Mazda6 MPS (GG) – Opinie i Informacje

Mazda3 MPS 2009– (BL) / Mazda3 MPS 2006–2009 (BK) / Mazda6 MPS 2006–2008 (GG)

Postprzez fazer72 » 29 wrz 2009, 12:04

Jak strzela to katalizatory ma wycięte ...
to teraz tak – po co wywalać katalizatory (downpipe + 2 kat) jeśli nie robisz "dolotu" jakiegoś, komora wygląda muczo seryjnie, seryjny BPV, seryjny airbox z filtrem, seryjny intercooler .... jak bym miał kupować to podjechał bym innym MPS'em i dodatkowo do ASO bym go zawlókł
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 paź 2007, 17:30
Posty: 513
Skąd: żeś się tu wziął ?

Postprzez matpilch » 29 wrz 2009, 17:14

sa instalacje na wydech 'strzelajace ogniem' calkowicie niezalezne od samego wydechu, taki pic na wode, gdzies to ogladalem chyba ze cos pomieszalem ; )

o taki na przykład
http://www.youtube.com/watch?v=dF7SUzixRVY
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 lip 2009, 14:55
Posty: 43 (0/3)
Skąd: Katowice
Auto: mx-5 2.0 MZRrrrr

Postprzez kwiatek1901 » 30 wrz 2009, 20:25

Witam kolegow :)
Kolega matpilch pisze ze w niemczech 6mps mozna wyrwac za 10-12 tysi.W Belgii cena jest +– taka sama a moze nawet mniejsza poniewaz podatek przy pierwszej rejestracji wynosi 4900 € +ubezpieczenie okolo 1000€.
Ja swoja CALA! wyrwalem za 6tys € +21% vat ale tylko i wylacznie dlatego ze znajomy jest dyrektorem banku w ktorym zakupilem ten samochodzik:)Mimo niskiej ceny zakupu po zwiezieniu do Polski,wszystkie chore oplaty+przeglad 380€+nowe opony 800€ wyjdzie okolo 9tys€.Ale bylo warto <jupi>
Odebralem dzis swojego mpsa 6 z serwisu mazdy w Belgii po duzym przegladzie,co prawda ostatni przeglad mial robiony 7tys km.wczesniej ale wole dmuchac na zimne tym bardziej ze samochod nie byl jezdzony przez okolo 6 miesiecy.Zaciekawilo mnie ze w Belgii nie ma ksiazki serwisowej do tego modelu a wszystkie informacje o wczesniejszych przegladach wydrukowali z kompa.Powiedzcie czy wasze uzytkowane w Polsce tez nie maja ksiazek?Mam jeszcze jedno pytanko zaleli mi olej full syntetyk firmy KUWAS szczerze mowiac to nigdy nie slyszalem o takim wynalazku.Ogolnie orzekli ze stan samochodu PERFEKCYJNY. Mozecie mnie troszke oswiecic?Pozdrawiam
Forumowicz
 
Od: 20 wrz 2009, 20:58
Posty: 153
Skąd: Bialystok
Auto: W169,W251,E92

Postprzez DISItune » 30 wrz 2009, 21:38

kwiatek1901 napisał(a):Zaciekawilo mnie ze w Belgii nie ma ksiazki serwisowej do tego modelu a wszystkie informacje o wczesniejszych przegladach wydrukowali z kompa.Powiedzcie czy wasze uzytkowane w Polsce tez nie maja ksiazek?


dokładnie tak samo – nie ma książki, jest wydruk z kompa z historią serwisową
Avatar użytkownika
Firma
 
Od: 9 lis 2007, 16:07
Posty: 1496 (21/14)
Skąd: Warszawa
Auto: 5.7 V8 i R1250R

Był 3 BK MPS 360KM powered by DISI-tune

Postprzez matpilch » 30 wrz 2009, 21:43

z tego co wiem, odnosnie kupowania samochodu w niemczech, jesli kupujesz od firmy [dealera, komisu, etc] to mozesz sobie niemiecki podatek odliczyc, a potem zaplacic tylko polski, ktory w tym wypadku wynosi 18,6% ceny [pojemnosc <2000 cm szesc.]
nie wiem jak to jest w przypadku transakcji z osoba prywatna, poza tym ze tez trzeba placic podatek w polsce
Blog Podwójna Ciągła najnowsze: Aktywna aerodynamika
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 lip 2009, 14:55
Posty: 43 (0/3)
Skąd: Katowice
Auto: mx-5 2.0 MZRrrrr

Postprzez kwiatek1901 » 30 wrz 2009, 23:18

Dzieki koledzy!Wskoczcie czasami na www.leasingauto.be nie ma tam duzo perelek ale ostatnio udalo mi sie wyrwac kilka M3 maksymalnie 1-rocznych no i mpsa <jupi> i widze ze znowu jest ladna M3 :)Sa to samochody przewaznie skonfiskowane bankrutom.Problem polega na tym ze moze je kupic firma tylko i wylacznie belgijska,ja mowiac nieskromnie mam to szczescie :) wiec jesli ktos z was cos znajdzie to dajcie znaka.Procedura kupna jest bardzo pogmatwana poniewaz od ukazania sie samochodu na stronce moze minac nawet 3 miesiace do zakonczenia licytacji ale warto uzbroic sie w cierpliwosc szczegolnie jesli wie sie jakie sa inne oferty :) Nie jest to moje glowne zrodlo dochodu a raczej zamilowanie do samochodow wiec jesli mam wolna chwilke cos tam zawsze wynajde znajomym.
Pytanie do Miska ;)
Pracujesz w Mazdzie w Lublinie czy tez serwisujesz a moze jestes wlascicielem?Pytam gdyz zdarza mi sie pare razy w roku zaleciec do Lublina.
Pozdrowionka Panowie!
Forumowicz
 
Od: 20 wrz 2009, 20:58
Posty: 153
Skąd: Bialystok
Auto: W169,W251,E92

Postprzez DISItune » 1 paź 2009, 06:33

kwiatek1901 napisał(a):Pytanie do Miska ;)
Pracujesz w Mazdzie w Lublinie czy tez serwisujesz a moze jestes wlascicielem?Pytam gdyz zdarza mi sie pare razy w roku zaleciec do Lublina.
Pozdrowionka Panowie!


kupiłem auto i serwisuję ;)

pozdro
Avatar użytkownika
Firma
 
Od: 9 lis 2007, 16:07
Posty: 1496 (21/14)
Skąd: Warszawa
Auto: 5.7 V8 i R1250R

Był 3 BK MPS 360KM powered by DISI-tune

Postprzez orion » 1 paź 2009, 15:42

Tas2die4 napisał(a):Witam jako nowy uzytkownik forum!! <jupi>

Mam takie pytanko do kolegow bardziej w temacie ;)

Przymierzam sie do kupna jakiegos autka do 60 tys (plus kilka tys na start na przeglad, serwis po kupnie itp)

I zaintereowalo mnie to oto ogloszenie:

http://www.allegro.pl/item745937154_maz ... 260km.html

Co o nim sadzicie??

Przekret czy warto jechac ogladac??

To,ze nie ma opcji bezwypadkowe zauwazylem sam ;P

ale wiadomo, niekoniecznie musial to byc powazny dzwon...

W kazdym razie prosze o opinie.

Pozdrawiam.


odpusc sobie to auto... juz dzwonilem do goscia, to padaczka... auto nie mialo przodu (chociazby brak obrysowych swiatel).
dodatkowo sa 2 ogloszenia na ten samochod, rozne zdjecia, rozne telefony... a kazdy z wlascicieli twierdzi ze sprzedaje go inny kolega...
dzwonilem do wszystkich z tymi autami na allegro i kazde z aut jest po przejsciach wg mnie nie do zaakceptowania... chociaz finalizauje transakcje na auto w podobnej cenie, mam wszystkie faktury itp... nie wiem czy czegos nie robiono na boku... zycie pokaze :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 17 kwi 2005, 13:48
Posty: 56
Skąd: Lublin\Gdańsk
Auto: 6MPS

Postprzez Tas2die4 » 1 paź 2009, 19:34

no to kicha... ale dzieki bardzo za info. czyli mps na razie odpada..
Tas2die4
 

Postprzez baccara14 » 2 paź 2009, 13:32

baccara14 napisał(a):
grze.gorz napisał(a):baccara14 napisał:
Czy ktos z Was miał wrażenie, że silnik na jałowym dziwnie klekocze? Przez 2 lata było cicho. Serwis też to słyszał, ale rozłozyli ręce, mówiąc, że nie chca rozbierać silnika a nie wiedza co to jest. Klekotanie nasiliło sie i jest juz dosyc uciazliwe (jak stary diesel). Wiecie co to moze byc ?
Witaj w klubie, ja mam ten problem od 50 000km i panowie z serwisu już różne elementy wymieniali (ostatnio rozrząd) i nic, dalej klekocze, ponieważ kończy mi się gwarancja zacząłem działać energiczniej i ostatnio oparło się nawet o mędrców z mazda polska, kazali wymienić wspomniany wcześniej rozrząd, ja zabuliłem górę pieniędzy za samochód zastępczy i nic... znaczy klekocze dalej. Więc zgłaszam ponownie i czekam co teraz wymyślą, jak będą tak po kolei wymieniać to niedługo będę miał nowy silnik, sugerowałem, żeby od razu go wymienili ale jakoś nie spotkało się to z uznaniem.
Dodam, ze poza tym klekotaniem nie mam innych objawów, no może spadek mocy ale to chyba odczuwa każdy posiadacz mps-a.


Moja dzisiaj wstawiłem do serwisu. Cały dzien badali, kombinowali i swtierdzili, że rozbieraja silnik. Szef serwisu uwaza, ze silnik bedzie do wymiany. Spadku mocy nie ma, ale jest jeszcze jeden objaw. Jesli auto pracuje długo na jałowym (powyzej 15 minut) to zaczyna przeraźliwie dymić (tak na szaro-niebiesko). Czy zaobserowwałes cos takiego u siebie ? Bardzo mnie ciekawi, jaki bedzie efekt ich poszukiwań. Zadaje sobie pytanie: jakim prawem w mazdzie takie probklemy z silnikiem ? Chyba mit niezawodnosci tej marki legnie w gruzach.



Juz mam dosyc tej marki. Dodatkowo znaleźli konicznośc wymiany napinacza, który to serwis zamówił 15 dni temu!!!!!!!!!!!!!! Dopiero dzisiaj dostali, a ja już od ponad 3 tyg. mam auto w serwisie. Sam serwis jest ok, ale mazda polska to jakis syf. Porażka. Nigdy wiecej tej marki.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 kwi 2007, 20:56
Posty: 109
Skąd: Toruń
Auto: 6MPS

Postprzez baccara14 » 2 paź 2009, 13:34

baccara14 napisał(a):Sam serwis jest ok, ale mazda polska to jakis syf.


W sumie rozmumiem, bo przypomniało mi się, ze zarzadza nią (mazda polska) gosciu z fiata. ;)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 kwi 2007, 20:56
Posty: 109
Skąd: Toruń
Auto: 6MPS

Postprzez matpilch » 2 paź 2009, 14:13

skoro zarzadza mazda polska to znaczy ze na fiata byl za slaby ; >
stereotypy, ech
Blog Podwójna Ciągła najnowsze: Aktywna aerodynamika
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 lip 2009, 14:55
Posty: 43 (0/3)
Skąd: Katowice
Auto: mx-5 2.0 MZRrrrr

Postprzez baccara14 » 2 paź 2009, 14:24

matpilch napisał(a):skoro zarzadza mazda polska to znaczy ze na fiata byl za slaby ; >
stereotypy, ech


tak sie składa, ze wiem jak pracuje centrala fiata ..... ;) słabszych jak w fiacie nigdzie nie znajdziecie. ale koncze temat, bo za duzo wygadam.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 kwi 2007, 20:56
Posty: 109
Skąd: Toruń
Auto: 6MPS

Postprzez pinky » 2 paź 2009, 14:25

baccara14 napisał(a):który to serwis zamówił 15 dni temu!


Dziwne w AZ Auto ściągają taką część w 3-5 dni i też przez MMP :D
ex MSP
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 mar 2005, 17:11
Posty: 1572 (0/1)
Skąd: Wwa
Auto: FD3S, SE3P, NC1

Postprzez baccara14 » 2 paź 2009, 14:31

pinky napisał(a):baccara14 napisał:
który to serwis zamówił 15 dni temu!


Dziwne w AZ Auto ściągają taką część w 3-5 dni i też przez MMP zeby


Toruń. Zamówił na 100% 15 dni temu i dzisiaj dostał.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 kwi 2007, 20:56
Posty: 109
Skąd: Toruń
Auto: 6MPS

Postprzez pinky » 2 paź 2009, 14:32

baccara14 może to inne układy, albo nie mówią ci całej prawdy ;)
ex MSP
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 mar 2005, 17:11
Posty: 1572 (0/1)
Skąd: Wwa
Auto: FD3S, SE3P, NC1

Postprzez matpilch » 2 paź 2009, 15:12

baccara14 napisał(a):tak sie składa, ze wiem jak pracuje centrala fiata ....


mnie interesuja efekty, niech sobie pracuja jak chca. na fiata nie narzekalismy, na forda juz bardziej a toyota to wogole porazka.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 lip 2009, 14:55
Posty: 43 (0/3)
Skąd: Katowice
Auto: mx-5 2.0 MZRrrrr

Postprzez gryzoon » 4 paź 2009, 17:41

pinky napisał(a):Dziwne w AZ Auto ściągają taką część w 3-5 dni i też przez MMP

To też zależy od tego czy Mazda US czy EU :) – do mojej w wersji US ściągali przycisk do klapy i antenę do pilota aż tydzień :) – generalnie ja swoją madzię robię tylko w AZ-AUTO i nie narzekam na nich – może dlatego, że po za tą wymianą pierdół w klapie robię tylko przeglądy okresowe :D
Pozdrawiam,
Piotrek (Gryzoon)
Obrazek
Baza Aut od nieuczciwych sprzedawców – zapraszam do wpisywania takich aut :)
Rozkodowywanie numerów VIN Kupujesz auto? SPRAWDŹ VIN
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 paź 2006, 12:35
Posty: 160
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 6 MPS 2.3 DI Turbo

Postprzez Globy » 4 paź 2009, 22:48

Chłopaki, zerknijcie na temat, może pomożecie koledze => http://forum.mazdaspeed.pl/viewtopic.php?t=83361
Klubowicz
 
Od: 24 paź 2003, 22:02
Posty: 9888 (0/3)
Skąd: Warszawa
Auto: C140 M120

Postprzez Faja » 4 paź 2009, 23:27

baccara14 napisał(a):Juz mam dosyc tej marki.


Ja powiem wam tak co do MPS-a.
Właśnie jestem po 2 godzinnym siedzeniu w tym samochodzie, ten samochód nawet gdy siedzę w garażu sprawia ze marzenia idą w gore i chce się go prowadzić, powoduje ze coś się do niego czuje.
Ta Madzia pozostanie u nas aż do końca.
Kocham ten samochód.
Zoom-Zoom!
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 maja 2006, 21:51
Posty: 1049 (7/4)
Skąd: Poznań
Auto: -6MPS -rx-7 FCT-xedos 9

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy MPS / Mazdaspeed