Projekt Car Audio – Chabas MX3

Wszystko o modyfikacjach i budowie nagłośnień naszych aut.

Postprzez chabas » 19 sty 2010, 00:15

Trwa zima, dni są jakieś takie krótkie więc mam pełno czasu na obmyślanie nowych planów dla Magdy...

Jak już pewnie część z Was wie w w moim samochodzie zainstalowany jest CarPC (więcej w tym temacie: http://forum.mazdaspeed.pl/viewtopic.php?t=73257 )

Jako, ze w sumie wszystko jak narazie było położone totalnie prowizorycznie to czas to uporządkować....

Do komputerka przyszedł już tuner radiowo/TV... Dodatkowo zostanie usunięta stara oryginalna Mazdowa antena i zamiast zainstalowana nowa 2 (TV, Radio)...

Jako, że obecnie jest zainstalowany słaby wzmak VoiceKrafta (2 kanały) to planuję wymiane na:

Prawdopodobnie GMM CARPOWER HPB-604
http://allegro.pl/item876178111_gmm_wzmacniacz_samochodowy_hifi_carpower_hpb_604.html

No chyba, że ktoś ma jakąś inną fajną propozycję w podobnej cenie??

Do tego zamiast seryjnych głośników przyjdzie zestaw odseparowany na przód
HELIX Dark Blue 62.1 (co do tego to jestem praktycznie przekonany)

Do wzmaka Subwoofer w skrzyni zamkniętej INFINITY
http://allegro.pl/item886711149_subwoofer_infinity_ref_1260w_z_mdf_nowy_gratisy.html
A może jakaś inna propozycja??

No i jako, że nie jestem całkowicie przekonany do obecnej w moim PC karty dźwiękowej to planuje:

CREATIVE SOUND BLASTER X-Fi SURROUND 5.1 na USB
http://allegro.pl/item876528665_creative_sound_blaster_x_fi_surround_5_1_usb_w_wa.html

Całość zainstalowana w bagażniku po lewej stronie, żeby zachować dalej funkcjonalność i możliwość wyjęcia koła zapasowego (wymiana tej zakrywki ze sklejki na coś sensowniejszego)...


W całym samochodzie zostanie poprowadzona nowa instalacja kablowa gdyż obecna niestety nie spełnia moich oczekiwań... 2 kable aku-zasilacz kompa i wzmak lewym progiem (czy może poprowadzić 2+ i 2- ?? jak będzie lepiej?? albo 2+ i 1-??) plus zasilanie do monitora... Środkiem sygnałówka do monitora i do HUBa USB z czytnikiem kart, a prawym kabelki do głośników... Jako, że postanowiłem zmienić obecny sposób uruchamiania całego zestawu na ręczny to zamiast jednej zaślepki dojdzie przełącznik ON/OFF...

Przy okazji wymienię fotele na model z MXa przed liftem obitego w czarnej skórce i tak samo obitą podsufitkę...

Ogólnie chciałbym usłyszeć informację na temat wybranego zestawu... Lub zaproponowanie czegoś lepszego w podobnej cenie (tzn około 1500-2000zł)...

Pozdrawiam i czekam na opinie ;)
Żyj szybko... A umieraj kiedy chcesz...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 sty 2009, 21:02
Posty: 389
Skąd: Jelenia Góra
Auto: Mazda MX-3 1.6 '96

Postprzez Myjk » 19 sty 2010, 08:55

chabas napisał(a):Jako, że obecnie jest zainstalowany słaby wzmak VoiceKrafta

OT Heh, robiłem fotki wzmacniaczy VC na potrzeby markietingowe, jak tylko przypłynęły od żółtych ;)
Pozdor Myjk
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 paź 2007, 08:01
Posty: 5843 (2/8)
Skąd: Warszawa
Auto: Mitsubishi Outlander
PHEV '20

Postprzez rumunn95 » 19 sty 2010, 18:45

ja proponuje zamontowac cos takiego napewno nie pozalujesz :P :P

http://allegro.pl/item890212634_super_z ... d_1zl.html :P :P :P :P :P :P :P :P
Historia;) --->323F 1.6 16v 91r.-->323F 1.8 16v 92r.-->626 2.0 FS 16v GW 98r.;–)-->w przyszłosci ?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 21 sie 2009, 16:53
Posty: 901 (20/6)
Skąd: Biała Podlaska
Auto: MONDEO MK4 2.0TDCI GHIA ;) , Sachs Herkules i Sparta

Postprzez Vernitus » 19 sty 2010, 19:38

chabas napisał(a):Do komputerka przyszedł już tuner radiowo/TV... Dodatkowo zostanie usunięta stara oryginalna Mazdowa antena i zamiast zainstalowana nowa 2 (TV, Radio)...


Mógłbyś się podzielić jaka to karta i jak to działa w samochodzie + info o antence ?
"Człowiek jest wielki, nie przez to co ma, lecz przez to kim jest, nie przez to co posiada, lecz przez to czym dzieli się z innymi."– Karol Wojtyła
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 lut 2009, 16:07
Posty: 69
Skąd: okolice Wa-wy :)
Auto: Mazda 6 CiTD GY 06r.

Postprzez chabas » 19 sty 2010, 22:30

Karta AverMedia szczerze to nic wiecej nie wiem co na jej temat moge powiedziec...
Wlasnie walcze nad jej konfiguracja razem z frontendem ;)

A co do antenki to planuje taka:

http://moto.allegro.pl/item865300129_samochodowa_antena_radiowo_telewizyjna_25db_wzmocn.html
Żyj szybko... A umieraj kiedy chcesz...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 sty 2009, 21:02
Posty: 389
Skąd: Jelenia Góra
Auto: Mazda MX-3 1.6 '96

Postprzez Myjk » 19 sty 2010, 22:46

chabas, a myślałeś może nad instalacją kamerki termo tj. żeby "ludzia" w nocy widzieć? ;)
Pozdor Myjk
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 paź 2007, 08:01
Posty: 5843 (2/8)
Skąd: Warszawa
Auto: Mitsubishi Outlander
PHEV '20

Postprzez chabas » 19 sty 2010, 23:23

No i oczywiscie pierwszy problem ;/ Jak sie okazalo Moj Frontend czyli InCar Terminal nie obsluguje mojego tunera TV.... Sprawdzam Centrafuse... Ewentualnie pozostanie wymiana tunera ;/

Szczerze to nawet myslalem o tym.... Tylko ze wzgledu na umiejscowienie komputera musialbym jechac wpatrzony w monitor zamiast w droge... Co raczej nei jest bezpieczne...


Edit:
No i niestety ale jest bardzo duzy problem z Tunerem TV/FM okazalo sie, ze w Polsce dosc trudno dostac cos wspolpracujacego z Frontendami (a konkretniej z Radiatorem czyli takim programem, ktory ma wbudowane sterowniki, a z ktorego korzystaja tworcy Endow)... Ogolnie postanowilem poszukac jakiejs skorki do mojego oryginalnego programu (lub stworze sam) i doczepienie go jako dodatkowa aplikacja (tak jak AutoMapa)...

Innym rozwiazaniem jest stworzenie FrontEndu samemu na podstawie linuxa i proba wkomponowania Tunera FM w pulpit etc... tez ciekawe rozwiazanie... Tylko potrzeba kupa czasu i umiejetnosci...
Żyj szybko... A umieraj kiedy chcesz...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 sty 2009, 21:02
Posty: 389
Skąd: Jelenia Góra
Auto: Mazda MX-3 1.6 '96

Postprzez sewo » 20 sty 2010, 18:40

Jeśli chcesz zaoszczędzić trochę kasy na skrzynce to proponuje kupić CarPowera Silver 10 od Marcusa. 190zł . W zamkniętej skrzynce potrzebuje 19L. Pod tym wzmakiem CARPOWER HPB-604 sub zagra bardzo dobrze.
Wiem bo mam identyczny zestaw ;) Widać zresztą w podpisie :P :P :P
Obrazek
Avatar użytkownika
Przedstawiciel Wielkopolski
 
Od: 11 cze 2007, 19:54
Posty: 2249 (37/53)
Skąd: Poznań / Komorniki / Wiry / Luboń
Auto: Cx7 Er
MX5 Na
Transit Connect
Było:
MX5 Nbfl , RX8 Fe

Postprzez chabas » 21 sty 2010, 22:39

Ha... nowy problem... ;/ Wlasnie sprawdzilem glebokosc na jaka moge wrzucic glosniki i okazalo sie, ze Helixy sa za duze ;/

max na 4,5-5 cm

Jest jakas szansa zeby zamontowac tam 61mm ??
Żyj szybko... A umieraj kiedy chcesz...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 sty 2009, 21:02
Posty: 389
Skąd: Jelenia Góra
Auto: Mazda MX-3 1.6 '96

Postprzez sewo » 22 sty 2010, 18:48

kup albo zrób dystanse z 2cm Mdf-u ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
Przedstawiciel Wielkopolski
 
Od: 11 cze 2007, 19:54
Posty: 2249 (37/53)
Skąd: Poznań / Komorniki / Wiry / Luboń
Auto: Cx7 Er
MX5 Na
Transit Connect
Było:
MX5 Nbfl , RX8 Fe

Postprzez Green » 22 sty 2010, 22:48

kup uniwersalne pierscienie podtocz je w mx-3 trzeba 5mm frezik zrobic przerabiałem już to wcześniej
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 lip 2007, 10:26
Posty: 1053
Skąd: Radom
Auto: Mazda 323 BG GT

Postprzez dexterjj » 1 mar 2010, 23:23

i jak tam projekcik leci do przodu ?? :)
Darmowe reklamowanie stron www :)
Obrazek
http://www.forpromote.com
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 mar 2009, 13:02
Posty: 285
Skąd: Jawor
Auto: Mx-3 1,6 1993r

Postprzez chabas » 5 mar 2010, 15:12

Oczywiscie ;)

Jak narazie rozebrane jest cale wnetrze i przygotowany jest panel centralny pod monitor ;)

Pozniej biore sie za kladzenie kabli :)
Żyj szybko... A umieraj kiedy chcesz...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 sty 2009, 21:02
Posty: 389
Skąd: Jelenia Góra
Auto: Mazda MX-3 1.6 '96

Postprzez dexterjj » 5 mar 2010, 19:20

a to powodzenia ;) i czekamy na postępy ;D
Darmowe reklamowanie stron www :)
Obrazek
http://www.forpromote.com
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 mar 2009, 13:02
Posty: 285
Skąd: Jawor
Auto: Mx-3 1,6 1993r

Postprzez chabas » 6 mar 2010, 11:38

Jak skoncze to podjedziemy ze Street Roulette na pomiar do Ciebie ;p
Żyj szybko... A umieraj kiedy chcesz...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 sty 2009, 21:02
Posty: 389
Skąd: Jelenia Góra
Auto: Mazda MX-3 1.6 '96

Postprzez dexterjj » 12 mar 2010, 12:51

zapraszamy ;)
Darmowe reklamowanie stron www :)
Obrazek
http://www.forpromote.com
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 mar 2009, 13:02
Posty: 285
Skąd: Jawor
Auto: Mx-3 1,6 1993r

Postprzez chabas » 18 mar 2010, 23:18

Witam ponownie...
Skompletowane mam już wszystkie klocki do samochodu...Postaram się wszystko opisać ;)

Zacznijmy od klocków:

Źródło dźwięku:
CarPC zbudowany na Atomie 1.6Ghz, 1G Ram
Zewnętrzna karta dzwiękowa Creative SB Xi-Fi 5.1
Całość podłączona do monitorka dotykowego 7"

Wzmacniacz:
Infinity Kappa 54A

Zestaw odseparowany:
Vibe Sek 60

Subwoofer:
Rockford Fosgate

Jutro zaczynam zabudowę bagażnika i będę powoli poruszał się w przód samochodu ;) Całość postaram się dokładnie udokumentować dla przyszłych pokoleń ;D

Zdjęcia:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Żyj szybko... A umieraj kiedy chcesz...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 sty 2009, 21:02
Posty: 389
Skąd: Jelenia Góra
Auto: Mazda MX-3 1.6 '96

Postprzez dexterjj » 19 mar 2010, 00:55

okej to czekamy na postepy ;) więc i ja obiecuje relacjonować moje postępy ;P :)
Darmowe reklamowanie stron www :)
Obrazek
http://www.forpromote.com
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 mar 2009, 13:02
Posty: 285
Skąd: Jawor
Auto: Mx-3 1,6 1993r

Postprzez chabas » 11 maja 2010, 22:48

No i czas pokazać większość zabudowy.... Na pierwszy ogien bagaznik (Skrzynia pomalowana na czarno, a na wierzchu przyklejona tapicerka, która była dotąd)

Spód oraz wieko skrzyni zostały przycięte...

Obrazek

Następnie przymierzyłem wszystkie elementy czy się na pewno zmieszczą oraz ponawiercałem otwory na kable, które będą wychodziły poza skrzynie przed denko ;d

Obrazek

Skoro wszystko pasuję to położyłem pierwszą warstwę lakieru (raz żeby zabezpieczyć trochę dechę przed wilgocią, dwa żeby w miarę ukryć wszelkie niedociągnięcia, które będzie może widać z zewnątrz).

Obrazek


Następnym krokiem będzie pomalowanie jeszcze kilka razy denka, dokręcenie ceowników, przymocowanie elementów, następnie zalozenie plexi od grawera, wycięcie dziury w wieczku, pomalowanie wieczka i dokręcenie do ceowników...

Więc ogólnie bagażnik w zamiarze ma być bardzo czysty i przestronny..

Kolejny etap pracy za mną ;) I oczywiscie kolejna zmiana koncepcji... :P

1. Przymierzenie denka do wieka... Zaznaczenie otworów pod kątowniki etc.
Obrazek
Obrazek

2. Przymocowane wszystkie klocki... Wyprowadzone kable ;)
Obrazek
Obrazek

3. Wieczko od spodu
Obrazek

4. Przymiarka w samochodzie
Obrazek
Obrazek
Obrazek

5. Przymiarka tapicerki
Obrazek
Obrazek


Zostało wycięcie otworu na plexi oraz przykręcenie skrzyni do bagażnika... Jednak sam bagażnik nie będzie na płasko gdyż zostało mi jakieś 30cm do burty bagażnika... Więc zrobie małe schodki ;) nastepny etam: kable do monitora, do aku, przykręcenie masy no i kable do głośników..

Obrazek

Na zdjęciu już przygotowane oba elementy do montażu... Zainstalowany Monitor, wentylatory przyciski etc...

Obrazek
Obrazek

No i po przymiarkach... W realu wyglada lepiej ;p Niestety zapomnialem aparatu wiec fotki z kom...

No i drzwi prawie skonczone ;P

Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek

A tak wyglada deska ;)

Pochowane wszystkie kable i pozakladane plastiki...

De facto zostalo mi tylko wykonczenie bagaznika ;D i zrobienie cos z maskownicami w drzwiach bo niestety ale oryginaly nie mieszcza sie ze wzgledu na dystanse ;P

Obrazek
Obrazek

I tak o to wyglada juz gotowa plexi ;)


Obrazek
Takie cos udalo mi sie splodzic :D Wlacznik na Remote... umieszczony przy podlokietniku ;) W momencie gdy wlaczam samochod tylko na pare minut i nie chca wlaczac w tym czasie kompa to moge sobie go ladnie wylaczyc ;D Myslalem przez moment nad czyms bardziej ekwelibrystycznym ale w sumie taki mialem pod reka ;)

Jak dopieszcze calosc, posprzatam i przykrece plexi dam ostatnie fotki ;)
Żyj szybko... A umieraj kiedy chcesz...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 sty 2009, 21:02
Posty: 389
Skąd: Jelenia Góra
Auto: Mazda MX-3 1.6 '96

Postprzez Vernitus » 13 maja 2010, 15:33

Fajny projekt :) , ale nie wydaje mi się aby dysk twardy i to zwykły desktopowy wytrzymał długo bez conajmniej amortyzacji (teraz jak widzę jest na sztywno przymocowany :( ). Druga sprawa jak rozwiązałeś chłodzenie? bo z tego co widzę to wzmacniacz z płytą i dyskiem są dość szczelnie przykryte. Polecam również zabezpieczenie płyty przed wilgocią :) .
Poprosimy o fotki z gotowego kufra w całej okazałości.
"Człowiek jest wielki, nie przez to co ma, lecz przez to kim jest, nie przez to co posiada, lecz przez to czym dzieli się z innymi."– Karol Wojtyła
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 lut 2009, 16:07
Posty: 69
Skąd: okolice Wa-wy :)
Auto: Mazda 6 CiTD GY 06r.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

Moderator

Moderatorzy Tuning i modyfikacje