Głośniki w drzwi

Wszystko o modyfikacjach i budowie nagłośnień naszych aut.

Postprzez Crimer » 27 mar 2006, 17:03

Witam, w związku z tym że w xedzie pojawiła sie stacja multimedialna postanowiłem także pomyśleć nad głośnikami.

Poniżej przedstawiam fotki drzwi, w te "dziury" spokojnie mieszczą mi sie głośniki 6x9
obecnie są takie

Obrazek

i pomyślałem że można by było je wyrzucić razem z całym tym plastikiem i wrzucić coś konkretnego.

Czekam na wasze propozycje
Ostatnio edytowano 22 lip 2006, 15:27 przez Crimer, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
Mazda Xedos 9 – jeszcze zawita...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 kwi 2004, 19:43
Posty: 861
Skąd: Rzeszów
Auto: Mazda 3

Postprzez Xionc » 27 mar 2006, 17:41

Stary, po pierwsze to widze ze wygluszeniech tych drzwii nic nie daje :D Chodzi o to zeby POZALKEJAĆ DOOKŁADNIE wszystkie dziury, a nie poobklejać dookoła :D Leć po maty i zaklejać mi to migusiem :D

A po drugie to musisz sprawdzić czy tapicerka "wytrzyma" zamontowanie w tym miejcu głosników 16,5cm. Na ten plastik dokręciłoby się drewniany panel (dechę) w kształcie głośnika 6x9 (a nie jest to przypadkiem 5x7??) z dziurą na głośnik 16,5. Systemów 6x9 (5x7) jest jak na lekarstwo, a z 16 jest w czym wybierać. Musisz to zbadać, a do tego wypowiedzieć się w kwestii: DO jakiej ceny, DO jakiej muzyki i DO czego (radio / wzmacniacz / jakie) będzie to podłączone. :D
Pozdrawiam,
Xionc Krzysztof :)

Moje byłe: 2 x 323BG | 2 x 323BA | 1 x Xedos6 CA | 1 x Mazda6 GG | 1 x Mazda6 GH
statusTest
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 2 cze 2004, 23:25
Posty: 2479 (5/23)
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda CX-7 2.3T AT AWD '08

Postprzez Crimer » 27 mar 2006, 18:38

Xionc napisał(a):Stary, po pierwsze to widze ze wygluszeniech tych drzwii nic nie daje zeby Chodzi o to zeby POZALKEJAĆ DOOKŁADNIE wszystkie dziury, a nie poobklejać dookoła

zgadzam sie ale to nie moje wygłuszenie, dzisiaj poraz pierwszy zdjąłem tapicerke :D

co do rozmiaru to faktycznie jest to aktualnie 5x7 ale chce wsadzić coś lepszego.


Xionc napisał(a):A po drugie to musisz sprawdzić czy tapicerka "wytrzyma" zamontowanie w tym miejcu głosników 16,5cm

tzn? chodzi ci o to czy nie będzie trzeszczeć czy jak?


Xionc napisał(a):Na ten plastik dokręciłoby się drewniany panel (dechę) w kształcie głośnika 6x9 (a nie jest to przypadkiem 5x7??) z dziurą na głośnik 16,5.

i z tym jest problem ponieważ jak jeszcze dołożył bym tu (deche) to niestety nie założył bym już tapicerki :( pomyślałem więc żeby całkowicie wyrzucić ten plastki i dopasować samemu jakiś panel ze sklejki.

Xionc napisał(a):a do tego wypowiedzieć się w kwestii: DO jakiej ceny, DO jakiej muzyki i DO czego (radio / wzmacniacz / jakie) będzie to podłączone


co do ceny to tak do 500zł, ponieważ tak sie złożyło że mam zwrotnice razem z tweeterami firmy powerbass i nie mam do tego głośników w drzwiach. Do jakiej muzyki? hmm ogólnie to do każdej noi do filmów oczywiście :D Głośniki narazie byłyby podłączone do radia ale w dalszym czasie planuje zakup wzmacniacza, ale to później ponieważ teraz wyrzuciłem troche kasy na stacje ;)
Obrazek
Mazda Xedos 9 – jeszcze zawita...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 kwi 2004, 19:43
Posty: 861
Skąd: Rzeszów
Auto: Mazda 3

Postprzez Xionc » 27 mar 2006, 19:57

Prosta sprawa, dokup woofery do powerbass'a, maty i montuj.

A co dotego plastiku, to ciężko chyba będzie coś dobrać. Ale możesz spróbować inaczej ;) Wiesz co to żywica epoksydowa ;] ? Cholernie twarde ;) kup takie, jest dość płaskie.

http://www.allegro.pl/item93208153_ford_mondeo_mazda_626_podstawa_glosnika_165mm.html

powinno wejść. Następnie do sklepu z farbami, i komplecik zywica + trochę takiej specjalnej szmatki do tego. Odkręcasz te plastiki z drzwii, skręcasz ze sobą te dwa elementy, nastepnie malujesz to zywicą, na to ten materiał (sie uszczelni i utwardzi), moze ze 2 warstry tego. Jak wyschnie to wkręcisz to w drzwii, do tego głosnik i cacy ;) Zobacz jeszcze jaka głębokość tam wejdzie, bo moze będzie trzeba szukac płaskich wooferów.
Pozdrawiam,
Xionc Krzysztof :)

Moje byłe: 2 x 323BG | 2 x 323BA | 1 x Xedos6 CA | 1 x Mazda6 GG | 1 x Mazda6 GH
statusTest
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 2 cze 2004, 23:25
Posty: 2479 (5/23)
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda CX-7 2.3T AT AWD '08

Postprzez XsiX » 27 mar 2006, 20:35

u mnie panele pod głośniki przerobiłem tak:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Jak widać na zdjęciach do ich zrobienia użyłem oryginalnych paneli, które na początku wyrównałem na strugarce. Z tyłu panelu odciąłem połowę osłony przeciwdeszczowej(?), a pozostałą połówkę poszerzyłem odpowiednio do magnesu głośnika. Na tak przygotowany panel nałożyłem na klej silikonowy wcześniej dopasowane panele z MDF (musiałem je także dopasować na strugarce). Całość skręciłem drewnowkrętami. Po wyschnięciu i zamontowaniu przeróbka sprawia solidne wrażenie i co najważniejsze jest idealnie szczelna (oryginalne panele mają totalnie "zakręcone" kształty). :]
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 paź 2003, 09:33
Posty: 2022 (0/3)
Skąd: Konin / wlkp.
Auto: CA KF '92 MTX

Postprzez Crimer » 27 mar 2006, 21:35

panowie, wielkie dzięki za rady, będe sie starał coś wykombinować, teraz jest sprawa wooferów, co polecacie? myśle że z głębokością nie ma sie co martwić więc..... ;)
Obrazek
Mazda Xedos 9 – jeszcze zawita...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 kwi 2004, 19:43
Posty: 861
Skąd: Rzeszów
Auto: Mazda 3

Postprzez Morder » 27 mar 2006, 21:39

może Hertz HSK ? :D
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 paź 2003, 09:07
Posty: 897
Skąd: Pułtusk
Auto: MX-3

Postprzez Xionc » 28 mar 2006, 07:32

A od jakiego systemu powerbass masz zwrotnice? Czy one są takie plastikowe, dosc spore, czy takie za przeproszeniem gowienka na kabel?

A co do głośnika, to do 500zł nie kupuj zadnego hertza tylko kup to:

http://www.allegro.pl/item94433575_audio_development_seria_trend_w6.html

Gra cacy, słyszałem cały zestaw, grał najlepiej w sklepie :)
Pozdrawiam,
Xionc Krzysztof :)

Moje byłe: 2 x 323BG | 2 x 323BA | 1 x Xedos6 CA | 1 x Mazda6 GG | 1 x Mazda6 GH
statusTest
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 2 cze 2004, 23:25
Posty: 2479 (5/23)
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda CX-7 2.3T AT AWD '08

Postprzez Morder » 28 mar 2006, 08:12

Xionc napisał(a):
A co do głośnika, to do 500zł nie kupuj zadnego hertza tylko kup to:


przepraszam, że się odezwałem mistrzu :(
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 paź 2003, 09:07
Posty: 897
Skąd: Pułtusk
Auto: MX-3

Postprzez Xionc » 28 mar 2006, 09:07

Morder napisał(a):przepraszam, że się odezwałem mistrzu


Nie smuć się <głaszcze> , Hertz w swojej klasie nie jest zły, ale do 500zł za sam midbass to już inna półka :)
Pozdrawiam,
Xionc Krzysztof :)

Moje byłe: 2 x 323BG | 2 x 323BA | 1 x Xedos6 CA | 1 x Mazda6 GG | 1 x Mazda6 GH
statusTest
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 2 cze 2004, 23:25
Posty: 2479 (5/23)
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda CX-7 2.3T AT AWD '08

Postprzez Crimer » 28 mar 2006, 09:46

Xionc napisał(a):ra cacy, słyszałem cały zestaw, grał najlepiej w sklepie

wielkie dzięki, czyli mam problem rozwiązany :)

Xionc napisał(a):Czy one są takie plastikowe, dosc spore

tak dokładnie 12x7 cm i w związku z tym gdzie je umieścić?
Obrazek
Mazda Xedos 9 – jeszcze zawita...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 kwi 2004, 19:43
Posty: 861
Skąd: Rzeszów
Auto: Mazda 3

Postprzez Morder » 28 mar 2006, 11:05

Xionc napisał(a):
Morder napisał(a):przepraszam, że się odezwałem mistrzu


Nie smuć się <głaszcze> , Hertz w swojej klasie nie jest zły, ale do 500zł za sam midbass to już inna półka :)


rozumiem, że miałeś okazję wysłuchać zestawu, który zaproponowałem ?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 paź 2003, 09:07
Posty: 897
Skąd: Pułtusk
Auto: MX-3

Postprzez Xionc » 28 mar 2006, 13:06

Morder napisał(a):rozumiem, że miałeś okazję wysłuchać zestawu, który zaproponowałem ?


DSK, ESK i HSK słyszałem. Ostatni oczywiście wypada najlepiej, ale za 700zł można kupić juz AD, DLS'a, a nawet (no może ciut drożej) Focala!! Także... ja bym za taką cenę Hertza nie kupił.

Crimer napisał(a):tak dokładnie 12x7 cm i w związku z tym gdzie je umieścić?


To zależy gdzie montujesz tweetery. jeśli montujesz je w słupkach, to zwrotnice umieszczasz gdzieś pod deską, jakoś je tam upychasz z 2 stron. Jeżeli zaś montujesz w trójkątach od lusterek to musisz je wrzucić w drzwii, ja gdzieś przykręciłem do blachy w drzwiach, jeszcze spinkami mocnymi poprawiłem dla pewności. Zwrotnice nieźle znoszą wilgoć (ale nie wrzucaj ich na dno tych drzwii, bo tam sie moze zbierac woda, a tego mogą nie znieść.

Ale generalnie to może jednak w słupki ktoś Ci ładnie to wkomponuje :) ?
Pozdrawiam,
Xionc Krzysztof :)

Moje byłe: 2 x 323BG | 2 x 323BA | 1 x Xedos6 CA | 1 x Mazda6 GG | 1 x Mazda6 GH
statusTest
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 2 cze 2004, 23:25
Posty: 2479 (5/23)
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda CX-7 2.3T AT AWD '08

Postprzez Crimer » 28 mar 2006, 13:12

Xionc napisał(a):Ale generalnie to może jednak w słupki ktoś Ci ładnie to wkomponuje

o to chodzi że u mnie jest tylko jedna firma w okolicy która robi takie rzeczy http://www.essa.com.pl/ ale za taki montaż krzyczą sobie 300-500zł :| więc narazie wrzuce na deske a później jak nic nie znajde to zrobie u nich
Obrazek
Mazda Xedos 9 – jeszcze zawita...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 kwi 2004, 19:43
Posty: 861
Skąd: Rzeszów
Auto: Mazda 3

Postprzez noxes » 7 mar 2011, 20:26

Witam, krótka piłka :D Jak zmieścić głośniki hertza 6x9 w przednie drzwi do mazdy 626 GE. W oryginale są tam 5x7. Zadne inne głośniki nie wchodzą w grę.
Sprzedam części;
Mazda xedos 6 v6
Mazda 626 1.8-2.0
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 gru 2009, 22:23
Posty: 3282 (5/5)
Skąd: Garwolin
Auto: AUDI A4 B6 1.8T

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Moderator

Moderatorzy Tuning i modyfikacje