Magistrale CAN w Mazdach – opis

Wszystko o modyfikacjach i budowie nagłośnień naszych aut.

Postprzez iwi » 19 gru 2013, 00:09

Witajcie.
Pozwoliłem sobie napisać tutaj, bo nie widzę innego miejsca gdzie mogę zadać pytanie.

Przeszukując sieć natrafiłem na stronkę, gdzie pewien gościu rozpracował część magistrali CAN.
Jednak nie wszystko – czy ktoś może natknął się na jeszcze jakieś opisy?
Poszukuję informacji o sterowniku DPF a może jeszcze o parę innych przydatnych czujnikach.

Zapytacie zapewne po co – otóż dawno dawno temu chciałem sobie wstawić taki komputerek zrobiony na Atmedze z kilkoma czujnikami temperatury itp. i natknąłem się na urządzenie, które odczytuje z CAN temperaturę silnika, oleju, średnie spalanie oraz prędkość jazdy. Urządzenie podpinało się pod CAN auta.
Parę lat minęło nauczyłem się trochę programować AVRy i postanowiłem samemu zbudować takie urządzenie. Mam już programik, którym mogę odpytywać dowolne moduły w samochodzie jednak liczba urządzeń na CANie jest spora i trzeba wiedzieć co czytać.

Jak pewnie wiecie w Mazdach są 2 magistrale MS CAN i HS Can. Obie magistrale wchodzą do licznika oraz są jeszcze pod licznikiem. Podłączenie się do nich nie jest trudne – opis do Mazdy5 mam jakby ktoś chciał.
tutaj to co znalazłem.
http://www.madox.net/blog/projects/mazda-can-bus/

Projekt będę robił pod model piąty, ale myślę, że będzie na tyle uniwersalny, że podejdzie pod każdą Mazdę. Zwłaszcza powinno to zainteresować tych co nie mają komputera w aucie a chcieliby mieć.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 lip 2011, 00:33
Posty: 408 (0/4)
Skąd: Kraków
Auto: Mazda 5 2,0 Diesel 2006r. 150KM
6,5-8,0l / 100km
230000km

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

Moderator

Moderatorzy Tuning i modyfikacje