Czy prawidłowo podpiąłem sprzęt audio ?

Wszystko o modyfikacjach i budowie nagłośnień naszych aut.

Postprzez Sonek » 13 sie 2015, 16:32

Czekam :)
Spróbuj jakieś nagranie wrzucić.
Forumowicz
 
Od: 22 lip 2015, 19:33
Posty: 304 (0/8)
Skąd: Poznań
Auto: Volvo S60 2.5T

Postprzez barteksokol » 8 wrz 2015, 17:00

Wyjazd wakacyjny pokrzyżował moje plany co do wzmacniacza i musiałem to przełożyć na później. Teraz mam czas, jutro będę miał wyprowadzone RCA. Kabel zasilający wzmacniacz wiem już jak przeciągnąć.

Nie daje mi spokoju tylko jedna rzecz: kable głośnikowe. Czy będzie to błędem jeżeli kable głośnikowe dolutuję do seryjnych kabli przy kostce od radia ?? Przeciąganie kabli poprzez wiercenie w kostce przy drzwiach jakoś mnie przeraża. Chyba, że ktoś już to wiercił i jest w stanie napisać na co wrócić uwagę, jak to zrobić krok po kroku ??

Kolejna rzecz nad jaką się zastanawiam to czy zamontować wzmacniacz pod fotelem pasażera i nie bawić się w przeciąganie kabli przez cały samochód. W wzmacniaczu są fajne "łapy" mocujące i można je przykręcić to elementów metalowych. Co myślicie o tym pomyśle ??
Forumowicz
 
Od: 12 paź 2010, 18:19
Posty: 58 (0/3)
Skąd: Głowno
Auto: Mazda 6 2003 rok, 2.0 benzyna 141KM, sedan, LPG KME

Postprzez Sonek » 8 wrz 2015, 21:41

Ja w swojej przewierciłem kostki, uważaj tylko żeby nie przewiercić tej spinki od kostki, w sumie to nie wiem jaką tą kostkę masz. Strachu nie ma tylko czasu trzeba.
Forumowicz
 
Od: 22 lip 2015, 19:33
Posty: 304 (0/8)
Skąd: Poznań
Auto: Volvo S60 2.5T

Postprzez barteksokol » 8 wrz 2015, 23:06

Sonek napisał(a):Ja w swojej przewierciłem kostki, uważaj tylko żeby nie przewiercić tej spinki od kostki, w sumie to nie wiem jaką tą kostkę masz. Strachu nie ma tylko czasu trzeba.


I wierciłeś bez zdejmowania drzwi ??
Czy ta osłona gumowa łatwo się później zakłada ??
Forumowicz
 
Od: 12 paź 2010, 18:19
Posty: 58 (0/3)
Skąd: Głowno
Auto: Mazda 6 2003 rok, 2.0 benzyna 141KM, sedan, LPG KME

Postprzez Sonek » 9 wrz 2015, 21:26

Bez zdejmowania drzwi, a ta osłona gumowa to pikuś taka nakładana, bynajmniej u mnie.
Forumowicz
 
Od: 22 lip 2015, 19:33
Posty: 304 (0/8)
Skąd: Poznań
Auto: Volvo S60 2.5T

Postprzez barteksokol » 12 wrz 2015, 10:31

Wzmacniacz założony. Przeciągnięcie kabli głośnikowych przez drzwi darowałem sobie. Przylutowałem kable przy kostce w radiu. Po przeciągnięciu wszystkich kabli okazało się, że niektóre są za krótkie i wzmacniacz narazie wylądował po fotelem pasażera.

Załączam film, muszę jeszcze popracować nad ustawieniami i wyciszyć boczki matą GMS-02 bo słychać jak "pracuje boczek". Niestety dźwięk mono :




Zastanawiam się nad jedną rzeczą, może to głupie ale czy jest sens podłączania i czy wogóle da się podłączyć subwoofer od BOSE pod wzmacniacz samochodowy ?? Widziałem filmik jak ktoś założył dokładnie takie subwoofer do BMW i powiem, że dodało to fajnego zejścia basu.
Forumowicz
 
Od: 12 paź 2010, 18:19
Posty: 58 (0/3)
Skąd: Głowno
Auto: Mazda 6 2003 rok, 2.0 benzyna 141KM, sedan, LPG KME

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Moderator

Moderatorzy Tuning i modyfikacje