wymiana oryginalnego radia

Wszystko o modyfikacjach i budowie nagłośnień naszych aut.

Postprzez pawelek79 » 5 lut 2008, 22:15

Witam
Posiadam m6 grudzień 2002.Zastanawiałem się na dokupieniem modułu cd lecz po konsultacji w firmie car audio odradzili mi firmowe radio( żadne firmowe radio nie dorównuje jakością dźwięku np.ALPINE CDA-9885R) Wyciszyłem drzwi , zmieniłem na głośniki na DLS R6A no i firma car audio miała mi przystosować konsole do montażu w/w radia.Przystosowanie miało polegać na wycięciu wnęki w konsoli , poprawek plastycznych i lakierowaniu konsoli tak żeby wyglądało w pełni profesjonalnie(zaznaczam że widziałem już ich takie przeróbki w innych autach i powiem szczerze jak bym nie wiedział jak wygląda oryginalna konsola nie poznałbym że coś było przerabiane).No i po zdjęciu mojej konsoli zaczął się problem .W konsoli jest płytka elektroniczna łącząca sterowanie klimatronikiem i innymi elementami i nie było by problemu gdyby nie to że jest połączona razem z fabrycznym radiem .Czy jest jakaś możliwość obejścia problemu ? . Na fabrycznym radiu gra fatalnie , podłączenie wzmacniacza nic nie daje kiepskie radio da tylko głośniejsze kiepskie brzmienie .Po podłączeniu Alpine nagle Bose wydaje się kiepskim pomrukiem (słyszałem różne fabryczne Bose) .Koledzy z Car audio zaproponowali mi inne różne przeróbki montaż panelu w innym miejscu , ale jak dla mnie straci efekt estetyczny ,dlatego prosze o pomoc.Może ktoś z was spotkał się i jakoś obszedł problem .
Początkujący
 
Od: 5 lut 2008, 21:47
Posty: 4
Auto: Mazda 6 Comfort Sport 2.0

Postprzez Swoop » 6 lut 2008, 01:11

Paweł
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 28 wrz 2007, 22:42
Posty: 302 (4/0)
Skąd: Ełk
Auto: M6 GY MZR-CD 121KM '03

Postprzez Hetman » 6 lut 2008, 15:58

pawelek79 napisał(a):Witam... [ciach]...Na fabrycznym radiu gra fatalnie , podłączenie wzmacniacza nic nie daje kiepskie radio da tylko głośniejsze kiepskie brzmienie .Po podłączeniu Alpine nagle Bose wydaje się kiepskim pomrukiem (słyszałem różne fabryczne Bose) .Koledzy z Car audio zaproponowali mi inne różne przeróbki montaż panelu w innym miejscu , ale jak dla mnie straci efekt estetyczny ,dlatego prosze o pomoc.Może ktoś z was spotkał się i jakoś obszedł problem .


Czyli jak ja mam przód Dego (100RMS) i wzmacniacz Infinity 4x111 RMS i sub PHASE (300 RMS) do zamontowania, to sobie odpuscic, bo radio grac bedzie do pupy?

A jak jest z CD BOSE mazdy, ktore moge zamontowac? Tez jest watpliwej jakosci? Bedzie kicha?
Forumowicz
 
Od: 29 lis 2007, 15:56
Posty: 35

Postprzez pawelek79 » 6 lut 2008, 16:24

U mnie wzmacniacz tylko wykorzystał moc głośników ,ale brzmienie fatalne .Po podłączeniu radia Alpine nawet bez wzmiacniacza dzwięk był o niebo lepszy niż na fabrycznym ze wzmiacniaczem. Co do radia od Bose nie odpowiem ,ale poradziłem się kilka firm Car audio i wszyscy twierdzili że żadne radio fabryczne czy to od Bose czy innej marki nie dorównuje w połowie jakości dźwięku normalnemu ( dobrej firmy )radiu. Pewnie jest to kwestia osobistego słuchu ,czy wrażliwości na dźwięk ,ale ktoś kto lubi dobre brzmienie to najlepsze Bose jest jest do wymiany razem z całym nagłośnieniem i malutkim subwooferem.Jak nic nie wymyśle ,albo kosztowo przestanie mi się opłacać (zaproponowali mi oddzielny procesor dźwięku koszt około 2tyś.) pomyśle nad przekładką radia z Bose wydaje mi się że powinno być i tak lepsze od tego mojego.
Początkujący
 
Od: 5 lut 2008, 21:47
Posty: 4
Auto: Mazda 6 Comfort Sport 2.0

Postprzez Hetman » 6 lut 2008, 19:55

pawelek79 napisał(a):U .....oferem.Jak nic nie wymyśle ,albo kosztowo przestanie mi się opłacać (zaproponowali mi oddzielny procesor dźwięku koszt około 2tyś.) pomyśle nad przekładką radia z Bose wydaje mi się że powinno być i tak lepsze od tego mojego.


rozumiem. Ja nie mam BOSE.... te DEGO co posiadam i PHASE to górna półka, pewnie sie orientujesz wiec....Jeżeli zamontuje CD to ciekaw jestem jaki będzie efekt, bo jezeli mam wydac na CD BOSE Mazdy kilkaset zł i ma to byc kwas na glosnikach i wzmacniaczu za kilka tysiecy, to ja dziękuje. Nie montuje. Sprzedaje Mazde :)
A w ogole, to w Warszawie gdzies to robisz?
Forumowicz
 
Od: 29 lis 2007, 15:56
Posty: 35

Postprzez pawelek79 » 6 lut 2008, 21:14

Sam już mam dylemat , chyba jednak kupie cd i radio od zestawu Bose.Proponują mi wyjęcie tej płytki pod panelem i schowanie jej gdzieś , zachodu trochę jest i te przeróbki koszty też( lakiernik ,kombinacje ) . Muszę poczytać jak jest z tym cd i radio od Bose , czy nie jest trochę lepsze od tego co mam w środku. Może nie będzie szał,ale powoli odechciewa mi się już kombinować . Firma Car audio z Olsztyna http://www.strefaciszy.net .
Początkujący
 
Od: 5 lut 2008, 21:47
Posty: 4
Auto: Mazda 6 Comfort Sport 2.0

Postprzez Xionc » 6 lut 2008, 21:23

pawelek79 kolega z forum też miał taki problem i rozwiązał go w ten sposób, ze zostawił tą płytkę, tylko schował ją gdzieś głęboko, a zamontował normalne radio.
Pozdrawiam,
Xionc Krzysztof :)

Moje byłe: 2 x 323BG | 2 x 323BA | 1 x Xedos6 CA | 1 x Mazda6 GG | 1 x Mazda6 GH
statusTest
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 2 cze 2004, 23:25
Posty: 2479 (5/23)
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda CX-7 2.3T AT AWD '08

Postprzez Hetman » 6 lut 2008, 22:48

pawelek79 napisał(a):Sam już mam dylemat , chyba jednak kupie cd i radio od zestawu Bose.Proponują mi wyjęcie tej płytki pod panelem i schowanie jej gdzieś , zachodu trochę jest i te przeróbki koszty też( lakiernik ,kombinacje ) . Muszę poczytać jak jest z tym cd i radio od Bose , czy nie jest trochę lepsze od tego co mam w środku. Może nie będzie szał,ale powoli odechciewa mi się już kombinować .


Opowiedz o tej płytce i kosztach z tym zwiazanych :) Mnie to interesuje.
W sumie to troche pytalem o to CD BOSE i z tego co mowia, to nie jest tragedia. Nie jest to Rockford, ale da sie przezyc :) ehh
A w ogóle jak rozwiązałeś problem montazu głosnikow 16-stek na przod? Bo tam sa te dziwne jaja 6x9 (?!). Czy glebokosc montazowa jest ok? Mozna ten glosnik schowac pod oryginalna kratke maskujaca? Bo ją to ciezko wymontowac i czyms zastapic.
Btw. te konsole co byly podawane w llinkach wyzej, to tez niepewny interes, bo rozmawialem z czlowiekiem, ktoremu zamontowac się nie udalo. Sprowadzal z USA ten panelek.

pawelek79 napisał(a):Sam już mam dylemat , chyba jednak kupie cd i radio od zestawu Bose.


masz dojscie po rozsadnych cenach?

Xionc napisał(a):pawelek79 kolega z forum też miał taki problem i rozwiązał go w ten sposób, ze zostawił tą płytkę, tylko schował ją gdzieś głęboko, a zamontował normalne radio.


a jak to zrobił? Pisał gdzieś o tym?
Forumowicz
 
Od: 29 lis 2007, 15:56
Posty: 35

Postprzez bziko98 » 6 lut 2008, 23:01

Hetman napisał(a):Sprowadzal z USA ten panelek.


panel Metry działa tylko z amerykańską wersja mazdy6, ale widziałem tez panele do japońskich 1 oraz 2-din. nie mogę znaleźć tego postu na http://forum.mazda6club.com/index.php?showforum=19

tu jest double-din:
http://forum.mazda6club.com/index.php?s ... =0&start=0
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 wrz 2007, 17:25
Posty: 120
Skąd: Chicago
Auto: 2016 mazda6 2.5

Postprzez pawelek79 » 7 lut 2008, 15:58

Jutro kombinuje w ten sposób że próbujemy wcisnąć radio w miejsce cd( nie wiem czy zmieścimy sie wymiarowo) , a panel od Alpine pociągną mi w schowek gdzie niektóre mazdy mają nawigację (widziałem przeróbkę panel w miejsce zapalniczki ,ale u mnie odpada czasami potrzebuje zasilania do laptopa). Alpine ma możliwość podłączenia pod sterowanie z kierownicy i tak naprawdę do panela będę rzadko zaglądał .Co do przeróbek chowania płytki był pomysł ,żeby ją w coś
obudować i schować pod siedzenie np. kierowcy . Koszt robocizny z lakiernikiem myślę że 500-700zł można się zmieścić. Jak nie wypali mi jutro to chyba poszukam oryginalne cd i dam sobie na spokój .Jak wszystko się uda dam znać :)
Początkujący
 
Od: 5 lut 2008, 21:47
Posty: 4
Auto: Mazda 6 Comfort Sport 2.0

Postprzez raptus » 7 lut 2008, 16:36

Ja bym nigdy nie zostawił fabrycznego radia do słuchania <stop>
MILLENIA.zebys ty jeszcze gotowac umiała.
ALPINE 9812
PHONOCAR HT-1601
AUDISON LRX 1400
AUDISON VR 209
2X ROCKFORD FOSGATE
Forumowicz
 
Od: 14 sie 2006, 07:14
Posty: 47
Skąd: rzeszow
Auto: MILLENIA 2.5

Postprzez Jaksa » 7 lut 2008, 22:06

pawelek79 napisał(a):Bose wydaje się kiepskim pomrukiem
Na obecną chwilę tez tak myslę ( zaraz po zakupie samochodu byłem oczarowany brzmieniem BOSE ale wszystko jest do czasu ....) decyzja zapadła – wywalam BOSE w zamian beda 4 wysokiej klasy głosniki , gwizdki , wzmacniacz oraz inny sub. Zakładam to u kolegi z CAR AUDIO , zdam relację po montazu i odsłuchaniu całosci.
Serwis Mazdy Warszawa ( specjalizacja mazda nie mylić z autoryzacją :) ) http://www.autojaksa.com.pl
Nowy adres : Piaseczno ul. Sękocinska 19 ZAPRASZAMY
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 mar 2004, 23:46
Posty: 7848 (2/7)
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 6 2017 GL 2.2 SKY-D/6 2.5 BP 2019 / Mazda 3 BP 2019 .2.0 122KM

Postprzez Hetman » 7 lut 2008, 23:56

Jaksa napisał(a):
pawelek79 napisał(a):Bose wydaje się kiepskim pomrukiem
Na obecną chwilę tez tak myslę ( zaraz po zakupie samochodu byłem oczarowany brzmieniem BOSE ale wszystko jest do czasu ....) decyzja zapadła – wywalam BOSE w zamian beda 4 wysokiej klasy głosniki , gwizdki , wzmacniacz oraz inny sub. Zakładam to u kolegi z CAR AUDIO , zdam relację po montazu i odsłuchaniu całosci.


A kiedy to bedzie gotowe?

btw. Dziekuje za uzupełnienie kierunku w przedniej lampie ;) Mazda już jak nowa... i zostaje :)
Forumowicz
 
Od: 29 lis 2007, 15:56
Posty: 35

Postprzez Jaksa » 8 lut 2008, 00:31

Hetman napisał(a): kiedy to bedzie gotowe?
czekam jeszcze na wzmacniacz – mysle ze zaraz po niedzieli....
Serwis Mazdy Warszawa ( specjalizacja mazda nie mylić z autoryzacją :) ) http://www.autojaksa.com.pl
Nowy adres : Piaseczno ul. Sękocinska 19 ZAPRASZAMY
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 mar 2004, 23:46
Posty: 7848 (2/7)
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 6 2017 GL 2.2 SKY-D/6 2.5 BP 2019 / Mazda 3 BP 2019 .2.0 122KM

Postprzez Xionc » 8 lut 2008, 08:45

Jaksa to relacjonuj go gość wymyśli z tym panelem
Pozdrawiam,
Xionc Krzysztof :)

Moje byłe: 2 x 323BG | 2 x 323BA | 1 x Xedos6 CA | 1 x Mazda6 GG | 1 x Mazda6 GH
statusTest
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 2 cze 2004, 23:25
Posty: 2479 (5/23)
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda CX-7 2.3T AT AWD '08

Postprzez Krisek » 10 lut 2008, 22:20

ja bose niemam ale szwagier w acurze TL 2001 bose wzmachol – ktory wywalil bo mowil ze straszna slaba jakosc .... bose chyba troszke za bardzo wykreowane /
Osobiscie mam stara alpinke na windzie :) i chwale ...
Forumowicz
 
Od: 20 sty 2008, 07:24
Posty: 1353 (0/2)
Skąd: Canada

Postprzez Hetman » 23 lut 2008, 19:43

Niestety, wymiana zarówno radio jak i CD to konieczność przy montażu głośników z wyższej pólki. Jak wspomniał Pawełek79 gra to delikatnie mowiac... no tak jak powiedział.
Forumowicz
 
Od: 29 lis 2007, 15:56
Posty: 35

Postprzez Jaksa » 24 lut 2008, 13:05

Wracając do mojego tematu ..... to co wiem / widze w bagazniku jest dosc sporawy piecyk ( na oparciu tylnej kanapy ) obok duzy sub alpiny , głosniki w drzwiach Magnaty + 4 gwizdki jak dla mnie wynik zadawalajacy , z bose został tylko panel srodkowy czyli zmieniarka CD , kolega coś w niej dłubał ale nie pytajcie co , wiem ze przelutowywał no i przy okazji przystosował jakies tam wyjscie na ipoda.....to tyle
Dla informacji robił mi to mój dobry przyjaciel z Car -Audio na Perzyńskiego w Warszawie,chłopak tyrał przy madzi cała sobotę ( nie było mnie przy całej operacji )
Serwis Mazdy Warszawa ( specjalizacja mazda nie mylić z autoryzacją :) ) http://www.autojaksa.com.pl
Nowy adres : Piaseczno ul. Sękocinska 19 ZAPRASZAMY
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 mar 2004, 23:46
Posty: 7848 (2/7)
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 6 2017 GL 2.2 SKY-D/6 2.5 BP 2019 / Mazda 3 BP 2019 .2.0 122KM

Postprzez Jesza » 21 kwi 2008, 21:04

Witam, jestem nowy na forum ale czytam je od dłuższego czasu.
Odnawiam nieco temat i od razu pytanie do Jaksy – jaki wzmacniacz masz zamontowany (firma, model). Czy potrafi mi ktoś powiedzieć czy z jednostki BOSE sygnał na wzmacnicz jesy podawany z końcówki mocy czy z przedwzmacnicza ??
Forumowicz
 
Od: 21 kwi 2008, 20:47
Posty: 44
Skąd: Polska Południowa
Auto: Mazda 6 3.0 V6 2006 r automat 6-bieg

Postprzez airbob » 22 kwi 2008, 11:51

W przypadku bose sygnał jest o niższym poziomie niż z końcówki mocy aczkolwiek jest wyprowadzony na te same bolce złącza.
Jego poziom jest jednak zbyt wysoki aby podłączyć bezpośrednio pod zwykły wzmacniacz, należy go trochę zbić stosując mostek rezystancyjny i kondensator odsprzęgający.
Naprawa WZMACNIACZY BOSE, Wyświetlaczy m6, Toyota Avensis
Naprawa ZMIENIAREK (także wysyłkowo) m3,m6,rx8,cx7,cx9 i inne
Wyjścia RCA do zewnętrznego wzmacniacza. Płyta startowa do nawigacji GH
kontakt 503304123
http://www.mazdaspeed.pl/forum/search.php?st=0&sk=t&sd=d&sr=posts&keywords=podz*+airbob*
Sprzedam oryginalny moduł zmieniarki na 6CD do mazdy 3 i 6, montaż
Żarówki podświetlenia klimatronika
kontakt 503304123
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 gru 2007, 10:55
Posty: 1545 (0/34)
Skąd: Wrocław gg8161056 tel.503304123

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

Moderator

Moderatorzy Tuning i modyfikacje