Dokładny przebieg instalacji Bose M6 GY

Wszystko o modyfikacjach i budowie nagłośnień naszych aut.

Postprzez kivo » 15 lut 2015, 00:58

Witam,

Próbowałem ostatnio zbadać jaki jest dokładny przebieg kabli audio w M6 GY z instalacja BOSE, ale z racji tego, że nie jestem gwiazdą w tym temacie to mam parę wątpliwości.

Znalezione w sieci schematy radia i wzmacniacza nieco różnią się od rzeczywistości. Do subwoofera w kole dochodzą 4 kable:
1,2. żółty i brązowy, które przy wzmacniaczu pod siedzeniem mają trochę inne kolory i odpowiadają (Sub amp-) oraz (Sub amp+).
3. Jest też kabel czarny odpowiadający wg mojego sprawdzania kablowi czarnemu we wzmacniaczu opisanemu (RR+input),
4. oraz kabel niebieski z czerwoną kreską, który chyba nie leci do wzmacniacza. Może to kabel zasilający podłączony pod radio w miejsce (12V cons) ??

Ktoś z autopsji wie dokładnie jak ten subwoofer jest podłączony?
Załączniki
Bose Amp Harness.jpg
Bose Head Unit.jpg
Początkujący
 
Od: 22 paź 2014, 13:26
Posty: 19
Skąd: Wrocław
Auto: mazda 6 GY, 2.0 benzyna, 147 KM, 2007 r.,

Postprzez airbob » 17 lut 2015, 12:32

Coś źle sprawdziłeś, brakuje masy. Myślę że pomyliłeś się w punkcie 3 i to właśnie jest masa.
Naprawa WZMACNIACZY BOSE, Wyświetlaczy m6, Toyota Avensis
Naprawa ZMIENIAREK (także wysyłkowo) m3,m6,rx8,cx7,cx9 i inne
Wyjścia RCA do zewnętrznego wzmacniacza. Płyta startowa do nawigacji GH
kontakt 503304123
http://www.mazdaspeed.pl/forum/search.php?st=0&sk=t&sd=d&sr=posts&keywords=podz*+airbob*
Sprzedam oryginalny moduł zmieniarki na 6CD do mazdy 3 i 6, montaż
Żarówki podświetlenia klimatronika
kontakt 503304123
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 gru 2007, 10:55
Posty: 1545 (0/34)
Skąd: Wrocław gg8161056 tel.503304123

Postprzez kivo » 17 lut 2015, 16:29

Sprawdziłem kilkukrotnie. Prawdopodobnie po prostu ten kabel czarny z pkt 3 jest 'masą', tyle że na schemacie jest niewłaściwy opis (powinno być opisane (Ground"). No ale schemat może się nieznacznie różnić od rzeczywistości w poszczególnych rocznikach.

W każdym razie czy możliwe (i właściwe) jest takie połączenie, że z subwoofera (głośnik + prewzmacniacz) idą 3 kable do głównego wzmacniacza ("+", "–" oraz "masa") oraz jeden kabel (zasilanie) gdzie indziej (prawdopodobnie do radia)?
Początkujący
 
Od: 22 paź 2014, 13:26
Posty: 19
Skąd: Wrocław
Auto: mazda 6 GY, 2.0 benzyna, 147 KM, 2007 r.,

Postprzez airbob » 17 lut 2015, 22:22

Coś nie tak masz z tą instalacją. To jest oryginalna instalacja z tego samochodu ? Czy może dokładana, modyfikowana ?
Wszystkie piny opisane jako INPUT są podłączone do radia z odpowiednimi pinami opisanymi PREAMP, jest ich 8szt i żaden nie może być masą.
Może należy iść w tą stronę i sprawdzić jak są te piny połączone pomiędzy radiem a wzmacniaczem.
Może w poliftowym wzmacniaczu są na innych pinach niż przed liftem.
Mam pod ręką wzmacniacz tylko nie pamiętam czy z auta przed liftem czy po lifcie i na pinie RR+input nie mam masy.
Co do +12V idzie to gdzieś z komory silnika i jest tam bezpiecznik audio i jest to zasilanie wspólne ze wzmacniaczem pod fotelem. To zasilanie nie jest zasilaniem raqdia i idzie przez osobny bezpiecznik. Przynajmniej ktoś to tak ustalił i pisał na forum.
A zapytam jeszcze czym robisz pomiary ? Masz jakiś miernik czy robisz to próbówką ?

A i jeszcze przypomniałem sobie, że w przedlifcie kabel sygnałowy do suba leci od wzmacniacza pod fotelem, poprzez złącza konfiguracyjne systemu bose, znajdujące się w okolicy prawej stopy pasażera. Tam jest mniejsza kostka którą jak się rozepnie to sub przestaje grać. Niestety nie pamiętam ile tam jest przewodów, może przez nią też przechodzi zasilanie wzmacniacza suba.
Naprawa WZMACNIACZY BOSE, Wyświetlaczy m6, Toyota Avensis
Naprawa ZMIENIAREK (także wysyłkowo) m3,m6,rx8,cx7,cx9 i inne
Wyjścia RCA do zewnętrznego wzmacniacza. Płyta startowa do nawigacji GH
kontakt 503304123
http://www.mazdaspeed.pl/forum/search.php?st=0&sk=t&sd=d&sr=posts&keywords=podz*+airbob*
Sprzedam oryginalny moduł zmieniarki na 6CD do mazdy 3 i 6, montaż
Żarówki podświetlenia klimatronika
kontakt 503304123
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 gru 2007, 10:55
Posty: 1545 (0/34)
Skąd: Wrocław gg8161056 tel.503304123

Postprzez kivo » 19 lut 2015, 12:31

Wygląda na oryginalną instalację. Auto poliftowe. Nie wiem natomiast czy załączony przeze mnie schemat jest do polifta.

A co masz na myśli pisząc "Co do +12V idzie to gdzieś z komory silnika i jest tam bezpiecznik audio i jest to zasilanie wspólne ze wzmacniaczem pod fotelem." ? Czy tzn. że kabel idzie z komory, przechodzi przez wzmacniacz pod fotelem i dalej do suba?

Bo jeśli tak, to u mnie +12V chyba nie idzie przez wzmacniacz pod fotelem – idą tam tylko 3 kable z suba.
Więc wychodzi na to, że jedna z 4 wiązek ("+", "–", "12V", "masa") do wzmacniacza nie dociera i z racji tego, że schemat mam niewłaściwy to zagadką pozostaje która wiązka omija wzmacniacz – czy "masa" czy też "12V".

A przebieg wiązek sprawdzam takim standardowym multimetrem w opcji "bzyczek" (ps. można próbówką?)
Początkujący
 
Od: 22 paź 2014, 13:26
Posty: 19
Skąd: Wrocław
Auto: mazda 6 GY, 2.0 benzyna, 147 KM, 2007 r.,

Postprzez airbob » 19 lut 2015, 15:17

kivo napisał(a):Nie wiem natomiast czy załączony przeze mnie schemat jest do polifta.


Na pewno do przedlifta a czy się pokrywa z poliftem to tego nie wiem

kivo napisał(a):Czy tzn. że kabel idzie z komory, przechodzi przez wzmacniacz pod fotelem i dalej do suba?


Nie jestem pewien czy bezpośrednio od wzmacniacza ale wydaje mi się że wisi to na wspólnym bezpieczniku.

kivo napisał(a):(ps. można próbówką?)


Niektórzy tak robią i dziwne rzeczy wychodzą bo nie potrzeba masy z jednej strony aby próbówka zaświeciła, wystarczy odpowiednia różnica potencjałów.

Ale w końcu masz masę na tym czarnym czy nie ? Jest przejście do karoserii ?
Naprawa WZMACNIACZY BOSE, Wyświetlaczy m6, Toyota Avensis
Naprawa ZMIENIAREK (także wysyłkowo) m3,m6,rx8,cx7,cx9 i inne
Wyjścia RCA do zewnętrznego wzmacniacza. Płyta startowa do nawigacji GH
kontakt 503304123
http://www.mazdaspeed.pl/forum/search.php?st=0&sk=t&sd=d&sr=posts&keywords=podz*+airbob*
Sprzedam oryginalny moduł zmieniarki na 6CD do mazdy 3 i 6, montaż
Żarówki podświetlenia klimatronika
kontakt 503304123
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 gru 2007, 10:55
Posty: 1545 (0/34)
Skąd: Wrocław gg8161056 tel.503304123

Postprzez kivo » 1 maja 2015, 19:08

airbob napisał(a):Ale w końcu masz masę na tym czarnym czy nie ? Jest przejście do karoserii ?


wygląda na to że jest masa.

dzisiaj próbowałem to wszystko połaczyć i prawie mi wyszło :)

Podłączyłem tak:

2 kable do: Sub amp+ i Sub amp-
1 kabel do: 12V const.
1 kabel do: Ground

w takiej opcji audio działa, z tym że przy przekręceniu kluczyka na on slychać pojedyncze łupnięce z Suba i podobnie przy przekręceniu kluczyka na off. Myślę ze to przez 12V, ktore w nowej konfiguracji u mnie daje prąd bezpośrednio na suba, nie przez wzmacniacz...

ale mam juz chyba pomysł na to :)
Początkujący
 
Od: 22 paź 2014, 13:26
Posty: 19
Skąd: Wrocław
Auto: mazda 6 GY, 2.0 benzyna, 147 KM, 2007 r.,

Postprzez airbob » 1 maja 2015, 19:49

No w tym tempie to kolejna zima Cie zastanie, już nawet nie pamiętam o czym było pisane.
Niedawno w dziale m6 wałkowaliśmy zasilanie w polifcie, nawet schematy instalacji były.
Naprawa WZMACNIACZY BOSE, Wyświetlaczy m6, Toyota Avensis
Naprawa ZMIENIAREK (także wysyłkowo) m3,m6,rx8,cx7,cx9 i inne
Wyjścia RCA do zewnętrznego wzmacniacza. Płyta startowa do nawigacji GH
kontakt 503304123
http://www.mazdaspeed.pl/forum/search.php?st=0&sk=t&sd=d&sr=posts&keywords=podz*+airbob*
Sprzedam oryginalny moduł zmieniarki na 6CD do mazdy 3 i 6, montaż
Żarówki podświetlenia klimatronika
kontakt 503304123
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 gru 2007, 10:55
Posty: 1545 (0/34)
Skąd: Wrocław gg8161056 tel.503304123

Postprzez kivo » 1 maja 2015, 21:09

az tak źle może nie będzie. A schematów zaraz znowu poszukam.
Początkujący
 
Od: 22 paź 2014, 13:26
Posty: 19
Skąd: Wrocław
Auto: mazda 6 GY, 2.0 benzyna, 147 KM, 2007 r.,

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

Moderator

Moderatorzy Tuning i modyfikacje