Firmy Car Audio- czy warto ????

Wszystko o modyfikacjach i budowie nagłośnień naszych aut.

Postprzez shadow25 » 2 paź 2007, 17:43

Xionc napisał(a):Może być wina kiepskich kabli

Czy dobrych firm kable sa opisane na koszulkach bo na swoich kablach nie zzauwazylem zadnego znku firmowego ani loga.
Teraz kiedy nie mam mid-basów <killer> nadal spadki napięcia sa widoczne z chwila kiedy wchodzi sub odrazu widac jak ciemnieje mi przed oczami to zapewniem nie jest skutkiem alkoholu ;)
Ostatnio edytowano 2 paź 2007, 17:55 przez shadow25, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
Forumowicz
 
Od: 19 cze 2007, 07:15
Posty: 79
Skąd: wroclaw
Auto: Xedos B6 97r 1.6 DOHC

Postprzez Xionc » 2 paź 2007, 17:45

shadow25 napisał(a):alkocholu

alkoholu jak coś :P

Ale coś jest nie tak. Przypomaniałem sobie ten wątek. Może jest jakieś zwarcie niewielkie, nie wiem, trzeba by zmierzyć. Masz miernik?
Pozdrawiam,
Xionc Krzysztof :)

Moje byłe: 2 x 323BG | 2 x 323BA | 1 x Xedos6 CA | 1 x Mazda6 GG | 1 x Mazda6 GH
statusTest
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 2 cze 2004, 23:25
Posty: 2479 (5/23)
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda CX-7 2.3T AT AWD '08

Postprzez shadow25 » 2 paź 2007, 17:54

Xionc napisał(a):alkoholu jak coś

a Tatus mówil nie pij synku tylko sie ucz ;)
jesli chodzi o miernik to pewnie ze mam i nawet mam do dyspozycji elektryka samochodowego sprawdzal juz ladowanie i o ile pamietam wyszlo 14 czy jakos tak mówil ze bardzo dobre ale sprawdzal tylko to więc pisz jakie sa twoje propozycje to sobie jutro na firmie posprawdzam
Obrazek
Forumowicz
 
Od: 19 cze 2007, 07:15
Posty: 79
Skąd: wroclaw
Auto: Xedos B6 97r 1.6 DOHC

Postprzez shadow25 » 3 paź 2007, 15:17

Dzisaj sprawdzalem jeszcze raz napięcie kiedy włączam swiatla i inne odbiorniki pradu spadek napięcia jest chwilowy i wraca do stanu 14V a kiedy włączam radio, i to teraz juz bez mid-basów i podglosze to wachania sa w przedziale od 12.3 do 14 a więc o co kaman???? na gwarancji pisalo ze spadki napięcia na wet o 1 v mogą doprowadzic do spalenia glosników
Obrazek
Forumowicz
 
Od: 19 cze 2007, 07:15
Posty: 79
Skąd: wroclaw
Auto: Xedos B6 97r 1.6 DOHC

Postprzez shadow25 » 10 paź 2007, 08:40

mam jeszcze jedno pytanko bo do dzis moje klopoty z zestawem nie zostaly rozwiązane . Czy aby te kable nie sa za cienkie
http://shadow25.fotosik.pl/albumy/279987.html
kabla są firmy Caliber, zasilający ma takie oznaczenie " 0,5 >/< 10 MM
i jeszcze sprawa wzmaka JBL GTO 75.4 czy nie jest on za slaby zeby napędzic zestaw na przód infinity ref. 6020sc i suba JBL kappa 102.7 bo cos mam wrazenie ze jego moc jest strasznie malawa do tego zestawu Jesli ktos ma jakies swoje zdanie na ten temat to prosze piszcie bo wywalilem jak dla mnie kupe kasy i od samego początku mam wrazenie ze robi się mnie w h.....ja a nie zamiezam tego tak zostawic
Obrazek
Forumowicz
 
Od: 19 cze 2007, 07:15
Posty: 79
Skąd: wroclaw
Auto: Xedos B6 97r 1.6 DOHC

Postprzez Raadek » 10 paź 2007, 21:26

10mm2 to takie minimum ale myśle że nie tu jest problem.Sprawdziłbym najpierw mase być może trzeba dołożyć kabel od aku na budę(masowy).
NaturalSound -instalacje Car Audio
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 paź 2006, 11:56
Posty: 356
Skąd: Warszawa
Auto: SoundCombi

Postprzez shadow25 » 11 paź 2007, 06:52

wczoraj bylem u innego goscia aby zucil na to okiem powiedzal ze na wzmaku wszystko jest ustawione na full cos tam troszkę poregulowal i troszke sie zmienilo swiatla nadal przygasaja ale juz nie tak bardzo jak przedtem .Mam kupla w klubie Opla tam ich glówny Bos od car audio stawierdzil ze wzmacniacz ledwo ciegnie ten zestaw i dlatego sie wylączal jak dluzej sluchalem a kabel to jest stanowczo za cienki
Obrazek
Forumowicz
 
Od: 19 cze 2007, 07:15
Posty: 79
Skąd: wroclaw
Auto: Xedos B6 97r 1.6 DOHC

Postprzez Artiks » 11 paź 2007, 09:32

shadow25 napisał(a):spalily się glosniki w drzwiach
shadow25 napisał(a):doszukuja się winy u mnie
shadow25 napisał(a):Firma obwinia za slabe radio i wilgoc na glosnikach
Xionc napisał(a):Głośniki samochodowe są zawsze narażona na wilgoć, wręcz wodę i są tak skonstruowane, żeby dać sobie radę w takich warunkach, także to nawijanie makaronu na uszy

shadow25 napisał(a):zmacniacz ledwo ciegnie ten zestaw i dlatego sie wylączal jak dluzej sluchalem a kabel to jest stanowczo za cienki
, Shadow25 cała zabudowa audio kosztowała cię niemało, wybrałeś jedną z najbardziej liczących się firm car-audio, dla której skomponowanie odpowiednich podzespołów w jedną harmonijną całość nie powinno stanowić najmniejszych problemów. Dziwi mnie niesamowicie mało profesjonalne podejście do problemu i upór Extreme w dowodzeniu, że to ty zawiniłeś. Może podjedziemy tam większą grupką ?? <diabełek>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 gru 2006, 12:17
Posty: 1568 (0/1)
Skąd: Wrocław
Auto: 323F BA Z5 –> RENAULT LAGUNA III 2.0 DCI

Postprzez shadow25 » 11 paź 2007, 09:48

OOOOOOO i to jest mysl <diabełek> tylko czy to cos pomoze ja mam taki pomysl ze jak tego nie zrobia jak nalezy to wale do PICH-u i oni zajma się ta sprawą narazie maja czas do konca tygodnia aby oddac mi glosniki bo mija 14 dni od zgloszenia reklamacji
Obrazek
Forumowicz
 
Od: 19 cze 2007, 07:15
Posty: 79
Skąd: wroclaw
Auto: Xedos B6 97r 1.6 DOHC

Postprzez Xionc » 11 paź 2007, 11:41

shadow25 a swoja drogą możliwe, że wzmacniacz ma za mało prądu przez co wprowadza zniekształcenia przez co palą się głośniki. A jak mi sie wydaje, te głośniki mają mniej niż 4 ohm, wiec bardziej obciążają wzmacniacz.

A cos mi sie wydaje, chociaz moze plotę bzudy, ale chyba czytałem w instrukcji od jakiegos sprzetu, ze przesterowane glosniki mają mniejszą impedancje i właśnie może dla tego światła przygasają i wzmak się wyłącza, bo nie wyrabia z np 1,5 Ohm'a. Jakieś fale w nich są powstają... ech, te dziury w pamięci..
Pozdrawiam,
Xionc Krzysztof :)

Moje byłe: 2 x 323BG | 2 x 323BA | 1 x Xedos6 CA | 1 x Mazda6 GG | 1 x Mazda6 GH
statusTest
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 2 cze 2004, 23:25
Posty: 2479 (5/23)
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda CX-7 2.3T AT AWD '08

Postprzez shadow25 » 11 paź 2007, 11:55

Oki ale przejdzmy do konkretów czy ten wzmacniacz wystarczy do napędzenia tego sprzetu i jak widze ci sie te kable link do zdjęc jest wyzej bo ja tu zaraz odplynę juz slyszalem tyle opini ze sam nie wiem co myslec i chyba wywale to wszystko z auta i kupię sobie kaseciaka albo gramofon hahaha
Obrazek
Forumowicz
 
Od: 19 cze 2007, 07:15
Posty: 79
Skąd: wroclaw
Auto: Xedos B6 97r 1.6 DOHC

Postprzez Xionc » 11 paź 2007, 18:22

Wydaje mi się, ze wina leży we wzmacniaczu i tym, że głośniki nie są 4 ohm, tylko mniej, przez co go bardziej obciążają, a ten bidon tego nie wytrzymuje. Do tego lubisz głośno słuchać muzyki... A mówiłem kupic DLS'a i uDimension?
Pozdrawiam,
Xionc Krzysztof :)

Moje byłe: 2 x 323BG | 2 x 323BA | 1 x Xedos6 CA | 1 x Mazda6 GG | 1 x Mazda6 GH
statusTest
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 2 cze 2004, 23:25
Posty: 2479 (5/23)
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda CX-7 2.3T AT AWD '08

Postprzez shadow25 » 12 paź 2007, 08:00

Tak mówiles i musze uznac twoja wielkosc ;) jednym slowem hu....jnia z grzybnią zobaczymy co wykrzesam od tych osiolów z Extrem-u jak nie poprawia tego jak trzeba to niech to zbieraja i na tym się skonczy
Obrazek
Forumowicz
 
Od: 19 cze 2007, 07:15
Posty: 79
Skąd: wroclaw
Auto: Xedos B6 97r 1.6 DOHC

Postprzez chix » 12 paź 2007, 19:54

Hmm... Trochę mnie to zdziwiło, bo panowie Fechterowie nie od wczoraj zajmują się montażami Car-Audio i zawsze robili to bardzo konkretnie. Szkoda tylko, że uciekli prawie całkowicie w konsorcjum Harman-Kardon i nie mają za dużo do zaoferowania poza Infinity i JBL...

Ale wracając do tematu..Jak ktoś napisał mogą to powodować spadki napięcia na instalacji. Być może masz coś z instalacją, gdzieś nie styka masa, może akumulator. Teoretycznie wzmacniacz powinien mieć przed takimi sytuacjami zabezpieczenie, ale czasem zawodzi w przypadku za dużego skoku. Teoria z wilgocią to raczej między bajki włożyć...Musiałbyś go trzymać pod wodą, żeby się połączyły kable idące do cewki... Nieralne.

Męcz ich, wkońcu to oni wszystko dobierali i powinni przewidzieć problemy. Za to im płacisz, żeby to działało i grało jak należy, nawet jeśli to wina czegoś w aucie powinni znać podstawy elektryki samochodowej i znaleźć przyczynę i ew. oddelegować Cię wtedy na naprawę do warsztatu. A jeśli to wina sprzętu i złego doboru, niech wymieniają/poprawiają co trzeba ;) Może to też jakaś felerna sztuka piecyka...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 paź 2007, 19:00
Posty: 74
Skąd: Wrocław
Auto: R19 GTS

Postprzez shadow25 » 7 kwi 2008, 15:54

witam historyjki ciąg dalszy w sobote po włączeniu radyjka jeden wielki pisk w aucie wszystko wylączam i nic nadal piszcy do tego dym z od tapicerki drzwi dopiero kiedy odcielem wzmacnicz a do aku ustaje:) dzisaj bylem na reklamacji panowie obiecali ze naprawią więc wstrzymuje sie od komentowania jesli tym razem nawala to opowiem jak to wygladalo od początku do konca i sami ocenicie czy warto czy nie tak jak w temacie;)
Obrazek
Forumowicz
 
Od: 19 cze 2007, 07:15
Posty: 79
Skąd: wroclaw
Auto: Xedos B6 97r 1.6 DOHC

Postprzez mlody1921 » 8 kwi 2008, 00:32

no wiec subik ma 300 rms wzmak w mostku kanałów dwóch ma 260 wieć ciągną z niego ile sie da jak pisałeś ze było na max ustawione w drugi kanał głośniki przednie to duze obciążenie dla wzmaka a JBL to żadna rewelacja tak samo jak z tym co pisze kolega Xionic z impedancja głośników a to wzmak klasy A/B gdzie dużo oddaje w ciepło i jest słaby i ma dość słabe radiatory

lepszym rozwiązaniem jest jeden wzmak do suba Class D gdzie sie bardzo mało grzeje a oddzielny do reszty systemu

albo mocniejsza 4 kanałówka

kable moim zdaniem też cienkie wzmak łyka 60A

4 kanały mocniejsze dobrze sie spisuje Carpower 4/400

zmiana wzmaka kabli moze i dodanie konda i było by NICE

a i jeszcze widze ze sub jest w closecie stosunkowo za malo na niego mocy idzie
Sprzedam Amory do Mx-3 przód tył mocowania amortyzatorów
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 mar 2005, 01:26
Posty: 2389 (0/2)
Skąd: Sandomierz
Auto: Mazda Mx-3 KL-DE ....Turbo :D

Postprzez airbob » 8 kwi 2008, 01:15

Przeczytałem od A do Z uff
Jak dla mnie to wygląda tak.
JBL i Infinity dawno mają za sobą czasy świetności a to co teraz robią to bardziej wygląda niż gra.
Coś mi się wydaje że wzmacniacz padł stąd wcześniej popalone głośniki a teraz porządna awaria.
Co do kabli zasilających uważam że są za cienkie. Zostały dobrane ze względu na cenę i dlatego że tutaj prawdopodobnie poszedł zestaw montażowy a nie pojedyncze komponenty.
W zestawach montażowych raczej nie spotyka się grubszych kabli zasilających.
Co do przygasania świateł to może właśnie z powodu tej awarii to się działo.
Innym powodem mogą być kiepskie połączenia no i akumulator. Pisałeś że masz całkiem świeżego boscha ale z jakiej serii ?
Przy sprawnym sprzęcie i dość głośnym słuchaniu jest możliwość przygasania świateł (w granicach rozsądku) jest to normalny efekt zwłaszcza od kiedy wciąż jeździmy na światłach, akumulatory nie są dobrze naładowane. Zastosowanie kondensatora niewiele daje a celem jego stosowania jest skompensowanie spadków napięcia na przewodach.
Co do perypetii ze Extrimem nie jesteś pierwszy i nie ostatni, ale nie generalizując wszystkim się zdarzają wpadki.
Naprawa WZMACNIACZY BOSE, Wyświetlaczy m6, Toyota Avensis
Naprawa ZMIENIAREK (także wysyłkowo) m3,m6,rx8,cx7,cx9 i inne
Wyjścia RCA do zewnętrznego wzmacniacza. Płyta startowa do nawigacji GH
kontakt 503304123
http://www.mazdaspeed.pl/forum/search.php?st=0&sk=t&sd=d&sr=posts&keywords=podz*+airbob*
Sprzedam oryginalny moduł zmieniarki na 6CD do mazdy 3 i 6, montaż
Żarówki podświetlenia klimatronika
kontakt 503304123
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 gru 2007, 10:55
Posty: 1545 (0/34)
Skąd: Wrocław gg8161056 tel.503304123

Postprzez shadow25 » 9 kwi 2008, 20:12

Jutro odbieram auto i zobaczymy cos ie zmienilo moim zdanim to pewnie wymianka wzmakazwroynice napewno no i moze glosnki bo chyba tez się sfajczyly Jak tylko odbiore autko i sprawdzę co i jak dam znac jaki jest koniec tej bajki a moze to dopiero początek chociasz teym razem jak cos nawali nie reklamuje tylko oddaję caly sprzet i tyle;) Jesli do tego dojdzie to będę potrzebowal pomocy w poskaldaniu czegos nowego i tym razem napewno poslucham sie osób bardziej doswiadczonych niz Ja sam:)
Obrazek
Forumowicz
 
Od: 19 cze 2007, 07:15
Posty: 79
Skąd: wroclaw
Auto: Xedos B6 97r 1.6 DOHC

Postprzez Raadek » 9 kwi 2008, 20:31

...ech Ci profesjonaliści :)
NaturalSound -instalacje Car Audio
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 paź 2006, 11:56
Posty: 356
Skąd: Warszawa
Auto: SoundCombi

Postprzez shadow25 » 11 kwi 2008, 16:09

Tak jak pisalem odebralem autko i to bedzie chyba juz koniec tej i tak dosc dlugiej opowiesci o firmie Extrem .
W ramach reklamacji zostaly wymienione takie zeczy jak : radio (spalone w trakcie przeglądu instalacji ) na ALPINA CDE 9874RR z dwoma wyjsciami na wzmacniacz,kabel zasilajacy i od masy na 20mm2 ,zwrotnice i tweetery :) nie doplacalem ani zlotówki .
Stnowisko firmy Extrem jest takie ze przyczyna awarji od samego początku bylo radio z jednym wyjsciem na wzmacniacz , przesterowanie systemu i glosne sluchanie muzyki.
W chwili odbioru auta dowiedzilem się ze zestaw jest zestrojony na 2/3 mocy i taka glosnosc jest zalecana. przy odsluchu stwierdzilem ze zestaw gra czysto bez zniekrztałcen nawet przy większej mocy co wczesniej nie bylo takie oczywiste.
Na chwile obecną moge powiedziec ze zestaw gra ladnie i jestem zadowolony tym co udalo mi sie wywalczyc, chociasz z euforją radosci poczekam jeszcze jakis 2 miesiące czy juz nic się nie spali :)
Co jest jeszcze cikawe calkowicie zniknol problem przygasdających swiatel czy to tez byla wina radia czy cienkich kabli ????
Obrazek
Forumowicz
 
Od: 19 cze 2007, 07:15
Posty: 79
Skąd: wroclaw
Auto: Xedos B6 97r 1.6 DOHC

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

Moderator

Moderatorzy Tuning i modyfikacje