie taniej, bo zestaw za 1300 ma plyte z automapa :)

polnik warto go w ogole brac ,czy lepiej kupic typowa nawigacje?
Forumowicz
 
Od: 29 maja 2005, 23:38
Posty: 1137
Skąd: WLKP
Auto: rozne

Postprzez loockas » 2 sie 2007, 21:32

podepne sie pod temat. do tej pory uzywalem komorki jako nawigacji. Mialem nokie 6670 i TomTom 5. Fakt pokrycie slabe ale glowne drogi byly dosc dobrze wyznaczane. Telefonu sie pozbylem, wrocilem do starej dobrej 6310 :) Nie chce juz na pewno telefonu ze starszym symbianem bo zaczyna mnie denerwowac jego tempo pracy. Na nowszego symbiana jest dostepny tomtom 6 ale z pokryciem polski dalej nie jest za wesolo. A na najtanszy telefon np z E series trzeba dac ok 500zł (E50). Do rzeczy... telefonu zmieniac nie chce bo do obecnej komorki kupilem juz zestaw glosnomowiacy ;P Szukam taniej nawigacji... i sie zastanawiam co lepiej kupic? palmtop z gps czy sama nawigacje? Zaciekawil mnie Garmin i3. http://allegro.pl/20193_garmin.html?order=t&view=gtext Cena jest zadowalajaca. Ale co to wlasciwie jest warte? osobiscie korzystalem tylko z tomtoma i bardzo mi sie podoba jego widok 3d i z jakiejs automapy na laptopie. Stara jakas wersja chyba bo widoku 3d brak :/ W garminie jest ta cala GPMapa. Uzywa ktos tego? Jak jest z pokryciem? Na zdjeciu wyglada to calkiem przyjemnie. Nie potrzebuje zadnej rewelacji. TomTom5 byl dla mnie ok. Teraz glownie zalezy mi zeby to bylo osobne urzadzenie. Najlepiej posiadajace juz wbudowany odbiornik GPS. Wiec tani palmtop raczej odpada... Doradzcie cos :)
Andżeju, jak Ci na imię?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 maja 2007, 00:55
Posty: 10350 (314/593)
Skąd: Ymielin
Auto: PaRHaTy
Ajonik
Rex8HaPe
Kupra

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

Moderator

Moderatorzy Hyde Park