Mazda6 MPS (GG) – Opinie i Informacje

Mazda3 MPS 2009– (BL) / Mazda3 MPS 2006–2009 (BK) / Mazda6 MPS 2006–2008 (GG)

Postprzez regiz » 8 wrz 2009, 14:38

A mi gaśnica po bagażniku fruwa...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 mar 2006, 22:02
Posty: 105
Skąd: Warszawa
Auto: 6 MPS '07

Postprzez kryystian » 8 wrz 2009, 16:35

a ja chyba się swojej pozbęde :D
HARDLINE
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 16 lip 2008, 19:57
Posty: 722
Skąd: uk
Auto: gh sport
(6mps)

Postprzez nash13 » 8 wrz 2009, 21:53

misiekwaw napisał(a):
gari napisał(a):
misiekwaw napisał(a):co do wiadomości znalezionych na amerykańskich forach to dla 3ki MPS też nie są zbyt łaskawe



moglbys podac jakies konkrety??

dziex :)


nie mam teraz niestety czasu, bo moja szefowa nie potrafi zrozumiec ze wieczory nie sluza do pracy, ale chodzi o znane problemy z urwajacymi sie mocowaniami silnika, zgrzytajace przy szybkiej zmianie biegi, problemy z "trafieniem" w 3kę, o naprawie synchronizatorow i padnietym turbo tez znalazlem – polecam wnikliwa lekture www.mazdas247.com oraz www.mazda3forums.com


misiek pozwalasz na to by szef (i to jeszcze kobieta o zgrozo) zabierala Ci wolne wieczory??
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 16 sie 2009, 22:25
Posty: 128
Skąd: Warszawa
Auto: speed 6

Postprzez DISItune » 8 wrz 2009, 22:00

nash13 napisał(a):misiek pozwalasz na to by szef (i to jeszcze kobieta o zgrozo) zabierala Ci wolne wieczory??


niestety czasem nie ma wyboru, a później i tak wychodzi to bokiem :| <glupek2>
Avatar użytkownika
Firma
 
Od: 9 lis 2007, 16:07
Posty: 1496 (21/14)
Skąd: Warszawa
Auto: 5.7 V8 i R1250R

Był 3 BK MPS 360KM powered by DISI-tune

Postprzez kryystian » 8 wrz 2009, 22:56

widziałem dziś w salonie nową mazde 3 mps, znacznie lepiej prezentuje sie na żywo niż na fotkach, ale czy zamieniłbym ją na swoją 6 hmmmmm :]
HARDLINE
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 16 lip 2008, 19:57
Posty: 722
Skąd: uk
Auto: gh sport
(6mps)

Postprzez nash13 » 8 wrz 2009, 23:18

misiekwaw napisał(a):koszt wynajecia toru w Lublinie dla 10 aut na cały dzień wychodzil poniżej 150zł od auta, nie wiem czy nie zdrożało – tor fajny bo gokartowy – cholernie ciasny i przez to wymaga techniki imho.

Oczywiście jezeli ktoś chce pojechać na tor żeby pałować z duzymi prędkościami to Lublin odpada <lol>

Co do serwisu to podziwiam Waszą wytrwałość i samozaparcie żeby oddawać auto takim partaczom i na dodatek naciągaczom (czujniki). <glupek2>


a gdzie Ty serwisujesz swoja? pozdr,
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 16 sie 2009, 22:25
Posty: 128
Skąd: Warszawa
Auto: speed 6

Postprzez Fidel » 9 wrz 2009, 08:18

Jestem po wizycie w serwisie i...owo chrobotanie to rozkręcona poduszka silnika tylko ta górna (dostęp spod maski) śruba przykęcona i o dziwo przestało.
Początkujący
 
Od: 15 cze 2009, 15:23
Posty: 12
Skąd: Zakopane
Auto: Stalowy MPS

Postprzez baccara14 » 10 wrz 2009, 15:52

grze.gorz napisał(a):baccara14 napisał:
Czy ktos z Was miał wrażenie, że silnik na jałowym dziwnie klekocze? Przez 2 lata było cicho. Serwis też to słyszał, ale rozłozyli ręce, mówiąc, że nie chca rozbierać silnika a nie wiedza co to jest. Klekotanie nasiliło sie i jest juz dosyc uciazliwe (jak stary diesel). Wiecie co to moze byc ?
Witaj w klubie, ja mam ten problem od 50 000km i panowie z serwisu już różne elementy wymieniali (ostatnio rozrząd) i nic, dalej klekocze, ponieważ kończy mi się gwarancja zacząłem działać energiczniej i ostatnio oparło się nawet o mędrców z mazda polska, kazali wymienić wspomniany wcześniej rozrząd, ja zabuliłem górę pieniędzy za samochód zastępczy i nic... znaczy klekocze dalej. Więc zgłaszam ponownie i czekam co teraz wymyślą, jak będą tak po kolei wymieniać to niedługo będę miał nowy silnik, sugerowałem, żeby od razu go wymienili ale jakoś nie spotkało się to z uznaniem.
Dodam, ze poza tym klekotaniem nie mam innych objawów, no może spadek mocy ale to chyba odczuwa każdy posiadacz mps-a.


Moja dzisiaj wstawiłem do serwisu. Cały dzien badali, kombinowali i swtierdzili, że rozbieraja silnik. Szef serwisu uwaza, ze silnik bedzie do wymiany. Spadku mocy nie ma, ale jest jeszcze jeden objaw. Jesli auto pracuje długo na jałowym (powyzej 15 minut) to zaczyna przeraźliwie dymić (tak na szaro-niebiesko). Czy zaobserowwałes cos takiego u siebie ? Bardzo mnie ciekawi, jaki bedzie efekt ich poszukiwań. Zadaje sobie pytanie: jakim prawem w mazdzie takie probklemy z silnikiem ? Chyba mit niezawodnosci tej marki legnie w gruzach.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 kwi 2007, 20:56
Posty: 109
Skąd: Toruń
Auto: 6MPS

Postprzez matpilch » 10 wrz 2009, 17:03

musze stwierdzic ze to co tu ostatnio piszecie troche mnie przeraza. obecnie zastanawiam sie nad kupnem samochodu i mps jest (był?) 1 z 3 najpowazniejszych kandydatow..
w mojej rodzinie jednym z aut jest 9-letni fiacik, ktorym od nowosci przejechalismy okolo 215k km, wliczajac wizyte na torze w kielcach, i musze szczerze przyznac ze osobom mowiacym mi o awaryjnosci fiatow smieje sie w twarz. ale moze mialem szczescie co do modelu.. z drugiej strony 2 lata temu kupilismy nowe mondeo i po kilku miesiacach wywalilo blad kurtyny powietrznej i okazalo sie, po rozebraniu polowy auta, ze przepalil sie kabelek.

tak czy inaczej, potrzebuje jeszcze kilka informacji praktycznych:
pojemnosc bagaznika i zbiornika paliwa, jak oceniacie ilosc miejsca z tylu oraz mozliwosc podrozowania tam 3 osob oraz jakosc i spasowanie materialow w srodku.

pozdrawiam
Ostatnio edytowano 10 wrz 2009, 17:15 przez matpilch, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 lip 2009, 14:55
Posty: 43 (0/3)
Skąd: Katowice
Auto: mx-5 2.0 MZRrrrr

Postprzez Faja » 10 wrz 2009, 17:04

baccara14 napisał(a):Czy zaobserowwałes cos takiego u siebie ?

Tak u nas po zmianę na najnowszy soft to ustało.
To samo tyczy się klekotania jest to jeden z zaworów.
Koszt całej regulacji itp to koszt ok 200zl :P
Wymieniają silnik a to Ciekawe :P
Zoom-Zoom!
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 maja 2006, 21:51
Posty: 1049 (7/4)
Skąd: Poznań
Auto: -6MPS -rx-7 FCT-xedos 9

Postprzez regiz » 10 wrz 2009, 17:18

matpilch napisał(a):tak czy inaczej, potrzebuje jeszcze kilka informacji praktycznych:
pojemnosc bagaznika i zbiornika paliwa oraz jak oceniacie ilosc miejsca z tylu oraz mozliwosc podrozowania tam 3 osob.

Danych na temat pojemności poszukaj w sieci. Tak organoleptycznie – bagażnik jest większy niż można by się spodziewać, bo dość foremny a głośniki mało inwazyjne. Zbiornik paliwa jest jakieś 15 litrów za mały. Co do trzech osób z tyłu, problemem jest miejsce na nogi na środku – z oczywistych względów jest podniesiona podłoga. Pasy są trzypunktowe i da się tak jechać, ale specjalnie komfortowo nie jest. Dla 2 pasażerów normalnego wzrostu jest zupełnie w porządku. Rolls royce to nie jest, ale miejsca jest nie mniej niż w mondeo.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 mar 2006, 22:02
Posty: 105
Skąd: Warszawa
Auto: 6 MPS '07

Postprzez kryystian » 10 wrz 2009, 17:23

Fidel napisał(a):rozkręcona poduszka silnika


Faja napisał(a):klekotania jest to jeden z zaworów.


troche różne diagnozy, a co do awaryjności to jeżdżę już rok, a zmieniłem tylko raz olej i wszystko gra :) model modelowi nie równy z tego wynika.
HARDLINE
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 16 lip 2008, 19:57
Posty: 722
Skąd: uk
Auto: gh sport
(6mps)

Postprzez DISItune » 10 wrz 2009, 17:27

kryystian napisał(a):
Fidel napisał(a):rozkręcona poduszka silnika


Faja napisał(a):klekotania jest to jeden z zaworów.


troche różne diagnozy


bo dotyczą dwóch różnych samochodów <zeby>
Avatar użytkownika
Firma
 
Od: 9 lis 2007, 16:07
Posty: 1496 (21/14)
Skąd: Warszawa
Auto: 5.7 V8 i R1250R

Był 3 BK MPS 360KM powered by DISI-tune

Postprzez fazer72 » 11 wrz 2009, 09:25

baccara14 proszszsz Cię bałdzo ...
http://forum.mazda6club.com/index.php?showtopic=114885

weź tych cymbołów odeślij do Mazda Europe czy co ?
wk...ia mnie to, że serwisy autoryzowane muszą być informowane przez klienta o akcjach serwisowych czy znanych "mykach" w samochodach, a liczą sobie za usługę jakby byli wynalazcami perpetum mobile

pewnie gdybyś pogrzebał w sieci (albo zadzwonił do Mazda USA) to odpowiedź na stuki też byś znalazł
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 paź 2007, 17:30
Posty: 513
Skąd: żeś się tu wziął ?

Postprzez DISItune » 11 wrz 2009, 10:24

ja mam jedną uwagę – akcji serwisowych na mazdaspeed czy to 3 czy to 6 jest naprawde sporo, a na MPSy prawie wcale... bo ?? bo poprawili (nie wierzę) bo mają w pupie bo w EU jest mniej procesów ?? bo mniejsze rynki ??

patrząc po okresie produkcji problem dymiącego turbo mnie dotyczy, patrząc po VINie, nie...
Avatar użytkownika
Firma
 
Od: 9 lis 2007, 16:07
Posty: 1496 (21/14)
Skąd: Warszawa
Auto: 5.7 V8 i R1250R

Był 3 BK MPS 360KM powered by DISI-tune

Postprzez baccara14 » 12 wrz 2009, 10:14

fazer72 napisał(a):baccara14 proszszsz Cię bałdzo ...
http://forum.mazda6club.com/index.php?showtopic=114885

weź tych cymbołów odeślij do Mazda Europe czy co ?
wk...ia mnie to, że serwisy autoryzowane muszą być informowane przez klienta o akcjach serwisowych czy znanych "mykach" w samochodach, a liczą sobie za usługę jakby byli wynalazcami perpetum mobile

pewnie gdybyś pogrzebał w sieci (albo zadzwonił do Mazda USA) to odpowiedź na stuki też byś znalazł


Dzieki za info.
Z drugiej strony starałem sie wierzyć, ze serwis jest przygotowany do swojej roboty, a ja laik mam grzebac i szykac im rozwiazan ? Jak to ma tak dzialac, to se w garazu kanał wykopie, bo podnosnik nie wlezie, znajde jakiegos manuala na necie i sam bede disi rozbierał ;)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 kwi 2007, 20:56
Posty: 109
Skąd: Toruń
Auto: 6MPS

Postprzez grze.gorz » 12 wrz 2009, 21:16

baccara14 napisał(a):Moja dzisiaj wstawiłem do serwisu. Cały dzien badali, kombinowali i swtierdzili, że rozbieraja silnik. Szef serwisu uwaza, ze silnik bedzie do wymiany. Spadku mocy nie ma, ale jest jeszcze jeden objaw. Jesli auto pracuje długo na jałowym (powyzej 15 minut) to zaczyna przeraźliwie dymić (tak na szaro-niebiesko). Czy zaobserowwałes cos takiego u siebie ? Bardzo mnie ciekawi, jaki bedzie efekt ich poszukiwań. Zadaje sobie pytanie: jakim prawem w mazdzie takie probklemy z silnikiem ? Chyba mit niezawodnosci tej marki legnie w gruzach.

dymienia nie zauważyłem, daj znać czym to się skończy

regiz napisał(a):ale miejsca jest nie mniej niż w mondeo

z tym się nie zgodzę, mondeo MKIII jest wyraźnie większy
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 kwi 2007, 11:14
Posty: 162
Skąd: Warszawa
Auto: szybkie sześć

Postprzez baccara14 » 15 wrz 2009, 11:56

grze.gorz napisał(a):baccara14 napisał:
Moja dzisiaj wstawiłem do serwisu. Cały dzien badali, kombinowali i swtierdzili, że rozbieraja silnik. Szef serwisu uwaza, ze silnik bedzie do wymiany. Spadku mocy nie ma, ale jest jeszcze jeden objaw. Jesli auto pracuje długo na jałowym (powyzej 15 minut) to zaczyna przeraźliwie dymić (tak na szaro-niebiesko). Czy zaobserowwałes cos takiego u siebie ? Bardzo mnie ciekawi, jaki bedzie efekt ich poszukiwań. Zadaje sobie pytanie: jakim prawem w mazdzie takie probklemy z silnikiem ? Chyba mit niezawodnosci tej marki legnie w gruzach.

dymienia nie zauważyłem, daj znać czym to się skończy


wymieniają moduł do sterowania fazami rozrządu. nic więcej nie znaleźli. wg nich dół silnika wygląda jak nowy.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 kwi 2007, 20:56
Posty: 109
Skąd: Toruń
Auto: 6MPS

Postprzez darcyn » 15 wrz 2009, 20:53

matpilch napisał(a):musze stwierdzic ze to co tu ostatnio piszecie troche mnie przeraza



mnie też.
napaliłem sie ostro na mps ale po lekturze zastanowie sie głęboko... nie lubie aut upierdliwych
Początkujący
 
Od: 6 wrz 2009, 09:15
Posty: 13
Skąd: sosnowiec
Auto: bmw 530d

Postprzez kryystian » 16 wrz 2009, 00:09

darcyn napisał(a):napaliłem sie ostro na mps ale po lekturze zastanowie sie głęboko... nie lubie aut upierdliwych

<lol>
HARDLINE
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 16 lip 2008, 19:57
Posty: 722
Skąd: uk
Auto: gh sport
(6mps)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy MPS / Mazdaspeed