Mazda 323F BJ FP '00 Sportive by Mekp

BJ / BA / EC / BG / BF / BW / BD / BV

Postprzez DARO MAZDA 323 » 10 sie 2015, 08:14

no to się jeździ :) wrzuć foty w wycieczki.
A i jest konkurs na zdjęcie Mazda i zachód słońca jak byś coś miał fajnego ;)
VW GOLF VII TDI – 115 KM
Mazda BG 323 2.2 TURBO
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 8 mar 2013, 11:44
Posty: 2865 (9/62)
Skąd: Wrocław
Auto: GOLF VII Kombi TDI CR-115 KM

Postprzez mekp » 10 sie 2015, 08:23

Kurcze wlasnie zapomnialem o nim :–(
Forumowicz
 
Od: 12 cze 2014, 23:58
Posty: 97 (0/2)
Skąd: Wrocław
Auto: Mazda 323F 1.8 NARDI-TORINO 2000r +LPG BRC

Postprzez mekp » 5 maja 2016, 03:02

Uff... Długo nic tu się nie działo ale auto nadal jest w moich rękach.
Od poprzedniego postu sporo się zdarzyło – zaraz po poprzednim poście w skutek mojego zagapienia ucierpiał przód, na całe szczęście lampy pozostały całe, dało radę jeździć i auto mogło jeździć i przez wrzesień październik zastukało 9tyś km. Potem skończył się przegląd i z powodu remontu i przeprowadzki musiałem odstawić auto do garażu.

Wraz z początkiem kwietnia wpadła nowa maska i zderzak w kolorze, do tego było trochę spawania z przodu. Całość wyszła powiedzmy ok – zostało mi jeszcze poprawić montaż zderzaka i nadkól.

Mazda wróciła do życia – ostro pracowała na Rajdzie Świdnickim jako zabezpieczenie, potem pokatowałem ją trochę na Rajdzie o Puchar Dziekana Wydziału Mechanicznego PWR :–)

Z nowym zderzakiem wpadły dokładki do wersji Sportiv oraz inne halogeny – moim zdaniem zmiana mocno "in plus". Miałem plan żeby dokupić również tył ale... silnik pracował lekko nierówno wiec pojechał do mechanika, ten poprawił luzy zaworowe, zalał całość świeżym olejem Shell 10W40. Odjechałem z warsztatu jakieś 15km i na środku estakady na pl. Społecznym we Wrocławiu silnik zaczął przygasać a spod maski leciał dym. Szybki telefon do warsztatu a po paru dniach diagnoza – zawór wydechowy praktycznie wpadł do środka a w cewce wypaliła się dziura :–(. W sumie sytuacja była do przewidzenia ale boli że wszystko wpada miesiąc po miesiącu.
Mazda aktualnie czeka na poskładanie do kupy. Jeśli dodać do tego że z tyłu tarcze i klocki czekają na wymianę to następne mody będą musiały trochę poczekać. Postaram się jednak zabrać za mniej kosztowne rzeczy – w wolny weekend wpadnie pranie tapicerki, plastików, obejście błędu maty pasażera i nowe dywaniki. Na 100% wpadnie też przełącznik wycieraczki i świateł od M6 oraz tylna wycieraczka.

Ale żeby nie było że tylko masakra i nudy – fotka z toru
13122823_868974016581403_306568337607613424_o.jpg


pozdrawiam
Maciej
Forumowicz
 
Od: 12 cze 2014, 23:58
Posty: 97 (0/2)
Skąd: Wrocław
Auto: Mazda 323F 1.8 NARDI-TORINO 2000r +LPG BRC

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

Moderator

Moderatorzy Nasze Mazdy