Mazda6 MPS (GG) – Opinie i Informacje

Mazda3 MPS 2009– (BL) / Mazda3 MPS 2006–2009 (BK) / Mazda6 MPS 2006–2008 (GG)

Postprzez fazer72 » 29 cze 2009, 10:59

rrr Ty to pewnie srebrną masz ? Jaksy srebrna tak chlała, czerwone mniej palą ;)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 paź 2007, 17:30
Posty: 513
Skąd: żeś się tu wziął ?

Postprzez DISItune » 29 cze 2009, 13:47

Jaksa miał grafitową <zeby>
Avatar użytkownika
Firma
 
Od: 9 lis 2007, 16:07
Posty: 1496 (22/14)
Skąd: Warszawa
Auto: 5.7 V8 i R1250R

Był 3 BK MPS 360KM powered by DISI-tune

Postprzez DISItune » 29 cze 2009, 13:48

fazer72 napisał(a):Ty Misiek lepiej szybko wal do serwisu póki masz gwarancję .... coś mi się widzi, ze wskaźniki Ci się popsowali :D


może Ty masz rację cholera :D
Avatar użytkownika
Firma
 
Od: 9 lis 2007, 16:07
Posty: 1496 (22/14)
Skąd: Warszawa
Auto: 5.7 V8 i R1250R

Był 3 BK MPS 360KM powered by DISI-tune

Postprzez kryystian » 29 cze 2009, 16:02

nie chwaliłeś się misiek instalacją gazową :D
HARDLINE
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 16 lip 2008, 19:57
Posty: 722
Skąd: uk
Auto: gh sport
(6mps)

Postprzez gryzoon » 30 cze 2009, 20:54

No jak ja bym nie przekraczał 80km/h i i 2000obr to też bym miał pewnie z 8l/100km hehehe :)

A poważnie to minimalne jakie udało mi się uzyskać to właśnie 10,5l/100km przy stałej jeździe 100-120km/h – ale w mieście nie chce być inaczej :) 14l to min.
Pozdrawiam,
Piotrek (Gryzoon)
Obrazek
Baza Aut od nieuczciwych sprzedawców – zapraszam do wpisywania takich aut :)
Rozkodowywanie numerów VIN Kupujesz auto? SPRAWDŹ VIN
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 paź 2006, 12:35
Posty: 160
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 6 MPS 2.3 DI Turbo

Postprzez DISItune » 30 cze 2009, 21:04

gryzoon napisał(a):A poważnie to minimalne jakie udało mi się uzyskać to właśnie 10,5l/100km przy stałej jeździe 100-120km/h


u mnie przy stałej jeździe 120 – 140 mojej żonie wychodzi 8.7 a mi 9.1
nie wiem jak Ona to robi <glupek2>

gryzoon napisał(a): ale w mieście nie chce być inaczej :) 14l to min.


w Polsce u mnie też <zeby> <lol>
Avatar użytkownika
Firma
 
Od: 9 lis 2007, 16:07
Posty: 1496 (22/14)
Skąd: Warszawa
Auto: 5.7 V8 i R1250R

Był 3 BK MPS 360KM powered by DISI-tune

Postprzez rrr » 1 lip 2009, 00:05

fazer72 napisał(a):rrr Ty to pewnie srebrną masz ? Jaksy srebrna tak chlała, czerwone mniej palą ;)

No wszystko się zgadza mam srebrną. Ciekawe czy przemalowanie coś by dało ...

Orientujecie się może czy mogę bezkarnie podłączyć dodatkowe urządzenie do prądu z tych światełek w podsufitce? Wpiąć tam gdzieś dodatkowy kabelek. Czy to raczej głupi pomysł?
Forumowicz
 
Od: 31 mar 2008, 20:08
Posty: 68
Auto: 6MPS

Postprzez Brt » 1 lip 2009, 17:42

chyba na wcześniejszych stronach było...
ale zapytam jeszcze raz:

http://www.44tuning.pl/chiptuning-mazda-6-mps.html

koszt 3k,
jutro robię przegląd, jeśli wszystko będzie okej i nie puszczą mnie z torbami w serwisie to bym się skusił,

ktoś już kosztował ich usług?
opinie mile widziane,

no i jeszcze jedno,
robiliście już wydech do Mps 6? bo ja już seryjnego zdzierżyć nie mogę,
co polecacie?

pozdr
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 kwi 2007, 23:13
Posty: 213
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 6, 3.0 V6 (05), 6 MPS

Postprzez belu » 1 lip 2009, 18:27

jak ktoś (mod) tego nie potnie to nigdy się nie skończy :)
pozdrowienia !
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 lut 2009, 13:58
Posty: 55
Skąd: Warszawa/Puławy
Auto: volvo ;)

Postprzez Globy » 1 lip 2009, 21:53

W piątek jadę na urlop i porządki tutaj to jeden z punktów ;)
Klubowicz
 
Od: 24 paź 2003, 22:02
Posty: 9888 (0/3)
Skąd: Warszawa
Auto: C140 M120

Postprzez belu » 1 lip 2009, 21:59

na urlopie sprzątać ten bałagan... szacun :)
pozdrowienia !
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 lut 2009, 13:58
Posty: 55
Skąd: Warszawa/Puławy
Auto: volvo ;)

Postprzez Brt » 2 lip 2009, 11:29

belu napisał(a):jak ktoś (mod) tego nie potnie to nigdy się nie skończy :)


lol, co za malkontent,

ale dziękuję za wyczerpującą odpowiedź....

/do usunięcia post/

____________________________________________
uwielbiam forumowych malkontentów,
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 kwi 2007, 23:13
Posty: 213
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 6, 3.0 V6 (05), 6 MPS

Postprzez belu » 2 lip 2009, 11:49

żeby od razu mi tu od malkontentów...

chyba na wcześniejszych stronach było...
ale zapytam jeszcze raz:


na górze strony na której zadałeś pytanie fazer72 pisał że miał styczność z 44tuning,
to świadczy jak trudno poruszać się po takim temacie a dla kogoś nowego przebrnięcie przez kilkadziesiąt stron to niezła posiadówa (dla nie nowego jak widać też) :)
pozdrowienia !
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 lut 2009, 13:58
Posty: 55
Skąd: Warszawa/Puławy
Auto: volvo ;)

Postprzez DISItune » 2 lip 2009, 13:07

Brt napisał(a):chyba na wcześniejszych stronach było...
ale zapytam jeszcze raz:

http://www.44tuning.pl/chiptuning-mazda-6-mps.html

koszt 3k,
jutro robię przegląd, jeśli wszystko będzie okej i nie puszczą mnie z torbami w serwisie to bym się skusił,

ktoś już kosztował ich usług?
opinie mile widziane,


fazer72

http://forum.mazdaspeed.pl/viewtopic.ph ... t=#1422449

Brt napisał(a):no i jeszcze jedno,
robiliście już wydech do Mps 6? bo ja już seryjnego zdzierżyć nie mogę,
co polecacie?

pozdr


mogę Ci polecić SSGarage, ale weź 3 cale na 2 tłumikach, a nie 2,75 cala.

tu masz jeszcze z innej beczki:

http://forum.mazdaspeed.pl/viewtopic.ph ... t=#1369469
Avatar użytkownika
Firma
 
Od: 9 lis 2007, 16:07
Posty: 1496 (22/14)
Skąd: Warszawa
Auto: 5.7 V8 i R1250R

Był 3 BK MPS 360KM powered by DISI-tune

Postprzez wako » 5 lip 2009, 01:35

Witam

Właśnie przebrnąłem przez cały temat od 1 do 85 strony i sobota zleciała :) Przymierzam się do kupna 6 mps'a i sporo ciekawych rzeczy to wyczytałem. Przechodze jednak do sedna sprawy. Z tego co pamiętam kilka osób kupowało auto w firmie Impex z Lublina. Znalazłem taką oferte od nich i proszę o wasze opinie na temat tego auta http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C7535348
2007 rok z USA i chyba dobrze wyposażone ? niektóre elementy wyposażenia nie miały być dostępne w wersji speed z USA , przynajmniej tak wyczytałem w tym poście a ten model ma je na wyposażeniu np. spryskiwacze lamp. Mały przebieg ale brak gwarancji , więc za każdą naprawe trzeba sporo zabulić w serwisie. Cena atrakcyjna i mam trochę obawy skąd taka dobra cena. Sprawdzałem ceny w DE i tam minimum 80tys musiałbym zostawić w kasie za taki model. Może ktoś zna ludzi z tej firmy i może zrobić mały wywiad :)
Początkujący
 
Od: 5 lip 2009, 01:17
Posty: 14
Skąd: Kłodzko

Postprzez kryystian » 5 lip 2009, 04:21

– pierwsze modele z 2005 roku miały karte zamiast kluczyka, więc gwarancji brak, bo to model z 2005, ale niech mnie ktoś poprawi bo pewny nie jestem,
– przebieg co najmniej podejrzany,
– co do wyposażenia, spryskiwacze lamp były w każdym tego typu aucie, cytuje za ogłoszeniem "zagłówki na wszystkich miejscach" no w tym akurat brak środkowego tylniego bo to speed6, (były tylko w mps) no ale to już przegięcie "– 5 biegowa skrzynia manualna" no ja mam 6cio biegową + wsteczny :) i to też dobre "– konstrukcja oparcia fotela i zagłówka zapobiegająca urazom kręgosłupa" :D (bezpieczeństwo to podstawa)
po takim opisie auta, fachowość i wiedza "inżynierów" z MAZDA-Impex Lublin, zostawia wiele do życzenia, jak najszybciej zapomniałbym o tym ogłoszeniu :)
moim zdaniem to ogłoszenie jest bardzo atrakcyjne http://otomoto.pl/mazda-6-C9170166.html może sobie kupie na przekładke <lol>
znalazłem tylko 1 mps-a :) reszta to spidy z usa z bardzo atrakcyjnymi przebiegami :D ale ten mps http://otomoto.pl/mazda-6-mps-4wd-turbo ... 84529.html też chyba wypadkowy bo kratki pod zderzakiem brak, szkoda już komuś było kasy na skompletowanie auta :)
taka mała konkluzja- w Polsce to chyba nie jest łatwo kupić auto z prawdziwym przebiegiem i czystą historią :|
pozdrawiam
HARDLINE
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 16 lip 2008, 19:57
Posty: 722
Skąd: uk
Auto: gh sport
(6mps)

Postprzez wako » 5 lip 2009, 11:24

Dzięki za wypowiedź. Użytkonicy MPS-a , zawsze wyłapią babole bo znają te auto i za to im chwała. Nie ma co się naplać i w pakować w jakąś ruine bo do serwisu Mazdy mam daleko :) :)
A tak przy okazji zapytam czy jest szansa na normalne funkcjonowanie z tym autem nie mając w pobliżu serwisu Mazdy ? Ja do najblizszego serwisu we Wrocławiu mam ok 140km , wiec jak by cos sie działo to ciężko dojechać na kołach :) Czy w innych serwisach typu aso z prostymi naprawami dają rade w tym aucie ?
Początkujący
 
Od: 5 lip 2009, 01:17
Posty: 14
Skąd: Kłodzko

Postprzez kryystian » 5 lip 2009, 11:58

wako napisał(a):A tak przy okazji zapytam czy jest szansa na normalne funkcjonowanie z tym autem nie mając w pobliżu serwisu Mazdy ? Ja do najblizszego serwisu we Wrocławiu mam ok 140km , wiec jak by cos sie działo to ciężko dojechać na kołach Czy w innych serwisach typu aso z prostymi naprawami dają rade w tym aucie ?

aż tak awaryjny ten samochód nie jest, tak sądze, nie miałem żadnych przygód z tym związanych, do serwisu mam 3 mile a bylem tam tylko 2 razy, na wymianie alufelg i wymianie tylnych lamp (muszki i pajączki jakimś cudem się tam dostawały :) )wszystko w ramach gwarancji oczywiście
HARDLINE
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 16 lip 2008, 19:57
Posty: 722
Skąd: uk
Auto: gh sport
(6mps)

Postprzez gryzoon » 5 lip 2009, 12:55

Ja mam MPS z US i mój nie ma spryskiwaczy w zderzaku do xenonów i o ile dobrze się orientuję to wersje US nie mają sprysków bo u nich to nie jest wymóg.

Kolejna sprawa to jak decydujesz się na MPSa to koniecznie spisz sobie VIN auta i sprawdź go dokładnie (nie wiem czy andrev001 jeszcze sprawdza numerki :) ) – kolejna rzecz to bez gadania jedź z wybranym autem do ASO na komputer i zrób przegląd – w warszawie taki przed zakupowy kosztuje 303zł.

Sam możesz sprawdzić szczeliny przy łączeniach blach, śruby od blach czy nie mają zdartego lakieru, korozje, tapicerkę, uszkodzenia mechaniczne widoczne gołym okiem – reszta niestety serwis – wnioski wyciągnij sam :) Jak masz wszystko powycierane, zniszczoną tapicerkę, bardzo mocno powycierane gumy na pedałach, a koleś Ci podaje ze auto ma np. 60-90tyś km przejechane to buja w obłokach i madzia ma bankowo cofnięty licznik (albo kierowca był totalnym niechlujem i zniszczył auto). Jest wiele innych rzeczy które od razu Ci powiedzą, że z autem jest coś nie tak – ale sądzę, że intuicja podpowie Ci jakie to elementy :D

Powodzenia przy zakupie – ja sam teraz szukam drugiej Madzi – co prawda 6 kombi w dieslu dla narzeczonej :) ale problemy przy wyborze te same :D

EDIT:

dopiszę jeszcze apropo awaryjności :) moja ma już 2 lata z czego ja nią jeżdżę rok (przebiegu mam od wczoraj równo 30tyś mil) jedyne co w niej robiłem to przycisk i wymianę anteny w tylnej klapie do pilota bezkluczykowego bo padł – reszta to standardowe przeglądy i wymiany płynów, filtrów, itp. w ASO – koszt przycisku i anteny z wymianą 960zł wyszło ostatecznie, a pełny przegląd około 750zł.
Pozdrawiam,
Piotrek (Gryzoon)
Obrazek
Baza Aut od nieuczciwych sprzedawców – zapraszam do wpisywania takich aut :)
Rozkodowywanie numerów VIN Kupujesz auto? SPRAWDŹ VIN
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 paź 2006, 12:35
Posty: 160
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 6 MPS 2.3 DI Turbo

Postprzez wako » 5 lip 2009, 13:54

Niestety chyba odpuszcze temat tej oferty z Impexu z Lublina. Sporo nieścisłośći jest w tym ogłoszeniu co sprawnie wyłapał Kryystian. Gdyby auto stało w moich rejonach to z czystej ciekawości pojechałbym je oglądnąć a jechać 1200km nie jest zbyt dobrym pomysłem :) Co do serwisowania, to miałem bardziej na myśli jak sobie radzą z tym autem zwykłe warsztaty aso. Niektóre auta nie są zbyt skomplikowane i w większośći dobrych serwisów zrobią najważniejsze naprawy. Jak to wygląda z tym modelem ? Wymiane łożyska, rozrządu, poduszki pod silnikiem w zykłym aso robią ? Czy tylko serwis Mazdy daje rade ? Domyślam się , że jeśli chodzi o elektronike to już tylko serwis Mazdy.

Zauważyłełem ze kolega Misiekwaw ma w stopce reklame tego serwisu Impex z Lublina , to może coś wypowie się na temat tej firmy i ich oferty na MPS.
Mają jeszcze jedno fajne autko :)
http://mazda-service.otomoto.pl/mazda-6 ... 82886.html

Tylko nie ta moc i trakcja , ale wygląda super :)
Początkujący
 
Od: 5 lip 2009, 01:17
Posty: 14
Skąd: Kłodzko

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy MPS / Mazdaspeed