Szczególy dotyczące montażu Car-Audio

Wszystko o modyfikacjach i budowie nagłośnień naszych aut.

Postprzez Kuro » 15 sty 2015, 22:16

Witam
W najbliższym czasie zamierzam montować nowe głośniki Hertz DSK-165.3 do mojej mazdy, które będą jak na razie grały z Pioneer MVH-150UI. Mam kilka pytań odnośnie tego.

Po pierwsze jakie miejsce będzie najlepsze do zamontowania tweeterów bez czasochłonnych przeróbek (szpachlowanie, gipsowanie, etc.), najlepiej jakby to polegało tylko na ściągnięciu danych elementów, wywierceniu otworów i wmontowanie głośników. Niestety madzia ma manualne lsterka więc trójkąty odpadają.

Po drugie z tego co wyczytałem to tweety trzeba skierować w następujący sposób: lewy głośnik na lewe ucho pasażera, a prawy na prawe ucho kierowcy, czy to prawda czy może są jeszcze inne szkoły montowania tych głośniczków.

Po trzecie jakie mety lepiej wybrać bitumiczne czy butylowe oczywiście zachowując odpowiedni stosunek ceny do jakości?

Po czwarte w poradniku, który znalazłem jest napisane, że przy wyborze mat bitumicznych potrzeba 15-16 mat, a przy wyborze mat butylowych potrzebach ich 5-6. Tylko nie wiem właśnie czy te liczby są dla jednej pary drzwi czy dwóch par, może ktoś wyjaśnić?

Ostateczne pytanie: Mniej więcej ile będzie potrzebnego kabla głośnikowego dla całego zestawu? Z 8-10m? Zamierzałem zwrotnice zamontować na drzwiach w pobliżu podłokietnika.

Na wszystko mogę przeznaczyć 400-500zł(no może max 600zł-jeżeli jakość będzie o wiele lepsza). Tyle pytań na raz, ponieważ chciałbym, aby do następnego weekendu wszystko było odebrane, ponieważ właśnie w następny weekend siostra przyjeżdża do mnie, a w Holce wyjdzie o wiele drożej.
Wielkie dzięki za pomoc i pozdrawiam.
Łukasz
Kuro
 

Postprzez Fred.X » 15 sty 2015, 23:21

Kuro napisał(a):Po pierwsze jakie miejsce będzie najlepsze do zamontowania tweeterów bez czasochłonnych przeróbek
trójkąty lusterek

Dopisano 15 sty 2015, 23:22:

Kuro napisał(a):Po drugie z tego co wyczytałem to tweety trzeba skierować w następujący sposób: lewy głośnik na lewe ucho pasażera, a prawy na prawe ucho kierowcy, czy to prawda czy może są jeszcze inne szkoły montowania tych głośniczków.
prawda

Dopisano 15 sty 2015, 23:22:

Kuro napisał(a):Po trzecie jakie mety lepiej wybrać bitumiczne czy butylowe oczywiście zachowując odpowiedni stosunek ceny do jakości?
GMS 07 Exelence

Dopisano 15 sty 2015, 23:24:

Kuro napisał(a):Po czwarte w poradniku, który znalazłem jest napisane, że przy wyborze mat bitumicznych potrzeba 15-16 mat, a przy wyborze mat butylowych potrzebach ich 5-6. Tylko nie wiem właśnie czy te liczby są dla jednej pary drzwi czy dwóch par, może ktoś wyjaśnić?
zmierz szerokość i wysokość drzwi na zewnątrz i masz odpowiedź
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 22 lis 2013, 19:42
Posty: 741 (4/25)
Skąd: Toruń
Auto: Lancer Sportback 1.8 + Hyundai Tucson 1.6

Postprzez Kuro » 15 sty 2015, 23:34

Dzięki Fred.X za odpowiedź na moje pytania. Tylko czy znajdzie się może inne miejsce spełniające moje warunki do zamocowania tych tweetów? Tak jak napisałem wyżej posiadam lusterka manualne i niestety w miejscu trójkątów lusterek znajduje się wajcha do operowania nimi.
Kuro
 

Postprzez Fred.X » 15 sty 2015, 23:42

Obrazek

Dopisano 15 sty 2015, 23:43:

Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 22 lis 2013, 19:42
Posty: 741 (4/25)
Skąd: Toruń
Auto: Lancer Sportback 1.8 + Hyundai Tucson 1.6

Postprzez Kuro » 16 sty 2015, 00:45

Ok, dzięki za pomoc. Wszystko zamówiłem i teraz czekam, aż dojedzie do mnie paczka i na dobrą pogodę.
Pozdrawiam
Kuro
 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Moderator

Moderatorzy Tuning i modyfikacje