Telewizory LCD / Plazma

Nasze hobby i zainteresowania, sprawy niemotoryzacyjne.

Postprzez brii » 11 lut 2013, 21:41

Nie kupuj mniejszego niż 50"
Trusted computing – Yes or No?

Na świecie jest 10 rodzajów ludzi: ci, którzy rozumieją liczby binarne i ci, którzy nie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2005, 23:46
Posty: 8962 (108/253)
Skąd: Częstochowa
Auto: Endek / Kupisiontes / Smark EV / iczy

Postprzez rafik89 » 22 mar 2013, 12:04

kto poleci jakiś telewizor ok 32" w kwocie ok 1200 zł? Wiem, ograniczony budżet, ale na pewno jest jakiś wybór.
Forumowicz
 
Od: 1 lis 2010, 23:17
Posty: 342 (0/8)
Skąd: wrocław, czasem krotoszyn
Auto: Citroen C5 1.6 HDi, 2006 rok

Postprzez Myjk » 22 mar 2013, 12:10

Może chcesz odkupić ode mnie (z czerwca 2010) plazmę PANASONIC TX-P42S20E ? ;)

Z TV jest wszystko OK, ładnie świeci, nic się nie wypala bo w sumie mało jest używany (może godzinę dziennie i cały czas w trybie oszczędnym) -- chcę go wymienić, bo nie mam kablówki. Mogę mieć jedynie talerz (i w sumie chcę założyć bo mi brakuje ES), ale strasznie nie lubię mieć dodatkowych tunerów i co za tym idzie pilotów.

http://allegro.pl/panasonic-tx-p42gt30e ... 45848.html

Dlatego chciałem wymienić na taki, który ma tuner wbudowany. Tylko nie mam co zrobić z dotychczasowym.
Pozdor Myjk
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 paź 2007, 08:01
Posty: 5843 (2/8)
Skąd: Warszawa
Auto: Mitsubishi Outlander
PHEV '20

Postprzez rafik89 » 22 mar 2013, 19:43

dzięki za ofertę, ale to ma być na prezent dla rodziców, więc preferowany jest nowy :)
Forumowicz
 
Od: 1 lis 2010, 23:17
Posty: 342 (0/8)
Skąd: wrocław, czasem krotoszyn
Auto: Citroen C5 1.6 HDi, 2006 rok

Postprzez Myjk » 25 mar 2013, 12:28

Spoko, sprezentuję tego "starego" moim starszym, będzie pasować :P

BTW czy ktoś miał do czynienia z TV z tunerem DVB-S i oprogramowaniem tegoż? Innymi słowy, czy to obsłuży wszystkie dostępne obecnie funkcje multipleksowe z takiego na przykład ncplus, łącznie z VOD?

Jeszcze jedno, czy można zsumować listę programów DVB-T / DVB-C / DVB-S czy to jest traktowane jak osobne źródła i trzeba się przełączać zależnie od źródła? Innymi słowy jak mam jakiś kanał z DVB-T lepiej odbierający niż z DVB-C / DVB-S to mogę go sobie wpleść w listę kanałów DVB-C / DVB-S bez konieczności przełączania się między źródłami? W instrukcji stoi, że DVB-T i DVB-S to różne źródła, ale nie jest napisane wprost, że nie można ich połączyć (z kolei w GUIDE jest możliwość wyświetlenia listy dla wszystkich źródeł).
Pozdor Myjk
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 paź 2007, 08:01
Posty: 5843 (2/8)
Skąd: Warszawa
Auto: Mitsubishi Outlander
PHEV '20

Postprzez loockas » 25 mar 2013, 18:45

Myjk napisał(a):BTW czy ktoś miał do czynienia z TV z tunerem DVB-S i oprogramowaniem tegoż? Innymi słowy, czy to obsłuży wszystkie dostępne obecnie funkcje multipleksowe z takiego na przykład ncplus, łącznie z VOD?


Są TV z pełnosprawnym tunerem DVB-S? Czy mówimy o możliwości załadowania CONAXA do slotu CI w TV? Jeżeli to drugie, to widziałem n na kartę z takim conaxem i na pewno działał PVR, co mnie pozytywnie zaskoczyło. O nvod mogę podpytać kolegę, który tego używa.

Na resztę pytań Ci nie odpowiem, bo nigdy nie miałem w jednym TV tych 3 standardów jednocześnie. Ogólnie n dała taką ofertę, że nie widziałem sensu instalować DVB-T :P O DVB-C już dawno zapomniałem z racji wyprowadzenia się z bloku.
Andżeju, jak Ci na imię?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 maja 2007, 00:55
Posty: 10350 (314/593)
Skąd: Ymielin
Auto: PaRHaTy
Ajonik
Rex8HaPe
Kupra

Postprzez Myjk » 25 mar 2013, 19:18

loockas napisał(a):Są TV z pełnosprawnym tunerem DVB-S? Czy mówimy o możliwości załadowania CONAXA do slotu CI w TV?


Nie wiem co to CONAX, ale TV są z dwoma tunerami na DVB-T/T2/C i DVB-S/S2 (mają dwa oddzielne porty antenowe): http://www.panasonic.pl/html/pl_PL/Prod ... kInfo=true Oczywiście do tego jest port CI do którego pakuje się kartę multiplex. Pytanie główne czy zrealizuje tym wszystkie funkcje łącznie z VOD. Choć mnie by najbardziej interesowała opcja z wyborem i opłacaniem konkretnych kanałów (jakiś czas temu czytałem, że są już platformy to oferujące -- ale póki co nie znalazłem takiej usługi w żadnej ofercie).
Pozdor Myjk
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 paź 2007, 08:01
Posty: 5843 (2/8)
Skąd: Warszawa
Auto: Mitsubishi Outlander
PHEV '20

Postprzez loockas » 25 mar 2013, 21:57

Conax to system dostępu warunkowego czyli np karta telewizji n. Czyli to jest to o co mi chodziło. W CI nie wsadzisz samej karty, to tylko slot. musisz mieć jeszcze coś takiego jak np nCAM:

http://www.euro.com.pl/tunery-telewizji ... n-hd.bhtml

Nie wiem jak to działa (i czy działa) z telewizją n czy też nc+ na abonament. Ale w tym co wyżej podałem kolega wszystko sobie ładnie obsługuje z pilota do TV, a po podłączeniu dysku do TV działa mu PVR i TimeShifting. Podpytam go z ciekawości o nvod, o ile taka usługa też jest dostępna w n na kartę.

Myjk napisał(a):Choć mnie by najbardziej interesowała opcja z wyborem i opłacaniem konkretnych kanałów


Oj, nie tylko Ciebie. Gdyby taka usługa istniała to ja bym sobie poza kanałami dostępnymi w DVB-T dokupił comedy central dla żony i BBC Knowledge dla mnie :) Reszta jest zbędna :P
Andżeju, jak Ci na imię?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 maja 2007, 00:55
Posty: 10350 (314/593)
Skąd: Ymielin
Auto: PaRHaTy
Ajonik
Rex8HaPe
Kupra

Postprzez Myjk » 26 mar 2013, 09:29

Nie wiem jak to działa (i czy działa) z telewizją n czy też nc+ na abonament.

Już nie ma n, bo się połączyło z c+ i wyszło nc+ ;) Dzięki temu mają tam niby wszystkie obecnie dostępne usługi, łącznie z VOD. Pytanie tylko czy TV to łyka. Niby dostęp do netu jest w tym TV i menu usług...

Ale w tym co wyżej podałem kolega wszystko sobie ładnie obsługuje z pilota do TV, a po podłączeniu dysku do TV działa mu PVR i TimeShifting. Podpytam go z ciekawości o nvod, o ile taka usługa też jest dostępna w n na kartę.

Orientujesz się czy zamiast na dysku można nagrywać na karcie / pendraku?
Pozdor Myjk
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 paź 2007, 08:01
Posty: 5843 (2/8)
Skąd: Warszawa
Auto: Mitsubishi Outlander
PHEV '20

Postprzez loockas » 27 mar 2013, 19:31

Pendrive też zadziała.

Myjk napisał(a):Już nie ma n, bo się połączyło z c+ i wyszło nc+


Nawet mi o nich nie przypominaj...
Andżeju, jak Ci na imię?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 maja 2007, 00:55
Posty: 10350 (314/593)
Skąd: Ymielin
Auto: PaRHaTy
Ajonik
Rex8HaPe
Kupra

Postprzez GobASS » 14 kwi 2013, 14:01

Widzę, że wspomniano kilka razy o Malince3.14 (Raspberry Pi). Szczerze przyznam, że znalazłem to na szybko w szukajce i nie czytałem wszystkich postów z tym związanych, ale...

Doświadczenie moje z tym maleństwem, chwilowo niewielkie. Procek można bezpiecznie overclockować do 1GHz (przynajmniej tak podaje producent i taka możliwość w ustawieniach istnieje). Jako dekoder? Niestety nie ma raczej szans, brak wbudowanego odbiornika, ale można próbować z jakimś mini-dekoderem na USB, powinno sobie ładnie poradzić. Chwilowo mam zainstalowane dwa systemy (standardowo raspbian do zabawy i programowania i raspbmc do rozrywki tv) i muszę przyznać, że youtube w 1080p chodzi miodnie na bmc, taka sama sytuacja z tv internetową, przez hdmi obraz ostry, nic nie przycina, wszystko chodzi jak trzeba, ale nie polecam tego urządzenia jako standalone przeznaczony specjalnie pod hdtv, to jest faktycznie malutki sprzęcik do nauki programowania i bardziej zabawy, niż konkretnego planu... ewentualnie można wykorzystać jako bazę pod car pc, co ludzie już zaczęli z powodzeniem robić. Przez composite out, nikomu nie polecam, tragedia przez niską rozdzielczość, bardziej to do podłączenia małego wyświetlacza (5-7 cali max) awaryjnie, jakby coś z ustawieniami hdmi się kopało.

Z pytaniami o raspi (byle nie za trudnymi, jeszcze się na tym nie znam za dobrze) zapraszam na priv ;)

Pozdrawiam, Zielone i brzydkie <zeby>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 sie 2009, 00:46
Posty: 240 (0/1)
Skąd: Łódź
Auto: MX-3 B6-DE

Postprzez loockas » 14 kwi 2013, 22:30

GobASS napisał(a):to jest faktycznie malutki sprzęcik do nauki programowania i bardziej zabawy, niż konkretnego planu...


Zgadzam się. Jest to świetna zabawka, ale wg mnie z racji GPIO szkoda tego używać tylko do roli mini HTPC.

Jeżeli ktoś szuka prostego playera do telewizji internetowej, multimediów z zasobów sieciowych, pendrajwów, dysków itd, to bardzo polecam STB MAG250. Zdecydowanie przewyższa wydajnością boxy androidowe w podobnej cenie. FW oparty o linucha, bardzo często uaktualniany. Ogrom możliwości w tym darmowe middleware. Przydatne również dla kogos, kto ma monitoring oparty o kamery IP i szuka "odbiornika" dla nich z prostym przełączaniem obrazu z kamer.
Andżeju, jak Ci na imię?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 maja 2007, 00:55
Posty: 10350 (314/593)
Skąd: Ymielin
Auto: PaRHaTy
Ajonik
Rex8HaPe
Kupra

Postprzez GobASS » 18 kwi 2013, 00:06

loockas napisał(a):z racji GPIOHTPC.


Nie zapomnij też o złączu I2C, niedługo wypuszczanej dedykowanej kamerce i wciąż niesprawnym (z powodu sterowników, zbyt dużej ilości typów miedzy sobą niewspółpracujących i wciąż braku dedykowanego, a szkoda) złączem pod wyświetlacze. GPIO jednak robi swoje, jako baza pod programowanie i sterowanie układami na arduino, czy nawet frezarkami CNC i drukarkami 3D (oba wymienione już powstały w kilku projektach).

Powyższe nie zmienia jednak faktu, że są dużo lepsze sprzęty do samej telewizji, nawet proste dongle na androidzie, projektowane specjalnie do TV.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 sie 2009, 00:46
Posty: 240 (0/1)
Skąd: Łódź
Auto: MX-3 B6-DE

Postprzez cob_ra » 14 cze 2013, 17:31

Koledzy, w rtv nie siedzę, więc proszę o pomoc. Znajomy szuka TV min 50" najlepiej 55-60. Do wydania powiedzmy 5 koła.
Zastanawiam się aby mu podesłać kilka modeli co mają moi dostawcy. Ogólnie skłaniałbym się do Panasonica, Sharpa, Philipsa, LG ostatecznie Szajsung(nie trawie tej firmy). Ma 42" i obraz ginie na odległości 5-6m. Facet ok 50 i lubi obejrzeć doby film w dobrym TV ale bez jakiś zbędnych bajerów.
coś takiego wyszukałem.

Samsung UE55F6400
Sharp LC-50LE752V
Philips 55PFL5527K/12
Panasonic TX-L50E6E
LG 55LM620S
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 gru 2006, 16:18
Posty: 724 (2/4)
Skąd: skierniewice
Auto: Była 323c
Honda Accord VI 1,8
Honda Accord VIII 2.0

Postprzez Gib » 15 cze 2013, 08:53

Czy do oglądania tv, grania na konsoli i takie tam normalne zastosowania telewizora to będzie dobre?
http://allegro.pl/telewizor-lg-42cs460- ... 33442.html
aukcja przykładowa, w Makro stoją takie około stówę taniej. Edit 1420 zł brutto.
Stała pod ścianą prężąc kakao
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 28 sie 2007, 18:09
Posty: 8941 (141/180)
Skąd: Warszawa
Auto: rower składak 1.8t

Postprzez qazxsw1 » 15 cze 2013, 22:45

Powiem Ci tak, to są te nowe tv z podświetleniem led direct (kilkanaście małych diod na całym ekranie). Zajęły one miejsce przestarzałych już nieco "lampówek" CCFL. Jest to dość budżetowa propozycja, ale do takiego normalnego użytku powinien się sprawdzić jak najbardziej, a jego trwałość w teorii powinna być lepsza od CCFL, czy led edge'a które powoli będą odchodzić do lamusa (właśnie na rzecz takich telewizorów).

W sumie minusem może być dla niektórych: grubość telewizora i dość duża obramówka wokół matrycy, przez co ten tv przypomina mi bardziej monitor.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 cze 2008, 12:34
Posty: 232
Skąd: Świdnica
Auto: Mazda mx-3 1.8 V6, SGI, 93 r.

Postprzez Bartek1986 » 1 sie 2013, 01:35

Podpowiedzcie mi dlaczego mam ulec dziewczynie i kupić Samsunga UE46ES8000, a nie UE46ES6900 który w sumie mi się bardziej podoba.. W czym to ustrojstwo jest lepsze dla przeciętnego białego człowieka :P ?? Po prostu przekonajcie mnie, że warto dopłacić te 1500zł zamiast wydać je na paliwo :D

Ceny w Saturnie to 4999zł i 3499zł. Chce wiedzieć, czy jest tam coś wartego tych pieniędzy :D
Jak mnie nie przekonacie to kupie tańszy i będę miał konsole gratis :P
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 28 wrz 2005, 13:44
Posty: 1814 (45/48)
Skąd: Lublin
Auto: Impreza GF8 GT
Impreza GF8 GT
Impreza GC8 GT Nardi Torino
Impreza GF8 STi
Impreza GC8 STi +++
Volvo S80 V8

Postprzez loockas » 1 sie 2013, 08:24

Wydaj na paliwo :)
Andżeju, jak Ci na imię?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 maja 2007, 00:55
Posty: 10350 (314/593)
Skąd: Ymielin
Auto: PaRHaTy
Ajonik
Rex8HaPe
Kupra

Postprzez Gib » 1 sie 2013, 08:34

A za paliwo potem konsolę ;)
Stała pod ścianą prężąc kakao
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 28 sie 2007, 18:09
Posty: 8941 (141/180)
Skąd: Warszawa
Auto: rower składak 1.8t

Postprzez JohnnyB » 1 sie 2013, 08:49

za tę kase szukałbym już 50 cali :–), w przypadku TV rozmiar ma znaczenie :D
..::Born To Rise Hell::..
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 lip 2009, 21:27
Posty: 2539 (46/88)
Skąd: gdzieś w mazowieckim......
Auto: Ford Edge '18 3.5v6 SEL

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Moderator

Moderatorzy Hyde Park