Telewizory LCD / Plazma

Nasze hobby i zainteresowania, sprawy niemotoryzacyjne.

Postprzez Maroq » 8 lut 2008, 11:01

Mogę powiedziec od strony technicznej ze postawił bym na japońca, chociaz i tak nie mozemy stwierdzic jakie tv ma bebechy chyba ze pozwola nam w sklepie odkrecici srubokretem obudowe :].NIestety spora czesc skladana jest w Chinach. Moim skromnym zdaniem to wybrał bym samsunga ze wzgledu na jakosc matrycy lcd(najbardziej technologicznie zaawansowana produkcje,mozna to zauwazyc w telefonach tej marki gdzie grubosc calego tel ma 3mm ).No chyba ze powalil by mnie obraz w tv innej marki za ta sama cene.Napewno trzeba zwrocici uwage na Panasonica.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 16 sty 2007, 20:48
Posty: 76
Skąd: Gdańsk/Giżycko
Auto: 6 GY 2.3

Postprzez mazdziak » 8 lut 2008, 13:03

ok wiekszosc z was poleca samsunga przejrzalem sklepy internetowe i znalazlem ciekawa opcje http://www.marka.com.pl/index.php?akcja ... ProdId=846 ten model dostałbym za jakieś 4200 co prawda w załozeniu nie chciałem przekroczyc 4k ale te 2stówy byłbym w stanie jeszcze dołożyć.CO myślicie o tym modelu? ma 37 cale full hd 3 wejscia hdmi opłaca sie go wziac?
Początkujący
 
Od: 20 cze 2007, 19:33
Posty: 13

Postprzez Sokool » 8 lut 2008, 17:48

mazdziak napisał(a):ok wiekszosc z was poleca samsunga przejrzalem sklepy internetowe i znalazlem ciekawa opcje http://www.marka.com.pl/index.php?akcja ... ProdId=846 ten model dostałbym za jakieś 4200 co prawda w załozeniu nie chciałem przekroczyc 4k ale te 2stówy byłbym w stanie jeszcze dołożyć.CO myślicie o tym modelu? ma 37 cale full hd 3 wejscia hdmi opłaca sie go wziac?

Przejdź się do jakiegoś sklepu i porównaj obraz na różnych tv z różnych źródeł. Bo teraz to tak jakbyś pytał które perfumy lepsze.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 28 sie 2004, 18:10
Posty: 2737 (1/10)
Skąd: Tychy
Auto: na gaz

Postprzez zombi82 » 8 lut 2008, 20:49

dokladnie tak, tym bardzie ze opis na tej stronie i na stronie samsunga jest bardzo ubogi a i popros o to zeby właczyl Ci kanal nie w rozdzielczosci HD ani nie z plyty dvd zwykly program a najlepiej dwa lub trzy kanaly jakis przyrodniczy gdzie jest np duzo trawy lub wody wtedy przy slabym sprzecie woda lub trawa wyglada jak by byla z setek malutkich kwadracikow no i jakis dynamiczny kanal zeby zobaczyc czy nie bedzie zostawiac za soba tzw cienia
TRANSPORT SAMOCHODÓW OSOBOWYCH ORAZ BUSOW (KRAJ I SWIAT) 504-958-952
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 8 paź 2006, 14:29
Posty: 14

Postprzez Pyton162 » 8 lut 2008, 22:39

http://www.samsung.com/pl/products/tele ... 40r82b.asp
ja mam takiegio samsunga , bardzo fajnie gra
Pyton162
 

Postprzez PiTTer » 9 lut 2008, 01:29

MARRUD napisał(a):tu już się stanowczo nie zgodzę u mnie TV stoi jakieś 2-3 metry od kanapy i jest super, problem pojawia się dopiero przy oglądaniu z około 1,5-1 metra, ale oglądanie ekranu 42 " z odległości 1 metra to trochę nie właściwe jest usmiech


2 czy 3 metry, a głowa cię nie boli po 3 godzinach? <glupek2> 32" za 4 kafle LCD to będziesz miał dobrego philipsa, ale jak kupisz byle co za te pieniądze i powiesisz/postawisz w domu podłączone pod satelitą to i tak będziesz hepi że jest rewelka i dobrego wyboru dokonałeś bo nie porównasz do innych. patrz uważnie na sklepach jak grają obok siebie! a na necie opinie to bym sobie darował, i te parametry też typu kontrast, niezłe ściemy podają producenci (dynamiczne i jeszcze jak tam im się zachce). z lcd sam bym kupił philipsa, nawet tańszego bo oglądam codziennie na sklepie (i całą masę samsunga, lg, sony, toshiba). to moje wyłącznie subiektywne zdanie (i kolegów z pracy). chyba że chcesz powyżej 40", wtedy plazma, ale o losie, nie z 2-3 m <glupek2>
Pozdrawiam
PiTTer
 

Postprzez MARRUD » 9 lut 2008, 09:18

PiTTer napisał(a):2 czy 3 metry, a głowa cię nie boli po 3 godzinach?


nie :D , ale trochę przesadziłem, bo po zmierzeniu okazało się, że jest to 3,5 metra :) . Przed zakupem dużo czasu spędziłem na forach o plazmach i lcd. Kupując TV byłem porzygotowany na konieczność ustawienia go w odległości około5-6 metrów. Po zakupie i podłłączeniu okazało się, że powyżej 2 metrów jest już naprawdę ok., dlatego zmieniła się nieco koncepcja i teraz ta odległość to jakieś 3,5 metra. Dodam jeszcze, że w takiej samej odległości stał samsung lcd 32 " i jakoś tak nikł ;). TV mam od tygodnia i jeszcze nie miałem okazji oglądać go przez 3 godziny non stop, jak okaże się niewygodny to zostanie ustawiony w pierwotnie zaplanowanym miejscu, ale jak narazie nic na to nie wskazuje
Sprzedam różne części do mx-6
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 sie 2005, 08:49
Posty: 301
Skąd: Warszawa
Auto: Q50 3,0 TT, było 3 BL 2,3 MPS, mx6,626, 6 GH 2,5

Postprzez Deltom » 10 lut 2008, 20:34

Samsung robi bardzo dobre matryce a Soniak elektronike

Mi osobiscie nie leży plastik w samsungu i postawilem na Sony fullHD.

Ja co prawda wydałem sporo więcej niż 4k,
ale kolega kupował w tym samym czasie soniaka 37" za niecale 4k i jest tez bardzo zadowolony.
http://www.euro.com.pl/telewizory-plazm ... -lcd.bhtml
Teraz z tego co widze skończyła się na niego promocja...

Do 15 stycznia sprzedawali je z 5cio letnią gwarancją.
Pozdrawiam Tomasz
-------------------------------------------------------------------
Moja Madzia

-------------------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 lis 2007, 07:15
Posty: 179
Skąd: Warszawa
Auto: 626 2.0l '00r

Postprzez crazy » 11 lut 2008, 11:17

mój brat ostatnio kupił coś takiego http://www.nokaut.pl/szukaj/sprzet-rtv/LE40R81B.html jak na telewizorek 40" to nawet jest niedrogi i fajnie na nim widać kolory.Miałem okazje oglądać na nim na discovery hd program pt. poranek, czy wschody słońca nie pamietam nazwy ale tam pokazuja tylko nature i nic nie gadają to musze powiedzieć że efekt niesamowity obraz super do tego kino domowe i nic tylko siedzieć i ogladać:)
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 4 wrz 2007, 09:49
Posty: 13

Postprzez Łukasz » 11 lut 2008, 13:02

Ja latałem za telewizorem 2 miesiące.Godziny spędzone na porównaniach ,testach ,forach itp.Sto pytań w sklepach i porównań.Padło na SONY 40cali LCD.W sklepie 4800zł.Na internecie 3709zł.5 lat gwarancji.Sony to Sony. ;) Model jeśli dobrze pamiętam KDL40U2530S.
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 kwi 2004, 21:52
Posty: 734
Skąd: Legionowo
Auto: Mazda 6 GH MZR-CD Wagon

Postprzez mazdziak » 11 lut 2008, 15:23

przyznam szczerze że po przytoczonych tu opiniach szczególnie tych o matrycach samsunga wolałbym lcd samsunga.co prawda nie myślałem aż o 40 calach ale pokój jest spory wiec może być.W linku ktory podaje crazy telewizor jest full hd czy hd ready? i jakie sa miedzy tymi opcjami roznice?
Początkujący
 
Od: 20 cze 2007, 19:33
Posty: 13

Postprzez starlet » 11 lut 2008, 22:42

Mazdziak ja bym Ci proponowałabym Plazmę ponieważ ma o wiele lepsze kolory jak LCD oraz kąt widzenie .Mit o wypalaniu pikseli już jest nieaktualny gdyż producenci to opanowali a żywotność Plazmy i LCD jest taka sama czyli jakieś 20 lat . Jeśli chodzi o koszty to aby kupić LCD porównywalne do Plazmy to trzeba 2 x tyle zaplacić co za Plazmę średniej jakości . Ja też jestem na etapie zakupu oczywiście Plazmy i po kilkumiesięcznych porównywaniach ma juz 2 faworytów 1 – to Panasonic 37 PV70 z HD redy za 3590,– w Media Markt a 2 – to z wyższej półki Pionieer 40 " ale cena ponad 5.000,– zł :| ale warto bo jest bardzo dobry jak nie najlpszy
PS Różnica pomiędzy HD redy a Full HD – cytat z innego portalu

LCD i plazmy HD Ready to w większości 1366 x 768, niekiedy 1024 x 768. Standard 1024 x 768 trzeba odrzucić – ta rozdzielczość jest nieproporcjonalna w stosunku do wymiarów ekranu. Z kolei rozdzielczość 1366x768px jest zgodna z proporcjami ekranu i bardzo dobra. Mało osób jest w stanie odróżnić takie HD Ready od Full HD

Aby dostrzec wszystkie szczegóły obrazu Full HD, trzeba albo mieć duży ekran, albo oglądać z bardzo małej odległości. Zakup full HD poniżej 40" mija się z celem, bo już z 2 metrów na ekranie 37" nie będzie widoczna żadna różnica pomiędzy HD Ready a Full HD.

Różnice pomiędzy HD Ready a Full HD

Full HD: Rozdzielczość 1920x1080

HD Ready to w większości 1366 x 768

W przypadku oglądania telewizji zwykłej nie będzie absolutnie żadnej różnicy. W przypadku oglądania tv cyfrowej również różnica nie będzie dostrzegalna. Różnice można dostrzec przy dobrym obrazie HD – np z urządzenia demo, Blue-ray ale ta różnica to też nie jest przepaść.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 maja 2007, 06:49
Posty: 40
Skąd: Gdańsk
Auto: Mazda MX-3 1995 1.6 DOHC

Postprzez crazy » 12 lut 2008, 14:48

zrobisz jak bedziesz uwazal ale osobiscie jestem zwolennikiem lcd.Roznice miedzy full hd a hd ready juz znasz.Najlepiej przejdz sie do sklepu i to wszystko poogladaj sobie ''na zywo'' jednak samsung o ktorym pisalem jest fajny i jak dobrze zagaisz ze sprzedawca w sklepie to ci jeszcze opusci cene
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 4 wrz 2007, 09:49
Posty: 13

Postprzez PiTTer » 12 lut 2008, 23:25

crazy napisał(a):zrobisz jak bedziesz uwazal ale osobiscie jestem zwolennikiem lcd.Roznice miedzy full hd a hd ready juz znasz.Najlepiej przejdz sie do sklepu i to wszystko poogladaj sobie ''na zywo'' jednak samsung o ktorym pisalem jest fajny i jak dobrze zagaisz ze sprzedawca w sklepie to ci jeszcze opusci cene


zgadzam się, a co do full HD to się nie napalaj, na razie to w HD ready kilka programów zaledwie platformy cyfrowe ("n" np.) mają, a full hd to sobie na blue ray zobaczysz dopiero i to tak szybko się nie zmieni. za kilka lat to sobie następny tv kupisz pewnie,a ten dasz dzieciom czy rodzicom, teraz tak ze wszystkim niestety...
PiTTer
 

Postprzez Sokool » 13 lut 2008, 00:23

PiTTer napisał(a):blue ray zobaczysz dopiero

Blu-ray :P
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 28 sie 2004, 18:10
Posty: 2737 (1/10)
Skąd: Tychy
Auto: na gaz

Postprzez zombi82 » 13 lut 2008, 11:39

PiTTer napisał(a):na razie to w HD ready kilka programów

mylisz sie bo te kilka programow na NTV to jest nadawana w full HD ale nie zmienia to faktu ze to i tak tylko 4 kanaly i dla narmalnego czlowieka roznica jest praktycznie niewykrywalna wiec lepiej kupic lepszy model w hd ready niz sabszy model z full HD takie moje zdanie
a tak na marginesi to ostatnio rodzice zakupili sobie Toshibe 32" i powiem wam ze tv jest naprawde godny polecenia nawet przy antenie szerokopasmowej nie bylo zadnych smug, zriana itp.trawa byla trawa a woda byla woda wiec w neonecie dali za niego 2099 wiec jak za ta kase sprzet jest rewelacyjny model a300PG naprawde polecam jak by ktos szukal cos takiego
TRANSPORT SAMOCHODÓW OSOBOWYCH ORAZ BUSOW (KRAJ I SWIAT) 504-958-952
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 8 paź 2006, 14:29
Posty: 14

Postprzez PiTTer » 13 lut 2008, 22:05

Sokool napisał(a):PiTTer napisał:
blue ray zobaczysz dopiero

Blu-ray język


no tak, mi się ciągle nazwa kojarzy z niebieskim (bo taki przecież jest) <glupek2>


zombi82 napisał(a):mylisz sie bo te kilka programow na NTV to jest nadawana w full HD ale nie zmienia to faktu ze to i tak tylko 4 kanaly


ooo, może się pomyliłem, nie siedzę w nce, muszę zapytać kolegę który to sprzedaje, ale z tego co mi się przypomina to przy wejściu na rynek chyba było tylko hd ready. popytam.

EDIT
co do rozdzielczości to można poczytać tu i zobaczyć jak jesteśmy nabijani w butelkę przez te kampanie reklamowe które wmawiają ludziom że zobaczą coś czego nie widać, ale i tak mało kto się w tym połapie... http://laki.dvhk.pl/faq/hdtv_1080p.htm

zombi82 napisał(a):a tak na marginesi to ostatnio rodzice zakupili sobie Toshibe 32" i powiem wam ze tv jest naprawde godny polecenia nawet przy antenie szerokopasmowej nie bylo zadnych smug, zriana itp.



też nie jestem zwolennikiem wywalania kupy kasy na super wybajerowane lcd-ki, ale jednak nie podłączałbym go do anteny siatkowej, bo nie po to płacę 2-3 kafle za sprzęt żeby mieć taką sobie jakość.a trawa zawsze jest trawa, no czasem siano :D
PiTTer
 

Postprzez GofNet » 14 lut 2008, 02:07

     A ja jestem zdania, że lepiej kupić coś raz, a dobre i być z tego zadowolonym, niźli kupić trochę taniej a później ciągle mieć sobie za złe, że za kilka stówek więcej miałbym coś dużo lepszego. Doświadczenie z nieco innej, acz zbliżonej dziedziny nauczyło mnie, że najlepiej kupować sprzęt markowy, posiadający najnowsze technologie i rozwiązania (standard), ale z tej najlepszej półki wybierać najniższy lub prawie najniższy model (analiza zysków i kosztów). Wtedy otrzymamy sprzęt, który będzie długo kompatybilny z najnowszymi standardami, ale nie będzie tak wypasiony, jak te najdroższe z tej serii. Z owego wypasu i tak zazwyczaj się nie korzysta...

Pozdrawiam
..::GofNet::..
http://download.mx3.info/mazdaspeed.exe
                           (v4.10)
_______________
q-n.pl
q-v.pl
u-q.pl
oc.gd
zb.gd
zo.gd
zu.gd
agd.gd
fiat.cc
0sy.pl
vmix.pl
2sze.pl
feryt.pl
redface.pl
newjeans.pl
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 17 lis 2004, 18:33
Posty: 1952 (0/2)
Skąd: Piotrków Trybunalski
Auto: Mazda 323 BG B6E 1,6i 8v 4/OHC

Postprzez zombi82 » 14 lut 2008, 11:16

PiTTer napisał(a):ale jednak nie podłączałbym go do anteny siatkowej, bo nie po to płacę 2-3 kafle za sprzęt żeby mieć taką sobie jakość.a trawa zawsze jest trawa, no czasem siano

Do zwyklej anteny podlaczylem tylko na chwile sprawdzic jak to dizala a na codzien jest podlaczony do polsatu cyfrowego,a co do trawy to musze ci powiedziec ze widzialem nie jeden sprzet lcd (bylem przez 4lata kierownikiem sklepu RTV) i trawa nie zawsze jest trawa :P bardzo czesto widac linie pionowe i poziome i powstaja male kratki ciezko to opisac ale jak bys podlaczyl kilka tv na jakis mecz lub gdzi e jest duzo wodu to na jakims lcd napewno to sie objawi :D

Wlasnie poczytalem sobie ta stronke i tam jest temat "wobulacja" to jest to o co wlasnie mi chodzi :)
TRANSPORT SAMOCHODÓW OSOBOWYCH ORAZ BUSOW (KRAJ I SWIAT) 504-958-952
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 8 paź 2006, 14:29
Posty: 14

Postprzez PiTTer » 15 lut 2008, 02:12

zombi82 napisał(a):trawa nie zawsze jest trawa język bardzo czesto widac linie pionowe i poziome i powstaja male kratki ciezko to opisac ale jak bys podlaczyl kilka tv na jakis mecz lub gdzi e jest duzo wodu to na jakims lcd napewno to sie objawi zeby

wiem, to było dla rozluźnienia atmosfery... hahaha ale jeśli masz na myśli twoje doświadczenia z przed 4-2 lat co do tej trawy to się teraz uśmieję, napewno byś wtedy sam nie kupił lcd-ka ;)
PiTTer
 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

Moderator

Moderatorzy Hyde Park