Mazda 6 PFL bez Bose zapytanie Wzmacniacz/glosniki

Wszystko o modyfikacjach i budowie nagłośnień naszych aut.

Postprzez airbob » 20 maja 2011, 01:15

Zawsze można coś pozmieniać.
Ja jestem zwolennikiem dołożenia dodatkowego porządnego wzmacniacza, który załatwia sprawę definitywnie. Nie neguję zastosowania korektora czy nawet procesora dźwięku ale to tylko w połączeniu z rozbudowanym systemem gdzie takie urządzenia są wpięte przed wzmacniaczem.
Walka o lepszy dźwięk z tyłu przy pominięciu przodu moim zdaniem nie ma sensu. Dokładanie korektorka z końcówkami mocy "z tamtej epoki" (aktualnie żaden szanowany producent nie ma w ofercie takich urządzeń) nie dorównującymi dzisiejszym konstrukcjom, moim zdaniem mija się z celem, chyba że cieszy nas posiadanie dodatkowego ustrojstwa w torze audio i możliwość zniekształcania dźwięku bawiąc się nastawami.
A co do audio w m6 naprawdę jest na przyzwoitym poziomie w porównaniu z innymi markami, zwłaszcza jak już jest bose, chociaż jak wiadomo nie jest to szczyt marzeń.
Naprawa WZMACNIACZY BOSE, Wyświetlaczy m6, Toyota Avensis
Naprawa ZMIENIAREK (także wysyłkowo) m3,m6,rx8,cx7,cx9 i inne
Wyjścia RCA do zewnętrznego wzmacniacza. Płyta startowa do nawigacji GH
kontakt 503304123
http://www.mazdaspeed.pl/forum/search.php?st=0&sk=t&sd=d&sr=posts&keywords=podz*+airbob*
Sprzedam oryginalny moduł zmieniarki na 6CD do mazdy 3 i 6, montaż
Żarówki podświetlenia klimatronika
kontakt 503304123
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 gru 2007, 10:55
Posty: 1545 (0/34)
Skąd: Wrocław gg8161056 tel.503304123

Postprzez Pioteq25 » 20 maja 2011, 19:03

Przechodziłem występy z fabrycznym radyjkiem i wszystko mam obcykane :)
Bez przerabiania radia wewnątrz nigdy nie łączyć wyjść na tylne głośniki do wzmacniacza. Radio poprzez filtry DP i GP zostawia praktycznie środek pasma na tył. Z przodu dość znacznie wycięte są wysokie częstotliwości i dlatego radio gra jak kupa.
Mam na dysku pomiary pasma przenoszenia i zrobię nowy temat jak sobie z tym poradzić ze zdjęciami.
Żeby nie było tak różowo radio ma na stałe włączony loudness (podbicie skrajnych pasm w zależności od poziomu głośności) Również bardzo łatwo to wyłączyć ingerując tylko w kilka elementów.
Nie mam bose (i dobrze) – dołożyłem na przód system 2-way, jl audio 10w0v2 i wzmacniacz czterokanałowy audio system radion 100.4 Wszystko mam podłączone pod fabrycznie radio i jest miód.
Radio dość łatwo się przerabia i na wszystkich kanałach ma charakterystykę prostą jak stół.
Wcześniej myślałem o zmianie radia, ale teraz nie widzę sensu :)
Forumowicz
 
Od: 8 lut 2006, 19:26
Posty: 1818 (6/13)
Skąd: opolski mazdaspeed
Auto: UFO 1.8

Postprzez Enduro » 20 maja 2011, 20:35

Pioteq25 napisał(a):....nigdy nie łączyć wyjść na tylne głośniki do wzmacniacza. Radio poprzez filtry DP i GP zostawia praktycznie środek pasma na tył. ...:)

to wszem wiadomo, bo tam ledwo co slychac a i lekko mocy brak.
swego czasu w poprzedniej M6 bey Bose przemontowalem przednie wysokiej klasy 3-drozne glosniki JBL do tylnych drzwi, ktore to naprawde dobrze uprzednio graly z przodu i uslyszalem "klape",
grały tak kiepsko jak poprzednio i dlatego kazdemu odradzam ingerencje w tylne glosniki, bo sprawcą jest ewdentnie radio...
w obecnym aucie, z BOSE wymieniłem na początek przednie głośniki na 3-drożne Maganty i jakość podskoczyła do góry, i na jakiś czas starczy potem pomyśle o mocy...no chyba, że auto wymienie..
pozdr.E
oferuje silnik i części do Mazdy 6 + MPV CiTD Diesel z gwarancją sprawności, nie tylko tą obligatoryjną tzw. rozruchową
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 sie 2008, 22:37
Posty: 4881 (1/19)
Skąd: Niemcy / okazjonalnie Poznań
Auto: M6 GL´18, + modyfikowane Prosie 996,Triumph-Speedmaster custom czarna, głośna, dwukołowa, angielska hulajnoga

Postprzez sVider51 » 22 maja 2011, 15:51

Hmm. Więc jak te filtry można pominąć ? Domyślam się, że można by powyciągać poszczególne elementy filtrów i wlutować w ich miejsce zwory :D Ale to ciężka sprawa, bo tam wszystko takie maleńkie.
W sumie to najlepiej kupić dobre głośniki, wzmaka i wtedy powinno to jakoś zagrać, a nie bawić się w przeróbki w radiu, które ma i tak małą moc :D
Był : Ford Mondeo MKIII 2001r. 2.0 DuratecHE 145 KM
Jest: Mazda 6 Sport 2003r. 2.0 CiTD 121KM
Początkujący
 
Od: 27 kwi 2011, 21:51
Posty: 22
Skąd: Lublin
Auto: Mazda 6 2.0 CiTD 121KM 2003r.
Mazda 6 2.0 CiTD 143 KM 2008r.

Postprzez Enduro » 22 maja 2011, 16:20

sVider51 napisał(a):...
W sumie to najlepiej kupić dobre głośniki, wzmaka i wtedy powinno to jakoś zagrać, ..

tylko podbijesz mocy a jakosci i tak nie bedzie, bynajmniej na tylnych glosnikach, i niestety bez kombinacji nic nie zdzialasz.
pozdr.E
oferuje silnik i części do Mazdy 6 + MPV CiTD Diesel z gwarancją sprawności, nie tylko tą obligatoryjną tzw. rozruchową
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 sie 2008, 22:37
Posty: 4881 (1/19)
Skąd: Niemcy / okazjonalnie Poznań
Auto: M6 GL´18, + modyfikowane Prosie 996,Triumph-Speedmaster custom czarna, głośna, dwukołowa, angielska hulajnoga

Postprzez Pioteq25 » 22 maja 2011, 23:20

Dołożenie wzmacniacz nie ma najmniejszego sensu bez "naprawienia" jednostki centralnej. Na początku też tylko wyprowadziłem wyjścia na wzmacniacz z zamiarem poprawy brzmienia, ale nic to nie dało. Płyty CD brzmiały jak stary magnetofon. Nie piszę o tylnych wyjściach, bo tych w ogóle nie używam.
Forumowicz
 
Od: 8 lut 2006, 19:26
Posty: 1818 (6/13)
Skąd: opolski mazdaspeed
Auto: UFO 1.8

Postprzez Enduro » 23 maja 2011, 13:45

Pioteq25 napisał(a):Dołożenie wzmacniacz nie ma najmniejszego sensu bez "naprawienia" jednostki centralnej. Na początku też tylko wyprowadziłem wyjścia na wzmacniacz z zamiarem poprawy brzmienia, ale nic to nie dało. Płyty CD brzmiały jak stary magnetofon. Nie piszę o tylnych wyjściach, bo tych w ogóle nie używam.

ale to troche dziwne , bo z przodu jest sygnal okay..E.
oferuje silnik i części do Mazdy 6 + MPV CiTD Diesel z gwarancją sprawności, nie tylko tą obligatoryjną tzw. rozruchową
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 sie 2008, 22:37
Posty: 4881 (1/19)
Skąd: Niemcy / okazjonalnie Poznań
Auto: M6 GL´18, + modyfikowane Prosie 996,Triumph-Speedmaster custom czarna, głośna, dwukołowa, angielska hulajnoga

Postprzez rymko » 24 maja 2011, 17:33

Enduro – nie daj się wpuścić w maliny.
Zamiast kombinować ze wzmacniaczami , przeróbkami radia itd wystarczy w tyle samochodu dołożyć 1" średniej klasy tweederki zamontowane w pobliżu głowy tylnego pasażera , a nie w drzwiach + zwrotnice z możliwością strojenia fazy i wzmocnienia , by z tyłu zagrało lepiej niż z przodu. Temat przerobiłem, problem bardzo prosty do rozwiązania, a efekt zaskakujący. Trzeba też trochę popracować nad drzwiami , by nie trzeszczały plastiki przy dużej głośności – ale temat także do opanowania. Jedynie regulowaną zwrotnicą wpłyniesz na akustykę wnętrza samochodu. Częstotliwość podziału musi być dostrojona do możliwości tweedera. Jeżeli komukolwiek się wydaje, że załatwi sprawę przypadkowo dokupioną zwrotnicą to jest w grubym błędzie. Piszę o 1" głośniku wysokotonowym, bo taki zapewnia z reguły przyzwoity dźwięk. Jak chcesz to ci napiszę na pw co możesz kupić za śmieszne pieniądze. Głośniki w sedanie umieściłem na grodzi za siedzeniami, chociaż optymalnie byłoby je umieścić w plastikach osłon tylnych słupków, ale to trochę więcej roboty, bo są tam poduszki
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 maja 2009, 14:23
Posty: 482 (2/6)
Auto: Mazda 6I 2.3 2007 A-spec/AT

Postprzez teodor » 24 maja 2011, 19:25

rymko napisał(a):Enduro – nie daj się wpuścić w maliny.
Zamiast kombinować ze wzmacniaczami , przeróbkami radia itd wystarczy w tyle samochodu dołożyć 1" średniej klasy tweederki zamontowane w pobliżu głowy tylnego pasażera , a nie w drzwiach + zwrotnice z możliwością strojenia fazy i wzmocnienia , by z tyłu zagrało lepiej niż z przodu. Temat przerobiłem, problem bardzo prosty do rozwiązania, a efekt zaskakujący. Trzeba też trochę popracować nad drzwiami , by nie trzeszczały plastiki przy dużej głośności – ale temat także do opanowania. Jedynie regulowaną zwrotnicą wpłyniesz na akustykę wnętrza samochodu. Częstotliwość podziału musi być dostrojona do możliwości tweedera. Jeżeli komukolwiek się wydaje, że załatwi sprawę przypadkowo dokupioną zwrotnicą to jest w grubym błędzie. Piszę o 1" głośniku wysokotonowym, bo taki zapewnia z reguły przyzwoity dźwięk. Jak chcesz to ci napiszę na pw co możesz kupić za śmieszne pieniądze. Głośniki w sedanie umieściłem na grodzi za siedzeniami, chociaż optymalnie byłoby je umieścić w plastikach osłon tylnych słupków, ale to trochę więcej roboty, bo są tam poduszki


No toś chłopie wykombinował .Nie wiedziałem że "teedereki"zastąpią wzmacniacz,i dobrej klasy jednostkę sterującą. <spoko>
Forumowicz
 
Od: 30 mar 2011, 23:02
Posty: 211
Skąd: wioska zabita dechami
Auto: Madza Premacy 1.8 benzina "02r.

Postprzez Enduro » 24 maja 2011, 20:27

rymko napisał(a):Enduro – nie daj się wpuścić w maliny.

mam się na baczności
rymko napisał(a):Zamiast kombinować ze wzmacniaczami , przeróbkami radia itd wystarczy w tyle samochodu dołożyć 1" [b]średniej klasy tweederki ..

podstawą dobrego sprzętu jest głośnik i wzmak...
jesli one są dobrej klasy, to istotne jest, aby jaknajlepszy sygnał podać bez zakłóceń, dobrymi kablami ( chinch itp.) na powyższe podzespoły
pozdr.E
oferuje silnik i części do Mazdy 6 + MPV CiTD Diesel z gwarancją sprawności, nie tylko tą obligatoryjną tzw. rozruchową
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 sie 2008, 22:37
Posty: 4881 (1/19)
Skąd: Niemcy / okazjonalnie Poznań
Auto: M6 GL´18, + modyfikowane Prosie 996,Triumph-Speedmaster custom czarna, głośna, dwukołowa, angielska hulajnoga

Postprzez rymko » 25 maja 2011, 16:25

Kolego Teodor – moc to nie wszystko :), a głośno wcale nie znaczy dobrze.
Niejako zawodowo konstruuję pewne elementy do zestawów audio hi-fi i hi-end i niejeden skopany hi-endowy , stacjonarny system już widziałem i słyszałem. W maździe tego problemu nie ma – przynajmniej w sedanie , standardowy wzmacniacz jest spoko, gdyż nie generuje dużych zniekształceń nawet przy dużej głośności, w kabinie można sensownie korygować akustykę. W żadnym samochodzie nie uzyskasz rewelacyjnego dźwięku i nawet przy 16 głośnikach będzie to grało co najwyżej ładnie. Problemem jest relatywnie mała kabina – to takie niespecjalnie zaadoptowane do potrzeb audio pudło rezonansowe. Szczena może opaść jedynie słuchając sprzętu stacjonarnego, a nie muzyki w samochodzie – oczywiście trzeba mieć pewien odnośnik i chociaż raz w życiu posłuchać sprzętu hi-end'owego.
Jeszcze proszę o wyjaśnienie , co masz na myśli pisząc o
dobrej klasy jednostce sterującej
,
co ma ona poprawić <nauka> . Zgodzę się natomiast bez zmrużenia oka z Enduro, że
aby jak najlepszy sygnał podać bez zakłóceń, dobrymi kablami
– to ma głęboki sens i jest bardzo ważne.
Aha, BOSE w maździe to totalny wstyd dla tego producenta, ale czegóż się nie robi dla kasy !!!
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 maja 2009, 14:23
Posty: 482 (2/6)
Auto: Mazda 6I 2.3 2007 A-spec/AT

Postprzez Enduro » 25 maja 2011, 20:02

rymko napisał(a):...
Aha, BOSE w maździe to totalny wstyd dla tego producenta, ale czegóż się nie robi dla kasy !!!

podzielam tą opinie niestety <glupek2> , choć w porównaiu z systemem audio w M6 bez Bose, jest więcej basu/fundamentu...
pozdr.E
oferuje silnik i części do Mazdy 6 + MPV CiTD Diesel z gwarancją sprawności, nie tylko tą obligatoryjną tzw. rozruchową
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 sie 2008, 22:37
Posty: 4881 (1/19)
Skąd: Niemcy / okazjonalnie Poznań
Auto: M6 GL´18, + modyfikowane Prosie 996,Triumph-Speedmaster custom czarna, głośna, dwukołowa, angielska hulajnoga

Postprzez misiek20i20 » 27 kwi 2013, 14:17

Witam. Czy wymieniał już ktoś wzmacniacz w subie bose ? Jak podłączyłem sie pod gniazdo suba to jak jest ciszej to jest ok, ale jak dam wzmacniacz troche głośniej zaczyna mi pukać w głośniku. Podłączyłem sygnał z tel do wzmacniacza i jest git. Sub z bose nawet fajnie zaczął grać. Nie wiem jak to podłączyć, żeby mi nie pukało i skąd brać sygnał ? może to wina przewodów ? bo nie ma nawet ekranu...
misiek20i20
 

Postprzez airbob » 27 kwi 2013, 15:56

Strasznie chaotyczna ta twoja wypowiedź niewiele zrozumiałem:

1. "Jak podłączyłem sie pod gniazdo suba to jak jest ciszej to jest ok, ale jak dam wzmacniacz troche głośniej zaczyna mi pukać w głośniku."

Co podłączyłeś pod ten wzmacniacz ?
Jak regulujesz głośność we wzmacniaczu skoro on nie ma takowej regulacji ?

2. "Podłączyłem sygnał z tel do wzmacniacza i jest git. Sub z bose nawet fajnie zaczął grać. "

Czyli wiesz jak się podłączyć do wzmacniacza suba.

3. "Nie wiem jak to podłączyć, żeby mi nie pukało i skąd brać sygnał ?"

Przeczysz sam sobie, zdecyduj się czy wiesz jak podłączyć czy nie.
Naprawa WZMACNIACZY BOSE, Wyświetlaczy m6, Toyota Avensis
Naprawa ZMIENIAREK (także wysyłkowo) m3,m6,rx8,cx7,cx9 i inne
Wyjścia RCA do zewnętrznego wzmacniacza. Płyta startowa do nawigacji GH
kontakt 503304123
http://www.mazdaspeed.pl/forum/search.php?st=0&sk=t&sd=d&sr=posts&keywords=podz*+airbob*
Sprzedam oryginalny moduł zmieniarki na 6CD do mazdy 3 i 6, montaż
Żarówki podświetlenia klimatronika
kontakt 503304123
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 gru 2007, 10:55
Posty: 1545 (0/34)
Skąd: Wrocław gg8161056 tel.503304123

Postprzez misiek20i20 » 3 maja 2013, 00:47

Chodziło mi o to, że podłączyłem inny wzmacniacz do suba bose. Ten oryginalny jest słaby i próbuje coś mocniejszego.
misiek20i20
 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Moderator

Moderatorzy Tuning i modyfikacje