Jak podłączyć tubę basową Mazda 323F BJ do fabrycznego radia?

Wszystko o modyfikacjach i budowie nagłośnień naszych aut.

Postprzez Lorbiec » 13 lis 2015, 15:50

Witam! Na forum jestem nowy, do założenia konta zdecydowałem się dlatego że nie mogłem znaleźć odpowiedniego wątku. Prawdopodobnie przeszukałem cały internet i nigdzie nie mogę znaleźć konkretnej odpowiedzi. Przechodząc do sedna sprawy, chciałbym was użytkowników pojazdu Mazdy 323F BJ, 1.6-16V w roczniku 2001 zapytać. Może ktoś z was wie czy można podłączyć tubę basową ze wzmacniaczem do oryginalnego radia (ze zmieniarką)? Niestety jestem w temacie elektroniki zielony. Proszę o pomoc i z góry dziękuje każdemu kto tylko zdecyduje się pomóc! <spoko>
Załączniki
IMG_2459.jpg
Dołączam zdjęcie identycznego radia! :)
Lorbiec
 

Postprzez cepo12 » 14 lis 2015, 11:31

Podłączyć zawsze można :) raczej te radia nie mają jakichś wyjść audio więc trzeba by było wpiąć się w kable głośnikowe ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 30 maja 2012, 22:07
Posty: 447 (1/3)
Skąd: Okolice Płocka
Auto: Jest – >rx 8 zawrotne 1.3 doritos
Trochę tego było – >
X9
323f bj ba bgx2
Mpv

Postprzez Lorbiec » 14 lis 2015, 14:01

No niestety po odłączeniu radia widnieje tak właściwie jedna kostka, ale ciężko się połapać dlatego że są tam drobne kabelki a radio ma w sobie dosyć dużo funkcji więc ciężko jest tam cokolwiek znaleźć, fajnie by bylo jak by podzielił się swoim zdaniem ktoś kto miał doczynienia z podobnym problemem :)
Lorbiec
 

Postprzez bikus » 14 lis 2015, 23:46

dużo funkcji? to chyba o innym radiu mówisz :P

żeby podłączyć wzmacniacz i do niego tubę (suba) to musisz kupić konwerter na chincze, wpiąć się w kable głośnikowe – jakość będzie przeciętna – w zależności od konwertera, czy to będzie taki za 20zł czy za 120zł.
następnie podłączasz wzmacniacz i do niego suba – ale muszę Cie zmartwić, jak chcesz koniecznie zostawić to radio to kupuj wzmacniacz 3 lub 5 kanałowy i od razu podłącz do niego głośniki co najmniej przednie – niestety to radio ma słabą końcówkę mocy.

http://multisort.pl/product/Konwerter-p ... oCX-vw_wcB

taki konwerter miałem u siebie i dawał radę ale po pół roku zmieniłem całe audio ;)
www.poturbowani.pl – tuning, części – ZAPRASZAM!!!
moja Mazda – viewtopic.php?f=312&t=137583
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 sty 2008, 15:28
Posty: 851 (0/1)
Skąd: Warszawa/Biała podlaska
Auto: Mazda 323F BJ Sportive 02'

Postprzez Lorbiec » 17 lis 2015, 01:45

Co do wzmacniacza to posiadam czterokanalowego Blaupunkta GTA4100, a skrzynie basową z głośnikiem – PIONEER TS-W306C 1000W 400 RMS. Czy taki zestaw bedzie odpowiedni? Chodzi mi o relacje wzmachola ze skrzynką. :)
Lorbiec
 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy Tuning i modyfikacje