[Mazda3/Mazda6] Przebudowa oryginalnej nawigacji.

Wszystko o modyfikacjach i budowie nagłośnień naszych aut.

Postprzez Mako » 31 sty 2014, 19:32

Sproboj poszukac takiej zebatki w sklepach z samochodami RC. W takich samochodach jest mnostwo takich zebatek wiec cos na pewno do sie dobrac.

Wysłane z mojego GT-P5100 przy użyciu Tapatalka
Jestem spokojnym, skromnym i dobrym człowiekiem. Po prostu nie każdy zasługuje na to, by mnie takiego oglądać.

Nic tak nie drażni kobiety jak....................................wszystko
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 paź 2007, 22:54
Posty: 2316 (3/13)
Skąd: Szamotuły
Auto: Sirion 1.3 s
Fiat Panda 1.1

Postprzez zibi86 » 1 lut 2014, 16:41

Szukam cały czas zbliżone wymiary posiadam. W rc i innych sklepach hurtowniach pytałem , ale ciężko jest ją dostać . Może byłaby szansa dostać w serwisach kserokopiarek,drukarek tam też jest mnóstwo różnych ale nie mam koło siebie takiego serwisu. Jak średnica dobra to układ zębów inny i słabo zazębia. Znalazłem firmę która może zrobić taką zębatkę ale chcą 200zł i muszę wysłać windę od navi i nie wiem czy wróci do mnie .Tableta już kupiłem wszystko mam tylko brakuje mi zębatki żeby montować navi <płacze>
... ma być ogień na każdym biegu...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 lut 2013, 23:17
Posty: 40 (4/0)
Skąd: Kołobrzeg
Auto: Mazda 6 Sport
2010r 2.0 147km AT

Postprzez matthies » 1 lut 2014, 18:00

pogadaj z ludkami co drukują w 3D, powinno byc ,mniej niz 200 pln
Obrazek
Moderator GJ
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 10 cze 2012, 18:04
Posty: 6358 (61/116)
Skąd: Toruń
Auto: M6 GY-L3 2,3l 122kW '04

Postprzez zibi86 » 2 lut 2014, 15:04

dzieki znalazłem <piwo>
... ma być ogień na każdym biegu...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 lut 2013, 23:17
Posty: 40 (4/0)
Skąd: Kołobrzeg
Auto: Mazda 6 Sport
2010r 2.0 147km AT

Postprzez sibul » 11 lut 2014, 11:35

Cześć, ja też zabrałem się za wymianę nawigacji, ale mam jeden problem. Zostawiłem mechanizm i płytkę sterującą starej navi, ale gdy chce otworzyć navi po przekręceniu kluczyka próbuje, ale nie może (wygląda jakby chciała się zamykać) Zamyka się jak trzeba, ale nie mogę otworzyć. Ktoś tak miał ?

odp.
Już rozwiązałem problem. Silnik krokowy trzeba było ustawić w odpowiedniej pozycji.
Początkujący
 
Od: 19 sie 2013, 19:23
Posty: 5
Auto: Mazda 6 2.0 CD Disel

Postprzez kulca » 20 lut 2014, 00:36

Sam się przymierzam do takiego projektu. Ten goclever ilu calowy jest? Ja myślałem o jakimś tablecie na andku żeby tam wsadzić. Za ile można dorwać sam napęd, na allegro krzyczą sobie po 400 :/
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2008, 00:38
Posty: 238 (3/1)
Skąd: Sosnowiec
Auto: Mazda 6 GY 2.0 RF-7J 143KM

Postprzez shuler » 3 mar 2014, 15:55

lukasrap napisał(a):Tu masz przykladowo caly komplet za 300 zl...

http://allegro.pl/mazda-6-02-05-dvd-naw ... 40761.html

jak sie chce, to mozna znalesc cos ciekawego :) Jak sie dogadasz ze sprzedającym, to za 250 bedziesz mial samą winde z wyswietlaczem radia, wlącznie z przesylką. Reszty kompletu nie potrzebujesz... Pilot i DVD Ci sie nie przydadzą.


szukam już 2 miesiące... i lipa... :P możecie jakoś pomóc? najtańszą windę wynegocjowałem za 450... :/ myślę że to delikatna przesada za taki mebelek...
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 cze 2013, 10:42
Posty: 71 (0/1)
Skąd: Olsztyn
Auto: była 323f ba z5 '98,
jest M6 GG L3 '05

Postprzez lukasrap » 6 mar 2014, 20:11

No lipa lipa... ciezko trafic cos fajnego w dobrej cenie. Ceny za te nawigacje mają jak z kosmosu, nikt im tego nie kupuje i kupowac nie bedzie, bo po co komu bezzuzyteczna navi w aucie, a z cen nie chcą zejsc. Może pare lat temu obecne ceny za zestaw navi 900-1500 zl byl ok., ale nie dzisiaj.
Ale po moim przykladnie widzisz, ze można. Pozniej podobną oferte tez znalazlem ktorą wlasnie zacytowales. Mozna znalesc, ale trzeba cierpliwosci. Moze allegro, moze tablica... Tez czasami przeglądam i niestety nie znalazlem nic ciekawego... Ale zycze powodzenia. Pzdr.
Mazda, najlepszy przyjaciel człowieka.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 mar 2009, 22:15
Posty: 315
Skąd: Żnin/Holandia
Auto: Mazda 6 2.0/141 KM (benzyna) czerwona perła, 2004 r.

Postprzez t34567 » 7 mar 2014, 12:38

Ja kupiłem cały komplet za 250zł, z panelem i DVD na forum, od kolegi godel1 (pozdrawiam!). Cierpliwości trzeba.

Prace nad navi właśnie trwają, już mam mechanizm zamykania/otwierania zrobiony :)

DSC_0070[1].jpg
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 lut 2013, 00:04
Posty: 324 (1/6)
Skąd: Stary Sącz
Auto: Mazda 6 Sedan 2.0 Pb 2006 147KM STAG 300 Premium/Hana/ACR01

Postprzez lukasrap » 7 mar 2014, 16:59

No jak ładnie... <spoko> to czekam na jakis opis... co za navi wsadziles, jakie koszta i przede wszystkim jak rozwiazales sprawe z otwieraniem i zamykaniem. Bo ja jeszcze tego nie mam, z braku czasu, mam juz kupiony nadprądowy wyłącznik silnika dc, ale niestety nie mam kiedy sie za to zabrac.
Mazda, najlepszy przyjaciel człowieka.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 mar 2009, 22:15
Posty: 315
Skąd: Żnin/Holandia
Auto: Mazda 6 2.0/141 KM (benzyna) czerwona perła, 2004 r.

Postprzez t34567 » 7 mar 2014, 20:24

Navi to Goclever NAVIO 705V Plus

W ogóle to mierzi mnie wsadzenie tam tabletu na androidzie, tylko nie moge znaleźć żadnego sensownego z wejściem AV. Wtedy to by było...o apke do staga bym miał, i Torque do OBD...wszystko w jednym :)

Koszty
– AVT1623 – jakieś 40zł z przesyłką
– oryginalna Nawigacja mazdy – 250zł
– kable, pierdoły, lutownice – tego nie licze bo zajmuje sie naprawą elektroniki więc pełno takich badziewi mam
– reszty nie wiem bo i goclevera i kamere cofania dostałem od sprzedającego w momencie zakupu auta :)


Sprawa otwierania prosta- fabryczny mechanizm z silnikiem, sterowany z AVT1623 (nadprądawy wylacznik silnika). Sam wyłącznik jest zasilany ze stabilizatora 7805 (widoczny na zdjeciu – przykrecony do radiatora), do tego wylacznik jest podpięty pod przycisk OPEN/CLOSE. Jak ktoś chce to mam jeszcze jeden komplet AVT1623, moge polutować i oddam za cenę zakupu.

Miałem to generalnie zrobić otwierane w momencie przekrecenia kluczyka i zamykane przy wylaczeniu zaplonu, ale stwierdziłem że to byłoby upierdliwe, bo nawi i tak bedzie caly czas otwarta (mam kamere cofania)

Problem z kamerką jest taki że niestety wtyczka jack do wejscia AV-IN w nawigacji nie zmieści mi się w środku, dlatego też będę musiał się wlutować kabelkiem w płytkę od navi i wyciągnąć to na zewnątrz.

Samo zasilanie nawigacji (złącze miniUSB – musze miec kontowe a taki kabel dopiero kupiłem) będzie ze zwykłego zasilacza, z gniazda zapalniczki, ukrytego za schowkiem. Co prawda możnaby sam zasilacz zamontować wewnątrz nawigacji, ale wtedy trace możliwość podpięcia się pod kompa. A tak wystarczy przedłużka USB i można podpiąć do laptopa :)

Ostatnia sprawa – włączanie/wyłączanie navi. Na dwa sposoby. Jeden to przycisk TILT – po prostu pociągnąć kable od włącznika navi.
Drugi – chcę aby nawigacja odpalała się po kluczyku (jak radio). Można to co prawda rozwiązać zwykłym przekaznikiem i skryptem, ale to upierdliwe jest, dlatego tutaj będe musiał zrobić/kupić przekaźnik zwłoczny, który będzie zwierał styki na 3s do włączenia/wyłączenia nawigacji.

Generalnie chce to zrobić tak, zeby wszystko było "w środku" fabrycznej nawigacji, a do montażu podpiąc tylko zasilanie 12v, zasilanie navi i wtyk od kamery cofania.



Jeszcze Pytanie do osób posiadających taką przeróbkę: Jak słychać nawigację zamkniętą w obudowie fabrycznej navi? Wyciągnąć sobie głośnik gdzieś na zewnątrz?
Ostatnio edytowano 8 mar 2014, 19:32 przez t34567, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 lut 2013, 00:04
Posty: 324 (1/6)
Skąd: Stary Sącz
Auto: Mazda 6 Sedan 2.0 Pb 2006 147KM STAG 300 Premium/Hana/ACR01

Postprzez Paweł_Radom » 7 mar 2014, 21:34

Problem z kamerką jest taki że niestety wtyczka jack do wejscia AV-IN w nawigacji nie zmieści mi się w środku, dlatego też będę musiał się wlutować kabelkiem w płytkę od navi i wyciągnąć to na zewnątrz.
W nawigacji z tyłu dorób sobie dwie blaszki takie jak np. w pilotach.
A następnie otwórz panel z nawigacją i zobaczysz gdzie powinieneś jeszcze zrobić drugie blaszki w panelu. I teraz podłączysz sygnał VIDEO do tych blaszek.
Można i na szyno-przewodach ale to już jest bardzie skomplikowane.
Może jeszcze inne jakieś blaszki albo może punktowo grubiej cyny można nałożyc?? ;P
Ogólnie to gratulacje. Mam też ten panel ale rozebrany i jakoś nie mogę się zabrać bo robię suba na TIW-ie do domu
Paweł_Radom
 

Postprzez TomCat_S » 7 mar 2014, 21:37

Hej hej,
Ja tez kombinowalem dużo z tym navi ale stanęło na tym ze dzięki pomocy kolegi mądrego (wielki szacunek :D) mam układ otwierający i zamykający schowek a w środku nexusa 32gb :P a dźwięk to słychać ze schowka jak dasz na ful, sprawdzilem na youtubie, ale juz zamowilem chińskiego xcarlinka żeby podłączyć auxa i wtedy będzie cacy:D innej opcji w moim przedlifcie chyba nie ma:/
Pozdrawiam

Wysłane z mojego Nexus 7 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 wrz 2011, 14:00
Posty: 35
Skąd: Bath (UK)
Auto: Mazda 3 2013r BL 1.6 Venture Benzyna 105KM

Postprzez t34567 » 7 mar 2014, 23:09

Paweł_Radom napisał(a):W nawigacji z tyłu dorób sobie dwie blaszki takie jak np. w pilotach.
A następnie otwórz panel z nawigacją i zobaczysz gdzie powinieneś jeszcze zrobić drugie blaszki w panelu. I teraz podłączysz sygnał VIDEO do tych blaszek.
Można i na szyno-przewodach ale to już jest bardzie skomplikowane.
Może jeszcze inne jakieś blaszki albo może punktowo grubiej cyny można nałożyc?? ;P
Ogólnie to gratulacje. Mam też ten panel ale rozebrany i jakoś nie mogę się zabrać bo robię suba na TIW-ie do domu


Prościej już chyba wlutować się w gniazdo av i na zewnątrz wypuścić chincha :P I nie za bardzo trybię o jakich "blaszkach: kolega pisze.

Navi w sumie moge podpiąć jackiem pod aux, bede miał w radiu pod przyciskiem "MEDIA", tyle że w tedy bedzie wybor- albo radio/muzyka – albo navi. Teraz mam rozkminę :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 lut 2013, 00:04
Posty: 324 (1/6)
Skąd: Stary Sącz
Auto: Mazda 6 Sedan 2.0 Pb 2006 147KM STAG 300 Premium/Hana/ACR01

Postprzez Paweł_Radom » 7 mar 2014, 23:26

t34567 napisał(a): I nie za bardzo trybię o jakich "blaszkach: kolega pisze.

Tak jak w załączniku jedne blaszki w panelu a drugie znajdują sie w miejscu styku po otwarciu owego panela.
Połączenie ruchome więc albo przewód flexi albo tak jak ja napisałem.
Można poszukać takiego przewodu w Hellukablu . Ale nie sądze aby sprzedali jakiś mały odcinek
Załączniki
navi.PNG
Paweł_Radom
 

Postprzez t34567 » 8 mar 2014, 19:30

Dzisiaj była chwila czasu i zająłem się samą navi. Zrobiłem sobie odpinane wyjscie na zwenątrz z gniazda AV, przycisku zasilania (jest tam 3.7v i gnd) oraz 5v z gniazda miniUSB. Białe wtyki na obudowie nawigacji to gniazda wentylatorów wylutowane z płyty głównej.
DSC_0071.jpg
DSC_0076.jpg
DSC_0077.jpg
DSC_0079.jpg
DSC_0080.jpg


Dlaczego wyprowadziłem 5V? Otóż chcę mieć nawigację odpalaną "po kluczyku" (jak radio). Co prawda można to zrobić, podłączając 12v spod stacyjki do przekaźnika, tylko po co, skoro w naszych mazdach gniazdo zapalniczki (pod które podłączona będzie nawigacja) również działa "po kluczyku". W ten sposób po przekreceniu kluczyka pojawia się zasilanie 5V w nawigacji, wystarczyłoby użyć teraz przekaźnika 5v, o takiego

DSC_0083.jpg


i zamknąć wszystko w obudowie, zamiast wyciągać dodatkowe kable poza zabudowę nawigacji :)

Wystarczyłoby, bo niestety żeby włączyć/wyłączyć navi trzeba przytrzymać przycisk przez min 3s. Do tego będzie potrzebne małe urządzonko, podobne jak na schemacie poniżej, tylko odpalane z 5v
układzal.JPG
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 lut 2013, 00:04
Posty: 324 (1/6)
Skąd: Stary Sącz
Auto: Mazda 6 Sedan 2.0 Pb 2006 147KM STAG 300 Premium/Hana/ACR01

Postprzez lukasrap » 8 mar 2014, 20:03

t34567 napisał(a): Jeszcze Pytanie do osób posiadających taką przeróbkę: Jak słychać nawigację zamkniętą w obudowie fabrycznej navi? Wyciągnąć sobie głośnik gdzieś na zewnątrz?


Też mam wsadzonego Goclevera, ale 700V Plus. Do windy przymocowałem ją za pomocą dwóch aluminiowych szyn... jedna szyna akurat zakrywała głosnik. Wywierciłem w tym miejscu kilka otworow i slychac jak nalezy. Nawet mam sciszone bo na maxa za glosno.
Mazda, najlepszy przyjaciel człowieka.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 mar 2009, 22:15
Posty: 315
Skąd: Żnin/Holandia
Auto: Mazda 6 2.0/141 KM (benzyna) czerwona perła, 2004 r.

Postprzez shuler » 9 mar 2014, 20:38

jak pusto w środku tej navi hehe ;)
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 cze 2013, 10:42
Posty: 71 (0/1)
Skąd: Olsztyn
Auto: była 323f ba z5 '98,
jest M6 GG L3 '05

Postprzez Arek75 » 10 mar 2014, 20:33

Ja mam oryginalną nawigację oczywiście bez polskiej mapy. I mam pytanie ile może kosztować usługa podmianki nawigacji zaprezentowana w tym temacie.
I jeszcze jedno pytanko czy może darować sobie nawigację i wsadzić tam coś takiego http://allegro.pl/listing/listing.php?o ... ch=s0-0310 czy będzie działało tzn po włączeniu wstecznego otworzy się i załączy monitor.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 lut 2014, 14:05
Posty: 97 (1/0)
Skąd: Chełm
Auto: Mazda 6 2.0 2003 r.+ LPG

Postprzez lukasrap » 10 mar 2014, 21:36

Wszystko zalezy od tego co chcesz włozyc w srodek. Jaką navi. Mozesz to zrobic tanim kosztem, wsadzic jakąs dobrą uzywke w granicach 250 zl., a mozesz wsadzic cos za 1000 zl. Do tego nalezy doliczyc przewody, sterowanie otwieraniem no i robocizna, jesli komus bys to zlecił. Mysle ze spokojnie w 500 zl bys sie zmiesci. Do takiej nawigacji mozesz rowniez dołączyc kamerke cofania, ktora bedzie Ci sie właczala i otwierala przy biegu wstecznym. Niestety wszystko jest pracochłonne. Navi daje tez mozliwosc wgrywania aktualizacji, rozmawianiu przez telefon, ogladania filmow itp. itd.

Co do tego monitorka? hmmm Mnie jakos to nie przekonalo :) Zwykla kamerka z monitorem. :) No ale wybór nalezy do Ciebie..
Ja bym pobawil sie w przerobienie orginalnej navi. Tym bardziej, że ją masz i odchodzi Ci polowa kosztow. <jupi>
Mazda, najlepszy przyjaciel człowieka.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 mar 2009, 22:15
Posty: 315
Skąd: Żnin/Holandia
Auto: Mazda 6 2.0/141 KM (benzyna) czerwona perła, 2004 r.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Moderator

Moderatorzy Tuning i modyfikacje