Firmy Car Audio- czy warto ????

Wszystko o modyfikacjach i budowie nagłośnień naszych aut.

Postprzez ania&krzys » 8 sie 2007, 15:08

:(
panowie, jest taki warsztat car audio w drodze na jablonna, jak sie jedzie modlinska, skrecik w lewo wlasnie przed jablonna i gdzies tam dalej miedzy uliczkami. nazywa sie toto cosik jak: laboratorium dzwieku, galeria dzwieku, cos w ten desen. pomozcie. dzieki. pozdrawiam.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 16 lip 2007, 10:59
Posty: 33
Skąd: warszawa

Postprzez Artiks » 8 sie 2007, 15:11

A nie chodzi ci czasami o Klinikę Dźwięku ??
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 gru 2006, 12:17
Posty: 1568 (0/1)
Skąd: Wrocław
Auto: 323F BA Z5 –> RENAULT LAGUNA III 2.0 DCI

Postprzez ania&krzys » 8 sie 2007, 16:05

kurcze, chyba nie. pamietam na pewno ze jechalem z bratem w strone jablonnej...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 16 lip 2007, 10:59
Posty: 33
Skąd: warszawa

Postprzez Xionc » 8 sie 2007, 19:30

Nie, to jest Galeria Tonów: http://www.galeriatonow.pl/
Pozdrawiam,
Xionc Krzysztof :)

Moje byłe: 2 x 323BG | 2 x 323BA | 1 x Xedos6 CA | 1 x Mazda6 GG | 1 x Mazda6 GH
statusTest
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 2 cze 2004, 23:25
Posty: 2479 (5/23)
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda CX-7 2.3T AT AWD '08

Postprzez ania&krzys » 9 sie 2007, 15:22

dokladnie tak :) dziekujemy!
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 16 lip 2007, 10:59
Posty: 33
Skąd: warszawa

Postprzez shadow25 » 5 wrz 2007, 15:28

Witam ponownie widze ze mój temat przeczytalo bardzo wiele osób :D . Jak wiecie ostatnio mialem troszke inne sprawy na glowie i moje C.A.zeszlo na inny plan ,ale teraz zauwazylem kilka niepokojacych spraw ,a mianowicie kiedy slucham radyjka dluzszy czas wywala mi wzmaka!!! Nie wiem czy to norma ale wydaje mi sie ze nie ,tym bardziej ze wcale nie gra na maxa. poza tym kiedy stalem za innym autem zauwazylem ze moje swiatla pulsuja wraz z basem!!!!! Czy w moim zeastawie nie brak jakiegos kondensatora??? prosze o szybka odpowiedz poniewaz jutro mam jechac na regulację sprzętu i od razu bym poruszyl ten temat a nie chcial bym zeby mi nawciskali kitu :D
Obrazek
Forumowicz
 
Od: 19 cze 2007, 07:15
Posty: 79
Skąd: wroclaw
Auto: Xedos B6 97r 1.6 DOHC

Postprzez Xionc » 5 wrz 2007, 18:01

Światła pulsują basem – przy dość niskiej mocy całego systemu to raczej akumulator. A co do wzmaka to niepokojący objaw, może się przegrzewać, nie zapala się na nim jakaś dioda?
Pozdrawiam,
Xionc Krzysztof :)

Moje byłe: 2 x 323BG | 2 x 323BA | 1 x Xedos6 CA | 1 x Mazda6 GG | 1 x Mazda6 GH
statusTest
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 2 cze 2004, 23:25
Posty: 2479 (5/23)
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda CX-7 2.3T AT AWD '08

Postprzez shadow25 » 5 wrz 2007, 18:45

nie zuwazylem zby cos się tam zapalalo ,kiedy mi zgasl wracalem z Helu i mialem tam troszkę bagazy więcv moze i cos swiecilo ale bylo przysloniete ale dotykalem go to byl strasznie goracy smialem sie do mlodej ze jeszcze trochę to nam sie aytko zapali ;) Kiedy dzwonillem do goscia który to zakladal powiedzal ze z tym wylączaniem wzamka to tak ma byc ale mi to cos nie pasuje tym bardziej ze wcale nie bylo na maxa i gralo jakies 4 h. A jesli chodzi o akumulator to jaki powinien byc twoim zdaniem?? ba ja mam 55 Ah
Obrazek
Forumowicz
 
Od: 19 cze 2007, 07:15
Posty: 79
Skąd: wroclaw
Auto: Xedos B6 97r 1.6 DOHC

Postprzez MvG » 5 wrz 2007, 19:46

shadow25 napisał(a):kiedy slucham radyjka dluzszy czas wywala mi wzmaka! Nie wiem czy to norma ale wydaje mi sie ze nie

Dla mnie to normalne nie jest i tak nie powinno sie dziać.


shadow25 napisał(a):poza tym kiedy stalem za innym autem zauwazylem ze moje swiatla pulsuja wraz z basem! Czy w moim zeastawie nie brak jakiegos kondensatora?

A może masz taki niesamowity bas, że Ci trzesie blachami nawet z przodu :) Ile masz mocy łącznej w RMS?


shadow25 napisał(a):A jesli chodzi o akumulator to jaki powinien byc twoim zdaniem?? ba ja mam 55 Ah

Jaki przewiduje instrukcja? Bo wg mnie nie warto kupować o większej pojemności bo i tak tego nie naładujesz jazdą. Gdy potrzebna moc montuje sie kondensator ale nie wiem czy u Ciebie jest na tyle mocy, że jest potrzebny.
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 sie 2006, 15:26
Posty: 99 (1/1)
Skąd: mazowsze
Auto: 323S BA Z5 96r. nobble green

Postprzez shadow25 » 5 wrz 2007, 20:03

MvG napisał(a):Dla mnie to normalne nie jest i tak nie powinno sie dziać

więc co mam powiedziec gosciowi który mówi ze to normalne ????
MvG napisał(a):Ile masz mocy łącznej w RMS

RMS-4X130 opis systemu jaest na 4 stronie wraz ze zdjęciami
Obrazek
Forumowicz
 
Od: 19 cze 2007, 07:15
Posty: 79
Skąd: wroclaw
Auto: Xedos B6 97r 1.6 DOHC

Postprzez Xionc » 6 wrz 2007, 08:37

shadow25, jeśli wzmacniacz załadaowany dookoła torbami i nie ma zadnej cyrkulacji powietrza, długa trasa, do tego jest lato, masz ciemny samochod wiec tez sie nagrzewa szybciej, to jak najbardziej ma prawo się nagrzewać i może włączyć mu się zabezpieczenie przed przegrzaniem, wiec jest to całkowicie normalne. W instrukcji obsługi na pewno masz napisane, zeby zapewnic mu troche miejsca wokół, zeby się chłodził.

Nienormalny by było, jeśli wyłączał by się przy pustym bagażniku np po 30 min grania.

A co do akumulatora to nie chodzi mi o to, że za mały tylko pewnie już stary i niesprawny. Kondensator może pomóc (jest tanszy niz akumulator) wiec mozesz poprosic, zeby Ci podlaczyli na szybko i sprawdzicie czy to coś da.
Pozdrawiam,
Xionc Krzysztof :)

Moje byłe: 2 x 323BG | 2 x 323BA | 1 x Xedos6 CA | 1 x Mazda6 GG | 1 x Mazda6 GH
statusTest
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 2 cze 2004, 23:25
Posty: 2479 (5/23)
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda CX-7 2.3T AT AWD '08

Postprzez shadow25 » 6 wrz 2007, 14:54

akumulator mam 6 miesięczny nówka bosha więc to chyba jednak nie to z tymi walizami to sięzgodzę moglo miec to znaczący wplyw na grzanie się wzmaka ale byla tez taka sytuacja ze sluchalem na otwartym bagazniku jakies 3h na 60% mocy i tez go wywalilo auto bylo w tym czasie odpalone
Obrazek
Forumowicz
 
Od: 19 cze 2007, 07:15
Posty: 79
Skąd: wroclaw
Auto: Xedos B6 97r 1.6 DOHC

Postprzez shadow25 » 11 wrz 2007, 08:31

Jesli ktos ma jeszcze jakies pomysly na temat przygasających swiatel to proszę piszcie Sprawdzalem ladowanie i jest oki bylem u elaktryka na warsztacie wygląda na to ze wszystko jest wpozo.A jednak swiatla przygasaja i to znacznie a takrze kontrolki na desce nio i wyswietlacz radia. Dowiedzialem się ze kondensator stosuje sie dopiero przy 500 RMS-u czy to prawda????
Obrazek
Forumowicz
 
Od: 19 cze 2007, 07:15
Posty: 79
Skąd: wroclaw
Auto: Xedos B6 97r 1.6 DOHC

Postprzez MvG » 11 wrz 2007, 19:07

shadow25 napisał(a):Jesli ktos ma jeszcze jakies pomysly na temat przygasających swiatel to proszę piszcie

A gdybyś podjechał do tej firmy, gdzie miałeś robione nagłośnienie i zapytał ich o wstawienie kondensatora w celu sprawdzenia czy on rozwiąże Twój problem? Nie znam sie w temacie kondensatorów i nie wiem czy jego zakładanie jest protą sprawą ale może to jest jakies wyjście z sytuacji a przynajmniej bys mógł sie przekonać czy napewno u Ciebie kondensator jest potrzebny.
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 sie 2006, 15:26
Posty: 99 (1/1)
Skąd: mazowsze
Auto: 323S BA Z5 96r. nobble green

Postprzez shadow25 » 1 paź 2007, 17:05

Mialem nadzieję ze temat CAR Audio będę mógl zamknac ale jednak NIE Wszystko chulalo i gralo az do mometu kiedy spalily się glosniki w drzwiach <killer> niby nie mozliwe a jednak Teraz kwestia czy zostanie uznana gwarancja bo jak wiadomo doszukuja się winy u mnie ale przecesz glosniekiem gwozdzi nie wbijalem ani nie rąbalem drzewa więc sam nie wiem co to moglo byc .Pisalem juz wczesniej o tych spadkach napiecia moim zdaniem to byla kluczowa przyczyna .Firma obwinia za slabe radio i wilgoc na glosnikach :] po porannej zmianie temperatury . A co mysla o tym forumowicze????
Obrazek
Forumowicz
 
Od: 19 cze 2007, 07:15
Posty: 79
Skąd: wroclaw
Auto: Xedos B6 97r 1.6 DOHC

Postprzez MvG » 1 paź 2007, 17:36

shadow25 napisał(a):Firma obwinia za slabe radio i wilgoc na glosnikach po porannej zmianie temperatury .


Już po tym stwierdzeniu wygląda, że będziesz musiał powalczyć z tą firmą. Skoro obwiniają za to radio (wg mnie głupota) dlaczego tego nie uwzględnili przy podjęciu sie zbudowania systemu w Twoim samochodzie.
Po drugie. Warunki atmosferyczne to Twoja wina? Skoro one miałyby spalić głośniki <lol> to wtedy producent ponosi odpowiedzialnośc za zły towar przeznaczony na rynek.
Po trzecie. Czy coś frma zrobiła w sprawie spadków napięcia? Miałes gwarancje więc ich obowiązkiem jest eliminowanie wszelkich błędów. Jeżeli tego nie zrobili na czas to juz ich wina wszelkich kolejnych usterek spowodowanych nienaprawieniem elementów.
Najczęściej się zdarza tak, że firmy są bardzo miłe i chętne zrobieniu czegoś. Po wykonaniu pracy i zapłaceniu przez klienta zapominają o nim a wrazie jakiś usterek (co wiąze sie z poprawkami) odwlekają czas, zbywają, oszukują (bo przecież juz nie zarobią więcej a czas musza poświecić). Masz prawo od nich żadać wymiany głośników. Wydaje mi się, że te spalone głośniki powinni przesłać do producenta, który oceni czy wina jest po stronie towaru czy użytkownika.
Bądź upierdliwy, natarczywy i konsekwenty. Wydałeś pieniądze i chcesz być zadowolony a nie jesteś. Może być ciężko ale często ludzie odpuszczają takie sprawy bo to jest męczące i czasochłonne. Po prostu zamęczaj ich żeby mieli Ciebie dość. Jedyny sposób na takie firmy.
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 sie 2006, 15:26
Posty: 99 (1/1)
Skąd: mazowsze
Auto: 323S BA Z5 96r. nobble green

Postprzez shadow25 » 1 paź 2007, 18:05

Zgadzam się z toba w 100% i nie zamiezam odpuszczac glosniki zostaly dzis zdemontowane i wyslane do producenta kierownik Firmy Extrem powiedzal ze zalatwi to tak aby gwarancja zostala uwzgladniona a jesli chodzi o spadki napiecia to dopiero teraz zgodzili się na podlaczenie kondensatora i zobaczeniu efektów maja tez przeswietlic calą instalację bo wymiana glosników mnie nie satysfakcjonuje tylko usunięcie przyczyny. Co mi po nowych glosnikach jesli maja sie zjarac prz 1- wszej okazji A gadanie za za glosno sluchalem hahaha -jak bym chcial sluchac ciszej to nie robil bym CAR AUDIO
Obrazek
Forumowicz
 
Od: 19 cze 2007, 07:15
Posty: 79
Skąd: wroclaw
Auto: Xedos B6 97r 1.6 DOHC

Postprzez Artiks » 1 paź 2007, 18:09

shadow25 napisał(a):Firma obwinia za slabe radio i wilgoc na glosnikach
Ale oni ci dobrali pozdespoły i oni są fachowcami, nie ty.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 gru 2006, 12:17
Posty: 1568 (0/1)
Skąd: Wrocław
Auto: 323F BA Z5 –> RENAULT LAGUNA III 2.0 DCI

Postprzez shadow25 » 1 paź 2007, 18:20

ArtX napisał(a):Ale oni ci dobrali pozdespoły i oni są fachowcami, nie ty

Zgadzam się ale jakos chyba o tym zapomnieli zoabczymy czy podlaczenie kondensatora cos pomoze na te spadki napięcia jesli tak to sie wku..... bo to wkoncu mój czas i pieniadze
Obrazek
Forumowicz
 
Od: 19 cze 2007, 07:15
Posty: 79
Skąd: wroclaw
Auto: Xedos B6 97r 1.6 DOHC

Postprzez Xionc » 2 paź 2007, 09:02

Głośniki samochodowe są zawsze narażona na wilgoć, wręcz wodę i są tak skonstruowane, żeby dać sobie radę w takich warunkach, także to nawijanie makaronu na uszy. A co do spadków napięć. Panowie, ja mam stary akumulator, wzmacniacz który oddaje 400W niczym nieskrępowanej uczciwej mocy, nie mam żadnego akumulatora a napięcie ani drgnie. Może być wina kiepskich kabli (dobry kabel kosztuje ze 30 pln z metra za 20-25mm^2) lub kiepskiego styku.
Pozdrawiam,
Xionc Krzysztof :)

Moje byłe: 2 x 323BG | 2 x 323BA | 1 x Xedos6 CA | 1 x Mazda6 GG | 1 x Mazda6 GH
statusTest
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 2 cze 2004, 23:25
Posty: 2479 (5/23)
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda CX-7 2.3T AT AWD '08

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

Moderator

Moderatorzy Tuning i modyfikacje